See prang

4bia

Phobia

Horor / Povídkový

Thajsko, 2008, 111 min

Půjdu tak trochu proti proudu a řeknu na rovinu že poslední povídka je nejslabší. Ale hezky popořádku, k filmu jsem se dostal totálně náhodou když jsem u sebe na stole viděl film s tímhle názvem, nevěděl jsem co to je, jediné co jsem věděl bylo to že film se skládá te 4 povídek. No a tak natěšeně jsem si sedl a začal koukat. První povídka mi přišla taková pomalá, nicméně posledních 7 minut byl strašnej nervák a čekal jsem co se tam objeví.... No a lekl jsem se jako prase. 60%:-) Druhá povídka byla fajn, jen kdyby neměla ty digitální bubáky a naprosto příšernej dabing toho hlavního bubáka, kterej nebyl ani děsivej ale spíše retardovanej. Nicméně stylizace je tu asi nejlepší, roztřesená kamera a stylová hudba byla dobrá, jen to nebylo vůbec strašidelný. 70%. No a třetí povídka byla nervák jak prase a hlavně měla docela zajímavej, i když trochu okoukanej konec. Navíc to vyprávění ve stanu mi nahnalo tak trochu husinu.80%. No a poslední povídka? Teda to byla dost nuda o ničem. Nebudu se nějak dlouho vykecávat, snad jen to že letadlo mělo svojí svéráznou atmosféru, ale celkově jsem se u týhle povídky nudil. 40%. Tak jako tak tenhle horor jako celek mi sednul. Atmosféra všech povídek ušla a herecké výkony celkem potěšily. 4*. Už se těším na druhý díl.(22.2.2012)

Film o čtyřech horrorových povídkách. Jelikož se jedná o thajský horror, moc jsem od toho neočekával, přece jenom kvalitních thajských horrorů je imho vážně jen hrstka. Byl jsem ale mile překvapen a ačkoliv na jiných stránkách tenhle snímek nezapůsobil, já si ho krásně užil. První povídka je o dívce se zlomenou nohou, která už pěkně dlouho tráví sama celé dny. Nestane se z toho žádné Okno do dvora, nýbrž slečna obdrží sms, ve které si chce s ní někdo povídat. Je docela zajímavé sledovat skoro všechno dění přes sms, jen všechno zkazí konec. Druhá povídka si hraje na strašně cool styl, od filtrů po střihy. Kamera chvíli nepostojí a režisér vše točil asi pod vlivem kdovíjaké látky. Máme tu partičku, která se mstí svému spolužákovi, protože to on prozradil vedení, že u sebe mají drogy. Jenže co se nestane. Nečekají, že otloukánek se po večerech věnuje černé magii a rozhodně si nenechá nic líbit... ani po smrti... Je to sice nejkrvavější povídka ze všech, ovšem zároveň naprosto nejslabší. Třetí povídka nás vyvede z města rovnou do divočiny. Čtyři kamarádi si vyrazí do přírody sjet nějakou tu řeku. Bohužel ne všechny peřeje jsou pro ně jednoduché, takže za chvilku lapají po vzduchu, když se snaží dostat z vody ven. Jeden z nich se ovšem nenajde. Následuje noc, ve které je hlavním dějištěm stan. Jsou tři a nikdo nechce spát uprostřed. Den předtím totiž jejich kamarád, ten co zmizel ve vodě, zmínil to, že pokud někdy umře, tak bude chodit strašit toho, co bude spát uprostřed. Čtvrtá povídka aneb to nejlepší na konec. Už jsme měli hady v letadle, zombie v letadle, Jacka Bauera v letadle nebo psychopata Ryana Weavera z Turbulence. V tomto posledním letu je ale jiný pasažér. Letuška se musí celou několikahodinovou cestu starat o tělo nedávno zesnulé princezny. Prázdné letadlo, noční let, bouřka... zabalené mrtvola. Není co dodat.(19.10.2009)

Musím říc, že tímhle povídkovým filmem si u mě Thajci na poli filmového horroru trochu spravili reputaci. Hlavně tedy výborně zpracovanou první povídkou o dívce esemeskující si s tajemným mužem (****) a silně atmosférickou poslední povídkou o letušce, přepravující tělo mrtvé princezny, kterou zabila a s jejímž mužem měla poměr (****). Prostřední dvě povídky jsou trošku slabší. Druhá pojednává sice o žánrově vděčném tématu kletby šikanovaného jedince, která je náležitě razantní a krvavá, ale přehnaně digitální (***). Nejslabší pak je povídka třetí, lehce komediální příběh o síle pověry a jejího naplnění (**). Nakonec z toho ale film, na thajské poměry, vychází docela dobře a je celkově konzistetntní. 3,5*(17.8.2013)

No teda konečně sem po dlouhé době viděl něco mě zaujalo a zvlášť od Thaiců :). Čtyři povídky , které mě velmi zaujaly. První povídka mě nadchla hlavně příběhem a koncem. Druhá povídka o démonech nebyla špatná, jen ti démoni vypadali jako z večerníčku. Třetí povídka byla velice kvalitní co se týče příběhu, ale jinak jedna z nejslabších povídek.Čtvrtá a poslední povídka byla nejlepší. Byla děsivá, měla hororové koule, a dokázála se mnou udělat co už dlouho žadný film a to ,že sem se zařízl do křesla jak to jen šlo. Ano sem rád, že jsem na to narazil........ vřele doporučuji. Hodnocení povidek . 70%,60%,50%, 90%(5.7.2012)

Čtyři představy thajských režisérů, jak má vypadat horrorová povídka (kaidan). První povídka bez jediného proneseného slova, skvěle vygradovaná. Druhá povídka je důkazem toho, že přestože jsou drogy v Thajsku nelegální a tvrdě postihované, šikovný režisér si zvládne namíchat takovou směs houbiček, že pak dokáže natočit nemyslitelnou fantasmagorii. Ale správně krvavé. Třetí povídka je na humornou notu, cituje spoustu filmů a na cca 5 filmů je zde docela solidní a úmyslný spoiler. Za mě nejlepší. A bohužel, poslední povídka mi moc nesedla, je asi nejklasičtějšího typu, ač v nejvíc netypickém prostředí (na palubě letadla). Špatný dojem nejspíš kvůli oběma herečkám a tomu, jak se brala přehnaně vážně a seriozně. Povídky jsou pospojovány zpravidla jen jednou zmínkou nebo souvislostí, fugují samostatně. 5/1/5/3(8.6.2013)