poster

Pařížské prázdniny

 • Švýcarsko

  Paris Holiday

 • slovenský

  Parížske prázdniny

Akční / Komedie / Romantický

Švýcarsko / USA, 1958, 103 min

 • monolog
  **

  Nudná komedie natočená hlavně kvůli tehdejší popularitě Boba Hopea. Dalo by se říct až ztřeštěná komedie, protože dost často jsou eskapády opravdu bláznivé, jenže nejsou humorné. Vyjímečně se tu jedná i o slovní humor, ale ani ten moc často nefunguje. Hope hraje svou vlastní inkarnaci Boba Huntera a Fernandel zmateného hňupa policejního inspektora Fernydela, zajímavá "shoda" obou jmen. Příběh se tak nějak táhne, no moc zajímavé to není, spíš trapné, i když se občas nějaký ten dobrý fórek urodí (třeba jízda v taxíku nebo když ambasador vypočítává, komu může věřit). Ale jinak naprosto zapomenutelný a taky zapomenutý šlágr.(3.1.2007)

 • Oskar
  **

  "Mám jen jedno jméno. Rodiče byli chudí." Je to vůbec první komedie Boba Hopea, kterou jsem viděl, tak z ní nechci vyvozovat nějaké obecné soudy. Ale opravdu mě zaráží, že tento komediální idol Woodyho Allena působí tak narcisticky. Hraje vlastní alter-ego, autorsky se na filmu podílel a zajistil si, aby mu všichni ostatní (včetně druhé hvězdy Fernandela) jen odevzdaně nahrávali na smeče a v pravidelných intervalech se klaněli jeho nekonečnému šarmu a duchaplnosti. Konkrétně Fernandel (jako francouzský komik Fernydel) vlastně plní funkci, jakou obvykle zastávají psi, děti a jiná zvířata - roztomilá "němá tvář", která všelijak panáčkuje a aportuje vše, po čem hlavní hrdina touží. A má nás zřejmě dojímat a rozesmívat, že se chová skoro úplně jako člověk, ha ha. Hopeovy uštěpačné bonmoty jsou opravdu vtipné, ale všechno ostatní otravuje. 40%(3.1.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace