Reklama

Reklama

Prokletí Midasovy skříňky

  • Velká Británie The Adventurer: The Curse of the Midas Box (více)
Trailer

Sedmnáctiletému Mariahu Mundimu neznámí zločinci právě unesli rodiče a bratra. Jedinou šancí k nalezení rodiny, kterou mladík má, je starý rodinný přítel Will Charity. Od něj se mladík dozvídá, že rodinu unesl zločinec Otto Luger, který po světě sbírá starožitnosti s nadpřirozenými schopnostmi. Tentokrát jde po Midasově skříňce. Matka Mariahovi a jeho bratrovi Felixovi dala před svým zmizením každému jednu polovinu amuletu, který slouží k ovládání této skříňky. Právě amulet Luger potřebuje, aby tento artefakt, jenž může fungovat jako prostředek k proměňování věcí ve zlato, nebo jako zbraň, zprovoznil. Je tedy jasné, že Lugerovi poskoci jsou nebezpeční i pro Mariaha. Na radu Charityho se Mariah nechá zaměstnat v hotelu na ostrově, který Luger vlastní. Právě kdesi tady má být uložena Midasova skříňka. Mariah má v hotelu pracovat jako portýr. Hned po svém příjezdu se mladík seznámí s dívkou Sachou, která v hotelu pracuje jako švadlena. Sacha má problémy se svým alkoholickým otcem. Mariah se jí svěří s tím, že na ostrově hledá svého uneseného bratra a své rodiče. Dívka mu zprvu nechce pomoci a varuje ho před tajemným netvorem, který má na ostrově unášet děti. Nakonec si však Sacha všechno rozmyslí a Mariahovi začne pomáhat. Sacha vysvětlí mladíkovi, že Luger hotel nedávno koupil, znovu zprovoznil vyschlý léčivý pramen, a tak začal na hotelu vydělávat. Mariah tuší, že Luger cosi skrývá ve sklepeních hotelu. Proto se oba mladí lidé do vnitřku hotelu vypraví. Ve sklepě najdou tajemnou místnost s nápisem a také mrtvolu původního majitele hotelu. Mariah zjistí, že muž byl ubodán. Při další výpravě do nitra hotelu objeví oba mladí lidé tajemné patro, v němž má Luger svou kancelář. Zde najde Mariah mapu, která je má přivést ke skříňce. Mariah a Sacha se včas z Lugerovy kanceláře vytratí, ale Luger přesto zjistí, že u něj v kanceláři kdosi byl. Mariah také zjistí, že po Lugerovi a skříňce jdou i další tajemní muži, kteří se v hotelu skrývají... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (61)

misterz 

všechny recenze uživatele

Celkom obyčajné, rodinné fantasy, nič nepokazí ani neoslní. Niečo podobné ako je napr. séria filmov o Flynnovi Carsenovi, len to nie je také zábavné a ani chytľavo dobrodružné. Problém vidím aj v hercoch, vymenil by som hlavne predstaviteľa Mariaha Mundiho, ktorý bol vrcholne nesympatický s podpriemerným hereckým prejavom. Šťastie, že tam hral aspoň Sam Neill, nie je to síce žiaden lumen, ale oproti ostatným mi pripadal ako z inej planéty. Tiež je na škodu, že Lena Headey nedostala viac priestoru, mrchy jej idú veľmi dobre. Na druhú stranu potešili kostýmy a výprava. Vidím to a slabučký priemer, film ako stvorený na upršané nedeľné dopoludnie, deti to trocha zabaví a dospelým poslúži ako kulisa pri domácich prácach a varení. 50/100 ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Film je spíš pro děti. Děj sám o sobě je plný předvídatelných momentů a všechno už tu stokrát bylo. Mně spíše zaujalo vstkutku velkorysé ztvárnění konce devatenáctého století kam ovšem tvůrci jasi nepatřičně zakomponovali i secesi... Také jsem smutně vzdychnul nad neodvratným během času při pohledu na sice stále krásnou ale už značně zmakeupovanou Lenu... Dám za tři, ale je to tedy opravdu s odřeným talismanem. * * * ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Hlavní amorfní hrdina je něco mezi Střihorukým Edwardem, sajícím Edwardem a Frodem v péči Oduly, nicméně leccos zachraňují rozverný Michael Sheen či zralý padouch Sam Neill (když kráčí ve zpomaleném záběru s Midasovým kvérem v ruce, má to své parodické kouzlo). Pokud však dobrodružná fantasy vykazuje absenci dobrodružství i fantazie, končívá to obyčejně průserem. Náznak možného pokračování tam tvůrci dali asi proto, že naděje umírá poslední.. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že mě tenhle film vůbec nevadil. A to i přesto, že jsem na něj koukal s bolestí celýho těla z nějaký bláznivý vzduchový chřipky, co na mě vlítla ráz na ráz. Není to nic velkýho a je to fakt spíš hodně dětský, ale ta atmosféra toho ostrova s těmi cyberpunkovými prvky mě fakt docela bavila. Jo a Sam Neill je tady fakt drsnej. Tak drsnej, že i jeho chůze je dostatečně drsná a nedokáže jeho charisma drsnosti za žádných okolností urazit. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Zcela chápu, proč nevznikl druhý díl chystané série. Zcela nudný sled scének bez jakéhokoliv napětí, předpokládaného vtipu (to u toho britského agenta), kde mladí pohodlně pronikají na různá přísně střežená místa, do tajných místností, vysoce choulostivých prostor, a nikdo je nevidí, neslyší, vše jde vlastně jako po másle. A to nemluvím o těch náhodách, jak někdo někoho najde, neví sice koho hledal, ale dá to hned na první dobrou. Navíc je většina scén ve tmě, takže je prd vidět. A pokud jde o tu mytologii, objeví se z ní v závěru jen náznak, ukázka, a konec, šmytec. Zlé postav♂ se zde chovají jak padlé na hlavu. Navíc je to utahané, jak letní odpoledne v neděli. Chudák Sam Neill, do čeho to vlezl? ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v Anglii ve městech Bristol a Bath nebo v přístavu Charlestown. (Terva)

Reklama

Reklama