Prokletí Midasovy skříňky

The Adventurer: The Curse of the Midas Box

• Španělsko

El secreto del cofre de Midas

Dobrodružstvo na tajomnom ostrove

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / Španělsko / Belgie, 2013, 94 min

• honajz

Zcela chápu, proč nevznikl druhý díl chystané série. Zcela nudný sled scének bez jakéhokoliv napětí, předpokládaného vtipu (to u toho britského agenta), kde mladí pohodlně pronikají na různá přísně střežená místa, do tajných místností, vysoce choulostivých prostor, a nikdo je nevidí, neslyší, vše jde vlastně jako po másle. A to nemluvím o těch náhodách, jak někdo někoho najde, neví sice koho hledal, ale dá to hned na první dobrou. Navíc je většina scén ve tmě, takže je prd vidět. A pokud jde o tu mytologii, objeví se z ní v závěru jen náznak, ukázka, a konec, šmytec. Zlé postav♂ se zde chovají jak padlé na hlavu. Navíc je to utahané, jak letní odpoledne v neděli. Chudák Sam Neill, do čeho to vlezl?(24.9.2019)

Film je spíš pro děti. Děj sám o sobě je plný předvídatelných momentů a všechno už tu stokrát bylo. Mně spíše zaujalo vstkutku velkorysé ztvárnění konce devatenáctého století kam ovšem tvůrci jasi nepatřičně zakomponovali i secesi... Také jsem smutně vzdychnul nad neodvratným během času při pohledu na sice stále krásnou ale už značně zmakeupovanou Lenu... Dám za tři, ale je to tedy opravdu s odřeným talismanem. * * *(26.7.2014)

• dr.fish

Tento film je názornou ukázkou toho, že natočit dobrou adventuru je fakt kumšt. Občas na to zapomenu a tak si to musím připomenout právě takovýmito kousky. Do hlavních rolí jsou obsazeny nesympatické děti, celý příběh je naprostý nesmysl, těžko si vytvořit jakýkoli vztah k postavám, jelikož si člověka nijak nezískají a tak dále...Jediný Michael Sheen do toho dal víc, než za co byl placený, jinak to všici pěkně odbyli. 45%(4.9.2014)

Nečekal jsem od toho vůbec nic a dostal jsem pohodovej film pro celou rodinu včetně psa. Hlavní hrdina mi teda hrozně připomínal Froda a také pořád něco tahal na krku akorát ne teda prsten, ale půlmedailon. Každopádně jsem furt čekal, kdy se objeví Glum a se slovem Miláááášeeeek, mu ho čorkne a jako bonus sebere i tu skříňku. To se nestalo, ale místo Gluma je tu celá řada jiných, co by mu ten půlmedailon z krku servali hned v čele se Samem Neillem. Náš hrdina se ale jen tak lehce nedá a spolu s pár lidičkama, co mu pomáhají, zdolává nástrahy jako třeba nošení kufrů do X-tého patra, nebo zalejvání kytek až po extrémy jako zachránění bratříčka dříve než se utopí atd. PS : "Ruský kouzelník " byl stejně BEST.(8.9.2014)

Mierne nadpriemerný dobrodružák na štýl mladého Indianu Jonesa. Aj efekty sú zhruba na rovnakej úrovni. Celkový dojem mi úplne pokazil hlavný hrdina. Nielen že má divné ženské meno, ešte ho hrá herec - niečo medzi Harry Potterom a Frodom, ktorý sa mi tam vôbec nehodil. Vytvoriť mierne mystickú atmosféru sa im tu však celkom podarilo. M.Sheen hrá celkom dobre, nezaostáva ani Lena a Sam Neil to tentokrát nekazí. Vcelku príjemný kuk možno aj s deťmi. Uvidíme, čo prinesie pokračovanie, ak bude. 52% - 3*(28.1.2014)

• - Natáčení probíhalo v Anglii ve městech Bristol a Bath nebo v přístavu Charlestown. (Terva)