Legenda jménem Bruce Lee - Cesta za slávou (TV film)

• Čína

The Legend of Bruce Lee

Legenda menom Bruce Lee: Cesta za slávou

Drama / Akční

Čína, 2008, 2x90 min

Li Wen Qi

Bruce Lee je pojem. Jeho kung fu filmy jsou nezapomenutelné, a tak jsem čekal nějaký parádní film kde bude nejen akce ale dozvím se toho hodně o mistrovi. Bohužel film na mě zapůsobil jen tak na půl. Dozvěděl jsem se plno věcí co se Leeho týče, ale nebylo nic novhopod sluncem, akční scény byly dost chabé choerografie nic moc. A i když je hlavní herec jakž takž Brucovi podobný tak jeho výrazy jou občas šílené. Ne tohle nebude film který si ještě někdy pustím ale vyloženě zklamaný nejsem.(20.11.2011)

• chalp

Tak ako imdb aj csfd bohužiaľ ovládol roj neobjektívnych hodnotení, ktoré väčšinou pochádzajú od užívateľov, ktorí daný film ani nevideli, takže do budúcna si dám majzla, toť na úvod :)Kvalitu samotného filmu vidno už pri uvodných minútach, ktorá sa až do posledného záberu verte či nie nezmení.Všetko vyzerá ultralacno, točené kamerou ala STV incenácia a súboje, ktoré by mali byť čo sa tejto témy týka na prvom mieste vyzerajú ako z poslednej seagalovky.Do každého zápasu si režisér zrejme musel presadiť svoje a tak celkom zdatného Chana si nenechá zařádit, ale namiesto toho ho stále brzdí sekanými spomaľovaćkami a nezmyselnými zábermy na vśetko len nie na neho.Scenár sám o sebe nieje zlý, lenže tá forma je neznesiteľná.Ako pocta Brucovi nepoužiteľné, ale ako ukážka toho, že Bruce bol je a aj bude jediným čo dokázal to čo dokázal možno áno.(5.7.2009)

Film mimochodem nezačíná narozením Bruce Leeho roku 1940, jak tvrdí oficiální text distributora, ale na šampionátu karate v Kalifornii. Na jednu stranu ryze hong-kongský film, na stranu druhou propletený s americkou filmařinou přesně tak, jak to Bruce Lee jako herec ve svém životě měl. Nejvíce mě překvapilo, že film úplně ignoruje jeden obrovský mylník Bruceova života a tím není nikdo jiný, než mistr Ip Man. Navíc jsem v této části nezahlédl ani G. Danielse ani M. J. Whita.(25.11.2015)

• pakobylka

Bylo nebylo, za devaterými horami a devaterými řekami ... Jinými slovy: TENHLE film a Bruce Lee mají společnou tak nanejvýš určitou fyzickou podobu představitele hlavní role a Malého draka. Naivně jsem si myslela, že v čínské režii uvidím nekompromisního, hrdého a sebevědomého pouličního rváče, který obstál v tvrdém prostředí hongkongských chlapeckých gangů a nesnášel prohru dávno předtím, než začal navštěvovat školu bojových umění. Místo toho jsem s mírným údivem sledovala milého a čestného hocha, který se prakticky neuměl účinně bránit, dokud se nezačal učit kung-fu. A scénář mu neposkytl prostor, aby se mohl nějak významně předvést. Pochopitelně jsem se nedočkala ani pravdivého vylíčení okolností vážného úrazu zad, který mohl znamenat konec jeho kariéry. Smyšlená verze té důležité události byla víceméně okopírována z neporovnatelně lepšího amerického snímku "Dračí život Bruce Lee", kterému se podařilo v daleko větší míře vystihnout obdivuhodnou životní cestu a osobnost Malého draka, i když jeho příběh uhladil, upravil a přizpůsobil hollywoodskému stylu. Pokud se chcete dozvědět něco podstatného a zajímavého o skutečném životě nesmrtelné legendy jménem Bruce Lee, zapomeňte na tohle veledílo, které místy působí spíš jako špatná telenovela, a podívejte se raději na dokument "Bruce Lee: Cesta bojovníka". Velice výstižný komentář: keoma26(24.10.2009)

Daniels, který ztvárnil Chucka Norrise ovládá mnoho bojových stylů a dnes patří mezi největší mistry bojových umění ve světě filmu, stejně tak i mrštný gymnasta Ray Park držitel 4 zlatých medailí z Mistrovství Evropy. Další bijec známý držitel 26 titulů M. J. White, který získal černý pás hned v sedmi různých bojových uměních nebo záporák Mark Dacascos jsou zárukou originální kvality. Tento TV Film se místy tváří jako telenovela, ovšem příběh odpovídá skutečnosti.(9.9.2011)