Stromy umírají vstoje (TV film)

Komedie

Česko, 1998, 88 min

Tuhle hru jsem byla "nucena" shlédnout, když jí na poslední chvíli hráli v divadle místo plánovaného Shakespeara. A nelitovala jsem. Líbil se mi příběh, Petr Halberstadt i hudba, která se moc povedla. Jsem moc ráda, že je tato hra zachycena i v televizním archivu a já jsem si tak mohla pořídit její nahrávku...(21.2.2009)

Působivá divadelní inscenace... Neoznačila bych ji za stoprocentní komedii, ale nedivím se škatulce. Když si produkce neví rady s žánrem filmu, tak tam, pokud to je jen trošku možné, vpálí slovo "komedie". Nic to nemění na perfektních hereckých výkonech - Vlasty Fabiánové, Ladislava Lakomého, Zuzany Slavíkové, Igora Bareše... Nic to nemění ani na mém zážitku, který mi ozvěnou zůstal i po mnoha letech.(13.12.2015)

Skvělá divadelní inscenace se strhujícím výkonem Vlasty Fialové, Ladislava Lakomého a Igora Bareše je zde degradována nedobrým televizním přenosem do umělých kulis. Originální záznam divadelního představení s publikem by byl funkčnější.(12.4.2011)

• - 11. leden 1998 byl posledním natáčecím dnem pro Vlastu Fialovou i celý filmový štáb. O pouhé dva dny později Fialová zemřela. (Jakopo)