poster

Veřejný nepřítel č. 1

 • Francie

  L'Instinct de mort

 • Itálie

  Nemico pubblico N. 1 - L'istinto di morte

 • anglický

  Mesrine: Killer Instinct

 • anglický

  Mesrine Part 1: Killer Instinct

 • Slovensko

  Verejný nepriateľ č. 1

 • Slovensko

  Verejný nepriateľ č. 1 - Inštinkt smrti prvá časť

Akční / Drama / Krimi / Thriller / Životopisný

Francie / Kanada / Itálie, 2008, 113 min

Komentáře uživatelů k filmu (509)

 • POMO
  ***

  Jednotka príliš poskakuje medzi udalosťami... mnohé z nich, ktoré najprv podáva ako dôležité pre dramatický oblúk príbehu, napokon iba skratkovito uzavrie zopár slovami a ide ďalej. Divák tak nemá možnosť sa dostať bližšie k postavám, respektíve k postave, ktorá je na plátne neustále a jej pochopenie malo byť kľúčom k filmu. Alebo tu naozaj išlo iba o remeselne špičkové odklepnutie nutného predjedla k plnohodnotnejšej dvojke?(1.7.2009)

 • Tetsuo
  ***

  První část ničím moc nepřekvapuje. Ohromně profesionální práce po všech stránkách, ale pořád není vidět Mesrinova výjimečnost.(12.11.2008)

 • Blizzard
  ****

  (8/10) [FFF 2008](22.11.2008)

 • Tosim
  ***

  Dobrá tedy, stal se Mesrine nepřítelem kvůli tomu, že byl ve válce, anebo proto, že jeho otec byl podpantoflák?(13.7.2009)

 • Malarkey
  ****

  Docela jsem byl zvědavý co s tím příběhem nejslavnějšího francouzského gangstera Francouzi sami předvedou, ale příliš se mi do toho nechtělo. Ono už to slovo gangsterka mě příliš nezaujme, ale občas některé překvapí a některé přímo zazáří, jenže tahlencta je furt někde mezi. Rozhodně má scény, u kterých se mi vařila krev, ale také jsem chvílemi nevěděl, kde vlastně jsem a co po mně režisér vůbec chce. Nemůžu mu to mít za zlý, snaží se natočit nejdražší francouzský film jaký kdy snad vůbec natočený byl, a to se mu bezesporu daří, ale že bych z něj byl tak udřený, to se také nedá říct. Rozhodně mě to bavilo, ale závisí hodně na tom, co vlastně od filmu člověk očekává, a od gangsterky já čekám opravdu hodně, hlavně tedy něco, co jsem nikdy neviděl, a co mě dokáže překvapit, a jelikož je tento film o opravdovém gangsterovy, tak se nedokáže zbavit několika scén, které jsou bohužel tak skutečné, že ve filmu by to už nepřekvapilo, bohužel, realita je někdy opravdu hodně často ve filmu využívána tak nejkrutěji, jak to jen jde, a tady to teda jde na plno, a že je to všechno s tak mocnou šlechetností netřeba dodávat, furt je ten zabiják Francouz, a ti to mají trošku v krvi, ale mně prostě Vincent Cassel nepříjde jako pravý charismatický herec, hodný Francouze. Nikdy nebyl a asi ani nikdy nebude, i když tohle je zřejmě jeho životní role...(15.6.2009)

 • Enšpígl
  *****

  Nádhera, nejednou jsem plesal nad tím, že se konečně vrátila zpět, stará poctivá francouzská škola. Například při scéně útěku Mesrina z kanadského vězení jsem si okousal nehet na prostředníčku i s nášupem, tedy nehtem na malíčku. Nebo po skončení telefonického rozhovoru mezi Jacquesem a Jeanne se rozpůlí obraz a kamera ponechá dlouhý záběr za naprostého ticha do tváří Vincenta Cassela a Cécile De France a přesně tyhle "detaily" dělají ze zapomenutelného filmu, film nezapomenutelný a z obyčejných herců, herce neobyčejné. Když už jsem u těch herců, to je paráda, když se umí hrát, to je žrádlo sledovat Cassela, co? Nechat na sebe působit jeho charisma a současně se nechat ovládat strachem, který on dokáže vyvolat pouhým pohledem či jedním jediným slovem. Zkrátka zase jedna pořádně tvrdá, ale vyníkající dávka filmového umění. Tady to došlo tak daleko, že sám před sebou si musím dokola zdůvodňovat proč jsem ZATÍM nedal pátou hvězdu. Musím se přiznat, že jsem se, se sebou pěkně pohádal, protože film mám v palici, trailoš sjíždím donekonečna a přitom sem plácnu 4* jen proto, že mě děj přijde přilíš zkrátkovitej. Hold někdy jsou chvíle, kdy se citím jako ženská říkám NE, ale myslím ANO. Nikdy jsem si nepotrpěl na oslavu silvestra a vítání novýho roku, nebyl důvod. Zdraží sociálku, zdravotní, kabelovku, plyn, elektřinu, další holky mě opustěj, další vlasy mě opustěj, další úspory mě opustěj a přibudou mě snad jen další kila, ale konečně ten důvod mám !! V roce 2009 mě čeká finále o Jacquesovi Mesrinovi a to je přece pořádnej důvod se zlejt jako dobytek a uvítat tak nový rok strhujícím výkonem na záchodě. 6.1. 2008 - Po shlednutí druhého dílu přidávám poslední, pátou hvězdičku.(16.12.2008)

 • Djkoma
  ****

  První setkání s gangsterem Jacques Mesrinem a ihned spokojenost. Richet vytvořil zajímavý pohled na Mesrinea, který je nepůsobí jako snaha u druhý Baader-Meinhoff komplex (retro stylizace spíše po troškách a snaha o naprosto přesná fakta nejasná). To je pouze dobře, protože slavné francouzské kriminálky se díky Mesrinovi vrací na scénu a i přes hlavní postavu gangstera, jde o návrat velmi příjemný. Vincent Cassel se snaží jak může a jeho Mesrine působí skvěle, snad jen bych vytkl jisté nedořečenosti (proč je Mesrine tak jiný gangster, proč nepomstil "nejmenované" mrtvé přátele...). Celkově film působí skvěle, rychle ubíhá, neustále se něco děje a samotný Mesrine je skvěle zahraný a třeba jeho útok na věznici je i správně šílený (nebýt to "podle skutečnosti" tak by asi diváci kroutili hlavou:)). Velmi dobře vymyšlené a natočené bez špetky nevkusu. Přesto jak je Veřejný nepřítel č. 1 skvěle udělaný a zahraný film, chybí mi v něm něco, co by mě nutilo se k němu vracet...(31.7.2009)

 • T2
  *****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $535,161Tržby Celosvetovo $31,038,904║ Francúzi keď majú chuť dokážu až neuveriteľne dobre točiť, dokonca po technických stránkach zatieňujú aj Americké veľkoprodukcie. A tento film je pekným príkladom, keď dokážu strhujúcu tému podať v plnej kráse, aj keď miestami v dosť brutálnom prevedení kolísajúcej na hrane znesiteľnosti ale bez toho aby si v tom bazírovali. Základom sa tu stáva postava hraná hercom ako je výborný Vincent Cassel, svoju úlohu známeho Francúzskeho zlodeja Jacquesa Mesrine dokonale ovládol a aj vďaka jeho prejavu strhujúci dej plný akcie povyšuje ešte do vyšších sfér. Výborne mu sekundujú aj ďalší herci, dokonca aj taký Gerard Depardieu sa vo vážnej úlohe dosť dobre uchytil. Príbeh je rozdelení do niekoľkých etáp, takže je na čo pozerať a nič nevyznie zdĺhavo. Lokality sa menia ako na bežiacom páse, takže strhujúci dej beží po celý čas na plné obrátky, veru je na čo pozerať. /videl v kine: 90%/(23.3.2009)

 • Renton
  *****

  Scénář: Abdel Raouf Dafri, Jean-François Richet .. Français gangster. Jacques Mesrine. 28. prosince 1936 - 2. listopadu 1979 kráčel tento šarmantní chlapík zejména po Pařížských ulicích a psal svůj bohatý život předního muže zločinu z temného podsvětí. Jeho filmový portrét svojí skladbou obeznámení se s osobou, důvody, vzestupem, apod. nikterak nepřekvapí, ale osobně mi byl potěšením v každičkém úseku, scéně, záběru. Zpracováním, tj. vykreslením dobového odéru, kostýmy i výpravou velice precizní - jde vidět, že se Richetův štáb na tak závažný film patřičně připravil. Totéž předvádí Vincent Cassel, patrně ve své životní roli a náležitě se jí oddává. Nepříliš známý režisér Jean-François Richet pak odvádí poctivou práci a tesá do náhrobku subžánru „zločineckých poct“ další kousek z takzvané povinné četby! ___ Výtečný koloběh mnoha událostí vzestupu, který funguje na 100%.(16.12.2008)

 • Radek99
  *****

  Francouzská škola ve vší té francouzské parádě... Podobné filmy: Povídka o policajtovi, Americký gangster(8.4.2009)

 • DaViD´82
  *****

  Francie vyrukovala takřka s tím nejlepším co v současnosti může ze svého filmového skladu nabídnout (snad jen Daniel Auteil chybí). "Jednička" je dynamická, stylová, syrová a ve své strohé zkratkovitosti naprosto strhující. Dvojka je sice také syrová, ale jinak až na úvodní eskapády je poklidnější, rozhodně více sevřenější, atmosférou většinu času všechny nervy do mrtě drásající, ale zároveň i popisnější (nikoli však doslovná). Dohromady jsou to dvě spojené nádoby tvořící jeden čtyřhodinový dokonalý celek, který se v mých očích stává novým referenčním standardem kvality pro poměřování zločineckých ság. ♫ Hodnocení OST: 5/5(29.1.2009)

 • Superpero
  ****

  Jacques Mesrine se s tím v životě moc nepáral a ten film je na tom stejně. Ve všech filmech se z vězení utíká, ale Mesrine na něj v klídku zaútočí!!! Vincent Cassel byl perfektní. Hrozně "připoutávající" výkon.(10.2.2009)

 • Shadwell
  *****

  Rozhodně nepovažují první díl za předehru před výtečným a završujícím epilogem. Už první díl je úžasný; od první do poslední minuty. ____ Překvapivé je zejména nasazení filmu. Vyprávění se u ničeho nezastavuje, nikdy se neohlíží zpět a neustále spěje kupředu, přitom u četných zkratek a elips nemáte pocit, že by vás režisér se střihačem o něco ochuzovali. Konflikt mezi krátkými scénami a ostrým střihem řeší film velice mazaně – nesourodé scény spojuje postava Vincenta Cassela (pohledem na něj se končí i začíná) a naopak „střih" provází i scény samotné, to když Vincent „bouchne“ a takříkajíc rozdělí scénu na před a potom. Důrazem na jednu postavu se blíží diptychon Veřejný nepřítel č. 1 De Palmovým opusům Zjizvená tvář a Carlitova cesta s podobně dominantní figurou, Al Pacinem, a vzdaluje kolektivním mafiánkám Scorseseho nebo Coppoly. Mimochodem, Vincent Cassel, vezmeme-li to z fyziognomického hlediska, je sexy proto, že má podlouhlý obličej, ale daleko od sebe posazené oči.(6.4.2009)

 • Rob Roy
  ****

  Důkaz, že knírek se vrací v roce 2009 na plný koule. 7/10.(12.12.2008)

 • Bluntman
  *****

  Po zhlédnutí druhého dílu měním hodnocení na plný počet, protože oba VEŘEJNÉ NEPŘÍTELE vnímám jako celek, který by jeden bez druhého dost dobře nefungoval. Č. 1 je výborné v tom, nakolik se nestálost a postupné změny Mesrinova charakteru otiskly i do formální stránky filmu, ve kterém se střídají ze scény na scénu nálady, žánry, postupy a zdvojuje se pohled na jednotlivé události, čímž se upomíná i na stylistické postupy filmů let 70. Po všech čertech zábavné, rychlé a výborně natočené i zahrané, jenže to není ničím víc než "výborným příslibem do budoucna". 9/10(14.12.2008)

 • Fr
  ****

  V této branži platí jen jeden zákon, zákon džungle…. Tvůrci hned na začátku upozorňují, že není možné zobrazit složitou identitu člověka, kterou každý vnímá odlišně. Přesto se jim to v kontextu obou částí podařilo! Právě to, že měli možnost dvou částí, mohou ukázat jaké byly začátky této gangsterské legendy - rozporuplné osobnosti, jenž nemá ráda odpor a vzdor. A je opravdu jen nás, jestli si budeme myslet, že je to nebezpečný ….syn! PŘÍBĚH**** HUMOR ne AKCE*** NAPĚTÍ *** Tato část je přesto jen jakýsi úvod k tomu, co mě dostalo! A co se týče Jaquese Merina .. (konec 1.části)(27.2.2009)

 • B!shop
  *****

  Naprosto spickova kriminalka, jedinou drobnou vytku bych mel k urcity zkratkovistosti, hlavne ze zacatku filmu, kde, aby tvurci stihli odvypravet to velky mnozstvi udalosti, to misty docela skace v deji, takze treba de vyloupit banku a skok, je ve vezeni, skok a je venku a ma dite. Ale krome tohohle je to naprosto dokonala a drsna kriminalka, ktera se s nicim nesere a v perfektnim tempu uhani kupredu. Navic Cassel je naprosto dokonalej antihrdina, kterej se nesnazi pusobit jako nakej sympatak, aby si ho divak oblibil, ale od zacatku do konce filmu loupi a zabiji. Ale i presto sem mu musel misty fandit, protoze to je fakt charismatickej parchant. Z ostatnich stoji za zminku snad jen Depardieu v roli bosse, jinak ostatni herci jsou ve stinu Cassela. Navic si tvurci i vyhrali s kamerou, ktera misty zabira nektere udalosti z vice uhlu, ale skutecne jen misty, takze to nezacne nijak otravovat a je to naopak zajimavy. No a hudba je taky perfektni. Proste uzasna kriminalka.(22.2.2009)

 • movie
  *****

  Nejlepší je první "pařížská" část, hezky upomínající na dobu staré francouzské drsné školy. V některých momentech by se mě krve nedořezalo (výlet s Guidem a arabem). V kanadské části pak potěší naivní pokus a přepad věznice ve stylu HEAT. Vincet Cassel je ukázkový hajzl, jehož směrem nelze cítit žádné sympatie, ale přinejmenším silný respekt a doufám že za Jaquese Mesrina vyinkasuje pěknu řádku cen. 1. ledna rozhodně nebudu sedět doma s kocovinou, ale v kině na EPILOGU.(12.12.2008)

 • Boss321
  ****

  Slušná kriminálka, ale něco mi říká, že tenhle díl je slibem před velkými věcmi, kterými bude oplývat druhý díl. Ovšem jedno mi je jasné už teď a to, že role Jacquese Mesrina je životní rolí Vincenta Cassela, který podává naprosto bezchybný a excelentní výkon. Zkrátka jsem velmi zvědav, co mi nabídne druhý díl, ale podle ohlasů očekávám jen to nejlepší......(22.1.2009)

 • Slasher
  ****

  Brilantní zločinecká story, ozářená výborným Casselem jako neuvěřitelným Jacquesem Mesrinem. Charismatický, přímočarý, krutý - hodně silný charakter, tak nebezpečný jak nemá co ztratit. Styl vyprávění je sice skokovitý, ale díky tomu se toho za 100 minut stihne odehrát hrozně moc. Pořád se něco děje a navíc je to celé velmi poutavě natočené. Navíc tím tato pařížsko-kanadská kriminální krasojízda zdaleka ještě nekončí. 8,5/10.(11.12.2010)

 • EdaS
  *****

  Srhující zážitek. Nechce se mi věřit, že Epilog bude ještě lepší.(12.12.2009)

 • EvilPhoEniX
  *****

  Film překrásně ladí mezi krimi thrillerem, gangsterskou ságou a studií osobnosti. Tenhle film je drahokamem v žánru, s perfektním hereckým ansáblem, neuvěřitelné rekreace Francie ze 70. let, instinktivní a velmi realisticky podané akci, která je mimochodem podle pravdy a Richetovo režírování je velmi precizní, pod kontrolou, při sledování cítíte, že ví co režisér chce, tohle je další z filmů, které mě absolutně a nečekaně rozsekaly. Jacques Mesrine opravdu v 60-70 letech zabil několik lidí, loupil banky, opakovaně několikrát utekl z vězení a vlastně prováděl všechny věci o které, každý legendární kriminálník usiluje. Doporučuji !(6.6.2014)

 • Shit
  ****

  Abych pravdu řek, tak sem od toho čekal víc, přinejmenším sem čekal, že to bude ve větším tempu a že Vincent Cassell, tam bude pobíhat od jedný banky k druhý, pořádat honičky a střílečky s poldama a že člověk nebude mít ani chvilku na vydechnutí, ale bohužel se nestalo. Nicméně namísto toho sem se dočkal něčeho, co v dnešní době je téměř nespatřitelný a to skvostně natočená kriminálky nebo respektive kriminálního života z pohledu kriminálníka v duchu toho, co se dalo vidět v 70-80 tých letech, ale daleko realističtejc stvárněný, syrovější a i akčnějčí, ovšem to, že sem se u toho až zas tak nebavil, to nesmaže(25.2.2009)

 • ORIN
  *****

  Koule se evidentně dědí...(10.1.2009)

 • Psema
  ****

  Napumpovaná jízda po horské dráze, která sice postrádá pořádnou hloubku a motivace postav, ale je tak skvěle uchopená a odrežírovaná, až mi to bralo místy dech. Scény z drsné káznice, dynamické přepadení casina (geniální kamera) a závěrečná ultimátní akce (byť scenáristicky děsně hloupá a nedomyšlená) se mi vysloveně zařízly do mozku podobně jako dokonalý (konečně!) Cassel a Depardieu.(14.1.2009)

 • Tuxedo
  ****

  První část trpí ze začátku neblahým syndromem přeskakování událostí, což mi přes nesporné kvality (výprava, výborný casting atd.) bránilo se k hlavní postavě a jejím osudům přimknout. Změna přichází cca po hodině, kdy režie spolu s divákem chytí slinu a až do závěrečných titulků nepustí.(15.2.2009)

 • Brouk
  ****

  Není "public enemy" jako "public enemy"... Richetův vítězí před Mannovým naprosto přesvědčivě. Jo, tenhle film můžu.....(13.11.2009)

 • gudaulin
  ****

  Veřejný nepřítel č. 1 trpí jednou zásadní vadou, a tou je stopáž. Paradoxně nikoliv přetažená stopáž, protože problém spočívá v přílišné zkratkovitosti a snaze vměstnat co nejvíc životních zvratů na co nejmenší plochu, takže unikají některé zásadní souvislosti a vedlejší postavy se často redukují na pouhé figurky. Pokud můžu srovnat s nedávno zhlédnutou Zjizvenou tváří, která měla šílených 170 minut, tak tady je problém přesně opačný - ten snímek měl být nejméně o půl hodiny delší. A přitom právě ve srovnání s klasikou Briana de Palmy je Veřejný nepřítel velmi moderně pojatý film, dynamický a při vší své akčnosti uvěřitelný a plně realistický. Velmi slušné čtyři hvězdičky. Je to pro mě o to větší překvapení, že na režisérském postu stál nepříliš zkušený J. F. Richet, jehož neslaný nemastný remake Okrsku 13 mě vůbec neoslovil. Z hereckého hlediska tenhle ambiciózní projekt nasadil první ligu mezi současnými francouzskými hereckými hvězdami a ty odvádějí standardně dobré výkony. Velmi dobrá kamera i střih. Celkový dojem: 85 %.(25.11.2009)

 • Gilmour93
  ****

  Jacques Mesrine: Reservoir Dog nebo Baron Prášil? Sága o francouzské gangsterské celebritě zakončila můj víkend s Casselem a já po něm odhazuji vůči manželovy Monicy B. svou infantilní žárlivost a smekám. Disponujíc výhodou vidět oba filmy bezprostředně za sebou jsem byl svědkem rozkošně natočené první půle s už pohublým Vincentem (nenatáčelo se chronologicky, nýbrž od konce, kdy měl 20 kilo navíc), jenž i přes svou útržkovitost splnila účel a dokonale mě navnadila na tu druhou. Teď jen čekám, že do těch téměř skvěle šlapajících kapesních hodinek dosadí Richet to pověstné poslední kolečko a stvoří tak dokonalý stroj..(15.7.2009)

 • johnn333
  ****

  Jacques Mesrine. Osoba neuznávající zákony, sebevědomý gangster závislý na popularitě, bezcitný násilník. Hrdina? První část sleduje Mesrina po návratu z Alžírska, jeho přičichnutí k bandě zlodějíčků kolem bosse Guida a přerod ve velkou rybu nejen pařížského podsvětí. Byl to skutečně francouzský veřejný nepřítel č. 1, na film o něm ale Francie může být pyšná. Ukázat celý Mesrinův charakter, přiblížit jeho motivace, nebyl lehký úkol, tvůrci ale hrají na jistotu a jeho příběh proměňují ve velkolepé, vrcholně profesionální, stylové krimi, které však ve své epičnosti rozhodně nezastiňuje ústřední postavu. L'instinct de mort v jednu chvíli překvapí neskrývanou brutalitou (likvidace arabského pasáka v první části, novináře v části druhé), vzápětí z Mesrina udělá bezmála vtipem sršícího sympaťáka, neschopného ublížit mouše. Veřejný nepřítel je takřka dokonale vybroušený, přitom ne chladný. Nabízí spoustu silných scén a momentů (konflikt s manželkou, s rodiči, kanadské vězení…), pravým esem v rukávu je ovšem vynikající Vincent Cassel, který dostal životní roli… Veřejný nepřítel č. 1 je přiznaná předehra, bez Epilogu tak dobře nepůsobí – přesto se jedná o nevšední filmový zážitek. 80% (FFF 2008)(21.11.2008)

 • genetique
  *****

  Ooo, tak takéto prekvapenie som nečakal. V prvom rade zdôrazňujem, že meno Jacques Mesrine mi doteraz hovorilo toľko, čo astrofyzikovi oprava geometrie na prednej náprave automobilu. Príbeh gangstra podľa skutočných udalostí. To je všetko, o čom som vedel, že film bude. Takých príbehov však dnes už máme neúrekom a tak som myslel, že nejaký ďalší druhotriedny podfukár, čo kedysi vylúpil jednu-dve banky, si predsa nezaslúži toľko pozornosti a tobôž nie v dvoch veľkofilmoch. Film mi však behom pár úvodných minút uštedril poriadnu facku a prebudil ma z toho mylného dojmu. Jacques Mesrine ako skutočná postava by totiž strčil do vrecka nejedného mafióza, o ktorých už som videl nejeden film, a ako film by strčil do vrecka nejeden z nich. Tento chlap si totiž zaslúži dvojfilm, zaslúži si, aby ho hral dokonalý Vincent Cassel. Dej má pomalšie tempo ako som čakal po strhujúcom začiatku, no to vôbec nie je na škodu veci. Veľký priestor je venovaný vedľajším postavám, ich psychológia je zobrazená na postačujúcej úrovni tak, aby ju vedeli skúsení herci patrične zahrať. Prekvapivo kvalitná je aj réžia, naozaj som nenašiel scénu ktorá by balansovala nad priepasťou nudy. Kamera a strih sú aj napriek rozvážnemu tempu pomerne akčné a dynamické. Záver je zavŕšený grandiózne, nezostáva nič iné, len nechať tiecť slinku, kým sa dostanem k pokračovaniu. 95%.(23.3.2009)

 • StarsFan
  ***

  Šok číslo jedna: On to vůbec není ten film, na který jsem v kině viděla ukázky. S tím přichází šok číslo dva: Ona je to vlastně jen první část jakéhosi eposu o jednom francouzském lupiči a pokud chcete znát konec, budete si muset pustit ještě pokračování (což bude asi to, na co jsem viděla trailer). Šok číslo tři: Ona je to vlastně taková lehce nesourodá mozaika okamžiků ze života, které jaksi vůbec nezapadají do sebe. Šok číslo čtyři: Některé momenty jsou vystiženy jen v tak hrubých obrysech, že vůbec nechápete, proč ty postavy vůbec něco takového udělaly (tedy pokud vůbec víte, kdo jsou vlastně ty postavy a co v ději dělají). Šok číslo pět: Režisérovi a scénáristovi asi slovo "gradace děje" moc neříká. Závěrečné konstatování: I přes všechny tyto zápory je Veřejný nepřítel č. 1 zatraceně dobře natočený film, který obsahuje přesně ty mafiánské prvky brutality, ve kterých se moje zkažená duše tak vyžívá. Áááááááááááách.(17.12.2008)

 • kitano
  ****

  Film mi tak trochu pripomenul gangsterské eposy od Scorseseho. Akurát že nieje tak epický, plynulý, nieje tak strhujúci a je komornejší. Film si na úkor plynulosti rozprávania tak trochu sebecky vyberá z Mesrinovho života len tie najextrémnejšie okamihy a na frak dostáva tým pádom aj hlavný charakter (do nejakých charakterových popisov film nejde), na druhú stranu je však o zábavu postarané, keďže je sa stále niečo deje. Vincent Cassel si úlohu očividne diabolsky užil a aj to sa podpísalo na silno pozitívnom dojme. Plusové bodíky patria aj Depardieuovi za postavu ako vystrihnutú z klasických mafiánskych filmov a Royovi Dupuisovi, ktorý síce nijak nehviezdil, no má moje obrovské sympatie vďaka filmu Screamers (hypercool zabiják s vytetovanou slzou pri oku :) ) a vidieť ho po dlhej dobe na obrazovke ma veľmi potešilo. Finálny dojem sa samozrejme ukáže až po zhliadnutí druhého dielu....zatial (8/10)(22.3.2010)

 • Hellboy
  ****

  Výborný film, a i kdyby mu sebevíc chyběla gradace nebo závěr, tak dát mu tři a míň je neospraveditelné:)(14.12.2008)

 • viperblade
  ****

  Komentář bude obsahovat SPOILERY!!! Přemýšlím, kdy jsem naposledy viděl dobrý francouzský akční film. Veřejný nepřítel č. 1 je výborným snímkem, který doplácí pouze na přílišné skoky mezi událostmi (např. scéna, kdy dá své děti do opatrovnictví své matce. Čekal jsem, že se vrátí do města a začne dělat "pořádek", ale ne, najednou ho vidíme v Americe bez jediného důvodu či vysvětlení), které mi fakt vadily. Nicméně zbytek šlape tak, jak má. Cassel má charisma, na které utáhne celý snímek, Depardieu v roli mafiánského bose taky potěšil a francouzské ženy jsou krásné. Existuje lepší doporučení než fakt, že si co nejdřív seženu druhý díl? Nemyslím si… 80 %.(22.11.2010)

 • Kaka
  ****

  Grandiózní francouzská tvorba. Svěží, úderná, řemeslně precizní. Vůbec nevadí, že se postavám nedostaneme tak úplně pod kůži díky zkratkovitému scénáři. Cassel je strhující kdykoliv je na plátně, akce prvotřídní a celý tenhle příběh o PE n1 z Francie je vyprávěn s noblesou toho nejlepšího, co Francie filmu dala - starých drsných kriminálek.(18.10.2015)

 • Falko
  ****

  90%. Je zaujimave, ze pri niektorych filmoch mi vadi pomale, rozvlakle, nudne vypravanie pribehu, ale v tomto pripade to bolo presne naopak. Ani som sa nestihol poriadne s Mesrinom zoznamit a strih, zrazu bol niekde pri inej akcii, alebo v inom case. Ale nepovazujem to za minus, pretoze ja skor vitam sviznejsie a rychle rozpravanie pribehu. Najviac ma bavili sceny vo väzeni alebo pokus o utek. Som zvedavy, aka bude druha cast - epilog... 02.06.2010 ________ Vincent Cassel - (Jacques Mesrine) +++ Cécile De France - (Jeanne Schneider) +++ Gérard Depardieu - (Guido) +++ Gilles Lellouche - (Paul) +++ Roy Dupuis - (Jean-Paul Mercier) +++ Elena Anaya - (Sofia) +++ Michel Duchaussoy - (Pierre André Mesrine) +++ Florence Thomassin - (Sarah) +++ Hudba: Eloi Painchaud +++(2.6.2010)

 • PinokKio
  ***

  Vincent Cassel poprvé a ačkoliv se snažil Mesrina napodobovat a zároveň převlíkat jak to šlo, tak výsledek působí spíše televizně. Ještě že se to zachraňovali všechny ty krásný dívčiny a tlouštík Depardieu. Snad bude dvojka o něco drsnější, tady jsme se spíše seznamovali.(11.2.2009)

 • castor
  ***

  Po zásluze označován největším francouzským gangsterem všech dob, na velkém plátně ale jeho prvotní počínání postrádá větší švih a tah na bránu. Stejně jako v nedávném Baader Meinhof Komplex je násilí prezentováno sexy a přitažlivě, přičemž hlavní zásluhu na tom má divoký a s nikým se nepářivší Vincent Cassel. Chronologicky sledujeme jeho vstup do kalných vod podsvětí i jeho rozporuplnost, jeho zálibu v převlecích i okouzlování opačného pohlaví, přesto jsem nepociťoval nějakou výraznou výjimečnost jeho osudů a nechápal jeho přímou motivaci. Režisérské kuře Jean-François Richet se rozšouplo na hodně úctyhodné ploše a sledovat jeho další počínání bude bezesporu přínosné. Nicméně jsem cítil lenost přijít s něčím novým a několika škobrtnutí se Richet přece jenom nevyhnul – vedlejší postavy bez výraznější stopy, absence hutnějšího napětí i sounáležitosti s hrdinou mě nejednou zamrzely. Jacques Mesrin, který se s vytříbeným smyslem pro spravedlnost stal v očích mnoha Francouzů národním hrdinou, si z ničeho nedělá těžkou hlavu a svou drzostí svým způsobem „plní“ tajné sny obyčejných lidí. Francouzská škola je zpět, ale k výraznějšímu triumfu potřebuje divácky zajímavější PART 2, kde se novodobý Robin Hood ukáže v blyštivějším světle!! Poklona žánru za 60%.(3.5.2009)

 • lenuse
  ***

  Podle popisu bych čekala, že hlavní hrdina bude aspoň něčím sympatický.(14.11.2009)

 • troufalka
  ***

  Že by mě to přikovalo do křesla se říct zrovna nedá ...(8.6.2018)

 • D.Moore
  ***

  Na jedné straně bych měl být rád za to, že se scenáristé rozhodli Mesrinovu postavu nijak nezlidšťovat a nepřibarvovat, ale (oproti českému distributorovi, který div že neláká na příběh lupiče-gentlemana) ukázat ho (zřejmě) takového, jaký byl. Jenže na straně druhé je tady můj problém sledovat filmy s vyloženě zápornou hlavní postavou. Což Mesrine je. Veřejný nepřítel č. 1 je dobře natočený, Vincent Cassel v hlavní roli skutečně válí a sledovat Gérarda Depardieu, kterak si užívá svoji vedlejší roli, bylo opravdu pochutnání... Škoda proto, že mozaikovitě poskládaný scénář působil zmateně a že ačkoliv hýřil postavami, žádná z nich mi vyloženě nepřirostla k srdci (na mysli mám především společníka Merciera, který mi připomínal Eliho Wallacha). Až na jednu scénu na schodech byl dost odbytý i Mesrinův osobní život. Dovedu si představit, že Mesrin tímto způsobem napsal knihu, podle níž film vznikl. Jenže v té knize on zřejmě vystupuje jako vypravěč a všechny ty drobné epizodky s největší pravděpodobností spojuje dohromady. Tady nic. Posledním kamenem úrazu pak je rozdělení filmu na dvě části. Když už se tak tvůrci rozhodli, měli se alespoň postarat o to, aby tahle první působila jako uzavřený celek. Ne ji skončit nemastným neslaným "finále" a laciným mrknutím "Honem, honem, pusť si druhý díl" na diváka. Tři hvězdy a kousek.(2.7.2011)

 • Xmilden
  *****

  Skvělá kriminálka, kterou umějí pouze Francouzi. Hodilo by se přímo rčení co mohou Frantíci vzkázat Amíkům. "Tam kam ty jdeš, z tama já už odcházím". Upřímně mi Vincent Cassel není nikterak sympatický herec, tady navíc hraje vyloženě antihrdinu a já se moc opravdu na háček nechytal. Ale stačila scéna v Alžírsku a já hnedka věděl že tady se mi bude líbit. Myslím že postavu Jacquese Mesrina ztvárnil na jedničku s hvězdičkou, přímo před očima nám ukazuje přerod z celkem sympatického kriminálníčka v hotovou zrůdu, ale to spíše až v pokračování.(16.6.2009)

 • lesumir
  ****

  "Nikdy som nechcel byť ako vy. Nemal som rád zákony. Nemám ich rád ani teraz. Obmedzenia, zálohy. Nechcel som nasledovať vzory, byť len ďalšou rybou v mori. Chcel som tvoriť, niečo stvoriť. Štandard zboriť. Nechcel som počúvať rady môjho fotra, mojej mami, učiteľov a ďalších. Nato som nemal predpoklady. Šiel som hlavou proti múru, často proti prúdu. Vďaka tomu som si aj párkrát rozbil hubu." - Zverina vystihnul presne Mesrina. ___ Bonnie Schneider and Clyde Mesrine ___ Po dlouhé době další mafiánská sága o vzestupu velkého muže, kterého bych klidně svojí popularitou přirovnal k našemu Kajínkovi, kterého znají už děti v druhé třídě. Je to sice film o jeho kariéře a životě, ale je to uděláno v takovém cuku letu, že vlastně z toho nemáte dohromady nic, proto jsem třeba já jsem nebyl schopen to s Jacquesem prožívat naplno, spíše jsem to jen sledoval a oceňoval práci tvůrčího týmu, kterej to fakt zvládl na jedničku. Scarface z toho není, ale po výborném Americkém gangsterovi přichází výborný "Francouzský" gangster, který sice není tak epický, ale za to je syrový, dramatický a hodně drsný.(17.1.2009)

 • kinej
  *****

  Podle mého v sobě Veřejný nepřítel č. 1 zručně míchá to nejlepší z tradice francouzských kriminálek a zároveň přidává něco ze Scorseseho mafiánských filmů. Výsledkem je film natočený tak svižným způsobem, že celé bez mála 2 hodiny uteče jako efektní videoklip. Režisér Richet zvládnul provedení na jedničku. Vicnent Cassel je také úžasný. Vytvořil postavu, ze které vyzařuje negativní energie a se kterou bych se rozhodně nechtěl setkat. Zároveň však nepřehrává a ponechává svému hrdinovi i trochu té lidskosti. Scénář je také bravurní, nenechává diváka dlouho čekat na jednom místě a tlačí Mesrina neustále dopředu. Pro mě je to jasná pětihvězdičková záležitost.(14.9.2009)

 • gogo76
  *****

  "Nie som 5933, som Jacques Mesrine a seriem na teba!".... Takto hustý je náš gangster vo väznici, kde hneď na to dostal tvrdú lekciu a ukážku toho, kto je vo väznici pánom. Naplánuje útek, ktorý nebol jeho prvý, ale ani posledný. Mesrine je v podstate prvotriedny gangster, ktorý sa vynájde v každej situácii, drží svoje slovo a vyžíva sa v tom ako zapĺňa titulné stránky novín, ktoré ho nazvali verejným nepriateľom č.1... "Počujete to, číslo1!" Sebavedomie mu nechýbalo. Po dlhej dobe vznikol naozaj poctivý gangsterský film, ktorý zaberá dlhé časové obdobie Mesrinovho vzostupu i pádu. Úloha ako ušitá Casselovi na mieru, mu vyniesla niekoľko ocenení a právom. Film ma nenudil, napriek tomu, že hneď v úvode vidíte záver filmu, aj keď nie úplne celý. Výkyvy alebo pokles kvality medzi filmami som nepostrehol, obidva diely sú vzácne kvalitatívne vyrovnané, to sa nestáva často. Vzhliadol som obidva diely po sebe, ale chce to venovať mu takmer štyri hodiny. Mne to zbehlo ako voda a aj z tohto dôvodu dávam plné hodnotenie. Dvd so slabými bonusmi. 100%.(13.7.2009)

 • Arkos
  ****

  Výborný film, ve kterém exceluje Vincent Cassel. Jeho výkon nemá chybu a tato role je mu jak ušitá na tělo. Jinak film samotný má velice slušný děj, je zde hodně akce a nudit se asi bude málokdo.(14.7.2009)

 • Jhershaw
  ****

  1. díl se mi asi líbil víc. Možná je jednodušší, přímočařejší, neukazuje Mesrinovy triky a převleky, ale zároveň se v něm Mesrine ještě nesnaží o revoluci.. je to prostě zábavná gangsterka.(4.1.2009)

 • Boogeyman
  *****

  Vincent Cassel mi vytesal do lebky díru majzlíkem, takovejhle hereckej koncert už jsem dlouho neviděl, Mesrine se na plátně doslova zhmotnil! Navíc jeho život by si nevymyslel ani ten nejbláznivější scénárista, takže i kdyby měl Veřejný nepřítel třeba deset částí, pořád by bylo na co koukat. Já jsem ale vděčnej i za tyhle dvě, které ač to všechno berou hopem, jsou naprosto famózní. Hlavně ta neidealizace hlavního hrdiny. A myslím, že nemá smysl (Stejně jako u Kill Billa, Krvavého pobřeží a zřejmě stále častěji) brát Veřejného nepřítele jako dva filmy, když tvoří jednotný celek a jedna část by bez druhé nefungovala!(30.6.2009)

 • Pepinec
  ****

  Francouzi zkrátka umí točit kvalitní filmy. A tak se může stát, že se s nimi v koprodukci svezou i takoví filmoví školáčci, jakými jsou kanaďané. Příběh je natolik fascinující, že kdyby nebyl zpracován podle skutečných událostí, jen těžko bych mu uvěřil. Skvělé vykreslení horkokrevných jižanských nátur, nádherné ženy, realistické násilné scény a k tomu všemu šedá eminence v podobě Gérarda Depardieu. Tvůrcům se také podařilo vložit do děje spoustu syrového humoru, dodávajícího příběhu ten správný šmrnc. Velmi kladně hodnotím kontrastní střídání scén a citlivou práci s kamerou. I přes značně dlouho metráž skončil film přesně v tom místě, kde skončit měl. Ani o minutu dříve, ani o minutu déle.(8.1.2009)

 • JohnnyD
  *****

  Vynikajúca francúzska akcia. Šialené tempo, nekorektný scenár, množstvo krvi, skvelá réžia, hudba, kamera a strih (úvodná scéna!) a úžasní herci - či už v hlavnej role excelujúci Vincent Cassel ale aj podporné role (nezvyčajne obsadení Depardieu a Dupuis). Príbeh jedného gangstra, ktorý prekročil jednu hranicu, keď sa z obyčajného dedinského vagabudna stane vrah. V druhom diele prekročí druhú hranicu...(23.3.2009)

 • Ruut
  **

  Po hodně dlouhé době jsem odešel z kina v půlce filmu. Proč teda tady píši komentář a troufám si hodnotit? Protože film se hodnotí už od první minuty a dobrý film si vás podmaní taky už od začátku. Sledovat 45 minut sled nesourodých střípků ze života, pro Čechy neznámého, francouzské lupiče a vrahouna bylo ale utrpení. Nejen že na sebe nenavazovali a mnohdy skákali úryvky z jeho života i o několik let, ale hlavně jsem vůbec nepochopil proč a jak se rozhodl pro tu dráhu na kterou se vydal. Prostě tam nebylo nic o jeho motivacích. A to je na ŽIVOTOPISNÝ FILM zatraceně málo. Pardon, ale množství násilí, brutality a lží nedělá dobrý film, maximalně šokující. A to je to jediné co jsem si mohl na plátně u tohoto nepřítele "vychutnávat". Navíc točit film s vědomím, že nikdo v něm nemá vzbuzovat sympatie je dost špatný nápad. Tohle si může dovolit leda tak Anderson ve svém Až na krev, ale ne francoužští řezníci.(13.12.2008)

 • Webb
  ****

  Když jsem tu viděl taková vysoká hodnocení, říkal jsem si, že to bude zase nadhodnocené a já z toho budu zase zklamaný, jak se mi to už bohužel poslední dobou stává zvykem. Ovšem chyba lávky přátelé, tentokrát je 82% plně zasloužených. Nejenom parádní režií a scénářem tento snímek oplývá, ale i hereckými výkony, výtečně prokresleným příběhem či chytlavými dialogy. No prostě po dlouhé době zase paráda.(20.12.2008)

 • Aky
  ****

  Profesionálně (myšleno řemeslně) perfektně zvládnutý film, kterému kameramani, zvukaři, střihači, tvůrci zvláštních efektů... nemají co vytknout. Přesto je jaksi vykalkulovaný, studený, nepouští diváka k hlavní postavě. Je poutavé sledovat, co všechno bude následovat, jak to Mesrine zvládne, ale stěží se dá jít s ním.(28.8.2009)

 • Javert
  ****

  Stylová retrospektivní podívaná na život a činy nejznámějšího francouzského zločince (či chcete-li gangstera) 20. století. Casselův Mesrine je opravdu uvěřitelný v každé poloze, ve které se ve filmu objeví. J.-F. Richet příjemně překvapil. Ale teď už konec řečí a rychle na Epilogue, jenž podle hodnocení slibuje ještě nabušenější zábavu.(7.9.2009)

 • darkrobyk
  ***

  Velké očekávání přineslo neuvěřitelné zklamání. Banální gangsterka po technické stránce sice perfektní, po obsahové však prázdná a nudná jako vypuštěný míč. Jeden by snad pokračování ani nechtěl dát šanci...(29.11.2010)

 • HoneyBunny
  ****

  Od novodobého francouzského filmu tak nějak podvědomě čekám buď dementní scénář + velký rozpočet nebo experimentální, alternativní, nepochopitelný scénář natočený tak stroze, že je skoro k nekoukání. Veřejný nepřítel je ale ukázkou skvělé filmařiny po všech stránkách. Příběh stojí a padá s hlavním hrdinou, který patří k těm zloduchům, které si zamilujete (Mesrina pravděpodobně v momentě, kdy se s neuvěřitelnou drzostí vydává za policejního inspektora). Scénář ukazuje jeho temné stránky (pomsta manželovi Mesrinovy oblíbené prostitutky), ale nenechá vás na pochybách, že ta brutalita a vztek nevznikly samy o sobě (výslech v Alžírsku, samotka ve věznici, urážka manželky). A chvílemi je Mesrin tak milý a šarmantní, že byste mu skoro odpustili. A jako nefanynka Depardieua musím dodat, že střízlík Cassel tuhle "ikonu" francouzského filmu přehrává v každé scéně.(10.12.2008)

 • Jordan
  ****

  stojí to okrem iného hlavne na casselovi, ktorý je presvedčivý, nervózny, agresívny, zásadový, mrazivý. druhým pilierom je depardieu, ktorému to v tejto slizkej podobe seklo a potvrdil svoju univerzálnosť. nepoznal som doteraz túto vraj vo francúzsku známu osobu, preto nemôžem posudzovať scenár na základe posunu voči skutočným udalostiam, ale ten charakter je veľmi komplexne napísaný a vnáša do filmu dramatično, napätie a akciu.(7.8.2010)

 • kingik
  *****

  Gangsterky moc nemusím, ale tahle stála za to. Klady: perfektní režijní vedení, mnohovrstevnost hlavní postavy gangstera a její dokonalé ztvárnění Vincentem Casselem, výborné střídání vypjatých a klidných pasáží, nápaditý scénář, propracovaná akce, strhující děj, kvalitní kamera. Zápory: Gérard Depardieu se sem moc nehodil. 100%(28.1.2013)

 • francis
  *****

  Specialisty na gangsterský ságy byli vždycky Američani (a trochu diskutabilně i Italové), ale Francouzi se tímhle příběhem můžou v klidu poměřovat s tím nejlepším, co žánr nabízí. Veřejný nepřítel č.1 má dvě části, a dává to smysl - každá je úplně jiná, a přece do sebe zapadají a jedna zvedá zážitek z druhý ještě o trochu výš. První části není v mých očích co vytknout. Ukazuje Mesrinovu cestu z pařížského předměstí až na první stránky novin, postupný vzestup se spoustou pádů, chyb a nejistoty. Předestírá nám obrázek bezcitnýho gangstera, kterej nás chvílema už už přesvědčí, že má v těle aspoň kousek srdce, aby nás vzápětí zase připravil o iluze. Ještě to není hrdina, kterej umí strhnout lidi na svojí stranu jediným úsměvem, zatím nám ukazuje jenom záblesky (občas hodně zářivý) svýho charismatu, aby se za pár chvil shodil. Ten chlápek vám bude odpornej, a přitom vás bude zatraceně zajímat, jak to s nim bude dál - to díky Vincentu Casselovi v titulní roli... a vlastně díky režiséru Richetovi a jeho štábu, který příběh natočil přiměřeně stroze, ale v podstatě dokonale, bez slabých míst.(21.11.2008)

 • Ant
  ***

  Zpočátku hodně nadějně vypadající film s typicky francouzským přímočarým přístupem. Jak se ale děj přesune do Kanady, tak tempo začne skřípat a nic na tom nezmění ani slušné přestřelky. Snad si s tímhle problémem epilog poradil. 3,5*(18.1.2009)

 • Šakal
  ****

  Tak tohle francouzi jednoduše umí! Dlouho jsem si nenašel čas a patřičnou náladu na tento snímek až včera! Jak tak pozoruji zdejší hodnocení a komentáře, tak většina z vás , to komentuje slovy, že tento první díl je pouze předzvěsť toho, co přijde v díle následujícím. Jestli je to tak, tak už teď se nemůžu dočkat co bude následovat, protože mě již naprosto dostala a odzbrojila tato první část! Jednoznačně ( pro mě ) životní výkon Vincenta Cassela jako Jaquesse Mesrina. Ten se do jeho postavy úplně převtělil a užíval si každičký moment filmu, což divák vidí doslova v každičkém záběru! Richetovi se podařil obdivuhodný kousek, převést život J. Mesrina( největšího francouzského gangstera všech dob) na filmové plátno v takovéto podobě! Opravdu velmi realisticky převedeno bez nijakých ústupků, syrové až do morku kostí. Při scéně, kdy Mesrine ( V. Cassel ) ubodává k smrti Araba za tichého přihlížení jeho bosse (G. Depardieu ), aby ho následně oba " za živa" zasypali, opravdu tuhne krev v žilách! Filmu nechybí téměř nic, od " seznamovacího začátku " a navození dokonalé atmosféry 60. let až po našlapané scény útěku z vězení a přestřelky. A ten konec nemohl být lepší pozvánkou k pokračování jménem Epilog! Výborný výkon zde předvádí také G. Depardieu v roli mafiánského bosse. Vynikající kamera, střih, to vše doplněno o skvělou hudbu dvojice Beltrami - Trumpp. 4 a 1/2 * , tu 1/2* si nechávám v zásobě až po shlédnutí Epilogu. ( je možné, že se k hodnocení ještě vrátím)(24.4.2009)

 • Sonnery
  ****

  Kurnik to byla jízda....Pro mě nejlepší francouzský film od Belmondova Samotáře. Z Cassela jsem za celých 110 minut nespustil oči (a to většinou dělám jenom u ženských).(12.12.2008)

 • Smok
  *****

  No konečne to prišlo! Už som si myslel, že frantíci vedia v poslednej dobe točiť len prihlúple druhotriedne komédie. Takému Žérardovi Depardié to v tomto filme ako drsnému mafošovi sedí určite viac, ako v trápne komediálnych kúskoch a normálne že mi pod dlhej dobe nevadil - ba priam naopak. Ku tomu skvelý nápad spracovať život tohto frantíckeho "bankového Jánošíka" a skvelá práca komplet celého štábu. Je vidieť, že ani peniažky v rozpočte nechýbali, takže suma sumárum skvelý divácky zážitok. Už sa teším na druhý diel, dúfam, že ako býva podľa pána Murphyho a jeho zákonov zvykom, nič sa neposerie k horšiemu.(17.3.2010)

 • swamp
  *****

  Vincent Cassel je charismatický až hanba, příběh se nesnaží být načančaný a navoněný, je to velká jízda, která naštěstí není bezcitně utnuta před pokračováním. Jean-François Richet si prostě imho dokázal poradit s tímto nelehkým úkolem naprosto přirozeně a efektivně.(21.12.2008)

 • mil@n.fanatik
  ****

  Průměrná a nezáživná první půlka, kde se toho moc žhavého neudálo... Zato druhá půla skvělá. Tam se ten film rozjel a začal mě pořádně bavit:-) Akční scény a nechytatelný, resp. nesmrtelný Jacques Mesrine... Už se těším, až se podívám na dvojku, to bude pokračovat, jak to skončilo a to byla jízda. 75%(13.1.2010)

 • HAL
  ***

  Sebesvižnější režie nedokáže zachránit nesmírnou plytkost popisu první poloviny kriminální kariéry prý největšího francouzského gangstera. Nejde o nic víc než zkratkovitý popis několika jeho zločinů, bez uceleného rámce či snad dokonce snahy o něm sdělit něco víc, než že asi byl opravdu moc a moc zlý a arogantní. 6/10(9.2.2010)

 • InJo
  ****

  Profesionální a velmi věcná (či spíše zkratkovitá) gangsterka, která ale sama o sobě (bez Epilogu) postrádá smysl. Je jasně patrné, že je to jen první půlka hodně rozsáhlého příběhu (takže to nemá žadný konec). Snad mi druhá část už plně umožní pochopit, proč je zrovna Mesrine považován za největšího francouzského gangstera všech dob... 70 %(1.9.2011)

 • teutates
  ****

  Nový "gangster" na zločineckom poli... Mnou nepoznaný Jacques Mesrine, ktorého psychologické zmýšlanie sa nedá vôbec predvídať... Muž mnohých tvári a Vincent Cassel ako jeho sprievodca v tomto diele... Skvelé dobové zobrazenie, elita francúzkeho plátna, životná rola a "big story" pracanta Mesrina... Klamal by som ak by som napísal, že sa neteším na Part2... 8/10(18.1.2009)

 • oje
  *****

  Prostředí protřelých mafiánů, nekompromisní chování, odvážné zlodějské kousky, kamenné ksichty, štavnaté dialogy a čest, kterou se svému jménu snaží dělat za každou cenu, je přesně to, co mě na filmech z prostředí gangsterů baví. Tím vším Public Enemy disponuje, a i když třeba jeho tempo chvílemi není tak hektické jako u Scorceseho skvostů, pořád je to gangsterka jak víno. Když k tomu všemu připočteme ještě povedený casting mafiánských ksichtů, poutavé a drsné vyobrazení věznice, kam se děj také na chvíli přesunul, vládne velká spokojenost. Podobným snímkem, kde se lidé hází do hrobů ještě zaživa, je Mafiáni. Alternativa: Goodfellas, Public Enemies, American Gangster.(16.9.2010)

 • nascendi
  ****

  Každá generácia si vyberie okrem iných aj svojho kriminálnika, ktorého obdivuje a fandí mu napriek jeho činom. Prejavuje tým zvrátenosť svojich priorít, v ktorých byť najlepším zločincom je viac, ako byť priemerným kýmkoľvek. Je úplne prirodzené, že životy preslávených zločincov sa stávajú atraktívnym námetom kníh a filmov. Verejný nepriateľ č. 1 nie je výnimočný svojim námetom. Takých filmov som už videl viacero. Výnimočný je svojim poloautentickým spracovaním a najmä neskutočne dobrým výkonom Vincenta Cassela. Nie je to lupič-gentleman, ako bol svojho času Arséne Lupin, je to pragmatický zločinec, ktorý mal šťastie, že sa mu darilo o trochu dlhšie, než iným a stal sa verejne známym. Jedinou výtkou, ktorú voči filmu mám je, že pôsobí, ako keby ho niekto prestrihal trimovacími nožnicami. Viaceré pasáže do kontinuity príbehu chýbajú. Ale to je asi tak všetko. V rámci žánru špičkový film.(9.8.2013)

 • Bachy
  ****

  S druhým dílem očekávám uzavření obrovského eposu, kdy se jednička nakonec promění jen v pouhou předehru veledíla, ale nechci mít tak velké očekávání, abych pak nebyl lehce zklamán. Jednička má své mouchy. Pár přebytečných scén a sem tam i nějaký slabší moment, jenže jak se film přehoupne do druhé půlky, už mě držel v sedadle a ač jsem po probdělé noci (zkouškové období nepřeje filmům) bojoval s únavou, tak si Vincent Cassel mojí pozornost udržel. Jedná se o prvotřídní gangsterku s neuvěřitelnou osobností u kormidla. Režisér snímku moc dobře věděl, co je gradace. V mém hodnocení je to přesně na 4,5.(17.12.2008)

 • bassator
  *****

  Pro mne autenticky zahrané od Vincenta Casselse. Ta jeho osobnost přesně na Jacquese Mesrina sedla, pro mne herecký výkon roku... Zato Gerard Depardieu se tu vůbec neměl objevovat. Ten má již dávno po sezoně a byl tu jen rušivým elementem... - 14. 1. 2009 - kino CineStar - Hradec Králové + 30. 3. 2010 - 90%(15.1.2009)

 • iamek
  ***

  Hodně jsem si od Mesrine: L'instinct de mort sliboval, ale bohužel dočkal jsem se velkého zklamání. Čekal jsem hlavně určitou gradaci a následné pořádné vyvrcholení. Třeba se ho dočkám v druhé části.(2.2.2009)

 • Snorlax
  ****

  Jo, je to dobrý, má to napětí, má to spád, má to i náznaky atmosféry, ale už to není ta klasická francouzská filmová škola, při které přestávají diváci dýchat a stávají se civáky.(26.12.2011)

 • dO_od
  *****

  // Tvrdé, nekompromisní, zkratkovité a přesto plné emocí a napětí. Tahle francouzská odysea jednoho neobyčejného muže má v sobě vše, co by si člověk mohl přát a ještě to neidentifikovatelné "cosi", které film posouvá nad hranice nadprůměrnosti a cpe ho do říše "oh my fucking god, that was good!". První část přináší hrubší seznámení se s hl. hrdinou, nabízí pohled do jeho minulosti ale i budoucnosti, přestože se odehrává v jeho přítomnosti - mindfucked already? Není se čeho bát, tento snímek není o cestování v čase. Spíše o cestování v duši a mysli, podáno s noblesou a zároveň upřímností. Jednoznačně jeden z nejsilnějších kousků v žánru.(12.1.2013)

 • Vančura
  *****

  Och, tento film mě na druhé zhlédnutí bavil ještě víc než poprvé. Fantastický Vincent Cassel, mistrný střih a dokonalá hudba nechaly společně vzniknout filmu, který mě dvakrát po sobě dostal do kolen. Z profláklého přívlastku "strhující" se už dávno stalo nadužívané klišé, ale na tento snímek sedne víc než trefně. Zvedám na plný počet - toto je mistrné a napínavé drama, která má velmi blízko nakročeno k dokonalosti.(3.3.2013)

 • Crocuta
  *****

  Kdyby měl Richet natočit skutečně podrobný Mesrinův životopis, zhruba čtyřhodinová stopáž obou dílů by se musela natáhnout na dobrý dvojnásobek. Takhle se divák nedozví nic o Mesrinově restauraci na Mallorce, dvojím uvěznění v 60. letech ve Španělsku, jeho údajné spolupráci s francouzskou tajnou službou, pobytu ve Venezuele po útěku z Kanady, kam se po čase vrátil, aby zde opět loupil a vraždil, ani o mnohém jiném. Přesto je "Veřejný nepřítel č.1" skvělá gangsterka, která diváka nenechá vydechnout a jejíž podvratný vliv se projevil i v tom, že přestože se jedná o příběh ukázkového psychopata a bezohledného zločince, já jsem si nemohl pomoct a od začátku do konce jsem mu držel palce...(23.7.2009)

 • PetrPan
  ****

  Trošku mi to přišlo jako by se střihač zbláznil, scény z Mesrinova života na mě vyskakovaly sice chronologicky,ale jako by to bylo vařila myšička kašičku, tomu dala trošku, tomu víc, tomu nic. Vincent Cassel ale hrál jak o život a já si říkal, nikdy bych nedokázal být gangster.(27.7.2009)

 • Slarque
  ****

  Richet teda nečekaně zaválel. Gangsterka, která svým stylem evokuje zlatý věk tohoto subžánru – tedy 70. léta, je řemeslně po všech stránkách naprosto profesionální práce. Kromě výborného Vincenta Cassela stojí za pozornost téměř k nepoznání namaskovaná Cécile De France jako jeho „Bonnie“. Ještě bych se chtěl pochvalně zmínit o hudbě Marca Beltramiho a o faktu, že i když je to jen první díl, uzavírá to jistou etapu Mesrineovy gangsterské kariéry, a díky tomu má i ta polovina celkem uzavřený konec.(4.2.2009)

 • Big Bear
  ****

  Velmi slušné krimi, kterému krapet škodí poskakování v ději ve snaze po letech zmapovat život tohoto mafiána. Je to škoda, protože kdyby se film zaměřil více na akci, nebylo by mu co vytknout. Nebo by to chtělo třetí díl a film rozprostřít aby nebyl tak uspěchaný. Surovostí, syrovostí a prostředím bych jej srovnal s Casinem. Dějově snad film kopíruje akce Jasquese Mesrina, i když hned v úvodu si tvůrci od diváka vyprošují možnost vlastního pohledu. Nevím jak to bylo ve skutečnosti, ale přepadení ve dvou lidech v jednom pickupu po zuby ozbrojenou věznici .....?! Nicméně Cassel je skvělý jako vždy a já si na tohoto herce začínám dávat bedlivější pozor. Vidím před ním čím dál větší kariéru.(20.7.2011)

 • Roman.Ticka
  ***

  Pro někoho možná stará francouzská škola, pro mě slabší odvar na variaci silných gangsterek. Možná jsem jimi rozmazlená, možná mi tady něco chybělo, rozhodně konstrukce příběhu a způsob jeho podání stojí poněkud na vratkých nožkách. Velmi mě potěšila netradiční role Depardieua, Cassel tradičně standardně dobrý. Samotné story "slavného" gangstera mi bylo poněkud vzdálené a nemyslím si, že jen vzhledem k dnes již dávné historii jeho existence. Příliš chvílema kruté, často chaotické, charakteristika hlavní postavy a jeho pohnutek k jednání neucelené až někdy nesmyslné střídání postupů, akcí, nových začátků, rozpolcenosti chování. Až tak studené a odosobněné, až je mi docela jedno, viz závěr, co se bude s našim hrdinou dít dál.(14.10.2012)

 • klerik
  ****

  Dobrý aj keď trochu lineárny životopisný film. Niektoré scény pôsobivé (väzenie), iné príliš reálne (Depardieu a spol. sú pre príbeh občas zbytoční). Pospájané scénky zo života Mesrina zrejme dostanú úplny (filmový) zmysel až v druhej časti... Pripomenulo mi to PUSHER II, uveriteľná gangsterka, ale divácky nie až tak príťažlivá...(11.4.2013)

 • heyda
  ***

  Jako některé scény velmi působivě natočené, Vincent Cassel v plné ráži, ale doprčic ten příběh měl být vyprávěn jinak. Tohle bylo strašně usekávané, ty časové přechody se mi moc nelíbily a nějak se jsem nedokázal vcítit do hlavních rolí a fandit jim, což je asi největší kámen úrazu. Uvidím, co pokračování, ale tohle na víc jak 3 hvězdy nevytáhnu... 60%(15.11.2015)

 • sharky
  ****

  110minutový rozjezd k 120minutovému tahu na bránu, bez kterého by ale vítězný gól tak dobře nevynikl. . Vidím zásadní přehmat čekého distributora v tom, že ty filmy nenasadil spolu, pač jeden bez druhého nemůžou tak dobře fungovat a navíc ten první je slabší a pokud člověk nemůže přeběhnout na epilog z jednoho sálu do druhého, už ho to mozna za mesic nebude tak lakat. K prvni části 70% : První hodina a čtvrt je taková nemastná neslaná, je to zajímavé, nenudí to, ale ani to ničim nenadchce (snad kromě faktu, že Gérard Depardieu, je fanousek Marlona Branda, nebo maji stejneho kuchare, protoze vazi ve sve roli mafianskoho bosse asi tolik co marlon brando v kmotrovi). Film začíná nabírat tempo, až když se hlavní postava dostane do vězení. Jinak je ale technicky brilantně natočen (proto zaokrouhluju na 4 hvězdičky). Kdyz je tam milostna scena, tak se kamera mazli s divcinou tvari, kdyz je tam honicka, kamera jede spolu s auty. A co herecké výkony a scénář? Konec první části. (Podobne vypada titulek, kterym film konci).(10.12.2008)

 • Chrustyn
  ***

  První část života francouzského gangstera Jacquese Mesrineho nedopadla tak dobře jak jsem původně čekal. Není to ani tak chyba Vincenta Cassela, (kterého moc nemusím, kvůli jeho fyzickému zevnějšku typického "žabího ksichtu" - všem obdivovatelům se hluboce omlouvám) který hlavní postavu zahrál poměrně přesvědčivě a v jeho podání se jedná o opravdovou svini, která je schopná všeho a nejdříve jedná a potom domýšlí důsledky. Do role se skutečně vžil a jak je dnes u takových rolí v zvykem, prošel si spoustou těžkých situací aby si prožil to co samotná postava, kterou zvárnil. Tudíž hubne, tloustne a občas utrpí nějaký ten šrám. Hlavní chyba je ve viditelné nezkušenosti režiséra, který se zatím předvedl slabým remakem Carpenterovi klasiky "Přepadení 13. okrsku" a tentokrát si ukrojil moc velké sousto, které mu uvízlo v krku a po celou dobu ho nepříjemně dusí. Celý příběh je podán moc vlažně a nemá moc pevnou strukturu. Režisér nás místo provádění gangsterským životem bombarduje jednotlivými scénami z Mesrinova života. Takže nás čeká mládí v armádě, vstup do kriminálního života, vraždy, únosy, vězění apod. Původně jsem si chtěl dát oba díly hned po sobě ale po tomto nemastném a neslaném předkrmu mě chuť na zákusek v podobě "Epilogu" značně přešla a budu se muset dlouho přesvědčovat abych to dorazil. Promarněný potenciál.(23.6.2009)

 • GigaPudding
  *****

  Moc ani nevím jak komentář k tomuto filmu začít a ani jak pokračovat :). Veřejný nepřítel č.1 je prostě úplná pecka, ale zároveň je to jen takové zkratkovité "best of" ze života slavného francouzského gangstera Mesrina, které má souvislejší děj teprv až v poslední třetině. Tím pádem to spíš funguje jako takový úvod k tomu "opravdovému" filmu o Mesrinovi, který na tento navazuje a pro mě osobně to vypadá tak, že by tenhle první díl potřeboval aspoň o padesát minut delší director's cut, protože se prostě příliš skáče v událostech a je to tam jen tak jako aby divák viděl o Mesrinovi co nejvíc v co nejkratším čase. Každopádně ale i přes přílišnou zkratkovitost a skákání v ději čím dál rychleji dopředu je to úplná pecka se vším co k filmům o gangsterech patří a především s výrazně charismatickou hlavní postavou. Jacques Mesrine je chvílemi velký sympaťák a jindy zase nebezpečný a vznětlivý násilník, kterého nezastaví ani vězení. Celá Mesrinova postava je ve všech těch zkratkách vykreslená velmi zajímavě a věrohodně se všemi různými polohami, to je třeba hodně vidět ve scénách týkajících se Mesrinovy manželky a dětí. Hlavně ale Vincent Cassel tady zahrál pravděpodobně nejlepší roli své kariéry a očividně si hraní na Mesrina užíval moc. Zbylé obsazení je perfektní, zvlášť pokud jde o ženy v Mesrinově životě, tam vyniká hodně Elena Anaya ale především Cécile De France :). A vůbec celá ta kanadská část, která je tou ucelenější z filmu, je výborná a výborně zahraná i pokud jde o postavy, které mají v celém filmu úplně minimální prostor. Takže tohle se moc povedlo :). A taky je tam velmi působivá hudba.(16.2.2011)

 • Pejpr
  ****

  Když se chcete dostat do čtvrťáku, tak musíte projít třeťákem. Stejně tak musíte před epilogem vidět tento slabší díl. Nejvíc mi konkrétně vadily ty nečekané prostřihy, kdy člověk přišel o dost podstatný děj a mohl si jenom domýšlet, jak to Jacques vyřešil..Klidně bych skousnul 3 díly, kdyby v nich bylo všechno.(21.2.2009)

 • dopitak
  ****

  První díl je možná trochu zmatenější, alespoň na začátku. Druhý pak víc vysvětlující, víc detailnější. Pro milovníky (filmového) násilí a brutality rozhodně dobrá podívaná. Mimochodem, Jean-Paul Mercier alias Roy Dupuis alias starý z námý z Brutální Nikity je v tomto filmu věrnou kopií některých typů bacilů z Byl jednou jeden život.(30.3.2009)

 • PROROK14
  *****

  Úplný začiatok ma veľmi prekvapil. Dobrá hudba, ktorá pridávala na napätí. V prvej polovici išlo skôr o budovanie Mesrinovho charakteru. Potom som už celkom vedel čo od neho môžem čakať. Vrchol prvej časti bolo to väzenie. Nechcem veľa prezrádzať tak len toľko, že to nemalo chyby. Už sa teším na Epilog 90%(24.2.2009)

 • MáŠa
  ***

  Tak jako špatný to není, ale musí vás to trošku zajímat, co se bude dál dít, protože je to jen takový syrový popis života nějakého francouzského maníka. V ději jsou časté dějové skoky a není tu hmatatelná taková ta typická filmová osnova, kdy se buduje příběh, který pak dojde ke svému vrcholu a film skončí. Zde máme čest s takovou monotónní záležitostí, někdo je permanentně buď menší hajzlík nebo větší hajzlík.(18.9.2009)

 • jhrasko
  **

  Skvele nasnímané, perfektne zostrihané, výborne ozvučené. Ale keď ja si jednoducho nemyslím, že sa dá šoférovať s rozstrieľanými oboma nohami !?(14.8.2010)

 • Anderton
  ****

  Máme tu ďalšiu variáciu na maximálne divácky príťažlivú hru na zlých chlapcov, mafiánov. Pokiaľ si dokážete v hlave prebrať, že občas fandíte masovému vrahovi (napríklad pri úteku z väzenia) a od začiatku budete brať Verejného nepriateľa ako mainstreamovú zábavu, tak Richet vám ju určite ponúka. I keď má na vyrozprávanie celého príbehu režisér dva filmy, niektoré pasáže pôsobia psychologicky značne nedôveryhodne (problém myslím nastal v strižni, nie v scenári). Mesrine sa stane po prepustení na nejaký čas usporiadaným občanom, ale po vyhadzove je hneď v ďalšej scéne brutálnym gangstrom a tak podobne. V mojom prípade film svoj zábavný účel splnil, uvidíme, kam príbeh a celkové vyznenie posunie druhý diel. Scorsese to ale ani potom v žiadnom prípade nebude.(11.3.2014)

 • korbitch22
  *****

  Elegantní, rošťácký, vtipný ale i drsný zloděj gentleman Jacques Mesrine v jednom z nejúžasnějších filmových zpracování všech dob.Režisér Richet natočil životní příběh jednoho z nejznámejších lupičů všech novodobé historie s takovou elegancí a grácií, až člověk žasne.Od jeho první loupeže, kdy se vtipně vydává za policistu, po parťáctví s velkym kápem Gérardem Depardieu (který předvedl nejlepší herecký výkon svého života), přes luxusní spolčení s mým oblíbencem v kanadě (famózní Roy Dupuis) až po brutální týraní v psycho věznici, kde sem u některejch scén ani nedejchal.Přiznám se, že film je trošku zmatený (občas) přeci jen Mesrine měl opravdu divokej život, ale to neznamená, že veřejný nepřítel pro mě není takovým malým filmovým zázrakem....je! 99%.(25.7.2009)

 • BoPo
  ***

  Chceli konkurovať americkým veľkofilmom, ale úplne to nevyšlo. Štýl prítomný, kvalitný herci prítomný, svižné tempo miestami neprítomné. No v rámci európskej tvorby určite jeden z najvýraznejších pokusov o " veľký " film.(25.9.2009)

 • Fiftis
  ***

  Jednoznačným tromfom a výhrou filmu, je výber hlavného protagonistu. Vincent Cassel je v koži Mesrina naozaj vynikajúci. Či už ako majster mnohých tvári, či už ako skutočne charizmatická postava vdychuje filmu život. Dej je epizodický, nemá však hlbšiu myšlienku, spojnicu, okrem toho, že Mesrine je fakt magor, ktorý to chce proste všetkým natrieť. Jeho kriminálne eskapády sa vŕšia jedna na druhú. Hlavná chyba je vo viditeľnej neskúsenosti režiséra, celý príbeh je podaný veľmi vlažne a nemá veľmi pevnú štruktúru.(1.1.2015)

 • Folpa
  ****

  Pěkný, hlavně ta část co se odehrává v Paříži. Už se těším na druhý díl.(12.12.2008)

 • Richie666
  *****

  Tak tohle žeru. Naprosto sugestivní porce násilí, výborný duch doby let šedesátých, skvělý Cassel, infarktovej útěk z vězení, jedna geniální přestřelka a neúprosný tah na dokonale vytvořený prostor pro druhou část.(9.1.2009)

 • bouncer
  ***

  "Největší francouzský gangster všech dob" mi ve své první filmové časti připadá vyobrazený jako pěkný hlupák. Řemeslně velice dobře odvedená práce a Vincent Cassel exceluje, ale místo napětí a zajímavosti sází film spíš na násilí, krvavost a samoúčelnost.(18.7.2009)

 • Hismael
  *****

  Nepřečetl jsem si žádnou recenzi, vůbec jsem nevěděl na co jdu do kina, znal jsem jen název. Po prvních 5 minutách jsem si jen říkal “nějaká francouzká blbost“, ale čim dál to pokračovalo, tím víc jsem přestával vnímat čas. Možná Cassel znázorní ve filmu trochu šíleného magora, ale stejně mu to všechno věříte. Prostě taková zajímavá skutečnost, nic přehnaného na efekty,skutečný tvrdý život zloděje, který má přece jenom někdy dost štěstí, ale taky odvahy. Nejvíc jsem se bavil u pasáže ve vězení. Tam jsem prožíval každou chvíli s hlavním “hrdinou“, trochu ho litoval a přitom si v duchu říkal že si to zaslouží. A zasloužil. Věnujte tomu ty skoro dvě hodiny, vyplatí se to.(6.1.2009)

 • d.beseda
  ****

  --- Mé hodnocení: 80%. --- Viděno: (kino / 03.01.2009).(12.11.2011)

 • Skrk
  ****

  Velice příjemná gangsterovka o Jacquesovi Mesrinem. Vincent Cassel v hl.roli byl opravdu skvělý. Dokonale se pro tuto roli hodil. O krvavé akce nebylo nouze. Atmosféra 60.let tu byla vyzobrazena báječně...(18.6.2009)

 • 6thSun
  **

  Slevy v supermarketech, obliba českého vězně Kájínka i francouzského gangstera Jacquese Mesrina, ale také inklinace k fašismu či komunistům, všechny tyhle "atrakce" jsou přitažlivé pro stejný vzorec lidského myšlení. Vzorec bez použití intuice a zdravého rozumu. Nechápu oblibu takovýho šmejda, o kterém je tento film, který ho navíc vykresluje mimořádně slizským způsobem. Nechápu vás, kterým se tohle explicitní násilí může líbit a mám z toho hodně nepříjemnej pocit.(22.4.2010)

 • Johny_fork
  ****

  Sirové, drsné drama s povedenou dobovou atmosférou, druhá polovina je fantastická, zejména pasáž s útěkem z kanadského vězení a následný návrat se blíží dokonalosti. Skvělá kamera vás podrží v křesle při akčních sekvencích.(21.7.2009)

 • mm13
  ***

  Ako úvodná časť príjemné, prebúdzajúce záujem. Rodinné prostredie hlavného hrdinu a celospoločenské nálady tej doby síce nemuseli byť až také popisné, skratkovité a zjednodušené, ale v rámci žánru snáď (s prižmúrením oka) môže byť. Dokonca aj epizodické narábanie s vedľajšími postavami zatiaľ neprekáža (odkiaľ sa napríklad vzala tá obrýlená ženská, ktorá by svojimi bojovými schopnosťami ušľapala aj Trinity z Matrixu a z čoho vznikol taký hlboký vzťah medzi nimi?), veď sme len na začiatku, pokračovanie snáď mnohé objasní a čo neobjasní, to sa ukáže byť autorským zámerom... bol som vcelku spokojný a druhý disk som do prehrávača vkladal s dokonca väčšími očakávaniami, než prvý...(20.9.2009)

 • Omnibus
  *****

  Ani se neodvažuju domyslet, jakou ještě víc legendární a hlavně nepolapitelnou gangsterskou dvojici by spolu Cassel a Mesrine utvořili, kdyby se ovšem poněkud neminuli v čase. Byla by z nich morbidní, ale všemi zbožňovaná siamská dvojčata na vítězoslavném tažení bankami, zaplivanými bordely jakož i těmi nejvíc nóbl podniky. Role Mesrina a role sedláka Josepha ve filmu Satan jsou mé dva nejoblíbenější Casselovy kousky. Známá věc: Satan byl odjakživa Veřejný nepřítel číslo jedna !(6.2.2013)

 • Marsik
  ****

  DVD 15 (CZ) - V lednu roku 2009, když jsem odcházel z tohoto filmu z kina, tak jsem byl maximálně spokojený. Do té doby jsem totiž do sebe hustil jenom americké filmy, takže francouzský snímek byl příjemnou změnou a já si užíval na velkém plátně každou minutu. Dnes, po téměř 5 letech jsem se rozhodl pro připomenutí a znovu jsem si liboval, jaký je to zajímavý kousek s ještě zajímavější postavou Jacquesa Masrina v podání Vincenta Cassela. Ten totiž zahrál svou roli na jedničku a díky němu Veřejný nepřítel jednoduše baví, vtáhne vás do děje a vy mu v podstatě i fandíte. No a když už si myslíte, že bude konec, ozve se: "Konec první části". Za kterou já dávám 80% (with J.)(5.11.2013)

 • Terva
  ****

  Jakýkoliv film v sobě zahrnuje i část fikce, protože nikdy nemůže dokonale zachytit celý lidský život, který každý z nás vnímá odlišně. Pokračování příště.(14.6.2009)

 • Ouwen
  *****

  Bezchybný. Příběh je hodně napínavý, obsah bohatý. Cassel je frajer, akce je vážně super. Je to epické dílo, těším se na Epiloga.(13.4.2013)

 • Premiere_*
  ***

  V trochu překotné životopisné gangsterce vám skvělý Vincent Cassel vyrazí dech. Někdy dokonce doslova.(30.11.2008)

 • F.man
  ****

  Více než dobré. Škoda jen, že jednotlivé scény nejsou více pospojované a není zapojené nějaká Jacquova motivace či jeho pocity (což do jisté míry vynahrazuje pokračování). I tak ale jeden z nej filmů 2008, na kterém jde vidět kvalitní režie, velký rozpočet a hlavně "oživení" postavy Jacquese Mesrina Vincentem Casselem.(2.1.2010)

 • monsieurR
  *****

  Velice kvalitní snímek, nemám mu co vytknout. Ale na AMERICKÉHO GANGSTERA tedy opravdu nemá, 90% PS: Už se nemůžu dočkat Epilogu.(18.12.2008)

 • Frenegonda
  *****

  VENKU NEBO MRTVÍ JEANE PAULE, BUĎ BUDEM VENKU NEBO MRTVÍ!!! Jean Paul soulasně kývne. Ten pohled řekne všechno. A pak víc pro sebe než pro kohokoliv jiného řekne: "Buď venku nebo mrtví Jacqu!"------------Nic podobnýho jsem dosud neviděl! Dokonalý spojení všech elementů, který z filmu dělají nesmrtelnou klasiku. Děj a styl vyprávění, který vás přisaje na plátno sežmoulá a nakonec vyplivne nasáklýho podsvětím. Bez sebemenšího slitování do mě ten film narval svůj pohled a nutil mě dívat se neuvěřitelně napnutýho až do konce. 100% VLASTNĚ NE JEŠTĚ NENÍ KONEC...a Jacques...? Dozvíme se v EPILOGU!!!(12.12.2008)

 • mysiak
  ****

  Zo začiatku mierne dobré...budovanie kariéry Mesrinena nebolo nijak extra, ale čas plynul dobre...a potom prišlo jeho zatknutie...a vtedy sa film dostal lepšej ligy, vynikajúca kamera, akcia..proste keby takto vyzerá celý film...tak jasných 5...ale uvidíme aký bude epilóg...(11.6.2009)

 • PauloZ
  ***

  Zklamání. Příběh o nejznámějším francouzském gangsterovi si představuju krapet lepší, zajímavější, akčnější, propracovanější... Tohle bylo naprosto neslané nemastné. První polovina šla úplně mimo mě. Druhá polovina ve vězení a útěk ven zvedl sice úroveň, ale bohužel ne tak, abych zvedl hodnocení.(29.5.2010)

 • GodComplex
  ***

  Dobre natocena francouzska nuda. Je to gangsterka, takze tradicne prepalene hodnoceni u ktereho si z prumeru jako vzdy u podobnych filmu muzete rovnou odecist 20% Vizualne/lokacne docela pekne, Marco Beltrami se hudebne neflaka a Vicent Cassel s Depardiem jsou gangsteri od narozeni, ale jinak je to docela otrava. 5/10(25.11.2010)

 • Marek1991
  ***

  Hrdina? A čo takého ľudstvu priniesol? Jednoznačne samoľúbi gangster antihrdina. Teda aspoň podľa tohto, veď teda žiadny film nemôže obsiahnuť celý život. Dosť zaujímavý kriminálny film, no aj niečo stál, takže sa niet čomu diviť, že je z časti umelecký, no jedná sa tu skôr o menšie komornejšie akčné scény, čo tomu možno nezodpovedá. V dnešnej dobe sa filmuje takmer všetko, aj príbehy gangstrov. Z hereckého hľadiska podľa mňa nie je tak ťažké sa vžiť do tých rôznych úloh, skôr sa mi páčila tá jeho prvá žena, v osobe herečky Elena Anaya, tú postavu hrala ozaj presvedčivo. Cassel je už skúsený, taktiež Depardieu a tak ich výber sem je pochopiteľný, no nejak ma to ako celok neoslovilo. Skoky medzi udalosťami tomu podľa mňa neškodia, motívy jeho konania nie sú úplne jasné z tohto, máte tu teda možnosť premýšľať, no sledovať film plný vrážd, divočenia na slobode, života od akcie k akcii v časoch, keď sa z väzenia dostal príliš jednoducho a ešte sa vrátil pre komplicov, tak to je skôr historicky zaujímavé, ale žeby toto bolo niečím zvláštne a neobyčajné ako film? Nemyslím.(13.8.2013)

 • Ferry
  ****

  Vřele doporučuji. Nejdříve jsem se bál, zda téhle filmové "lahůdce" budu vůbec rozumět, ale po chvíli vás děj vcucne a už nepustí :-) Už se těším na epilog...btw, taky vám v kině nejdřív pustili trailer ke dvojce a pak pustili jedničku? :-)(13.12.2008)

 • adamo_znk
  ****

  Mé tisícé hodnocení a sem rád, že zrovna tohohle dvoudílného eposu, patrně nejlepšího francouzského filmu, jakého jsem kdy viděl !(2.1.2009)

 • zipper111
  ***

  No první díl vcelku nudný. Příběh zajímavý, s velkým potenciálem, ale to je asi tak všechno. Je to sice výborně zahrané, ale když je tam tolik hluchých, nebo spíš nezáživnývh míst...nedá se nic dělat, lepší průměr.(18.3.2009)

 • Othello
  *****

  Tenhle film jsou orgie.(24.5.2010)

 • blackrain
  ****

  Jacques Mesrine byl rváč, násilník a gangster, který se nikdy nespokojil s málem. Během svojí zločinecké kariéry byl pětkrát zatčen. Dvakrát si trest odseděl. Dvakrát se mu podařilo z vězení utéct a jednou utekl ze soudního přelíčení. Proto to dotáhl až na veřejného nepřítele č. 1. Cassel je velice přesvědčivý. Filmy podle skutečných událostí dokážou přilákat diváky do kin.(1.12.2008)

 • Makky
  ****

  Zrod zákerného Jacquesa Mesrina a jeho gangsterského života. Jeho arogancia a cynizmus niekedy až vyrážali dych, rovnako ako aj akcia a všetky tie úteky. A hoci bol arogantná sviňa, samozrejme že som mu fandil. Veľmi dobré štyri hviezdy. Som zvedavý na Epilóg(26.8.2009)

 • YURAyura
  ***

  6/10 Prvni pule lepsi druhe, ale snad nam to pokracovani vynahradi... Respect 4 Vincent(30.12.2008)

 • ledzepfan
  ***

  Cassel zase válí ale jeho výkon a pár velmi dobrých scén nezachrání ten neuvěřitelně zkratkovitý styl vyprávění....Možná by to chtělo-víc si s tím pohrát a nezkratkovou verzi podat divákovi třeba jako tv-minisérii...Takhle je to pořád jakoby někde na půl cesty a divák(nebo minimálně Já)se cítí ošizen,když zrovna začne sledovat nějákou slušně se rozvíjející dějovou linii,začne se sžívat s postavou a pomalu chápat její motivace-když v tom se děj náhle utne,v pár sekundách jakštakš uzavře a všechno skočí o několik let dopředu do úplně nových podmínek,místa,s novýma postavama a všechno začíná zase nanovo..................(25.1.2011)

 • K.I.N.G.
  ***

  Vizuálně to bylo jako sledovat francouzský nebo italský kriminální televizní seriál, jenom to bylo delší. A moc moc dobré. 70%(6.4.2013)

 • Freemind
  ****

  Nijak průlomová, ale jinak po všech stránkách vyrovnaná práce se slušným tahem na bránu. Pravděpodobně nejlepší evropské krimi dekády - svižné, krvavé, poučné, zábavné.(19.8.2013)

 • Skip
  ***

  Není to jako celek vyloženě špatné, ale moc mi neseděly herecké výkony. Přišlo mi to většinou takové přehrávané, často až křečovité. Jinak mi hlava dost nebere, proč trvalo policii tak dlouho, než konečně dostali takovýho jankovitýho pitomce.(12.7.2015)

 • Phetronius
  ***

  Taková poctivá francouzská krimi s opravdu zajímavou ústřední postavou. 3,5 hvězdičky. Jsem zvědav na pokračování.(19.12.2008)

 • Thomassi
  *****

  Naprosto perfektní.Vin Cassel v nejlepší formě.Podle mě nejlepší kriminálka posledních let.Film je rozdělen na dvě dějové části.První nás seznamuje s Jacovými začátky.Hodně se zde skáče, ale pro chod filmu je to v tomto případě dobře, protože rychleji ubíhá a ani chvíli se nenudíte. Druhá je více akční a naprosto perfektní.Vin tady hraje nekompromisního gangstera, který se s ničím nepárá. Pro mě jednoznačně 100%.(7.6.2009)

 • FilmFan24
  ****

  Řemeslně výborně zpracovaný příběh největšího francouzského gangstera všech dob, kterého výtečně hraje Vincent Cassel. Potěšil mě střih filmu, kde na několika místech je dění znázorněno v několika oknech. Jenom mi místy bohužel připadalo nazírání na hlavní postavu tak nějak oslavné...a to si Mesrine nezaslouží.(16.11.2009)

 • Foma
  *****

  Skvělý zpracování kariéry Mesrina, charismatickýho zločince, kterej na jejím konci docela zešílel a svým příklonem k levicovýmu terorismu ztratil většinu mých sympatií. Cassek předvádí parádní výkon a myslim, že oba dva díly jsou docela dost vyrovnaný. Prostě jsem celý čtyři hodiny byl přikovanej k obrazovce a hltal osudy jedný, v mnohým příznačný, postavy druhý poloviny 20. století.(22.11.2009)

 • PAGE
  *****

  Skvělá podívaná, dlouho už jsem zpoza oceánu neviděl akční film, který by tomuto francouzskému sahal aspoň po kotníky. A pak, že se v Evropě netočí kvalitní akční snímky. Náramně jsem se pobavil, Vincent Cassel a Roy Dupuis jsou sice brutální zločinci, ale marná sláva, byli mi sympatičtí. Už desítky let mám rád francouzskou kinematografii a jsem rád, že filmy tam pořád umějí točit.(6.6.2009)

 • italka63
  *****

  Perfektní film natočený tak jak to umí skutečně jen Francouzi, vynikající Cassel a skvělá gangsterka, které se nedá nic vytknout.....(31.3.2012)

 • Muslicka
  ****

  Rozhodně je lepší vidět oba díly najednou, bezprostředně na sebe navazují a dostává to jiný rozměr, pokud je možnost navázat na prožitek z první části. Je to skvělá podívaná na historicky celkem věrnou Mesrinovu biografii, a to velmi nabytou biografii. Je zajímavé vidět jak jednoduše se člověk dostane na okraj společnosti. Jinak velmi zajímavě nastříhaný začátek, který se ve druhém dílu spojí v ucelený obraz.(9.12.2008)

 • stration
  ****

  První díl velké ságy o nejdrzejším, nejslavnějším a nejnebezpečnějším muži Francie. Perfektní Vincent Cassel v hlavní roli a potěšující Gérard Depardieu v roli mafiánského bosse. Výborné vykreslení doby, vzrůstající napětí a už aby tu byl druhý díl.(8.2.2009)

 • Morholt
  *****

  Parádní gangsterka francouzského střihu s dobrou akcí a výbornými herci. Cassel vystřihl Mesrina skvěle a myslím, že to byla dosud jeho nejlepší role.(20.2.2009)

 • maverick10
  ****

  Richet toho mel hodne co rict a bohuzel se mu to do 110 minut neveslo. Proto nam pribeh poskakuje dost nepravidelne, nektere obdobi nam prolitne rychleji nez prujem. Pribeh ovsem stoji zato a ja uz se nemuzu dockat dvojky.(25.7.2009)

 • milka
  ***

  Po řemeslné stránce naprosto výborné, akce parádní (hlavně útěk a následný útok na věznici neměl chybu) a některé scény správně silné. Jenže to má také klasický neduh životopisných filmů, kdy se někdy přesunete až hodně vpřed a člověku chvilku trvá, než mu docvakne kdo je zase tahle nová postava a kam se sakra poděli ty lidé co tam byli předtím. Mesrinovi jsem se taky moc pod kůži nedostal a pořád jsem nechápal jeho vyjímečnost a oblibu u médií. Vincent Cassel je ale naprosto bezchybný. 70%(23.8.2010)

 • Chrysopras
  ***

  Vincent je klasa! To je žel takřka jediné plus. Je na pováženou, že film s takovym potenciálem v látce mě vlastně skoro nevtáhl do děje...(15.10.2012)

 • shyster
  ****

  Zatím jsem viděl jen tento díl, takže nevím, co se mnou udělá ten druhý a spojení do jednoho celku. Musím ale říct, že po době, kdy do mě ládovali ty bessonovské nesmysly, je tohle příjemná změna. Ikdyž ze záčatku je film docela nepřehledný, Vincent Cassel to mu dává jistý řád. Po dlouhé době jsem viděl i excelovat Gerarda Depardieu. Tak čekám, že mě dvojka taky tak nadchne.(10.1.2009)

 • JOHN.NY
  ****

  Část z Paříže nemá chybu, v Kanadě to už je o kousek slabší, ale rozhodně ne špatné...Doposud jsem tedy o Mesrinovi zjistil, že to byla drzá a nekompromisní svině. Jsem zvědavý na druhý díl, který ukáže, proč se mu říkalo "muž tisíce tváří". Cassel si svou roli náramně užívá a jeho Mesrinovi se nedají držet palce ani na chvíli..(17.1.2009)

 • johny89
  *****

  Něco tak dokonalého a navíc ještě francouzského jsem už hodně dlouho neviděl! :-) Vincent Cassel po Východních příslibech opět nezklamal. Můj kandidát na film roku.. akorát nevím jestli je lepší první nebo druhý díl. Podle mě nejdokonalejší scéna je pokus o osvobození vězňů(25.1.2009)

 • Carlossss
  ****

  Předem chci říct, že jsem se rozhodl oba filmy hodnotit jako jeden celek, protože to jeden celek je. Nejedná se o dva díly, nejde o začátek a pokračování... ale o jeden příběh, který je rozdělen do dvou, na sebe navazujících, filmů. Když si připustíte Veřejného nepřítele k tělu, je dost možné, že s Mesrinem začnete sympatizovat a to není dvakrát dobře. Je důležité si uvědomit, že to byl psychopatický vrah a recidivista, který si nezasloužil slitování. Jeho hlavní výhodou bylo jeho nesporné charizma a to, že uměl manipulovat s lidmi. Každopádně s každou "fuškou", další udělanou bankou, dalším útěkem z vězení sympatizujete s Mesrinem víc a víc a to není dobře. Velice oceňuji snahu filmařů nehrát si na nějakou pohádku s happy-endem, což naznačí prvních pět minut prvního filmu, kde se dozvíte, jak to celé dopadne. Celek působí velice hutně a syrově, ale musím srazit jednu hvězdičku za ono, pro mě až příliš dobrácké vykreslení Mesrinovi osoby.(27.2.2009)

 • Joe321
  *****

  Nádhera. Typická Francie, která už má takhle svůj typický subžánr. Udržuje si takový feeling sedmdesátých let. Cassel je parchant k pohledání, výtečně se šklebí a hraje parádně. Film nenudí od začátku do konce. Scény se ženou, z vězení nebo přestřelka jsou prvotřídní. Moc moc se těším na druhou část.(22.3.2009)

 • WoWoW
  ****

  Celý první díl mi přišel jako naprosto skvěle natočený kvalitní film, plný dobře hrajících herců, ale možná tím jak mi to přišlo dokonalé tomu v mých očích něco chybělo, nemůžu si pomoct ale čtyři hvězdičky tohle přesně vystihují.(7.6.2009)

 • ilemas
  *****

  Nejlepší francouzský film co jsem viděl. A v Holywoodu nevědí co točit, většinou samé zbytečné remaky nebo komiksy. Ačkoliv mě byl hlavní hrdina krajně nesympatický jak vizáží tak svým chováním, film se mi přesto líbil díky skvělé kameře a hudbě.A také to mělo trochu jiný nádech, než americké filmy,které se většinou stále opakují a jsou plné klišé.(18.6.2009)

 • Vojťas
  ****

  Čtvrtou hvězdičku uděluji jen kvůli napínavému útěku z vězení. Jinak jde spíše o tuctový film, ale uvidíme, jak na tom bude druhý díl, který si nenechám ujít!(1.7.2009)

 • dee-key
  *****

  Šátrám v paměti, ale nemohu si vzpomenout na film, s jehož hlavním hrdinou bych cítil takové antipatie jako s tímhle týpkem. Takového hajzla aby opravdu člověk pohledal. Během filmu samozřejmě člověk soucítí, třeba když dostává čočku v base. Ale na druhou stranu, jak převychovat takovýho kripla? Na každý pád je to výborně natočené a ze strany hlavních herců i skvěle zahrané.(25.8.2009)

 • kusper
  ***

  No, poněkud problematické. Scéna s přepadením věznice naprosto mimo mísu.(6.2.2009)

 • Petoss1
  *****

  Francúzi vždy točili dobré filmy a Verejný nepriateľ je toho dôkazom. Čistokrvná gangsterka. Mafiánsky vzostup skutočného človeka, akým bol Jacques Mesrine. Filmárčina odvedená na jednotku s minimom chýb. No proste, na tomto kúsku si zgustne každý fanda francúzskej kriminálky. 85%(13.6.2009)

 • Eldrick
  ****

  Prolog je tím samým, co je KILL BILL Vol. 1 bez KILL BILL Vol. 2. Samoúčelnou gangsterkou bez sebereflexe a poznání Mesrinovy osobnosti. Ale o to víc drsnější a zapamatováníhodnější.(22.10.2009)

 • raimi
  *****

  Naprosto souhlasím s Rentonem. VELKÝ FILM.(13.4.2010)

 • mortak
  ***

  Gangsterské videoklipování. Každá scéna je vlastně klipem a využívá rozličné filmařské prostředky. Bohužel scénář vychází z Mesrinovy knihy "L´instinct de mort" a přebírá její senzačnost. Místo sondy do Mesrinova života tu máme rychlý sled akce a sexu s jednoznačným poselstvím: Jsem predátor a společnost selhala v tom, že mi nenašla odpovídající uplatnění. Napřed mě poslala do nespravedlivé války, a pak se mě snažila zničit, přičemž ve mě probudila to zlé / Film tento romantizující pohled přebírá a stává se součástí mediálního kolotoče. Mesrinovi by se určitě líbil, protože ho líči jako obránce nevinných prostitutek, vášnivého milovníka a starostlivého otce či jako bojovníka proti nelidským podmínkám ve vězení. Film tak podporuje vytvořený mediální obraz, místo aby ho rozbíjel.(26.4.2010)

 • Hobitek4U
  ****

  Nejdražší francouzský film všech dob, nejlepší francouzští herci, skvělý režisér, kvalitní scénář uveden téměř k dokonalosti a dobře zahrané vedlejší postavy. Musím vyzvednout herecký výkon havního hrdiny, který dokázal, že je výborný herec. I když je pravda, že v tomto díle ukazuje hlavně svou surovou a chladnou tvář. Epilog doplňuje genialitu a charisma, které v jedničce postrádám, do celkového obrazu novodobého Robina Hooda, oblíbence lidu a veřejného nepřítele státu.(30.12.2008)

 • Maty85
  ****

  Opravdu drsná francouzská gangsterka!(18.1.2009)

 • DruidKarel
  *****

  845. hodnocený film: Tak nakonec jsem se prokousal oběma díly, i když trochu ve zvláštním pořadí. Oba snímky byly skutečně kvalitní, skvěle herecky ztvárněné a s dokonalým dobovým duchem. Člověk má skutečně pocit, že je vtažen do filmu a fandí hlavnímu zloduchovi, aby ještě chvilku úspěšně unikal. 5* je na místě a jako že nemám rád francouzské filmy, tak tenhle byl fakt skvělej. 5*(14.3.2010)

 • gabin(a)
  ****

  Nespornou výhodou tohoto filmu je, že se objevil až hodně dlouho po špičkových francouzských gangsterkách 70. let, které zmizely z kin i TV a mladí je vůůůůbec neznají! A já už si je taky připomínám moc těžko, protože z té spousty se nám občas naservíruje akorát tak Sicilský klan. Tehdy by byl Veřejný nepřítel standard včetně toho děleného obrazu (jó, pochopila jsem, že je to odkaz). Dneska je to bomba a pošušňáníčko, protože takové filmy se už prostě běžně netočí. Opět krásně přejmenovaný titul L´Instinct de mort - to asi našim distributorům přišlo jako málo atraktivní, no jasně, co je dobré pro Francouze, s tím se český náročný divák nespokojí, že?(25.5.2010)

 • c.tucker
  ****

  Perfektně režijně a HERECKY zvládnuto. Jen se snaží narvat příliš informací do krátkého času, takže je tam několik zkratek, které občas vyvádí z koncentrace, ale od momentu ve vězení je to naprosto perfektní a bez chybičky, jen by si mohli trochu víc vyhrát s těmi přepadenými bankami.(12.12.2008)

 • MrPierc
  ****

  4 a 1/2 * => Líbilo se mi celé provedení filmu, návrat ke stylu 70. let !!! Rozdělení oken ve filmu, oblečení, perfektní zvuky zbraní - tohle všechno je možná pro dnešní diváky málo, ale film je opravdu i bez triků velmi dobrý. Některé záběry kamerou byly skvělé ( např. scéna tance v modrém světle ). Film je sice těžkopádný, ale vyvažují to silné scény ( poprava v Alžíru, poprava Araba, hádka s otcem, scéna na schodech s manželkou, věznice a zacházení .......). Vincent Cassel je motorem filmu, jeho dvojité váčky pod očima + knír je skvělý. Vždy, když se přestane usmívat, je okamžitě vidět, že je to krutý člověk ( Jacques Mesrine ). Moc se těším na Epilog, tam to teprve bude vrcholit....(13.12.2008)

 • messiah
  ****

  Asi tak hodně moc jako nesnáším komixový tajtrdlíky v pláštěnkách na filmovém plátně, tak asi tak moc miluju alespoň trochu povedený mafiánský filmy. A tohle mafiánstvím smrdí. Těším se na pokračování a věřím že to již bude za definitivních 5*(13.12.2008)

 • blitzer
  *****

  "Víš co se říká Arabovi v obleku?" "Obžalovaný, povstaňte!"(19.1.2009)

 • Mrkvič
  ****

  Bez druhé části hodně těžké hodnotit. Člověk čeká příběh jednoho z největších zločinců své doby a místo toho je mu představen chlápek jako každý jiný, jehož akce nakonec většinou skončí nezdarem. Ke konci ale přijde scéna s dobýváním vězení a to vážně stojí za to. Mesroine dodržel slib a šel do sebevražedné mise. Díky tomu jsem koukal snad i s otevřenou pusou a nemohl tomu uvěřit. Když se k příběhu navíc přidá skvělá technická stránka filmu (často vám přijde, že sledujete opravdu film z té doby), je to opravdu výjimečný akční film. K tomu ještě fantastický Cassel a v druhé části filmu i výborný Roy Dupuis (seriál Brutální Nikita).(22.1.2009)

 • Flynn
  *****

  Film se dá hodnotit skutečně snad až po shlédnutí druhého dílu. Naštěstí jsem měl možnost vidět oba v rychlém sledu. Druhý díl ukazuje, jak moc je potřeba toho prvního. Ten totiž vykreslí postavu Mesrina tak jak je potřeba. Skutečně skvělý filmový zážitek a Vincent Cassel je skutečně na tuhle roli zrozený....(24.1.2009)

 • Gaaron
  *****

  Spanilá jízda a Casselův herecký koncert, který od první do poslední minuty splňoval všechny mé požadavky na můj nejoblíbenější žánr. Nekompromisně plné hodnocení.(30.7.2010)

 • Radiq
  *****

  Dělat hrdiny ze zločinců, to už je holt osud. Ale tohle byl zvláště vyvedený osud. Největší síla je, že to bylo podle pravdy a taky všechno, co se tam odehrálo, bylo reálné. Američani, slyšíte? Reálné!!! Už jenom to si zaslouží 3 hvězdky, a ty další jsou za příběh, herce, dobové zpracování a hudbu, které si normálně nevšímám, ale tady jo. Můj komentář k tomuhle filmu zní dost amatérsky, ale ten film zní zas dost profesionálně. Byl jsem zas jednou nadšen.(27.1.2009)

 • zette
  *****

  I v tomto filmu se najde nekolik chybicek, ale svou rezii, kamerou, atmosferou, dejem a hereckymi vykony vse horsi vymaze. Tento film jsem si skutecne uzil a bavil me od zacatku do konce. Vyborny Vincent Cassel, Roy Dupuis a nadherna Elena Anaya.(12.2.2010)

 • MJMilan
  ****

  První část příběhu o záporném hrdinovi v dokonalém podání Vincenta Cassela. Brutální zabiják, požitkář Jacques Mesrine při cestě do záhuby. . .(21.1.2011)

 • Baker
  ****

  životopisná gangsterka, artová první polovina, výborný Cassel a úvodní titulky, skvělý film(11.11.2008)

 • SG_ever
  ****

  Výborná "akčňárna" z mafiánského prostředí. Film dostává postupem času grády, později klesá aby znova povstal. Slušné výkony, dobře napsaná hlavní postava, slušné akční scény a kvalitní děj jsou tím největším pozitivem tohoto filmu. Na mé nejoblíbenější akční filmy se nedotáhl, ale umístil se těsně pod vrcholem. (85%)(31.1.2009)

 • Noviik
  ****

  Nejprve jsem nechtěl hodnotit dokud neuvidím i epilog, je tedy dost možné, že po shlédnutí epilogu změním komentář či hodnocení, prozatím to ale vidím tak, že je to velmi povedený prolog k něčemu mnohem většímu. První část mě moc nezaujala, připadala mi trochu zpomalená a občas dost usekaná. V dost velké části filmu se Gérard Depardieu předvedl jako vynikající a pro mě dost překvapivě dobrý "kmotr", bohužel nakonec ze scény zmizel. Přechody z jednotlivých měst mi nepřišly tak zajímavé, ale s vězeňskou částí jsem byl spokojený, a to jsou jakékoliv vězeňské filmy či části filmů mojim nejoblíbenějším soustem. Každopádně Vincent Cassel je tím lepší, čím je zarostlejší. Ženy si také vybírá velmi zajímavě. Těším se na epilog a první část zatím za 4*!(8.5.2009)

 • anglanek
  ****

  Francouzkej Krejcir(19.10.2015)

 • dr.fish
  ***

  Napoprvé se mi film docela líbil, napodruhé jsem ho ani nedokoukal. Je to velmi dlouhé a hlavní hrdina mi není sympatický. 60%(30.1.2016)

 • July
  ****

  Trochu moc útržkovité, nicméně velmi dobré; už se těším na druhý díl!(18.12.2008)

 • Jirgen
  *****

  Co dodat byla to naprostá pecka . Všechno co jsem čekal zde bylo a nemělo to nejmenší chybu, prostě parádní prácička. Pro někoho padouch a hajzl a pro někoho zase hrdina a velký vzor, tak by se dal vylíčit Vincent Cassel zřejmě ve své životní roli. Jacques Mesrine si 100 % získal mojí přízeň a už se nemůžu dočkat až se podívám na druhou část, pro kterou se zde vytvořily perfektní podmínky a mohla by být určitě stejně dobrá nebo ještě lepší. SMRT a nebo SVOBODA .... Rozhodně SVOBODA !!!(17.1.2009)

 • Sonnik
  ****

  Ten člověk musel být blázen. Casselovi můžeme jenom děkovat, že se ho zhostil. Zkratkovitý výcuc Mesrinových aktivit podaný v rychlém sledu za sebou. Vůbec nikde žádná vata žádné hluché místo, žádné zdržování, jenom "fakta". Výborný film, s výborným Casselem, nevím proč se svým starším bráchou chybějí na Oscarech (cizojazyčný film). "Smrt nebo svoboda"(31.1.2009)

 • Decker
  ****

  Vyborny namet, scenar taktez, ale k naproste dokonalosti me trochu chybelo. Treba mi to vynahradi Epilog, zatim jsem nevidel, takze mozna poupravim sve hodnoceni, pokud bude film pusobit opravdu jako split. Samozrejme Cassel je bezchybny a zasluhuje 5 hvezdicek!(6.3.2010)

 • BoXBe
  *****

  Předně je nad mé síly hodnotit kompoziční celek filmu Mesrine odděleně ve dvou půlích, proto to shrnu za obě části. Veřejný nepřítel a jeho Epilog nabízí dohromady 237 minut barvitě vymalované fresky jednoho slavného zločince, resp. čtyři hodiny kompilátu scén shrnujících nešťastný produkt poválečné Francie, tedy člověka, který se mimo jiné stal na čas i obdivovaným gangsterem s pokřivenou pověstí toho co bohatým bere a chudým dává a to vše čestně a s apelem na jakousi profesionální kolegialitu směrem k policii i k teroristům. Vincent Cassel v hlavní roli utáhne ty čtyři hodiny naprosto bez problémů a s postupně narůstající dynamikou děje i hudby a to i přes scénaristické kotouly z jedné málo uvěřitelné situace do ještě neuvěřitelnější, které však nadiktoval Mesrinův život sám, proto stál i za tuto filmovou adaptaci. V klidu prohlašuji, že jde o skvělý krimi film, který dal vzpomenout na velikány typu Kmotra a či Zjizvené tváře. Poctivá práce.(25.7.2010)

 • Martin741
  ****

  Verejny Nepritel v rezii nie prilis znameho Jean-Francois Richeta je dokaz, ze aj Francuzi sa zmozu na natocenie kvalitnej gangsterky. Scenar je vyborny, niet mu co vytknut, vyzdvihujem herecky vykon hlavne Vincenta Cassela, ktory zahral svoju postavu Mesrina fakt skvele. K tomu treba pripocitat hudbu Marco Beltramiho a strhujuci dej. 89 %(17.2.2013)

 • Brandon
  ***

  Dokázal bych si představit silnější odvar o francouzském kontroverzním gangsterovi č.1. Rozhodně ne špatné, ale nic extra odpovídající Mesrinovu formátu. 3,5* P.S. Zato popcorny byly tentokráte obzvláště dobroučké. A to i přes zákaz křupání. No zákaz, jsem gentleman ;-)(26.12.2008)

 • Tomesh
  ****

  Neobyčejný film o jednom antihrdinovi. Vincent mě stále utvrzuje ve svém herectví. Každopádně skutečnej Mesrine musel bejt kapitola sama o sobě, protože tohle se jen tak nevidí.(26.6.2009)

 • Luk80
  *****

  Bylo to potěšení sledovat jakým stylem se do toho obul Vincent Cassel. Jméno Mesrine bylo pro mně dosud cizí na poli kriminality a jsem rád, že díky tomuto filmu vím , kdo byl tento chlápek. Nikdy nenosil masku při přepadení banky, byl tak trochu komediant, rád o sobě četl v novinách a byl pyšný za své činy, žádné vězení nebylo pro něj překážkou, to co slíbil dodržel. Je toho mnoho co by se dalo říct o této zajímavé postavě.(4.4.2012)

 • Cushing
  ****

  Jednička: Přestože mám pár výhrad k tomu, jak je to sestříháno na "únosnou" stopáž (dlouhé filmy mi nijak nevadí), musím zatleskat: v Evropě umí thrillery málokdo a tohle by mohl být nový precedens pro revitalizaci "amerického" žánru; navíc je to prý celkem historicky věrné.(11.12.2008)

 • Topco
  ****

  Spi alebo zomri.(22.1.2009)

 • peteq
  *****

  tak natohle sem se moc těšil a nesklamalo!!řežie,střih,hudba,Cassel,skvělá De France...vše na výbornou.....hlavně mě zaujala realističnost scén.A samozřejmě sebevědomí Mesrina...(2.6.2009)

 • toyrider
  ****

  No Francie se v posledních letech přibližuje svou produkcí Hollywoodu, že už je na americkém území, dokládá i tento film.Jinak celkem zajímavý životopis s rysy francouzské kinematografie, a ta se snad pod nátlakem kvantity nezmění.(6.6.2009)

 • Compadre
  ****

  Opravdu působivá gangsterka...Jacques Mesrine byl fakt grázl. Na začátku bydlí u rosičů a je nezaměstnaný a jednou takhle navečer na něj zazvoní kámoš, vyrazí si spolu do hospody (nebo to byl bordel?) a že prej má takovu fajn šichtu a peněz jak šlupek...no a co by takovej nezaměstnanej Jack pro prachy neudělal, že...od té doby už je to prostě mazec. Mesrine zabíjí lidi téměř napotkání, vyloupí kdeco a jeho lehkomyslnost při jeho počínání skutečně nezná mezí...Vincenta Cassela si jinak moc nepamatuju, ale odted už si ho určitě pamatovat budu...ďábel(9.1.2010)

 • dANo
  ****

  Aj francúzska kinematografia má svoje veľkofilmy a tento je veľmi dobrý predstaviteľ. Divákovi ponúka slušnú akciu, výborných hercov, poriadnu výpravu, ale hlavne zaujímavý príbeh. Tento komentár píšem bez toho, aby som si pozrel epilóg, takže nechcem príbeh označiť nejakým superlatívom, ale som si priam istý, že to tak bude... No a Cassel je pre film alfou a omegou! Netušil som, čo sa v ňom skrýva... Klobúk dole!(15.10.2012)

 • C0r0ner
  ****

  Další z řady filmů o zločincích (Bonnie a Clyde apod.), který už ale jen čerpá z nového příběhu, protože tohle téma je, myslím si, už dávno vytěžené. Ke konci už to začíná celkem hodně váznout a ani charisma Vincenta Cassela tomu není schopno zabránit. 70%(29.7.2016)

 • tomtomtoma
  ****

  Jacques Mesrine je pro Francouze i dnes atraktivní látkou ke zpracování a vzpomínám s jakou nedočkavostí a rozjařeným nadšením se tam očekávala filmová premiéra. Jacques Mesrine byl především extravagantní osobou, kterých je obzvláště v uměleckém světě přehršel a veřejnost ráda sleduje výstřelky, drzost a umění, se kterým se žije i pracuje. Jacques Mesrine již záhy po svém pokusu o zařazení do plnohodnotného společenského života spořádaných dospělých lidí pochopil ten cynismus, nesmyslnost a zbytečnost. Jacques Mesrine nebyl idealistou a revolucionářem, pouze si rád užíval života a ochotně podléhal všem pokušením, která spotřební společnost za dostatečnou finanční odměnu může nabídnout a neservírovat až pod nos. Jean-François Richet dokázal lákavé téma přeměnit svěžestí a dynamikou ve svůj triumf. Po technické stránce je to velmi efektní podívaná, těsně přistupuje k postavám a o to podmanivěji působí příběh na diváka, který se bezprostředně dostává přímo doprostřed akce. Barva příběhu je drsná, syrová, brutální, nevybíravá a naléhavá v jistotě směru cesty. Nálada je stísněná, křehká a proměnlivá v síle a pozici a poznamenává postavy v jejich stále troufalejších skutcích a cílech. Hlavní postavou příběhu je Jacques Mesrine (skvělý Vincent Cassel) ve své odhodlané a neústupné cestě na vrchol nejdrzejšího a nejsebevědomějšího zločince, který hraje vždy vabank o všechno. Vynalézavost, přizpůsobivost a duchaplnost jsou jeho nejvýraznější zbraně. Hlavní ženskou postavou je atraktivní Jeanne Schneider (šarmantní Cécile De France), Jacquesův nejbližší spojenec amerického turné. Fascinována nespoutanou divokostí přijímá výzvu a podléhá fanfárám zběsilosti a adrenalinu nebezpečného dobrodružství. Ale každý má většinou své hranice. Důležitou postavou je vlivný muž zločineckého prostředí Guido (dobrý Gérard Depardieu), Jacquesův mentor a učitel. Vzbuzovat respekt a nahánět strach jsou prostředky k budování pozice na vrcholu. Výraznou postavou je Jean-Paul Mercier (velmi zajímavý Roy Dupuis), vždy ke všemu odhodlaný kanadský zločinec a quebecký extremista. Zápal ho zdobí i přináší problémy. Z dalších rolí: Jacquesův dlouholetý kamarád a prvotní hlas pokušení Paul (zajímavý Gilles Lellouche), zklamaná a vystrašená Jacquesova manželka Sofia (pozoruhodná Elena Anaya), Jacquesův laskavý a pokorný otec Pierre André (příjemný Michel Duchaussoy), nevyrovnaná prostitutka a první Jacquesova láska Sarah (dobrá Florence Thomassin), krutě nesmlouvavý a vytrestaný pasák Ahmed (sympatický Abdelhafid Metalsi), nemohoucí unesený kanadský milionář (Gilbert Sicotte), či nápomocní kanadští vězni Roger André (zajímavý Deano Clavet) a Thibault Mailloche (Jean-Loup Yale). Film má svůj zběsile drsný styl, je svěží a technicky vytříbený. V oblasti svého žánru je to jeden z nejvýraznějších kousků a z paměti se jen tak nevypaří.(10.3.2017)

 • Pupidyk
  *****

  Fundamentální čtyřhodinový opus o dvou dějstvích. Nejnákladnější francouzský film všech dob ty maňále nenásilně chrlí všemy směry. Nesnáším dlouhé stopáže, ale oba filmy jsem sjel takřka nepřetržitě, a nechápal jsem. Profesionálně dokonalý snímek. Když spusili Clash po třech a půl hodinách svoje London Calling, nevěřil jsem, že je něčeho takového franc. kinematografie schopna. Nevěřil jsem, že mě dokáže po čtyři hodiny udržet v sedle. A vy tomu teď také určitě nevěříte. Věřte. top 10(21.11.2008)

 • svobik
  ****

  Ačkoliv mám několik vcelku zásadních výhrad, těžko skrývám nadšení. Scénář Veřejného nepřítele je evidentně VELMI hutný, na což Richet místy značně doplácí. Snaží se do filmu procpat co nejvíc více či méně důležitých scén, které především v první polovině usekne až příliš brzy. Stěžení události tak nemohou vyniknout tak, jak si asi režisér původně představoval a Veřejný nepřítel tak působí značně nekonzistentním dojmem. Jinak je ale vše na správném místě, řemeslně se totiž jedné o naprosto brilantní práci (kamera) ještě umocněnou o božského Cassela, kterému se díky roli otevřou i ta poslední zavřená dvířka. Frantíci zkrátka ukázali, že se mohou klidně rovnat s Hollywoodem a já se pekelně těším na ještě zajímavěji vyhlížející Epilog. 7/10(13.12.2008)

 • VasaX
  ****

  Výborně. Jak na Francouze koukám skrz prsty a na filmovou tvorbu s předsudky, tak tentokrát (v což jsem doufal) jsem byl velmi mile potěšen. A doufám že epilogu budu moct dát o hvězdičku víc.(17.12.2008)

 • cross
  ***

  ***1/2 - Velmi umě natočená kriminálka s tradičním feelingem doby v níž se odehravá, vydařenou hudbou a perfektní kamerou... Leč, rovláčnost prvního dílu i samotný příběh není dostatečně poutavý natolik, aby nadmíru navnadil na jistě více akční díl druhý - i když jako oldschoolová zábava ve více než nadprůměrný. Co mě štve a pobuřuje nejvíc je evidentní snaha bezúčelným protahováním příběhu rozdělit film na dvě části, jen ať se diváci co nejvíc prohnou - to mi dost vadí, protože by stačilo drobné prostříhání a mohl být film v celku - a nikdo mě nepřesvědčí o opaku že rozseknutí na dvě části má jiný důvod než pouze ten finanční....(17.12.2008)

 • Honzua
  ***

  Skvěle natočená záležitost. Ale z toho co jsem od Mesrina čekal jsem nedostal ani polovinu. Celý film spíše působí jako soubor loupežných historek z jeho života, jenž nemájí nějaké větší prohloubení čí vysvětlení proč se vůbec všechny ty postavy takhle chovají, či proč ta či ona situace nastala. V podstatě nejde ani o ucelený děj, jen nahlížíme do Mesrinova života hezky střiženého do dat a míst a zjišťujeme, že to byl doopravdy neskutečný parchant, nikoliv záporák, kterému byste fandili. (Vincent Cassel úžasný)(22.12.2008)

 • cpt.Lynch
  *****

  Těžko hodnotit oba dva díly odděleně, takže je můj komentář společný. Perfektní záležitost, dobře odvedená filmařina, super herecké výkony a vynikající atmosféra. Kladů je hodně a asi bych se opakoval po ostatních. Drobný nedostatek vidím v občasné zkratkovitosti (i přes to že je filmy mají dohromady cca 4 hodinovou stopáž) a místy podivných scénáristických skocích. Živější jednička se mi líbila možná více, než napínavější a dramatičtější dvojka. Výsledný efekt tak na 4,5 hvězdy, ale přimhouříme oči a budeme zaokrouhlovat nahoru.(26.1.2009)

 • Pražák
  ****

  "Svobodu nebo smrt."(7.2.2009)

 • Rousse
  ***

  Předem podotýkám, že u mě, cokoliv, co JE FRANCOUZSKÉ = JE DOBRÉ. Proto jsem na tenhle film byla natěšená jak malé děcko. Škoda, že mi tento naivní dětský a zbožný pohled nevydržel až ke konci filmu, který mě opravdu vytrhl ze zbožného uctívání francouzské kinematografie, co se tohoto filmu týče. Profi filmařina byla zmáknutá na celé čáre (občasné rozkouskování obrazu bylo vážně hodně dobrým kořením), Vincent Cassel byl DOKONALÝ a Roy Dupuis mě úžasně příjemně překvapil - asocioval mi má pubertální léta strávená u seriálu Brutální Nikita - od té doby jsem myslela, že po něm ani pes neštěkne (co se pořádné role týče). A do dobyvatelské scény do vězení jsem byla více než nadšená. Ovšem poté co přišlo za seky - co je moc, to je moc. Po té přestřelce mě okamžitě napadlo "A kdo bude řídit pánové - beznohý nebo bezruký?" - a budiž, stalo se! Spolehlivě mě to rozesmálo a sundalo tenhle film o třídu níž. Doufám jen, že dvojka mě dostane do kolen taky - ale ne smíchem, jako to bylo na konci jedničky.(7.2.2009)

 • BuryGol
  ****

  Já do francouzskejch filmů nikdy moc neviděl. Šnekožrouti mě moc nezajímali a znal jsem akorát Belmonda, Funése a Richarda. No a dneska k těmhle oblíbencům můžu přidat i Vincenta Cassela. Je fakt, že se mi líbil už ve Východních příslibech coby ruskej mafiánskej synáček. Tuhle roli jsem mu fakt věřil celej film. No a tohohle se zhostil taky dobře. Jméno Jacques Mesrine mi nic neříká, to je jako kdybych chtěl po Frantíkovi aby mi řek, kdo je to Kajínek. Ale co se filmu týče, tak když pominu až neuvěřitelně trapnej útěk z kriminálu (to je škola hlídaná víc), přežití po několika kulkách ze samopalu a sem tam nudný chvíle, tak je to určitě jeden z lepších filmů, co se mi letos dostaly před ksicht. Už se těšim, až si zejtra pustim druhej díl!(18.2.2009)

 • sator
  ****

  No jo pro mne film o magorovi i když dobře natočený...Akorát mě mate jak se píše že měnil masky a dokonce plastiky ale ve filmu o tom nic nebylo...(21.8.2009)

 • tnp101
  ****

  První část dvoudílného životopisného snímku, jež disponuje vším, co se dá od kvalitního biografického filmu čekat. Mimořádně pochválit musím všechny herce, i když na výborného Vincenta Cassela v tomto případě neměl nikdo. Postavy se ujal s obrovskou vervou. Francouzi jsou však zruční, dá se říct, ve všem. Vyzdvihnout musím nádhernou práci s kamerou, která i ty nudnější části téměř vždy něčím zajímavým zpestří. Hudba mi často připomínala tu z první Mafie, takže další pozitivum. A s chválou bych mohl pokračovat ještě několik řádků. Je pravda, že první půlka se lehce táhne a docela rychlé přeskakování mezi různými událostmi také nemusí sedět každému, ale toto téměř zcela vynahradí poslední akčně dramatická půlhodinka, která je výtečná a atmosféra vězení zde byla vyjádřena znamenitě. Jedinou chybkou je samozřejmě to, že se film nedá moc brát jako samotný snímek, jelikož končí v polovině. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Nyní se podíváme na první část, respektive první disk, filmu, přičemž opravdu nedoporučuji si pořizovat jen jeden, ale oba najednou, což by vzhledem k ceně neměl být větší problém. Co pravděpodobně nejvíce zamrzí u obrazu, je jeho formát. Snímek se natáčel v poměru stran 2,34:1 a tuzemský vydavatel jej z nějakého záhadného (a hlavně nepochopitelného) důvodu sestřihl na 1,85:1 neboli téměř celo-obrazový 16:9. Přijdeme tak o kousek obrazu po stranách. V původním formátu je pouze úvodní scéna, která si do kvůli titulkům a celkovému pojetí scény žádá. Odtud však mohu už pouze a jen chválit. Barvy jsou syté a bohaté, zrno příjemné, ostrost velice přirozená a doprovázena pěknými detaily, velice dobře vypadají také tmavší scény a ty světlé, spojením všech pozitiv, které jsem právě zmínil, vypadají grandiózně. Obraz se zkrátka, až na tu bohužel docela velkou drobnost, kterou nás obdařil český vydavatel, velice povedl a HD formátu šikne na míru. U zvuku už jsme se naštěstí žádných kompromisů nedočkali a je nám servírován originální bezztrátový DTS-HD 5.1 zvuk, který zní přesně tak, jak se dá od kvalitního zvuku čekat. Je agresivní pouze tam, kde se to dá čekat, prostorovost je hlavně ve venkovních, či vězeňských scenériích grandiózní, hudba hraje velkolepě, dialogy jsou čisté a hlasité a velice mě zaujal smysl pro detail, díky němuž jsem si velice užil střílení, přičemž každá zbraň má svůj specifický zvuk s hromadou dalších maličkostí k tomu, což celkově vyvolává pocit, že jste s herci ve filmu. Český dabing je prezentován v klasickém DTS 5.1 (ne DTS-HD, jak hlásá krabička a menu disku) a více jsem se jím nezabíral. Obyčejně by nás po tomto shrnutí technických kvalit čekalo minimálně stejně dlouhé shrnutí bonusů, což je však v tomto případě velké zklamání. Obsaženo je jen 10 celkově 18 minut rozhovorů v SD, které navíc nejsou nějak informačně bohaté a dvojice trailerů na obě části filmu v HD. Potěšující alespoň může být, že jsou vybaveny českými titulky. Co tedy k prvnímu z dvojice titulů říct? Nejprve to, že je nesmyslné si jej pořizovat bez toho druhého. Technická kvalita je velice uspokojivá, a kdyby netrpěla umělým ořezem obrazu, nebál bych se jí označit jako téměř bezchybnou. Vše zabíjí téměř nulový počet bonusů. Celkově tedy uděluji 60%.(17.3.2011)

 • brando
  ***

  Krásně postaru natočená gangsterka, která ovšem postrádá větší soudržnost scén a lepší vykreslení hrdiny. Na rok 2008, ale velmi poctivá práce bez nesmyslných "zlepšováků".(30.12.2011)

 • Eleanor05
  **

  Kdyby tam nehrál Vincent Cassel byla by to nuda... Počkat! Byla to bohužel nuda i s ním. ;-P Prostě dokumentární výjevy ze života jednoho gangstera. Nic víc, nic míň. Na druhou stranu Češi by něco takového natočit nedokázali...(22.8.2013)

 • Brain-D
  *****

  Neskutečnej kulervoucí mafiánskej snímek. Celou dobu tak hutná temná gangsta atmosféra, až mi tekli sliny, jak to bylo úžasný !!!(3.11.2015)

 • Jacob23
  ****

  Vytecny Cassel,paradni hudba,slusna kamera..Film ma bohuzel dost prazdnych mist ale jinak je to vyborna ,biografie, jednoho drsneho Frantika.Paradni uvodni titulky.Tesim se na zbytek(14.12.2008)

 • jitrnic
  ***

  Nemohl jsem se ubránit dojmu, přes všestranně kvalitně odvedenou filmařskou práci a faktu, že se pravděpodobně Casselův herecký výkon zařadí mezi ty nezapomenutelné, že tomu všemu chybí nějaký hlubší přesah, scény brutálního násilí mi přišly dokonale samoúčelné, u pár dějových linek mi přišlo, že vyšuměly do ztracena. Kvůli výkonu Vincenta Cassela však film rozhodně stojí za zhlédnutí.(15.12.2008)

 • BMAJTZ
  ****

  Od prvnich minut do poslednich naprosto vytecna akcni podivana. Co se realnosti tyce snad bych ani zadne vytky nemel a film jako takovy je opravdu postaveny na skvelych zakladech. Priznivcum zanru silne doporucuji. Tes jsem jenom zvedav na dalsi dil.(19.1.2009)

 • NoFiction
  *****

  Vincent Cassel. Tímhle snímkem u mě stoupl v ceně. Film má výborný spád a parádní vystižení té doby.(20.1.2009)

 • Styxos
  *****

  Veřejný nepřítel č.1 je snímek, ktrerý by neměl uniknout pozornosti žádného strávníka mafiánských filmů. Mě osobně gangsterka na francouszký způsob velmi chutnala. Předně se mi líbil Jacques Mesrine v bravurním podání ostříleného mazáka Vincenta Cassela, který jeho chování skvěle vystihl. Pozornosti strávníka by rozhodně neměla uniknout ani jedna s luxusních krásek po (anti)hrdinově boku. Stejně jako mafiánský Big Boss v podání mírně obézního Gérarda Depardieu. Teprve s druhou částí bude vyznění příběhu úplné a já už se moc těším, až si jej pustím. ___________ Veřejný nepřítel č. 1 - film plný násilí, vtipu, sexu, nadhledu a elegance ukázal a dokázal, že evropská kinematografie se nemá vůbec za co stydět a že by mohla časem krvavě šlapat na paty té americké.(6.5.2009)

 • silent cut
  ****

  Těžko uvěřit. Mesrine je pro mne jedním z nejživějších gangsterů od Tonyho Montany a musím se hluboce sklonit před filmařem, který dokázal na začátku filmu ukázat osudovou scénu se všemi detaily. Proč? Protože při každé akci a při každém zatčení jsem se o Mesrina bál, přestože jsem věděl, že ještě není konec. Další poklonu si zaslouží skvělý Vincent Mesrine, který dokáže z rozesmáté tváře jedním mrknutím vystřelit všechnu nenávist světa a vrátit se zpět. Do třetice poklon pak radši rovnou zahrnu Gerarda Depardieu a vlastně celou tu smečku lidí, kteří se do vesmíru rotujícího kolem planety Mesrin vtělili....chci víc...(8.11.2009)

 • jenik71
  ***

  Osobně se mi jeví tato gangsterka jako dost přeceněná. Vincent Cassel je svou vizáží předurčen k takovým postavám, ale jeho role je také to jediné, co stojí za pozornost. Dějově mi to nepřijde nic extra, zajímavé jsou vlastně jen scény z vězení. Je mi líto, ale čekal jsem lepší zážitek.(11.11.2009)

 • ssfan
  ***

  Hodně drsná francouzská gangsterka, která se však občas docela vleče. Vincent Cassel však prokazuje obrovský herecký talent a v roli J. Mesrina je vynikající. Přesto všechno mě úvod narozdíl od epilogu tolik nepobavil, takže jen 3 hvězdy.(2.1.2010)

 • Maynard.
  ****

  A hned tady máme další gangsterku. Tentokráte z evropského prostředí. NA to, že ani jednoho z dvojice Cassel - Depardie zrovna nemusím, tak tady to i na mě fungovalo parádně. Čekal sem teda více těch převleků hlavního parchanta. Stejnak to musí bejt mazec někoho podobnýho potkat, brr rači se podobným lidem zdaleka vyhejbat. Cassel roli největšího frantíckýho zmetka zahrál dokonalo. Vono mu to tak trochu kouká z vočí, no prostě to není kdovíjakej sympaŤák. Hodně se těším na druhej díl, kterej doufám dovrší parádně rozjetý příběh. A pak se schálně podívám na Příběh kmotra, esi je to vůbec s podobnýma zloduchama srovnatelný a nebo jestli jsme mírumilovný národ :o)(11.3.2014)

 • ti88na
  ****

  Čakala som celkom iný príbeh aký som dostala, ale z mojej strany spokojnosť a celkom zmiešané pocity. Jacques Mesrine, totiž nie je žiadny hrdina, aspoň nie v tomto filme. Je to zločinec, ktorý s tvárou Vincenta Cassela vo mne nevzbudil ani len v kútiku, či malom náznaku zamak sympatie, práve naopak. Najväčší podiel na tom má predovšetkým Vincent, ktorý do svojho výrazu pri stvárnení tejto úlohy preniesol všetko zlo, čo v sebe nosí. A hrá to bravúrne. A vážne, keď ho "aklimatizovali" v tom väzení moja empatia sa úplne vytratila. Nad jeho smoklením som sa pousmiala. To ma ako citlivú dušu dosť prekvapilo, ale bolo to tak. Hlavne preto, že v tom úvode, kde som si hovorila "bože hádam to nejako prežijú", tak v priebehu filmu sa to úplne otočilo. Okrem hlavného benefitu, teda Cassela, je film celkom plynulí, tie skoky medzi jednotlivými udalosťami mi neprekážali, trochu si mohli dať viac záležať na stvárnení jeho zločineckej dráhy, pretože ten Verejný nepriateľ č. 1 mi znel trošku prehnane. Na konci sa to, ale už vylepšilo. Tak každý potrebuje čas, aby dozrel :)(17.9.2014)

 • herr_carter
  ****

  Veřejný nepřítel část 1 i část dvě = jedna velká one-man show pana Cassela, vřele doporučuju!................moje hodnocení = 8 z 10.(11.6.2015)

 • blackJag
  ****

  Ve starém stylu natočený kriminální příběh vymezený životopisným okruhem skutečné postavy francouzského zločince Jacquesa Mesrinea. Chronologicky uspořádaná prohlídka (vyjma začátku) zásadních okamžiků jeho "kariéry" postrádá nějaké zásadnější sepětí, ale především díky výbornému Casselovi drží příběh pohromadě. Je mi jen trochu líto Gérarda Depardieu, který jakoby z touhy naplnit osud Marlona Branda tloustne do nepříjemných rozměrů. 80%(16.12.2008)

 • Maark
  ****

  Skvělé kriminálky z francouzké dílny mají už dlouhou tradici a Nepřítel č.1 to jen potvrzuje. Vincet Cassel předvádí svůj "životní výkon" a Gérard Depardieu byl věrohodný, až mrazilo. Tady nemám co vytknout. Snad jen možná tu dlouhou čekací dobu na pokračování...(16.12.2008)

 • blastboy
  ***

  *** a 1/2(29.10.2009)

 • Seti
  ***

  Je pravda, že první část Mesrinova životopisu působí tak nějak nevýrazně. Cesta na vrchol má klasický scénář od malých vloupaček, přes casina a banky až po únos, útěk z vězení a vraždy, ovšem napsáno to pusobí napínavěji než zfilmováno. Řemeslo je odvedeno na výbornou, herci jsou taky skvělí, jen mi tam prostě chybí "něco", co by film pozvedlo z gangsterského průměru. Možná trochu víc stylu nebo osobitého kouzla, či snad jiskra vyjímečnosti (Mesrine mi po většinu filmu přišel jako hloupý hejsek s neklidnou spouští, kterých je podsvětí plné). No počkám na druhou část. (Jo a výborný vtipy :-)(17.11.2009)

 • divak84
  ****

  velice poctivá a nenudící práce. osobně moc nehodluju podobným filmům jako public enemies apod, protože často jdou až do nudící hloubky. frantíci ovšem podali skvělý výkon, cassel 99 ze 100. doufam že epilog bude minimalně stejně dobrý. jedinou kaňkou byl pro mě utěk z věznice.. jestli se to takhle opravdu stalo v realu, tak se nedivím že byla dobyta bastilla(15.3.2010)

 • Pavlík
  ***

  15. 10. 2012 (283.); Jacques byl trochu nevychovaný v tom, co provedl manželce, kterou miloval(16.10.2012)

 • agentmiky
  ****

  Francouzské detektivky mám velmi rád. Tentokrát nám tvůrci ze země galského kohouta připravili detektivku zabývající se reálnou postavou. Líbilo se mi, jak příběh postupně plynul od přelomu 50. a 60. let až k době okolo 70. let 20. století. Na filmu a především na jeho kvalitě je opravdu vidět ten vysoký rozpočet. Zaujal mě i styl ztvárnění filmu, neboť byl opravdu temný a drsný. Vincent Cassel ztvárnil roli jednoho z nejobávanějších francouzských gangsterů opravdu věrohodně a neuměl bych si představit nikoho jiného. I Gérard Depardieu zahrál skvěle. Uvidíme, co přinese epilog.Hodnocení:85%(4.5.2016)

 • Martrix
  ***

  Sice jsem si tento film nevybral podle obsahu, ale když už si to tady čtu...to je snůška nesmyslů, která nemá vůbec nic společného s tím, co jsem viděl. Možná je to okopírované z nějaké autobiografie, nebo novinového článku, ale Jean-François Richet natočil film o chlapíkovi, který byl bezskrupulozní hajzl, jehož jedinou devizou bylo to, že byl drzý. Neuvidíte žádný převlek, plastickou operaci, zajímavou akci... . Ano, je to skvěle natočený film a možná, že to co zmiňovaný obsah slibuje, bude v "pokračování" Veřejný nepřítel č. 1: Epilog. Ale na ten se už dívat nebudu, protože je mi osud namyšleného francírka úplně ukradený.(20.1.2019)

 • ArdathBay
  ***

  Manžel paní Bellucci je nesporně největší devizou "Mesrina". Charizma funguje nejen na ženy, ale stejně je to takový "light" Pacino. Natočeno správně syrově, ovšem tak nějak zhruba do poloviny mírně nezáživně. Jacques Mesrine je člověk z psychologického hlediska zajímavá postava, kterého velmi ovlivnilo rozložení rolí jeho matky a otce a jeho vlastní chování je jeho přesným opakem a jde opravdu až na dřeň. Jsem zvědav na Epilog a zároveň se ho trochu obávám. P.S. Možná si při sledování filmu vzpomenete na "Natural Born Killers" :)(14.12.2008)

 • P1tr
  ****

  Neevropsky se tvářící francouzská produkce začíná poněkud pozvolna, ovšem postupně se přidává na plynu a na drsnosti stejně, jak se kazí povaha hlavní postavy. Tu výtečně ztvárnil konkurent Dannyho Oceana Vincent Cassel, který ve své roli působí tak jistě, až vás z toho mrazí. První část tohoto snímku připravuje pevnou půdu pro Epilog, který, pokud bude stejně intenzivní jako druhá půlka tohoto dílu, bude bez váhání za 5 hvězd. Pro mě jedno z největších překvapení letoška, které přišlo na samotném konci roku. Paráda.(17.12.2008)

 • ZkuKol
  *****

  Velkoportrét franzouzského zločince je asi nejlepším francouzským filmem od Brutální Nikity (Leona považuju za US film), rozdělení na dva filmy mu nikterak neubírá, možná že naopak. První část pokrývá delší časové období a je spíše životopisného druhu. Životopisná klišé používá v pouze nezbytném případě a stejně jako celé dílo se vyhýbá jakékoli idealizaci, či přikrášlování jedné ze zúčastněných stran. Vincent Cassel dostal v roli Mesrina ve 42 letech nejspíš životní příležitost a využil jí do mrtě, zdatně mu k tomu v první fázi sekunduje Depardieu a Dupuis. Důkaz, že i životopis může vyběhnout, ze zažitých šablon a přesto skvěle fungovat... 90%(10.3.2009)

 • DeLaMorte
  *****

  Občas mívá jeden z několika tisíců herců štěstí,že dostane roli která mu bude připomínána ať natočí dalsí desítky filmů a vzpomínána ještě několik let poté...jeho role se stane kultovní napadá mě jako příklad třeba Tony Montana ano jakmile vidím Al Pachina nevzpomenu si na jeho nové filmy nýbrž na Tonyho Montanu.Chci jen říci že Vincent Cassel zde v tomto filmu předvádí dle mého názoru svou životní roli!Jacques Mesrine je role jakou dostanete jednou zaživot a věřte že Vincent hraje jako o život!Velkolepé dílo!!(25.3.2009)

 • Kanibal
  ****

  Působivé a dost temné drama o životě člověka, který pohrdal vším kromě svých vlastních potřeb. Už na začátku nás Richet dostatečně šokuje, abychom věděli, že tenhle příběh nebude o Zorrovi, nepůjde o limonádu a rozhodně si nebude brát servítky. Mesrin je chladnokrevný, ale stále je člověkem a proto v nás neustále vzbuzuje alespoň minimální sympatie, které jsou ale pravidelně narušovány drtivostí jeho činů.(29.3.2009)

 • JohnSmith
  *****

  Skvělá retro kriminálka s vynikajícím Casselem. Uteče jak voda a Cassela jsem hltal každou chvíli co se objevil,takže vlastně pořád, jelikož vlastně nesleze z plátna. Moc moc pěkné(25.6.2009)

 • M.i.k.e
  ***

  po velkém očekávání přišlo mírné zklamání...celý film je poněkud rozháraný a nedrží příliš při sobě,nemluvě o tom,že některé nedůležité momenty jsou natahovány a na druhou stranu zajímavé momenty (např.Mesrinova kanadsjá mise,utěky z vězení,...) jsou brány letem světem.Cassel je tu sice opět vynikající,ale všechno sám neutáhne...70%(16.7.2009)

 • jondoe
  ****

  Takmer cely film sa sklada zo sledu urcitych situaii, ktore skacu jedna za druhou. Postavam sa moc velka pozornost nevenuj, ale lahko sa da domysliet ake skutocnosti su, pretoze su vyborne vybrane a skvelo zahrane. Vincent Cassel to podava svoj zatial najlepsi vykon vo svojej hereckej kariere. Velmi milo ma tento film o francuzkom gangstrovi prekvapil, pretoze pososbi velmi realisticky. Scenarista ani reziser sa z neho nesnazia urobit pohodoveho a symatickeho chlapika, ale opisuju ho uplne bez servitky ako drsneho kriminalnika, ktory sa pred nicim nezastavy. Na 5 hviezdiciek to nie je, ale ako som sa tu docital tak druha cast je vraj lepsia tak mozno ta dostane plny pocet. :-)))(4.10.2009)

 • Rssa
  ****

  Cassel v životní roli prchlivého a nebezpečného Mesrina v příběhu rychle pádícím, slavné osoby ve vedlejších rolích přibývají a zase rychle mizí. Řemeslně výtečně vytvořené, ale zároveň i trochu chladné, příliš vysvětlující. 75 %(31.7.2010)

 • Dromed
  *****

  Nejlepší francouský a akčtí film podle pravdy co jsem viděl. Vincent Cassel ovládá mimikry, a ani se mě nechce věřit, že Jacques Mesrine opravdu žil. Tvrďák!(10.12.2010)

 • Mistickzz
  ***

  Veľmi nepredvídateľný film povedal by som. Dej prvú polovicu neskutočne skáče a mne to strašne liezlo na nervy. Až po úniku do Kanady sa z toho stáva plnohodnotný film a vo väzení je to už kvalitný thriller. Vincent Cassel je podľa môjho najlepší francúzsky herec čo dokazuje aj tu. Veľmi milo ma prekvapila hudba a aj Gérard Depardieu. Film však v celku vyznie ako menšie sklamanie, uvidíme ako dopadne pokračovanie. 65%(13.9.2011)

 • Autogram
  *

  Je to skôr životopisný ako dramatický film nebodaj thriller. Napätie som nepociťoval a dramatických problémov niet okrem problému ako ujsť z väzenia. Francúzski mafiáni akosi nie sú dostatočne štýloví ako americkí alebo zákerní ako talianski kolegovia. Dokonca musia aj pracovať na stavbe a vyzerajú ako prisťahovalci z arabského sveta a sumo zápasníci. Akosi to celé nefunguje.(6.4.2013)

 • Sdoom
  ***

  Složité tenhle film hodnotit. Vincent Cassel je naprosto fantastický, výborný je i zbytek hereckého ansámblu, kde se to hemží osobnostmi francouzského filmu. Ale něco tomu chybí....je zde příliš mnoho akce a málo vysvětlování, režije často zběsile skáče v čase dopředu a nestíhal jsem zpracovávat všechno, co se ve filmu děje tak, aby mi to do sebe parádně zapadlo. Dobré, zábavné, ale výsledek je jen lepší průměr. (Blu-ray, orig.)(15.11.2017)

 • radecacek
  *****

  V rámci Festivalu francouzského fimu jsme se šli podívat na nejdražší francouzský projekt všech dob a rozhodně jsme neprohloupili. Výborný Cassel, skvělá režie a perfektní film(29.11.2008)

 • Lukoboss
  ****

  Je pravda, že 1. díl není až tak záživný, jak by si někteří mohli představovat, nemá to vyloženě strhující děj. Nicméně tak brilantní, chladnokrevou a oldschoolovou gangsterku jsem už hodně dlouho neviděl. Vincent Cassel je víc než přesvědčivý, ostatní role taky nejsou k zahození a ještě ke všemu je to celé takové..... syrové (takhle si totiž představuju dobu, kdy gangsteři "vládli světu"). Nezbývá, než se těšit na díl číslo dvě a doufat, že tam to celé ještě vygraduje!(17.1.2009)

 • Hanys_
  *****

  Mesrineho si nejde oblíbit. Krajně nesympatický grázl, který probodává pohledem a kterého si určitě nepřejete poštvat proti sobě. Navíc Cassel ho zahrál opravdu skvěle... Pár scén je tu opravdu výborných - při útěku z kanadské věznice mi doslova tuhla krev v žilách..zatím hodnotím 80% a nechávám si otevřené dvířka na změnu hodnocení směrem nahoru po shlédnutí "Epilogu"__Po rozležení v hlavě zvedám na 90%(21.1.2009)

 • Burdock
  *

  Celkem sem to čekal, že mě to nebude bavit a stalo se.. Tenhle film, i přes občasné snahy ukázat se, je hrozně nudný, nic se tam vesměs neděje, a to, co se tam děje, je velmi nepřehledné. Napětí prakticky úplně chybí. Navíc jsem se s nikým z hrdinů nebyl schopen ani trochu ztotožnit, hlavně Cassel je vyloženě nesympatický jak výrazově, tak svými činy. Prostě, tenhle film mi nesednul a sám vůbec nechápu tak vysoká hodnocení, co tu většina uživatelů dává takhle průměrnýmu až podprůměrnýmu filmu. A jestli tu někdo hodnotí hlavně z hlediska toho, že jde o životopisný film, tak vězte, že i z tohoto úhlu je tenhle filmík totálně nedostačující, už jenom kvůli neschopnosti pořádně vykreslit charaktery a nějak vysvětlit jejich činy: sledovat kriminálníčka, jehož činům vůbec nerozumím, to je pro mě trošku náročné..(13.3.2009)

 • Holina
  ****

  Životopisné filmy mě nikdy nebraly, tady je to ale jiné. Snad dílem režiséra a scénáře, snad dílem, že samotný Jacquesův život je poměrně drsný. Jsem zvědav na druhou část(7.7.2009)

 • Giggs
  ****

  Vincent Cassel je vyborny herec, čo dokazuje aj tu a je radosť sa naň divať aj v tomto filme. Film aj bez epilogu by stačil v pohode na to, aby zaujal a aby bol dobrym filmom. Čo však kvitujem najviac, je absencia holywoodskej pachute, ktoru zvyčajne mavaju americke filmy podobneho žanru (napr. American Gangster) a kazia tak vysledny dojem. Gangsterka ako sa patri. Vive la France!(23.10.2009)

 • wosho
  ****

  Dobrý scénář, svědomitá režie a prvotřídní herecké obsazení ( Mesrine je Casselova životní role) dělá z Veřejného nepřítele č. 1 silný nadprůměrný film. Bohužel je příliš roztěkaný, nevysvětluje příliš pohnutky antihrdiny (sadisticky odkrouhne arabáka co zmlátí kurvu a přitom on sám rve pistoly do úst své ženy). Příliš skáče v ději, čase i z místa. A navíc velice neumětelsky je ukončen s dovysvětlujícímy titulky.(18.11.2009)

 • matolas
  ***

  Veľmi lacnú a predvídateľnú prvú polovicu filmu perfektne zastupuje druhá polovica, omnoho dynamickejšia, strhujúcejšia a hlavne originálnejšia. Od presťahovania deja do Quebecu naozaj filmová štýlovka, ktorá navnadí na druhý diel.(12.6.2016)

 • dormouse
  ****

  Byla jsem nadšena klasickou gangsterkou starého ražení. Poctivé rány pěstí, žádné zběsilé střihy či technické vymoženosti. Výkon Vincenta Cassela je skvělý a já doufám, že ho budeme vídat častěji. Postava Jacqua Mesrina je fantastická, zvláště když vezmeme v potaz, že není smyšlená. Samozřejmě to byl bídák a násilník, pravděpodobně psychopat, ale s enormně vyhrocenýn smyslem pro čest, pro dodržení slibu. Kombinace brutality s touto "čestností" i schopností milovat z něj činí vyjímečnou postavu, podle které se podařilo natočit skvělý film. Násilí zde zaujímá jen minimální nutný prostor, netečou zde samoúčelně potoky krve, to oceňuji. Prostě je to film o člověku a ne o násilí. A moc se těším na pokračování.(17.12.2008)

 • Sten-li
  ****

  Jacques Mesrine, ostřílel se na misi v Alžírsku, po návratu neváhá a hned zabrousí na menší vykrádačky se starým kámošem. Pod křídla si ho veme stařík Depardieu a Jacques si udělá jméno tím, že si nebere servítky a problémy řeší bez rozmyšlení bouchačkou. Vybudoval si celkem "slušnou" kariéru gangstera a i když se několikrát pokouší vést normální život, vždycky si ho dráha zločinu najde. Po útěku z kanadského vězění se stane šíleným psancem se vším všudy. Neopomenu to, jak v první půli film dýchal zvláštní atmosférou staré Paříže. Dávám 4* a každopádně se těším na Epilog.(17.12.2008)

 • Bennyman
  ****

  Profesionálně natočeno, to bez debat. Ale je to dosti zdlouhavé, tím pádem místy nudné. Podle mě si film nezaslouží více jak 80%. Já hodnotím 3,7*(16.1.2009)

 • Tjaden
  ****

  Další francouzský majstrštyk. Casselovi sedla role Mesrina jako hrnec na prdel, stejně září také Depardieu jako boss Guido. Scény mučení a zabíjení jsou natočeny realisticky a mrazivě. Nad některými Mesrinovýmy kousky zůstává rozum stát (útěk z vězení a následný pokus o osvobození ostatních vězňů). Za neduh pokládám trochu časté skoky v místě a čase. Někdy mi příjde, že napínavé a záživné scény jsou zkratkovité a zmateně sestříhané, a jiné, které jsou nudnější (tanec se Sofií) jsou příliš natahované. Už se těším na Epilog.(10.2.2009)

 • Frakira
  *****

  Hodnotím po shlédnutí obou dílů: Podlě mě životní role Vincenta Cassela!!! První díl mi přišel více strhující, ale bez dvojky by tak nevyzněl.... a pak že v dnešní době nejde natočit dobrá gangsterka ;)(22.3.2009)

 • Ještěřák
  ****

  Rafinovanější a zábavnější podívaná než Epilog, ale chtělo to vidět jeden a půlkrát. Obzvláště vězeňský masakr motorovým jeepem je fajný jak chleba s máslem, a kdyby se film nerozjížděl, jako kdyby měl v gatích těžce nasráno, mohlo by to bejt i za pět - holt krásný řemeslo.(20.11.2009)

 • DannyBoy80
  ****

  Solidní francouzký film na základě skutečných událostí. Kam se hrabou Veřejní nepřátelé s Deppem, toto je o dost lepší. Místy syrové, ale to k tomu patří, není to načančaná amerika. Cassel to hraje výborně, opravdu záporák z něho čiší. Depardieu taky perfektní, škoda, že nedostal více prostoru. Jsem zvědav na druhý díl.(14.12.2009)

 • Tom:)
  ****

  Na tomhle filmu je nejúžasnější, že je podle skutečné události. Cassel se své role zhostil perfektně :) Výborné jsou kreativní kompozice "dvouzáběru" kdy vidíme třeba oba konce telefonní linky. A ještě jsem zapoměl - Depardieu! :)(6.9.2011)

 • Hanes88
  ***

  No mě to zas až tak nechytlo, jako některé. Nemůžu ale tvrdit, že by nešlo o dobrý film. Těžko přesně určit, co by filmu pomohlo, kdyby se to dalo změnit. Vidím to opravdu jen na 60%.(17.1.2012)

 • Hadriel
  *****

  Oba díly jsem viděl jako jeden, spojím tedy komentář dohromady. Další z francouzských skvostů. Skvěle natočené a zpracované. Tvůrci si dali opravdu záležet. Tyhle filmy o skutečných gangsterech opravdu můžu. A zvlášť když jsou takhle dobře zpracované. Všechny části jsou dobře rozložené. Nikdy není nějaká delší nudná pasáž. Přeskakování mezi roky nevadí. Atmosféra daných let přímo dýchá z obrazovky. Herci podávají super výkony. Zvláště Cassel. A k tomu ještě ta jeho fyzická proměna. Skvělé charizma jako Mesrine, skoro bych byl rád kdybych mohl dělat rukojmí. Spousta napětí. Skvělé útěky, přehledná akce. Prostě 10 z 10 francouzských četníků doporučuje. + "Because I don't like laws. I don't like the laws and I don't want to be a slave of the alarm clock my whole life. I don't want to spend my entire life dreaming. I don't want to always think how I have to work half a year just so I could buy some thing."(26.7.2014)

 • 4everMan
  ****

  Počet díváků v sále = 13. Jeden během filmu odešel. 83%(18.12.2008)

 • DavidS.
  ***

  Dva filmy, dva díly a dva komentáře. Seznámení s největší francouzskou zločineckou star je hodně rozvláčné a obyčejné. Kdybych neměl jiné informace než ty , které mi poskytnul film, tak se budu ptát - V čem je proboha Mesrinova vyjímečnost ? Já vidím jen playboye, grázla, tuctového zloděje a vraha...To mě má přesvědčit několik novinářů na kanadském letišti a pár novinových titulků? Nebo si tvůrci mysleli, že stačí Vincent Cassel a jeho charisma? Nebo pověst, které se Mesrine těšil ve Francii? Nadšení, kam se podíváte, ale pro mě osobně je minimálně tento díl jen průměrná gangsterka... Pokračování příště :)(24.1.2009)

 • Wenca888
  ****

  Výborná Richetova režie, hudba dvojice Beltrami - Trumpp, herecký výkon Vincenta Cassela a úžasná atmosféra 60. let dělá z tohoto snímku jeden z těch lepších, co bylo kdy o mafiánském prostředí natočeno. Už se těším na Epilog. "Co se říká Arabovi v obleku? Obžalovaný, povstaňte"(3.3.2009)

 • El_Rabbit
  ****

  Akční krimi thriller, z Francie a přesně tak, jak má být, se skvěle obsazeným Casselem. To vše pečlivě zabalené do poutavého životního příběhu Jacquese Mesrina. První díl byl váceméně rozjezdem pro to, co přišlo v Epilogu.(24.6.2009)

 • dehlie
  ***

  myslím že kvalitná predohra k snáď ešte lepšiemu pokračovaniu.(6.4.2013)

 • petrfox
  ***

  Z mého pohledu velmi přeceňovaný, povrchní film...(12.8.2013)

 • Santino7
  ****

  Ambiciózny projekt, to sa musí uznať. Po vizuálnej stránke je vidno vskutku profesionálny prístup, natočené to je ozaj poctivo - krimi ako zo starej školy. Kamera, strih a podobne, to všetko funguje po profesionálnej stránke na výbornú, tu nie je o čom diskutovať. Dobová atmosféra zachytená skvelo. Herecké obsadenie taktiež excelentné - je vidno, že sa tu stretla súčasná francúzska prvá liga, na čele s Casselom. Osobne by som však doprial o kúsok väčší priestor aj Cécile De France, ktorej nesporný talent tu zostal podľa môjho názoru trošku nevyužitý. Lenže problém vidím inde, ono to, z môjho pohľadu, tak trochu zlyháva po obsahovej stránke. Ako celok to pôsobí príliš chaoticky, niektoré scény sú podané až moc plytko, zbrklo a kvôli tomu vyznievajú v konečnom dôsledku ako zbytočné - odšumia takpovediac do vetra. Naozaj to celé stojí a padá hlavne na dĺžke filmu. Ak vážne chceli zachytiť toľko udalostí z ranných aktivít legendárneho zlodeja Jacquesa Mesrina, potrebovali by na to (iba na túto jednu časť) možno aj tri hodiny. Námet mali totiž k dispozícii viac než len sľubný, mohli z toho vyťažiť o niečo viac. Tým samozrejme nechcem povedať, že by bol film zlý - stále je to vysoký nadpriemer a v každom prípade perla francúzskej kinematografie, bez váhania. Na pomyselný vrchol by som však očakával ešte niečo navyše. Váhal som dokonca aj nad nižším hodnotením ale predsalen, ide o dvojdielny snímok a keď to vezmeme ako celok, je to trošku o inom - funguje to viac než dobre. Slušná predohra (a navnadenie) na to, čo má ešte len prísť. 75%(19.5.2014)

 • Pawlisman
  *****

  Velice povedená záležitost. Nejnen že strhující obsah sám o sobě, navíc skvěle zpracován. Ani chvíli se nebudete nudit a nakonci budete jen škemrat a toužit po okamžitém pokračování. Nejedná se sice o tak originální věc, jako třeba Kill Bill, ale bouřlivý život hlavního darebáka vás unese o to lehčeji. Co mě jedině trochu zklamalo, byla závěrečná přestřelka před věznicí a následné pohodlně jedoucí na cimpr campr prostřílený jeep. I přesto uchvácen, povznesen a se slinami u huby pro další díl. 9,5/10(16.12.2008)

 • MkSallam
  ****

  Safra, nečekal jsem že mě to takhle dostane. Někomu sice bude dělat problém úvodní rozjedová hodina, která ztrácí body na přehnané epizodičnosti (u mě pohodových 6-7/10), ale jakmile se Mesrine dostane do Kanady a vězení, rozjede se film takovym způsobem, až to bere dech (během útěku a následné vynikající "heatovské" přestřelky se můj dojem dokonce blížil i k "magické" desítce). Zatím tedy velmi spokojených 8/10, které lákají na druhou část. P.S.: Cassel je borec.(19.12.2008)

 • Kevadros
  *****

  Rozhodně dobrý rozjezd. Skvělý Cassel, který bez problému zastiňuje ostatní herce. Příběh je podán v nádherném obalu a ještě převázaný stužkou. Už dlouho jsem neviděl tak dobře řemeslně zvládnutý film. Rozhodně dobrá práce.(27.12.2008)

 • etienne
  ****

  76%(26.1.2009)

 • wampire23
  ****

  Ukážka toho, ako sa majú robiť mafiánske filmy so všetkým, čo k tomu patrí. Prvá časť o verejnom nepriateľovi Mesrinovi nám predostiera jeho začiatky (kde však väčšina podobných živlov končí:D). Vincent Cassel ako francúzsky ,,Scarface" je famózny, väčšinu filmu si odohral sám so svojím cynizmom. Depardieu v pre neho netypickej úlohe francúzskeho ,,bossa" (trochu mi pripomínal Marlona Branda:D) taktiež ukážkový, škoda, že nedostal viac priestoru. Ostatní herci si taktiež odohrajú svoj part veľmi dobre. Scény spojené s násilím a mafiánske popravy sú natočené veľmi realisticky, niekedy sa dokonca zdá ako by sme pozeral na práve prebiehajúcu popravu nežiaducich osôb. Jediné, čo by sa dalo snímku vytknúť je to, že sa zameral iba na drsný život Mesrina a emócie zostali tak nejak v úzadí. Možno je to tým, že Mesrine nikdy veľa emócií nemal. Verejný nepriateľ č. 1 je skvelou gangsterkou podľa skutočných udalostí a možno aj najlepšou gangsterkou posledného obdobia a spolu s Epilógom tvorí učebnicovú ukážku režisérskeho aj hereckého umenia. Tentoraz je to za 85%.(3.2.2009)

 • bidja
  ***

  Já nejsem spokojen, po bombastické reklamě jde u mě o zklamání.(18.2.2009)

 • El Loco
  ****

  Film o nepriateľovi francúzskeho (a kanadského štátu) number 1 Jacquesovi Mesrinovi je drsnou výpoveďou o živote tohto odľuda. Jeho životný príbeh je skutočne výnimočný a má tak preplnenú dejovú líniu, ktorá by „vydala“ aj na štyri filmy. Mesrinovho stvárnenia sa nemohol uchopiť nikto iný ako najväčšia francúzska filmová hviezda súčasnosti Vincent Cassel, ktorý je v úlohe tohto nenávideného a zároveň milovaného drsňáka až mrazivo presvedčivý. SMRTEĽNÝ INŠTINKT je skutočne veľmi chutným predkrmom pred (dúfam) hlavným jedlom. Chuť trošku skazí možno až príliš razantné preskakovanie v dejovej línii, kedy sa divák ani nemá možnosť oboznámiť s motívom, ktorý vedie Mesrina k takýmto zverstvám. Z môjho pohľadu tak veľmi výrazne absentuje trochu zmysluplnejšie zobrazenie charakteru hlavnej postavy. Ako by tento snímok bol točený len pre Francúzov, ktorý sú s danou tématikou určite výborne oboznámení...ale zatiaľ to nechám bokom - na komplexnejšie hodnotenie sa dám až po zhliadnutí druhej časti...(27.2.2009)

 • chalp
  *****

  Jean-François si nastavil latku pekelne vysoko, toto je jednoducho Francúzky Scarface!A keď tu všetci píšu, že Epilog je ešte lepší...nemôžem sa dočkať!(11.6.2009)

 • (Z)denny
  ***

  To co jsem shlédl, tak byl FRANCOUZSKÝ FILM. Ta kamera, ten střih, ta režie.. Proto miluji francouzské filmy. A výkon Vincenta Cassela byl prostě úžasný. Na druhou stranu musím říct, že Jacques Mesrine, tak jak ho tento snímek podává, byl podle mě normální magor. To co dělal, nebo lépe řečeno, jak to dělal, mi připadá z dnešního pohledu trochu dost hloupé. Ale jak je vidět, nějakou dobu mu to vycházelo a asi ho to očividně bavilo..(23.6.2009)

 • modista
  ***

  tak jsem trochu na rozpacích, něco tomu chybí a Vincent Cassel opravdu není pro mne charismatický herec - tři a půl. To Truands se mi líbili víc a potažmo i Benoit Magimel.(1.8.2009)

 • Martyr
  ****

  "Spravny muz si na zivot zaraba poctivou pracou. Drzi jeho rodinu pokope a ma pred nou rešpekt" Jacques Mesrine uz od malicka vie, ze poctivou pracou sa zivit nebude a rodina patri medzi poslednych, pred ktorymi by mal mat respekt. Cassel ma pekne rozohrial, a ja sa tesim na jeho finalne divadielko.(12.8.2009)

 • Jorge-Z
  ****

  Dávám 4 hvězdy a těším se na pokačování...tohle je předrkm.(16.11.2009)

 • RomanHyde
  ****

  Jen houšť a větší kapky takových filmů. Originalita, spád, děj, který vyžaduje divákovu pozornost, výborné obsazení a neamerické podání, které je u tohoto žánru zásadní, jelikož už jen to je známkou jistého puncu jiného přístupu k materiálu. Nejdříve jsem viděl druhý díl, ale to vůbec nebylo na škodu, protože je jasné, že takovýhle člověk, který štěstěnu pokouší pořád a dokola, nemůže skončit dobře :)(24.7.2010)

 • DHDV
  *****

  Čistá filmařina, která je sice lehce chaotická ale perfetkně připravuje diváka na další díl příběhu. Byl to spíše záměr než nepovedenost filmu, režisér musel do stopáže dostat všechny fakta aby nadhodil divákovi všechny získané a vrozené charatekterní vlastnosti Nepřítele.(18.8.2010)

 • Strike
  ***

  Ze začátku to vypadalo jako pokus o francouzského Kmotra, bohužel díky místy neúprosné zkratkovitosti a se to ne úplně povedlo. Každopádně solidní předehra k Epilogu.(26.8.2010)

 • Wawer
  ****

  Hutný ale skvěle ukočírovaný film jehož hlavní devizou je Vincent Cassel v hlavní roli(8.9.2010)

 • lykan9
  **

  Abych řekl pravdu, tak jsem se poměrně nudil. Dojem se zlepšil až od poloviny filmu. Ale u filmu, od kterého dle hodnocení očekávám úžasnou podívanou, bych čekal více. Škoda, že neměl více prostoru Gérard Depardieu. Dal bych možná o hvězdu víc.(28.4.2017)

 • krusty2
  *****

  Co dodat vyborny film.(15.1.2009)

 • gonga
  ***

  Výtečně odpuzující násilný, sebestředný a brutální Vincent Cassel. Nemůžu dát víc jak tři hvězdy filmu o tak odporném člověku, byť se schovává za kamarádství a spoustu frází o sytému. Natočeno velmi profesionálně, ale bez přesahu.(20.5.2009)

 • Yoss
  ***

  Priemerné. Čo do príbehu, deja, spracovania, hereckých výkonov vrátane Vincenta Cassela. Kde sa stratilo 80 miliónov, páni producenti? :-((26.6.2009)

 • jilda
  ****

  Vinikající Cassel, film se pomalu rozjíždí, ale pak to stojí za to. Nic pro slabé nátury, hlavní hrdina se s nikým nepárá a je velmi nekompromisní. Rozhodně je to veřejný nepřítel č.1 :-) o tom nikdo nemusí pochybovat.(22.9.2009)

 • Skiwalker
  ***

  Nebola tam jediná výrazná scéna, ktorá by aspoň trochu viac zaujala (možno až na tú samotku). Príliš skratkovité a nekonzistentné na môj vkus. Cassel výborný, ale na vyššie hodnotenie to proste nestačilo.(4.12.2009)

 • Puol
  ***

  Parádny Cassel i štandartne dobrý Depardieu, inak ma tento rozbeh kariery Jacquesa Mesrina až tak nebral. 7/10.(24.8.2010)

 • Paldiny
  ****

  Úvod s kamerovými hrádkami ešte necháva na pochybách, vážne netuším k čomu sú dobré viacnásobné zábery snímajúce jednú a tú istú vec. Na obrazovke to vyzerá ako pexeso a človek nevie čo má sledovať. Našťastie končia spoločne s úvodnými titulkami, čím si môžem plnohodnotne vychutnať túto drzú jazda za bohatstvom, prežitím, slávou. Hlavná postava sa neupína na jednu ženu, ktorá zvykne byť v rozhodujúcich momentoch kľúčovou záťažou. Nestačí mu jedno útočisko, ba dokonca ani jeden kontinent. Rovnako si nie je miestami istý budúcim konaním a vo filme prechádza hneď niekoľkými štádiami, v ktorých strieda rolu predátora, uprchlíka, obete, sluhu aj psanca. Je to typ antihrdiny, ktorý vyrazí pohárom zuby ochlastovi lebo urazil barmanku, ale aj v záchvate hnevu neváha vložiť hlaveň manželke do úst a to rovno pred očami svojej dcéry. Film plynie vo vysokom tempe a nestihne nudiť, žánrovo sebavedomo skáče z gangsterky do väzenskej drámy a neskôr thrilleru. Obsadenie zaujímajú dva pevné piliere Vincent Cassel - Depardieu. Obaja sú celebrity, obaja nechávajú na plátne maximum. Ďalej v ňom baví sledovať scenáristickú vynaliezavosť a tvorcovskú slobodu, ktorá býva tak mantinelovaná hollywoodskymi hranicami. Nebojí sa dráždivých ani drsných scén a všetkému diktuje tempo výborná hudba.(20.9.2015)

 • sandis
  ****

  Velice dobrá gangsterka ve francouzském podání... Velmi potěší Paris, surovost, napětí, skvělé herecké výkony, gradace, kamera, zvraty.... já byl velice spokojen hlavně proto, že jsem od toho původně něčekal zhola nic... Velmi velmi příjemné překvapení! 8,6/10(28.12.2008)

 • *Colorado
  ****

  Takových filmů by mohlo být víc. Je to sice film koprodukční, ale taky je především francouzský. To mi sedí. Dobová stylizace na jedničku a Cassel hraje skvěle. Teda hraje skvěle pěkného zmetka. Jeho postava sice má charisma, ale sympatie k němu prostě moc cítit nejde. Jsem zvědav na Epilog.(10.1.2009)

 • PDcz
  ****

  4**** bodíkyBlbé zkouškové období.. tolik filmů na kouknutí a není čas... Tohle sem si ale ujít nenechal, co jsem ale vůbec nepochopil, tak to je název filmu v češtině. Tady se někdo fakt vyznamenal :-) A proč? Se schválně podívejte na originální název tohoto prvního dílu a originální název druhého dílu :-D Jinak film je povedený, hezky natočená doba působnosti, přiměřeně syrové, čas znázorněn tak, že to dokážu pochopit i já. [X] Minus 1* bodík Ptal jsem se Jíti za co ten bod vlastně odebíráme. A nevíme :-) Někdy mi přijde, že jsme si na sebe tím hodnocením filmů ušili bič. Stejně hodnotím od boku a pak to jen odůvodňuji.. pšššt [X] Na rodiče hrdý není, ale když potřebuje tak přijde.. postarejte se o děti..(17.1.2009)

 • Joll
  ***

  Zatím jsem viděl jen 1. část a dnes se chystám na druhou a doufám, že pak budu moci své hodnocení ještě trošku zvýšit. Zatím mne film nijak zvlášť neoslovil a to mám franc. kinematografii velmi rád, ale zde se mi až na pár podařených scén nenaplnilo oné očekáváni a doufám, že druhá půle jej snad spraví.Zatím mi chybělo něco co by mne víc přikovalo k obrazovce, natočeno je to pěkně syrově, ale děj se na sebe vrství trošku násilně a o nějaké gradaci děje nemůže být bohužel zatím řeč. Uvidíme .....(18.1.2009)

 • dainio
  *****

  Naprosto fenomenální záležitost......už se těším na Epilog !(19.1.2009)

 • moiiz
  ****

  Vzestupy a pády jednoho neobyčejného grázla. Filmařina je to poctivá, ale v rámci žánru jsou k videní kvalitnější filmy. Pro mě slabší 4* a kvalitní pozvánka na druhou část.(20.1.2009)

 • RadimFišer
  **

  Byl jsem hluboce zklamán absolutní psychickou nevratností co do toho vložili. Ten člověk musel být hlupák a blázen. Jen tak vjet a snažit se prostřílet do věznice. Co mohu ocenit je jeho odvaha. Celkově ten film za moc nestál. Bylo vidět, že moc peněz se také podtrhlo v tom, že spoustu věcí natočili a též vyřadili. Nakonec to nestačili dát do jasně zřivé podoby, ale bylo to na přeskáčku a bez vysvětlení. Pro tento film nemám slitování. Čekal jsem, že to tak dopadne. A dopadlo. Ještě se podívám na epilog. Ten jsem bohužel v tom spěchu nestihl.(16.2.2009)

 • Wargoo
  *****

  Toto nevymyslíš, to je život. Jacques Mesrine - gangster, rebel, vrah... hrdina ?! Vincent Cassel vo svojej doteraz najlepšej úlohe dáva na známo, že patrí medzi minimálne najlepšiu európsku hereckú špičku. Netreba však písať, aký úžasný výkon podal on, ale čoho všetkého bola schopná jeho životná, reálna predloha - skutočny Mesrine. Bol to šialenec, ktorému v živote nezáležalo asi na ničom inom, ako na ňom a jeho obraze v spoločnosti... Fanatik, ktorý sa vyžíval v zlobe ako takej, ktorému nebol svätý žiaden zákon. Už len to, že bol 5 krát zatknutý a z toho 3krát utiekol... Asi bol inšpiráciou pre Kájinka (snáď sa raz na plátne objaví aj jeho príbeh). Úžasná životopisná dráma, ktorá nám udáva obraz ako to asi chodilo v "starom" Francúzsku. Pre mňa veľmi silný zážitok, obzvlášť pri niektorých scénkach, a to napríklad vychádzka s Arabom a Guidom (Depardieu), hádka s manželkou...atd... Myslím ale, že takéto kruté prostriedky na nás režisér použil hlavne preto, aby sme si čo najreálnejšie predstavili, aké to bolo byť čo i len v krátkej prítomnosti tochto nebezpečného muža. 5***** a 83,211%(25.5.2009)

 • agassi68
  ****

  Výborná kriminálka v štýle Scorseseho a De Nira. Veľa momentov mi pripomínalo scény z iných podobných filmov. Napr. Arizona s Thelmou a Louise, či pochovávanie zaživa z Goodfellas atd. To znížilo celkový dojem z inak vymakanej francúzskej akcie. Cassel znova exceluje a pomaly, ale isto sa dostáva na úroveň Delona a Belmonda..(7.6.2009)

 • strikeman
  ***

  Ten film je bohužel stejně chladný a odtažitý, jako sám Jacques Mesrine. Filmy podobného ražení mám přitom rád, no možná jsem se na tento snímek neměl dopředu tak těšit. Nicméně Cassel je dobrý, o tom žádná... 3,49 hvězdičky(16.7.2009)

 • FilmWave
  ***

  Poctivá francouzská gangsterka. Nikterak originální, ale velmi profesionálně natočená se skvělým Vincentem Casselem. A která část je nakonec lepší? Dočtete se u "Epilogu".(5.9.2009)

 • ebi
  ***

  Nesourodý děj byl zklamáním, ale zato výkon hlavní postavy strhující. Strhující svou živelností a přímostí, bez váhání zaútočil,okamžitě střílel a zabíjel.(18.10.2009)

 • TomasKotlant
  ****

  Neotřele a přitom uvěřitelně natočené, zábavné, ale přitom vážné.(16.3.2010)

 • Páně
  ****

  Dvojdíl o nejslavnějším francouzském zločinci se rozjíždí opravdu ve velkém stylu. Ve filmu jsou sakra znát finance do něj vložené, ale zároveň si poctivě zachovává staromilskou evropskou filmovou tvář. Efektní nazvučení přestřelek se povedlo náramně. Vincent Cassel je pro mě přinejmenším rozporuplnou volbou, ale snaží se seč mu síly stačí. Výborná jednička jest pro mne však jen takovou větší přípravou na excelentní dvojku.(22.1.2011)

 • the_bitch
  ****

  Dosť taký premyslený drama-thriller, ktorý ma proste dostal. Veľká pochvala pre Vincenta Cassela ktorý to zahral dokonale.(28.2.2011)

 • sanikope
  **

  Skladačka pozostávajúca z čriepkov na ktorú sa počas skladania síce dobre pozerá ale po čase ma zunovala. Vincent Cassel ako Mesrine je počas filmu stredobodom pozornosti a žiadnej inej postave sa film nevenuje. Keďže je Mesrine double bill 4 hodiny pozerania sa len na neho, nečudo že ma zunoval. Vincent je jeden z mojích veľmi obľúbených ale tiež občas potrebuje aby mu niekto dobre sekundoval. Hrá dobre ako vždy, ale je na to sám. Žiadna scéna vo filme nie je taká že by sa mi zaryla do pamäte. Prvá titulková pozostávajúca z rámčekov bola cool ale skôr by som ju ocenil na konci druhej časti v tejto forme ako na začiatku kde som ešte nebol vtiahnutý do deja a skôr to pôsobilo rušivo...(10.8.2011)

 • Folky
  ****

  Po mafiánech se mi už žádný mafiánský film nelíbil tolik, zvlášť ty po roce 2000. Ale tohle mě docela překvapilo. Hlavní postava má docela zajímavý charakter a Depardieu je ve své roli až překvapivě dobrý. Na druhou stranu je to chvílemi nuda. No uvidím co epilog. 7/10(4.6.2012)

 • Patrik200s
  ****

  Mrzí ma že čo sa týka zisku sa tento film neujal podľa predstav a tvorcov a úspech nezaznamenal ani mimo starého kontinentu. Z môjho hľadiska ale ide o výborne spracovaný príbeh človeka bez strachu čo sa celý život smial diktátu a pohlavárom do tváre aj keď občas používal praktiky nie schodné zo zdravým rozumom najmä ku koncu svojej pestrej kariéry. Mesrine bol pozoruhodná osoba a jeho povahu Vincent preniesol na filmové plátno s bravúrou. Takže pokiaľ ide o atmosféru a kvalitu spracovania nedá sa uprieť obrovská snaha ktorá vo väčšine prípadoch niesla aj ovocie no predsa len sa v pár scénach , hlavne v akčných scénach objavil neduh ktorý by sa dal vyriešiť oveľa jednoduchším ale stále neefektných spôsobom alá hollywood za 5€ bung bang scéna. Trpezlivému mužskému divákovi sa ale môže film páčiť rovnako ako mne.(6.7.2012)

 • sadlokan
  ****

  Hlavní hrdina,chudák,po příchodu z kriminálu chtěl poctivě pracovat,ale establishment je svině!Kdo mu to věří,může být prezident.V 70.roce se v autě nepoutal ani můj fotr,ale gangsteři se bez pásů od banky nevodlepili.(6.1.2013)

 • bolan
  ****

  Ani bych nečekala, že něco takového přijde zrovna z Francie. Charakter ani životopis skutečného Mesrina neznám, ale rád jsem se nechala nakrmit výborným old-schoolovým gangsterským opusem. A to platí pro dvojku.(6.6.2013)

 • Zahartof
  *****

  Tak takovýhle film mi chyběl od dob nejlepších Scorseseho trháků. Vincent Cassel je opravdu perfektní, dle mého názoru se jedná o jeho top roli, úlohu gangstera zvládá s přirozeným šarmem a elegancí. První díl sleduje jeho postup kariérou od vojáčka v Alžírské občanské válce po gangstera francouzského podsvětí, druhá část pak zobrazuje jeho vrchol v podobě nepřítele číslo 1 a jeho konec. Ač má celý film (filmy?) takřka čtyři hodiny, nenudil jsem se ani minutu a celý opus zhltl najednou, aniž by mi zaskočilo. Snad jen na konci druhé poloviny mi neseděl Mesrinův poloviční obrat k politickým ideálům. Právě se Scorsesem má film společné kontrastní momenty brutálního násilí, které vzápětí střídají chvíle vtipu a pohody. 90% prví část, 95% druhá část, 100% dohromady - jednoduché počty :)(23.11.2008)

 • alonsanfan
  *****

  Oldschoolový film, připomínající seriálové Profesionály, ale jenom v tom nejlepším. Spíš než psychologické zkoumání motivů jednání hlavního hrdiny vidíme střípky poskládané z jeho života, to vše ve velkém tempu, správně okořeněné dobrými hláškami, loupežemi, mučením, zabíjením, ženskými a penězi.__Nečekal jsem humanitu ani úctu k životu a jedinci, rozhodně ne od člověka jakým byl Jacques Mersine, dostal jsem ale zajímavý pohled na pozoruhodně prožitý život, byť především v negativním smyslu slova pozoruhodný, život, který zaslouženě skončil a který rozhodně není hodný následování.__Já osobně bych například nikdy nedal přednost kamarádů před svojí partnerkou…__V prvním dílu jsem spatřoval větší vývoj postavy, proměnu hocha ze slušné středostavovské rodiny v gangstera. Druhý díl přišel již s jasně vyhraněnou postavou hlavního hrdiny a dále ji příliš nerozvíjel, a spěl nezadržitelně k jeho neslavnému konci.__Oba díly měly neuvěřitelný strhující spád a čas s nimi strávený uplynul jako voda, ani jednou jsem se nepodíval na hodiny a z kina jsem odcházel s do mozku zarytými některými scénami (vyřízení alžířana). Pochválit musím především hlavního představitele Vincenta Cassela, který byl hlavním důvodem, proč jsem porušil svoje zásady a šel jsem do kina na gangsterský film (viz profil).__Nemohu říci, že by mě přímo uchvátila nějaká filmová veličina: režie, kamera, střih, hudba, nicméně všechno dohromady vytvářeno úžasně vyrovnanou a vyváženou souhru.__Štěk Depardieuho v maličké roličce protřelého mafiánského bose byl skvělý a skvostný, jednoduchý, ale zapamatovatelný a opětovně mi i na tak malém prostoru potvrdil obrovské herecké kvality této francouzské stálice.__Místy působil film až dokumentárně, ovšem v tom nejlepším, co může takový dokument nabídnout (na rozdíl od příšerného pojetí „dokumentu“ o Che Guevarovi).__Také ženské partnerky Vincenta Cassela byly francouzsky šaramantní a šmrncovní (Cécile De France a Ludivine Sagnier)._____Nejlepší scény: Mesrinova první loupež – hra na policii, První setkání Cassel – Depardieu, Potrestání alžířana, Mesrine hájící se u soudu, Mesrine trpící ve vězení_____Balancuji mezi 4 a 5 *, osobně se mi asi o něco víc líbil první díl.(6.1.2009)

 • Xatrix
  ***

  Hodnotit Mesrina jen podle prvního dílu je nejspíš dosti ošemetné, jako samostatný film však Mesrine: L'instinct de mort zkrátka neobstojí. Děj je příliš útržkovitý a působí jako splácaní několika poutavých momentů bez nějaká hlubší příběhové linie. Solidně odvedená práce, která ve snaze nacpat dobrodružný Mesrinův život zkrátka selhává po vypravěčské stránce. Vše ostatní v čele s vynikajícím Vincentem Casselem je ale na jedničku. 6/10(18.1.2009)

 • ZsuZska
  ***

  Na tenhle film jsem se těšila jak malá. Mám moc ráda francouzský kriminálky a navíc ještě s mým oblíbencem Vincentem… Bohužel, jediné v čem mě film nezklamal, byl právě Vincent. Jako vždy podal super výkon. Člověk se ho chvíli bál, chvíli hltal jeho charisma… ale to nestačilo k tomu, aby se mi tenhle film líbil. Kdybych si dopředu nezjistila informace o Mesrinovi, tak bych jen neustále tápala, proč, co, kdy, kde a jak se dělo. Film na mě působil asi tak, jako kdyby někde existoval seriál “Gangster Masrine“ o 10 dílech, a z každého toho dílu bylo vyňato 10 minut a naskládáno k sobě. Takže 3 hvězdy za Vincenta..(22.2.2009)

 • Skleni
  ***

  Po dlhej dobe som si konečne pozrel film nie z hollywoodskeho súdka a som spokojný. Niečo mi v ňom chýbalo ale hlavnú pointu (vela prisťahovalcov a náladu doby vo francúzsku) pre Francúzov režisér podla môjho vychytil správne a ostatok bol priemerný. ale i napriek kvalitám filmu, mám pocit, že režisér nevedel ako presne dať tak rozsiahli dej dokopy a tak vzniklo nesúvyslé dielo. niekedy nudné, inokedy akčnejšie než v celom filme. Ale dávam solídnych 63%(12.3.2009)

 • Axident
  ***

  Cassel je sugestivní, až to nahání hrůzu, celé to působí až dokumentární, evropskou autentičností a syrovostí, která je tak jiná, než ta pozérsky hollywoodská či hrůzně brutalitní jihoamerická, ale o to působivější. Paříž jako by Praze v některých lokacích z oka vypadla, exteriéry a kostýmy jsou vůbec působivé a dokonale dobové. Dotažené, jako vše ostatní. Depardie mě po letech v roli obtloustlého, lokálního bosse příjmeně zaujal, místy jsem byl i vtažen, div že nehty jsem si nekousal, ale na konci jsem se nemohl zbavit dojmu, že něco tomu chybělo a ta dokumentární civilnost byla až nudná...(13.3.2009)

 • ZackSawyer
  *****

  Tak tohle byla paráda! Krimoška, jakou jsem už dlouho neviděl. Film, kterej je profi, do posledního puntíku, jasná atmosféra doby se vším co k tomu patří. Perfektní byla scéna ve vězení, kterou jsem si vážně vychutnal. A v téhle první části sice ještě nejsou moc vidět Mesrinovy (Merinovy) převleky, ale je tam jasná dějová linie, která se dočká pokračování hned v druhé části. Jednička bez dvojky není nic. Takže zbytek mých pocitů najde každý v druhé části ;-).(16.6.2009)

 • Biopler
  ***

  Zaujímavé, miestami skvele vygradované a napínavé, ale má to aj dosť hluchých miest a často sa až nezmyselne skáče medzi udalosťami vo filme.(19.7.2009)

 • mi-ib
  ***

  Nebyl jsem příliš nadšený. Vlastně byl příběh celkem prostý, ale řekl bych až neuvěřitelný. Párkrát jsem pochyboval o inteligenci hlavního hrdiny. Avšak většinou jsou úvody a začátky to horší z celého filmu a i prěsto, že jsem byl celkem zklamaný, jsem zvědavý na pokračování...(16.10.2009)

 • parabellum
  ***

  Určitě skvěle natočený a řemeslně zvládnutý film s vynikajícím V. Casselem. Škoda jen, že místy výtečná atmosféra se střídá s nudnýma pasážema. Dávám silné 3hvězdy.(2.12.2009)

 • Modus
  *****

  Snad na žádný film jsem nečekal tak dlouho kvůli tomu, že nevyšly titulky...Když už jsem začal ztrácet víru, zničeho nic se objevily...Už trailer ukázal že tohle bude pecka a neuvěřitelná jízda...Taky že byla, na začátku filmu byl ukázán zlom v charizmatu a povaze hlavního hrdiny...Vincent Cassel je charizmatický herec který ale nemůže hrát jiné postavy než padouchy, jeho výraz, jeho pohled všechno nasvědčuje že on takový doopravdy je...Z jeho role šel opravdu strach, nicméně já jako divák jsem mu fandil, dokonale si mě získal...Režisér se snažil být objektivní a tutíž nevykreslil Mesrineho jako hrdinu ale ani jako úplného grázla, tomu všemu nasvěčuje fakt že měl rád svoje děti, ale v zápětí dokázal úplně otočit a svojí ženě strčil zbraň do pusy...Zaskočilo mě s jakou grácií si režisér pohrával s obrazem, takový způsob natáční jsem myslel že s pádem Arnolda skončil, díky bohu jsem se pletl...Líbilo se mi že se čas od času obraz rozčtvrtil a Vy jste sledovali děj na různých místech zároveň...Nejvíc sem se bavil u pasáže ve vězení...Tam sem prožíval každou chvíli s hlavním “hrdinou“, trochu ho litoval a přitom si v duchu říkal že si to zaslouží...A zasloužil...Věnujte tomu ty skoro dvě hodiny, vyplatí se to!!!(23.12.2009)

 • Blaogranas
  ***

  To jsem se zase jednou nechal napálit zdejším hodnocením. Žádný zázrak to teda není. Mesrine je pěknej prevít, ale tohle už tu bylo mnohokrát. Cassel hraje rozhodně dobře, ale ani jeho představení nedělá z Veřejného nepřítele nic, co by si měl člověk nějak dlouho pamatovat. Vlastně alespoň do té chvíle, než si pustí druhou část, protože tohle je pouze začátek. První část ale zůstala daleko za značným očekáváním.(13.1.2010)

 • Saur.us
  *****

  Brilatní gangsterská práce francouzských filmařů. Mesrine celý film balancuje na pomezí mezi hrdinou a antihrdinou, akce střídá akci, krev střídá krev, celé to umocňuje výborná kamera a já se ani jednou za celý film nenudil. Kam se hrabou Mannovi Veřejní nepřátelé. Ihned pouštím Epilog(1.6.2010)

 • BDMarty007
  ****

  Trochu retro klasického francouzského krimi thrilleru. Velmi dobré, expresivní herecké výkony a většinou i atmosféra, ale spád a dramatičnost děje občas pokulhává. Scénář asi měl být buď trochu víc o osobnosti a vztazích anebo víc rafinovaný a napínavý. Slušné, ale ne skvělé.(6.9.2012)

 • Petyas
  **

  Čekal jsem podle komentářů a hodnocení úplnou bombu, ale nedočkal jsem se. Přišlo mi to nudné, strasšně dlouhé a celý film je pojat až moc dokumentárně. Nemluvě o scénáři. Film zachycuje hromadu úplně obyčejných scén, nezajímavých a nedůležitých, které se ale chovají jako kdyby byly strašně důležité pro zbytek příběhu. Na to, že oba díly mají pomalu 4 hodiny, přišlo mi to tak amatérsky sestříhané, až to bilo do očí. Kdyby vystříhaly ty scény, které pro hlavní linii filmu nemaji žádnou přidanou hodnotu, udělali by to tak na hoďku a půl, bylo by to více koukatelné. Tak jak to je teď, je to pro mně slabota.(1.10.2012)

 • mourinho
  ****

  Život Jacquese Mesrina, zřejmě nejznámějšího gangstera francouzské historie, byl natolik pestrý, že byli tvůrci nuceni, přestože měli k dispozici hned dva celovečerní filmy, sáhnout k poměrně skokovitému stylu vyprávění, což mě zpočátku moc nevyhovovalo. Ve druhé polovině se ale děj naštěstí poměrně ustálil a chytnul hlavní příběhovou nit, aniž by ubral na tempu a intenzitě. Moje spokojenost tak okamžitě vystřelila strmě vzhůru a já se v očekávání věcí příštích nadšeně vrhnul na Epilog.....(17.1.2013)

 • Faila
  ****

  Akční a nápadité, takže by mě to nejspíš bavilo i bez Cassela v hlavní roli.(6.1.2018)

 • Erian
  ****

  Hodně naturalistický snímek, který poněkud krkolomně střídá časové roviny a odhaluje podsvětní komploty a gangsterské fígle, špinavosti i vězenské praktiky...ze začátku má film příjemně pestré, pozvolné náběhy, Jacques získává sympatie, i když je ukázkový bezskrupulní a pomstychtivý zabiják, s manželkou zachází s příchylnou něhou, aby jí nakonec kondenzovanou zlobou dal ochutnat ledový chlad ústí zbraně...akce rozhodně nepůsobí stroze, ale zároveň hodně uvěřitelně a nerozlizává se v efektních výbuších...ty nejsou samoúčelné, jsou naopak tam, kde mají být...útok na věznici nemá chybu, hudba umocňuje zážitky...přesto ve mně zůstává určitá rozstříštěnost a neuspokojení z filmového zážitku...nevím, čím to je, ale i když je to film, který je výborně natočený...barevnost, vycizelovnaný scénář a Vincent Cassel hraje jako o život, tak...nevím, není to stoprocentní. Každopádně návrat filmu noir ve velkém stylu.(15.12.2008)

 • POMÍK
  *****

  Ať táhnou názvomejkři do háje. To je ňáká líheň przničopřetvařečů či co. S filmem si tvůrci kvalitně pohráli a pomazlili se solidně s detaily. Pozitivně překvapil Depardieu svym naslizlym mafióznim lookem, trošku byly obavy, že se nesehne k zemi. Hlavní hrdina je úžasně nepozitivní. Podivná je křivá jednička jeho zdrhlé manželky - trošku tam nesedí - je to poprvý a pak mu nechá 3 děcka a vysmahne, no asi bouchačka v puse dělá svý... Ve vedlejšáku mile překvapil nikiťák s bezva vlasy - je vidět, že mu langoš poradil jak na lebce vypěstovat solidní porost a schwarzkopf mu to krásně probarvil.(15.12.2008)

 • crjules
  *****

  Cekal jsem, veril a vedel!! Francouzska kinematografie vzdy tvorila spicku , zejmena zanrem krimi. I kdyz nam prubezne drime, jeji obcasna posledni procitnuti jako Valka policajtu , ci ted Verejny nepritel c.1 , vzdy stoji za to a dokazuji , kdo je tu mistrem! Kriminalka, sledovana se zatajenym dechem, mohu mluvit jen v superlativech!!!(22.12.2008)

 • Bartoloměj
  ****

  Výborný předkrm k hlavnímu chodu.(24.3.2009)

 • Toochman
  ****

  Kriminálka která má šťávu a spád. Všechno ve francouzském surovém balení, s tradičně skvělými výkony hlavních protagonistů.(26.3.2009)

 • marusaj
  ***

  Velmi francouzské, velmi životopisné, skvělý Cassel. Nicméně takové bez prožitku, bez pocitu..(16.6.2009)

 • raiN[ratm]
  ****

  Precízne spravený film z ktorého sála rovnaká atmosféra doby ako napríklad z takého Baader Meinhof Komplex. Vicent Cassel exceluje neskutočným spôsobom a u mňa sa týmto filmom definitívne vyšvihol do ligy top filmových záporákov. Nie je taký slizký a odporný ako v Eastern Promises či Derailed, naopak tu vystupuje veľmi charizmaticky a nekompromisne. Bohužiaľ som si z tohoto filmu celkovo až na pár zaujímavých scén veľa neodniesol a ani príbeh ma až tak neohúril. Uvidím ako na tom bude dvojka, prvý diel však vidím na štvorhviezdičkovú strednú cestu ako kompromis medzi určitými výnimočnými a pomerne priemernými prvkami. Rozhodne však tento film stojí za to vidieť.(29.6.2009)

 • kubal18
  ****

  Na to, že to je francouzské, je to příliš dobré.(14.7.2009)

 • Dimo
  ***

  Jeden z mála filmů, který si své kvality nechává na závěr. Většina filmů vás v první polovině namlsá a pak to jde z kopce, v horším případě od desíti k pěti a v tom nejhorším úplně dohajzlu. Veřejný nepřítel č.1 je úplně obrácený. První dvě třetiny jsem se tak nudil, že jsem vážně přemýšlel, že nedokoukám (alespoň ne v kuse). Údajně největšímu gangsterovi v dějinách Francie bych tu zlost na očích ochoten i uvěřit, jenže nebylo v čem, on se vůbec neprojevil (!) a přes činy už vůbec ne. Bezbřehá nuda, bez akce, bez strachu a bez respektu, navíc s tak vatovým plynutím děje, že to nemělo obdoby. Zhruba od začátku poslední třetiny se náhle něco změnilo a já zpozorněl. Začalo to Mesrinovým zatčením a hodně dobrými záběry navozující onu uvěřitelnou nesnesitelně tíživou realitu prostředí, kam se dostal. Zkrátka od vězení přišel zlom, zvrat, napětí, akce v množství, které mi vrátilo téměr ztracený zájem o děj. Nuže a zrovna uprostřed toho užívání přišel konec, jak v seriálu. Takže jsem se nakonec dopracoval přesně k 60% a mám zájem o druhý díl. Jestliže ale bude druhej díl to stejné, nebo "zachraňsekdomůžeš" jestli v obrácené podobě, tak budu vážně nas*anej!(6.8.2009)

 • Camarro14
  ****

  První část o Jacquesovi Mesrinovi: + vynikající technické zpracování; brilantní Vincent Cassel, který se s věcmi (stejně jako skutečný Mesrine) s ničím nepáře; příběh připoutávající; vyzobrazaní tehdejší surovosti; výborný předstupeň k Epilogu .... - rychlé přeskakování v příběhu, ovšem na druhou stranu exceletně ukončeno tak, že si člověk prostě musí rázem pustit Epilog :))) .... velmi příjemné překvapení ze strany francouzské kinematografie ....(9.11.2009)

 • Acrobat
  *****

  Cista francuzska poctiva drsna reznicina. Podsvetie ako ma byt. Tendencia nic neprikrášľovať sa opatovne vyplaca. Cassel je absolutnou jednotkou - charizma, opojenie, zurivost. Pribeh silny, uveritelny. Spracovanie uchvatne, akcia priamociara, realna, s fantastickym casovanim, strelba doveryhodna, vynikajuca praca s technikou pouzitia strelnych zbrani. Jednoznacne najlepsi francuzsky akcny film vsetkych cias. Bezpochyby. No doubt.(24.11.2009)

 • pulDag
  *****

  surový film, a tak to má být. Navíc dokonalý rozjezd pro epilog.(25.11.2009)

 • markotter
  *****

  Hodně napínavý, i když hned na začátku víme, jak Mesrine dopadne. Trochu mi vadily velké dějové skoky, což byl asi záměr. Litoval, jsem, že 2.část uvidím až o 24 hodin pozeději. Cassela nemám moc rád, přijde mi, že se takhle chová i v normálním životě, ale tady hrál fakt dobře.(13.3.2010)

 • Melly.pro
  ***

  mě prostě tenhle film nějak zklamal... čekal jšem něco mezi bournem a nepřítelem státu, nějakou akci a místo toho to bylo o týpkovi, co vykrádá banky, ještě to ke všemu vzdycky nejak podělá a zajímá ho jen, co se píše v novinách... takový jak to říct, nudný?(24.3.2010)

 • Étienne
  *****

  Moderná francúzska gangsterka je asi naozaj smer, kam sa treba uberať.(3.5.2010)

 • Valentin
  ****

  Komentář stejný u prvního i druhého dílu, hodnocení jiné. Ty dva filmy se musí okomentovat zároveň, těžko se někdo koukne na jedničku a pak ho dvojka nezláká a naopak, kdo se koukne jen na dvojku a pochopí to? Přesto je podle mě dvojka o kus lepší, první díl divák musí vzít jako nutné zlo, aby děj i postavu pochopil. Mesrine v podání Cassela je výborný, postava je to sice dost divná (v první díle spíše gangster, v druhém už si hraje na revolucionáře) a poněkud hloupá (chytí ho mnohokrát za film), ale zase ty jeho útěky z vězení (a v jednom případě i pokus o dobytí vězení) a různorodí společníci (Depardieu v prvním a Amalric v druhém vedou)... určitě těch skoro 4 hodin života nelituji.(26.7.2010)

 • dEst28
  *****

  Hodně dlouho mi trvalo, než jsem si dva díly týkající se Jacquese Mesrina pustil. Nevím proč, byla to jízda. Vincent Cassel si hraní nejslavnějšího gangstera užíval a bylo to vidět.(2.4.2011)

 • bono22vox
  ****

  V trochu překotne zivotopisne gangsterce vám skvělý Vincent Cassel vyrazi dech, někdy dokonce doslova...(26.3.2014)

 • Bozvav
  ***

  Zajímavý příběh, který sice není můj šálek kávy, ale koukalo se na něj hezky. Nicméně já gangsterům nikdy moc nefandila, byť jsou ve filmech vykresleni vcelku pozitivně. Za mne tři hvězdy.(9.2.2019)

 • keane
  ****

  7/10 Stylová neholywoodská kriminálka se zajímavými herci i dějem. Skutečný příběh jako bonus navíc:-)(28.1.2009)

 • BaronX
  ****

  Trochu pomalejší rozjezd než jsem čekal ... ale ve druhé půlce Richet sešlápnul plyn a stejně jako Loeb v Really, tak Mesrine: L´instinct de mort natrhnul triko většině rádoby amerických kriminálek. Cassel má charisma na rozdávání a ve své roli se vyžívá jako málokdo, dívčí obsazení také perfektní, Depardieu naštěstí brzy ... ehm ... zmizne a tak je od něj pokoj. Jinak šrumec. Mesrine byl zmetek, žádnej lidovej hrdina, hajzl se vším všudy a tak se mi na tomhle filmu líbí, že se nesnaží nic překrucovat - prostě Mesrinovi se toho v životě taky mnoho nepovedlo, dostal párkrát dost hustě přes prsty a ve filmu je to pořádně vidět. Vrcholem prvního dílu je pak absolutně zpackaný útok na věznici, při tomhle frontálním útoku by asi Scofield pořádně čuměl :-) Nicméně do plného hodnocení tomu "ždibec" chybí, možná ten epilog (rozuměj druhý díl?!) - rozdělení takového filmu považuji za velkou chybu. Richet utne totiž zážitek v době, kdy je divák pekelně nažhavenej na to, co zas Mesrine provede teď ... a najednou, pokračování příště ... přijďte zas ... tak tohle je Richetova podpásovka!!!(29.1.2009)

 • mikhail
  *****

  Povinnosť pre všetkých milovníkov klasických akčných scén (žiadne 0,1 sekundové strihy v tomto filme nenájdete - fuj Bond hanbi sa!). Príjemné prekvapenie, pretože som očakával veľa a moje očakávania neboli sklamané 9/10.(3.3.2009)

 • Marty7CZ
  ****

  Cassel je prostě klasa!!!(7.6.2009)

 • TSZ
  ****

  No... při sledování první části této První části (ha!) jsem si neustále kladl otázku, proč francouzi točí za tolik peněz něco, co už je v USA dávno natočeno (a navíc totožným stylem).Jediným rozdílem mezi tímto snímkem a obdobnými US gangsterkami jsem totiž viděl v tom, že se většina odehrává ve Francii (a chvilku v Alžírsku + USA) namísto Chicaga nebo LA.Když se však děj přesunul do Kanady, došlo k značnému posunu a Veřejný nepřítel začal ukazovat,proč je kolem něj takové haló. Únos,exploze,vězení značně "thajského" typu...děj se zkrátka začal vyvíjet poměrně nečekaným směrem a já v mžiku odpustil Mesrinovi všechny mouchy,které jsem nacházel.Dávám čtyři body, kdyby bylo pokračování ještě lepší tak ať mám nahoře prostor :-)(12.6.2009)

 • pekas
  **

  To byl magor. Film je to jistě dobře natočený, bohužel hlavní "hrdina" byl tak nevyzpytatelnej a jeho chování tak nesympatické, že nemůžu dát víc, než dvě hvězdy. Ale zatím ještě lepší, protože co se děje v druhé části je ještě o malinko horší.(14.6.2009)

 • godspeed
  **

  děj podaný tak, že by jeden usnul. kamera, střih, nasvícení scén, barevné podání = nuda na entou. a vincent cassel, na to jak ho mám rád, v tohle hraje maximálně na půl plynu. poslední slušná skoro evropská gangsterka byl ronin.(30.7.2009)

 • waska
  ****

  Bez Vincenta Cassela by film byl pouze průměrný. Je to precizní snímek, ale chybí mi v něm trocha spojitosti a hlavně věc nejdůležitější, proč se stal tím, čím se stal.(7.9.2009)

 • john.h
  *****

  Neuvěřitelně zábavný snímek, kterému v zábavnosti dominuje část ve vězení, ze které hlavní antihrdina připravuje dost drzý útěk. Vězení je navíc bez klišé, například mezi vězni úplně chybí hlavní boss, který by drzé oponenty propíchával šroubovákem.(22.11.2009)

 • Chuppa
  ***

  Na tomhle filmu mě opravdu štvaly ty skoky mezi scánami - jdeme vyloupit banku? - ok - záběr z vězení-, - máš přece dvě děti - v dalším záběru jsou už tři -. No a navíc opravdu směšný útěk z vězení a následná "záchraná" akce.(5.12.2009)

 • MRPitivier
  ****

  Dobře vymyšlené a propracované dílo, které Vás donutí sledovat ho celou dobu v očekávání další scény. Film je dobře načasován a po hektickém začátku v Alžíru zpomalíme a začínáme představovat vývoj osobnosti gangstera Jacques Mesrina. Zde bych vytkl jedině trochu detailněji zachytit některé události. Snímek graduje a utíká jak na běžícím pásu! Režisér zachytil veškeré pohledy na život gangstera a velice snaživý Vincent Cassel se zhostil své role dobře! Jak tomu tak bývá, nechybí střelba, útěky, intriky, románky s ženami, kterou jsou opravdu krásné a klasický poker! Film působí dokonale, ale chybí mu jedna důležitá věc: nevytvoříte si pouto k filmu a nemáte chuť se k němu vrátit! Na druhou stranu jste nedočkavý pokračování!(10.12.2009)

 • Alexandre
  *****

  Vynikající filmová lahůdka a skvělá podívaná, které nechybí nic k tomu, aby si ji divák mohl vychutnat. Prvotřídní obsazení, které podává obdivuhodné výkony, výborné prostředí, atmosféra, děj, který ani na chvíli nenudí, ale především velká vyváženost všech úseků a scén (žádné přehnané násilnické scény, bojové scény a střílečky v přiměřeném množství, atd.)... Tenhle film byl opravdu plnohodnotný zážitek, už se těším na druhý díl.(10.8.2010)

 • deric
  ****

  Proč je Mesrine nepřítel číslo 1 není z první části příliš jasné, film je trochu rozvleklý, ale rozhodně nenudí. Zdá se, že jen na začátku šlápl vedle a přece jen je v něm kus dobrého srdce, ale vzápění nás přesvědčí o pravném opaku. Ani nejhorší Hollywoodští scénaristi by nedokázali napsat tak ztřeštěný scénář, kdy člověk není zdali je hlavní hrdina úplně blbý, drzý či odvážný?(26.12.2010)

 • RajAthen
  ****

  Přijde mi vtipné, že prakticky jediný dobrý čin, který hlavní hrdina za následující 4 hodiny učiní, se odehraje v prvních několika minutách, kdy alespoň projeví nějaké skrupule ještě jako voják. To se ovšem stane až potom, co jej zabijí... Nebojte, žádné vleké prozrazování, ostatně filmy s puncem hrdinova skonu v prvních minutách většinou stojí za to (vlastně mě ani nenapadá výjimka). Tady je tomu nejinak...(15.5.2011)

 • karlee
  *****

  Jednička se mi líbí víc, než Epilog. Jen jednou jsem měl trochu pochybnosti, když byl vězněn ve speciální jednotce, to mi přišlo trochu přehnané, ale závěrečný titulek poskytne vysvětlení. JInak pěkně vystavěné vyprávění, svižné, bez zbytečného vysvětlování.(13.2.2012)

 • DAPDO
  *****

  Skvělá věcička s Vincentem Casselem. Od budování kariéry až na vrchol zločinecké špičky. A další z filmů, kde musíte fandit padouchovi. Budu se opakovat z předchozích komentářů k francouzským filmům podobného žánru, ale tyto filmy jim prostě sedí jak prdel na hrnec.(20.10.2012)

 • DjangoDoe
  ****

  Slušná krimi dráma podľa skutočných udalostí. Nie je to síce žiadna akčná bomba, no na druhej strane ide o kvalitne zrežirovaný film s jasným hereckým koncertom Cassela. Francúzi proste vedia točiť gangsterky.(21.5.2014)

 • TommyDiamond
  ****

  Jacques Mesrine byl opravdovou celebritou mezi francouzskými padouchy a tak zfilmování jeho divokého života za hranicí zákona považuji za velmi dobrý nápad. Myslím, že žádný film o nějakém gangsterovi na mě neudělal takový dojem jako právě Veřejný nepřítel č.1 a jeho pokračování. Lví podíl na úspěchu celého filmu má samozřejmě i Vincent Cassel, který v hlavní roli doslova exceluje. První díl začíná Mesrinovým mládím, kde pomalu začíná jeho kariéra zločince. Jeho gangsterský život byl plný loupeží, vražd, alkoholu a žen. Následkem toho je nesčetně střelným zranění, několik let těžkého žaláře (ze kterého vždy utekl) a neustálé skrývání před zákonem.... První díl je plný akce a díky drsnému humoru dokáže i pobavit. U mě je to za jasné čtyři hvězdy(31.8.2014)

 • LuckyK
  ****

  Svižné,velmi realistické scény, obzvlášť se zbraněmi.Člověk úplně slyšel cvakání kovových částí pistole a cítil osobně bolestivé zásahy kulkou.Krásné záběry na Montreal a Monument Valley.(13.12.2008)

 • kery-
  ****

  TO JE NÁŠ HRDINA!!!!(14.12.2008)

 • Bigfuckman
  ****

  Vincek se nemusí ani moc kasat aby upozornil na své herecké kvality. Role Jaquese Mesrina se chopil precizně i lehce "přestárlý" Gerard Depardieu ukazuje, že ještě není zralej byt vhozen na herecký hřbitov. Takže stručně napsáno je film dobře koukatelný, plný akčních zvrat(k)u a nečekaného nerozuzlení příběhu. P.S. Až vás manželka či přítelkyně nebude chtít pustit s kamarády vzpomeňte si na Jaquese Mesrina a jeho přesvědčovací metodu.(14.12.2008)

 • nicolarsen
  ****

  Hudba 100%. Cassel 80%. Scénář 60% (nesourodý děj, násilí a krutost bez kontextu). Zábavnost 60%. RESUME: 70%(15.12.2008)

 • unrocker
  ****

  Žádný americky sračkoid, pořádná dobrá klasika. Vynikající režisérské nápady , skvělá hudba , která to podkresluje a je to fakt bomba... Každopádně už se těším na dvojku!!!(13.1.2009)

 • MarkHoppus
  *****

  Fantastický příběh největšího francouzského zločince. Film je plný akce a napětí, výborná kamera a skvělý Cassel. Už teď se těšim až si udělám čas na druhej díl, ten první stál za to.(23.1.2009)

 • Spectacle
  ****

  Od v podstatě nevinných začátků to graduje až do solidní temnoty. První díl mi zajistil kvalitně zvýšený tep. Těším se na druhou část.(28.1.2009)

 • Albyx
  ****

  Navrat stare dobre francouzke krimi! Privni dil se mi libil o neco vice nez ten druhy (ale na rozdil v hodnoceni to neni). Vinu Casselovi strika charizma i usima....(9.2.2009)

 • Pafnuc
  ***

  Afektovanej blábol. Hlavní hrdina nesympatickej zmrd.(22.2.2009)

 • honeybunn2
  ****

  Vzrušujúce, napínavé, občas aj vtipné. Vincent Cassel super dobrý výkon. Zaujímavá kamera a strih. Aj príbeh bol parádny. Veľmi sa mi to páčilo. 4.5 hviezdy(15.3.2009)

 • Pepeto
  *****

  Francúzsky filmový triumf na plné pecky...konečne, po dlhšej dobe...perfektná kriminálka, ktorej sa nedá nič vyčítať a je to takisto po dlhšej dobe film, počas ktorého som nesledoval hodinky...Cassel je proste frajer, to dokazuje skoro každým svojím filmom...(17.5.2009)

 • Mes-siah
  **

  Tak toto sa mi stalo prvý krát, že sa ale absolutne nezhodnem na hodnotení tohto filmu. Píšu, že to je krimi? Ja som nevidel ani náznak kriminálnej zápletky. Ďalej sa píše - thriller? Ja nezachytil dokonca ani dramatičnosť. Postavy mi pripadajú nelogicke a neinteligentné. Zahraté to bolo dobré, herci boli znaživý, ale postrádalo to všetko podstatné, čo od filmu očakávam. Počínaje dejom, končaje posolstvom od jeho tvorcu. Po vzhliadnutí filmu sa cítim podvedený a som vážne na pochybách, či vôbec pozerať druhú časť. Dávam 2 hviezdičky. Film ma technicky aj naviac. technika tu bola precízna. To by bolo za 3*, ale pocit prázdnoty a zle utratených penazí mu neprispel. Príbeh, ten to tu celé "dodrbal". Film o človeku, ktorému gulka do hlavy je vyslobodením. A ešte sa čuduje, keď na neho strielaju na ulici, keď sa prechádza po ulici. Koho by to napadlo, že ked "naserie" tolkých ludi, že mu nepošlú bombonieru? (6.6.2009)(6.6.2009)

 • Blackburn8
  *****

  Po dlouhé době opravdu výborná gangsterka, v čele s Vincentem Casselem.85%(15.7.2009)

 • Cahous
  ****

  Ten popis nechapu, tohle ze byl hrdina? Uz od pulky filmu jsem mu pral co nejbolestivejsi smrt.(24.10.2009)

 • iMilan
  ***

  Velké zklamaní za dvě, plus jedna za Cassela.(11.12.2009)

 • Narg
  *****

  Fantastická podívaná. Tvrdě realisticky podaný krimi thriller oproštěný od amerického stylu plného klišé, zbytečných vtípků, nerealistických drsňáků atd. Skvěle rozporuplná postava V.Cassela, u které skutečně nevíte, jestli fandit nebo ne. Oba díly patří k tomu nejlepšímu, co v daném roce vyšlo - a to nejen v Evropě.(20.1.2010)

 • Melpomene
  ***

  nemôžem si pomôcť, ale tento film, spolu s pokračovaním, mi akosi nevliezol pod kožu, k hlavnému predstaviteľovi som necítila vôbec žiadne sympatie, aj keď cassel sa herecky predviedol(29.6.2010)

 • mvukotic
  *

  Po 96 hodinach dalsi francuzsky podla mna absolutne nadhodnoteny a mnou nepochopeny film. Co to pre boha malo byt? Gangsterka, tupe akcne becko pre blbeckov, alebo zivotopisny film? V kazdom pripade kazde vychadza absolutne smiesne s kombinaciu s tym druhym prevedenym takymto sposobom. Korunu tomu nasadil utek z vazenia na zaver, kde som uz mal naozaj pocit, ze tvorcovia si zo mna vyslovene robia prdel. Chuck Norris, vo Francuzsku mas konkurenciu!(30.6.2010)

 • jeaq
  *****

  Vyborny film s vynikajucim Vincentom Casselom......"Pro chlapa kulka do hlavy,pro kurvu jako si ty kurevská smrt."(19.7.2010)

 • The_Peach
  *****

  No ako začať. Moc sa mi nechcelo ísť do tohoto filmu, ale už po prvých minútach som vedel, že to nebudem ľutovať. Perfektný film zachytávajúci Mesrina, jeho návrat z armády a postupné "prepracovávanie sa" na jedného z najvačšćh gangsterov. Pre mňa bolo dobré, že dej sa neodohrával stále v jednom prostredí, ale naopak sa často menilo. A veľmi sympatická mi bola Mesrinova veta, ktorú adresoval svojej žene: "Keď si budem musieť vybnerať medzi kamarátmi a tebou tak si vždy zvolím kamarátov..". Celkovo sa mi pozdával Mesrinov sposob, myslím tým to, že kamarátstvo bolo u neho vždy na prvom mieste. Odporúčam tento film, podľa mňa aj tí, ktorí neobľubujú gangsterky si v tom nájdu to svoje. Teším sa strašne na to, ako si pozriem pokračovanie.(28.9.2010)

 • JK77
  ***

  toto uz nemalo tu stavu ako prvy diel(9.1.2011)

 • Gromit
  ****

  Opravdu výborná gangsterka, jejíž největší devízou je herecký výkon Vincenta Cassela. Více budu schopen říct až po shlédnutí druhé části.(18.2.2011)

 • fantomas19
  ***

  * kriminálnik, akcia, brutalita, vzťahy, väzenie, ženy * Francúzsko, Španielsko, Kanada... úteky *(7.1.2012)

 • Tatizz
  *****

  To vôbec najlepšie, čo som u Francúzov v celom svojom živote videl. Cassel podáva životný výkon, ktorým si ma po nevýraznej Nenávisti od Kassovitza úplne získal. Precízna robota, za ktorú by sa dozaista nehanbila ani špičková americká škola. Ano ani nie je čo vytknúť, snáď len trochu odfkláknutý úvod, ale myslím, že na to po zhliadnutí druhého dielu takmer s určitosťou zabudnem.(22.6.2012)

 • gicous
  ****

  Film má několik nezapomenutelných scén, např. vraždu araba nebo útok na věznici, ale na můj vkus to je až příliš rozkouzkované. Vyprávění skáče z místa na místo, aniž by dalo jednotlivým sekvencím čas na hlubší emoční dopad nebo možné nalezení cesty k postavám. Na druhou stranu jde po řemeslné stránce o vysoký nadprůměr, kterému se v rámci žánru nedá nic vytknout.(14.10.2012)

 • nula87
  ****

  Po dlouhé době jsem zase viděl dobrý francouzský film (dvojfilm). Hodnotím oba filmy dohromady, protože finální Epilog by moc bez jedničky úplně nefungoval a samozřejmě naopak. Veřejný nepřítel je poctivá drsná kriminálka bez zbytečných serepetiček, nadupadá Mesrinovým (Casselovým) charismatem. Je až neuvěřitelné co si tenhle protřelý kriminálník dovolil a kam až byl ochoten zajít pro vybudování a udržení své pověsti a popularity. A Richet nám jeho život a jeho kousky servíruje suverénně a zajímavě. 80%(7.1.2013)

 • DavidWebb
  ***

  Nemôžem skryť sklamanie. Technicky a herecky hrozný, naozaj hrozný začiatok filmu ma takmer odradil od kompletného dopozerania tohto frantíckeho pološitu. Čo to s tými francúzmi je? Vo filme (ne)hrá Cassel plus Depardieu a celé to pritom vyzerá tak lacno, že som mal chvíľami pocit akoby som sledoval Žúlí Pľeskotovú... A to nemám na mysli iba "výkon" hereckej osádky ale aj réžiu, kameru, atď. Depardijé sa už ani len nenamáha, veď je predsa Depardijé - to stačí, Kasel mi tam príde ako novic v ochotníckom divadle na prvom vystúpení min. prvú polhodinu. Ešteže sa to neskôr zlepší, možno vďaka vstupu Roja Dupuá, ktorý ho dosť možná potiahol. Jediné, čo spravilo pre mňa film trocha zaujímavým je príbeh, ktorý je: a) všetko iné len nie obyčajný alebo fádny, b) má rýchly spád - nezaujímavé pasáže sú buď rovno preskočené alebo max. skrátené, c) debilne dopatlaný ale uveriteľný, ak vezmeme do úvahy možné skutočné udalosti a dobu, v ktorej sa odohral. Samotný príbeh a v zásade lepšia druhá polovica filmu už ale u mňa neprevážila. Rovno sa priznám, že Kasela nemám rád a podľa mňa patrí medzi horšiu polovicu hercov. Avšak aj bez neho mám z tohto kúsku pocit lacného TV filmu, ktorý už druhý krát vidieť nechcem. 2,5 sterne(6.4.2013)

 • warhammer
  ****

  Víš jak se říká Arabovi v obleku? Obžalovaný povstaňte. A víš co je Arab v popelnici?..... Ne ..... Plýtvání. Popelnice je pro tři :D(12.8.2013)

 • Mijagi
  ****

  Postava lupiče zpracovaná jinak než skrze lacinou černobílou optiku? Nestává se u tohoto žánru příliš často, aby divák s hlavní postavou střídavě sympatizoval, nesouhlasil a velkou část filmu také mezi těmito možnostmi tápal. Režiséru Richetovi se podařilo mistrně rozehrát morální divadlo, kterým tuto gangsterku povýšil z odpočinkové záležitosti do duchaplnější roviny. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě i charismatický Vincent Cassel, kterému nedělá sebemenší problém přeskakovat z jedné scénářem načrtnuté polohy do druhé. Z ostatních herců stojí za zmínku Roy Dupuis známý především ze seriálu Brutální Nikita. Nebýt pomalejšího rozjezdu a občasných, nepříliš vyvedených dějových zkratek, neváhal bych ohodnotit plným počtem hvězd.(29.10.2013)

 • Pitryx
  ***

  Poprvé mne to fascinovalo, podruhé už méně. V každém případě jde o velmi dobře natočený film s některými dosti silnými scénami. 201401170000/0000(1.2.2014)

 • XXXXXXXX
  **

  Po skvělém úvodu, následuje unylá, nudná a neskutečně pomalá retrospektíva Žakova života, do které tu a tam zasáhne hromada vedlejších postav, aby se pak dále v ději už vůbec neobjevila, a když tak jen krátce a nedokončeně. 3/4 filmu mi zkrátka připadalo, že režisér natočil hromadu nedokončených mikro příběhu, které násilně narouboval na sebe, aby tak alespoň zdánlivě vytvořil dojem celistvého filmu. To se mu ale hrubě nepodařilo. Upřímně, tak nějak mě přechází chuť koukat na pokračování...(11.6.2016)

 • chemikals
  *****

  Před kinem jsem si nebyl jistý, jestli 50 Kč je cena co chci za tento film utratit...ale nakonec jsem litoval toho, že film je u konce....mám rád strohé ale do jisté míry surové scény....protože podle mě je v jednoduchosti krása....(21.12.2008)

 • Lubakus
  ****

  Masitá gangsterka z francouzské školy. Cassel je frajer.(4.1.2009)

 • pasqviL
  ****

  Rychlý a spádový film u kterého mě nejvíce zarazila hrdinova odvaha. Vincent Cassel hraje Mesrina naprosto dokonale, a všechno ve filmu klape na jedničku. Uvidíme co přinese díl druhý.(19.1.2009)

 • Miloško
  *****

  Toto bola jazda páni.Mesrinova "kariéra" a neschopnosť systému ho zadržať a aj udržať,jeho zrod na gangstera,a jeho arogantná pýcha ma šokovali.výborne natočený film hodnotím po pozretí druhej časti.Táto prvá časť je natočená tak útržkovito,rýchlo,stručne. a to je fajn,je pútavý príbeh pre mňa nesympatického Merina. Vincent Cassel by mal byť aspoň nominovaný na Oscara. je to jeho naj úloha v kariére o tom niet pochýb. 9/10(25.1.2009)

 • wydesenej
  ****

  Film Vás vtáhne do atmosféry gangsterského života Jacquese Mesrina. Od začátku do konce jsem nevěděl, zda je mi Jacques sympatický nebo ne. Scény kde se chová jako gentleman a čestný muž, střídají jiné, kde se jeví jako naprosto nesoucitný člověk schopný čehokoliv. Některé pasáže mi přišly trochu nereálné a řekl bych trochu přehnané (např. jeho ozbrojený nájezd na vězení La Santé). Myslím, že první díl tohoto životopisnému snímku je velice podařený a můžu ho vřele doporučit všem příznivcům gangsterek.(9.2.2009)

 • gu-staff
  *****

  Hodnotím oba filmy dohromady, protože to jinak asi ani nejde. Jde o další z mnoha filmů, kde jsem celou dobu fandil padouchovi. A kromě skvělýho scénáře (to by byl taky hřích zkurvit takovou předlohu), na tom má největší zásluhu pan Cassel, který se s konečnou platností vymanil z role přihrávačů "větších" jmen (Purpurové řeky, Dannyho parťáci, Východní přísliby), a dokázal, že má na to utáhnout celý film sám. A dokonce dva najednou. Potěšila vedlejší role Gérarda, která mu seděla naprosto hladce. A když se ve druhém díle objevil muj oblíbenej Amalric, tak už jsem chrochtal blahem. Naprosto dobová atmosféra, skvělý francouzký 70tkový auta, a životní příběh jednoho blázna, co si chtěl žít po svém, bohužel v neshodě s právem a zákony. BMW 528i - ou jéé.(18.2.2009)

 • Saljack
  *****

  Musím dát za 5m protože je to asi nejlepší francouzský film co jsem kdy viděl. Celkem mě naštvalo, že to diváka ze začátku naladí na dobrou gangsterku a pak se to zvrhne v šílenost v Kanadě. Mile mě překvapil Gérard Depardieu, kterému role výtečně sedla.(20.2.2009)

 • Simo16
  *****

  Ako jeden z mála filmov takéhoto žánru ma naozaj zaujal.Prekvapivo skvelá kamera a Vincent Cassel posobil dojmom nafúkaného, neprebojného, tvrdého gangstra, ktorý len málokedy prizná chybu a len málokedy ju spraví.Napatie vygradovalo presne tam, kde som to čakal a len jediné čo ma naozaj tak troška sklamalo bolo jeho egocentrickosť, ktorú ale dokázal skvele zakryť a nedal šancu nám divákom ju odhaliť.Názov presne zodpovedá jeho nemilosrdnej patetickosti.Naozaj skvelý fllm a už teraz sa neviem dočkať pokračovania.Verejný nepriateľ číslo 1 vám dostane a postaví vás zo stoličky .To vám sľubujem.Filmy, v ktorých človek nepozná hranicu a nevie kedy skončiť je vždy filmom číslo jedna pre mňa.(4.4.2009)

 • Bilky
  ****

  Nebolo to dokonalé a miestami sa mi to zdalo až rozvláčne, ale pôsobilo to veľmi naturalisticky a autenticky. CASSEL je sqvelý a suverénne dominuje, čo može niekoho až iritovať. Ocenil som, že hrdina nebol vykreslený čiernobielo, len ako lotor a zlosyn, ale bol daný priestor aj udalostiam ktoré ho deformovali a natrvalo postavili mimo zákon a ľudskosť... Veľmi dobrá kamera a úžasná hudba od MASSIVE ATTACK. Som veľmi zvedavý na Epilóg, kedže tento film nasadil latku dosť vysoko: 78%(10.4.2009)

 • izual
  ***

  Technicky precizní s perfektní retro atmosférou a dokonalým Casselem, ale bez jediné scény, u které bych si řek "No ty voe!!..."(26.6.2009)

 • mgerlich
  ***

  Pokud byl Mesrine takový ťulpas jako zde, nikdy nepochopím, jak mohl unikat tak dlouho.(31.7.2009)

 • chrustie
  ****

  Moc přesně nevím, co k tomuhle filmu napsat a co vyzdvihnout. Svižná kriminálka, dobré herecké výkony?.. Hodně dobře koukatelná kriminálka, bez zbytečností okolo.(23.8.2009)

 • patsandor
  *****

  One man show Vincenta Cassela. Francouci pořád umí natočit pořádnou retrogangsterku, opradvu perfektní reálie. Po druhé viděny oba díly najednou a to teprv byly 4 hodinové orgie se skvěle zvládnutou kamerou, scénářem a hereckými výkony.(27.9.2009)

 • milanko8
  ****

  Wau, sice ne za pět hvězd, ale opravdu dobrý filmek. Nej scény: pistole v puse ženy a chvilka mrazivého ticha u auta v lese se strážníky :) A tohle jsem snad u žádnýho filmu na pokračování nikdy neřek, ale: "Těším se na pokračování!"(20.8.2010)

 • Kokos
  *****

  Můj hlad po pořádné kriminálce byl ukojen...se všim všudy, stoprocentní pro fajnšmekry. A Vincent Cassel ve své životní formě...(13.1.2011)

 • route60
  ****

  Jacques Mesrine takový krypl a člověk mu drží palce fimaři a potažmo my diváci jsme zvláštni že máme obdiv k zločincům u nás třeba přeceňovaný břídil a Tv nova zbožňovaný Kájinek a ve Francii tenhele (úchvatný) parchant, Vincent Cassel je ve své roli úžasný a jde to vidět na celém profesionálně a filmařsky skvěle natočeném filmu.(13.10.2012)

 • N3O
  *****

  První část připomíná tak trochu ticho před bouří. Epilog nám pak poskytne strhující akční jízdu.(13.10.2012)

 • gotham
  ****

  Tenhle film, jak první, tak druhý díl, stojí a padá s výkonem Cassela, na něm je vše závislé. A ten jeho výkon je povětšinou excelentní. Do své role se maximálně vžil, skoro bych řekl, že té roli obětoval vše, byla to pro něj životní výzva. Věřejný nepřítel je fantastický film, pořád se něco děje, není nouze o dramatické momenty, přestřelky, honičky, zajímavé dialogy, lásku, ten film má v podstatě vše. Až na jednu věc - ostatní role jsou pouze kompars, jsou odbyté, nedůležité. A jelikož jsem fanoušek, který dává přednost komplexnosti filmu před one man show, tak ty ostatní postavy mi tu prostě chybí. To samé se dá říci i o druhém dílu, vše se točí kolem Mesrina a lidé kolem něj se jen tak vyskytují, mizí a nahrazují je zase jiné nedůležité postavy. 80%(1.9.2013)

 • Airwave
  *****

  Cassel jako Mesrine dokáže v člověku nabudit zdravé sebevědomí chlapa až zapomene, že je to mimo zákon. Ztvárnění dobové Francie je na jedničku, výběr herců též.(4.10.2013)

 • Rimland
  ****

  V jednotlivých pasážích výborné, ale jako celek to pokulhává. Není nijak zvlášť rámcovaný příběh, skáče se mezi různě relevantními událostmi (alžírská "epizoda" kupříkladu nijak zvlášť nezapadá..), některé pasáže vyznívají do prázdna (snad to nějak řeší druhá část) a Mesrinův vzestup ve světě zločinu a jeho vnímaní veřejností a konkurencí taky není nijak příhodně vykreslen. Trochu to spravuje celá ta quebecká pasáž, která je mnohem konzistentnější a smysluplnější. Každopádně co do technického zpracování a zábavnosti v rámci žánru (i obecně) je to špica.(11.3.2014)

 • helrohir
  ****

  Určite ide o kvalitný krimi film. Na snímku je vidieť zápal všetkých zainteresovaných pre vec a profesionálnu prácu na každom poste. Vincent Cassel predvádza famózny výkon, zaujme aj G. Depardieu v drsnejšej roličke. Čo mi vadí, je jednak určitá nekompaktnosť filmu, čo je dané príliš rýchlymi prechodmi medzi jednotlivými scénami, ktoré často krát pôsobia v rámci filmu ako päsť na oko a pre rozvoj deja nič neprinášajú. Naopak, niektoré scény sú mrazivé a aj vďaka týmto scénam mi tento film priniesol oveľa viac pozitív ako negatív. Jeden z najlepších francúzskych filmov za posledných niekoľko rokov. 75%.(17.5.2014)

 • ČR
  ****

  85%(25.2.2017)

 • Salvator
  ****

  První část příběhu je ve srovnání s Epilogem jasně slabší. To však neplatí pro Vicenta Cassela. Ten je i zde famózní.(23.11.2017)

 • Plaque
  *****

  Je to taká tá klasická gangsterka s veľmi charizmatickým hlavným hrdinom, ktorého si síce nemôžete obľúbiť, ale aj tak vám je v istom smere sympatický. Vinco tu dokonale stvárnil typicky podmanivého BadBoya s masívnymi prvkami sadizmu. Sekunduje mu partička vynikajúcich kolegov a aj druhý najznámejší ruský občan a galský silák Obelix v jednej osobe, ma tu celkom bavil. Gangsterka má mať trochu ťahavý dej a tu to bolo tak akurát, miestami možno chaotické rozprávanie o živote najznámejšieho zloducha trikolóry, ale za to celkom realistické, také, že ani na červenú neprešli bez následkov a ani také, že nábojnice sa od nich neodrážali. Takže za mňa plná paľba, i keď to nebola žiadna sága rodu Corleone ;)(5.2.2018)

 • mira007
  ****

  Francouzská gangsterka ( svého času nejdražší francouzský film ) se skvělým Vincentem Casselem ve svižné syrové jízdě v příběhu dle životního osudu skutečného gangstera Jacquea Mesrina .(11.10.2019)

 • kedluben
  ****

  ale chybí tomu hloubka. je to spíš podívaná. ty psychologie postav? po pravdě: o to nemůže být řeč. spíš jsem byl spokojen jako s životopisným projektem. 3,5(24.12.2008)

 • l.bejk
  ****

  No musim uznat že kriminálky nejsou zrovna moje qusto a ze začátku tohohle snímku to vypadalo že se to ani nezmění ale v druhé polovině filmu už se to začíná rozjíždět.Nakonec film jede svižně,docela sem se bavil 75%(17.1.2009)

 • Jamall
  ****

  Výborná francouzská gangsterka o chladnokrevném Jacqueu Mesrinovi.Na plné to není,přišlo mi to příliš zkratkovité a ještě v Mesrinovi nevidím to co by pro měl ztotožňovat.(19.1.2009)

 • E.T.Martin
  *****

  Jacques Mesrine není žádný svatoušek, vpravdě je to pěkný hajzlík, ale v podání Cassela je to tak charizmatický chlapík s tak divokým životním příběhem, že nestačíte valit oči. Francouzi natačili prvotřídní gangsterku, za kterou se nebudou muset stydět ani za dvacet let.(9.2.2009)

 • FiFoo
  *****

  Velmi povedený kousek. Poctivě odvyprávěný příběh (svědčí o tom i rozložení na dva díly), který ovšem nenudí. Mesrin je velmi nesympatický klouček postupem času podléhající iluzi o své výjmečnosti, která ovšem není tak docela iluzí. Výborné tempo, skvělý Cassel, nádherně slizský taťulda Depradieu, jdu se mrknout na pokračování!(3.3.2009)

 • Solverino
  ****

  První část se mi líbila víc, ničím extra vyjímečný kriminálník se sklonem k exhibicionismu.(22.3.2009)

 • veverysiak
  ***

  Klasická francúzska gangsterka, ktorá nemohla mať iného hlavného hrdinu ako Cassela a nevyhla sa v istých momentoch skrytej glorifikácii jedného z najväčších grázlov, ale to je pre Frantíkov typické, Vincent odviedol poctivú robotu, ale svoj tieň neprekročil, najviac zaujali dobové scény a rekvizity, celkovo som po ohromnej kampani očakával oveľa viac, takže 60%.(8.6.2009)

 • premeq
  ****

  Dá se říct že mě to bavilo. Protože pozornost jsem dokázal urdžet pouze u loupeží či přestřelkách... ostatní bylo nudné. Ovšem akční scény byly z 80% náplní tohoto filmu, takže tak 3.5*(29.6.2009)

 • sAreOn
  ***

  Silné téma, velký rozpočet i dobří herci. Na tom se snad nedá nic pokazit, ale... I když děj film rychle odsýpá a divák se tedy určitě nebude nudit, pravdou zůstává, že se mnohdy v ději lehce ztrácíte. Snímek skáče z jednoho období do druhého bez jakéhokoliv vysvětlení a navíc jsou velmi často vynechány divácky zajímavé scény (je mi jasné, že se tvůrci snažili zachytit, co možná nejvíce z Mesrinova života, který byl opravdu pozoruhodný a vydal by na několik dalších filmů, ale přesto je to škoda, že dost sekvencí je vynecháno). Vincent Cassel zde ale předvádí perfektní výkon, možná jeho životní, a je na první pohled vidět, že ho role bavila.(28.7.2009)

 • Dexter666
  ***

  Nemám rád staré francúzske kriminálky a a s týmto filmom to nie je inak. Jeho (inak vynikajúca výprava a kostýmy) mi ich hrozne pripomínajú. Cassel hrá podliaka výborne, ale moje sympatie si tým ako filmová postava nezískal. Film je vďaka svojmu zameraniu na "the most important milestones in Mesrines life" len akýmsi sledom nesúvislých scén, ktoré občas veľmi nudia. Je to viac ako tuctová kriminálka, ktorá však svojim biografickým rozmerom veľa diváckej atraktivity neprináša. U mňa za 3*(23.8.2009)

 • tombender
  *****

  Dechberoucí syrovost. Tato slova bych volil, kdyby se mě někdo zeptal, co mě napadne v souvislosti s tímto filmem jako první. Prvotřídní atmosféra a navíc uvěřitelnost, kterou neshazuje žádná hra na hodné a zlé gangstery. Tady jsou jenom zlí a ještě horší! Už se těším na pokračování...(26.10.2009)

 • jack_scott
  ***

  Vynikající životopisné drama....Ve své první části tedy víc životopisné a průměrné než drama. Ačkoliv - spousta scén je skutečně vynikajicích. První část příliš nenabídne, jakkoliv spolu s druhou tvoří vynikající dílo. Ale až jako celek. Samo o sobě je to na udělených 70% a *** a půl hvězdičky.(25.1.2010)

 • lehkoživka
  *****

  Wow... tak tohle bylo akční v tom nejlepším slova smyslu. Mesrine v tom filmu zrál jak víno. Ze začátku to bylo takové celkem tuctové agresívní hovado, postupem času se stával tvořivějším (ten první útěk z vězení byl parádní) a stal se z něho celkem šarmantní chlap (nejvíc se mi líbil v 2. díle s tím pupkem:).(8.2.2010)

 • George89
  ****

  Precizní francouzká gangsterka, která stojí a padá s charizmatickým Vincentem Casselem. Věčná škoda škodoucí je, že film začne v poslední části postrádat své kouzlo. Moc střihu. Moc dokumentární režie. Jinak perfektní.(11.3.2010)

 • djerba
  ****

  Hodně dobrý!A ač je hlavní hrdina gangster, byl mi sympatickej a fandila jsem mu:-). Škoda ho:-).(17.3.2010)

 • aannemer
  *

  Totální nuda. Francouzské filmy se snaží být poslední dobou za každou cenu jiné než americké a ne vždy to dopadne tak, aby se divák neunudil do bezvědomí.(7.6.2010)

 • cubiczech
  ****

  Cassel s každou vráskou navíc působí mnohem věrohodněji ať už je role jakákoliv. Vůbec se to netáhne a i když si občas přejete vědět víc (třeba o změnách vzhledu co Mesrine postupoval, krom pupku se toho moc nedočkáme).(7.8.2010)

 • Tomasson93
  ***

  Není to špatné, ale čekal jsem od toho mnohem více. Místy velká nuda. Na víc než 3* to nemá.(19.8.2010)

 • Kuzmik
  ***

  Ponuré, Vražedné a zárověn milosrdné zpracování Jacquese Misrineho. Vincent Cassel v jedné z jeho nejlepších rolích předvádí senzační výkon. Konec filmu ve vězení dokonale udělán a akce jen teče, ovšem začátek dost nudný a moc jsem se do děje neponořil. *** a těším se na pokračování.(5.12.2010)

 • Estetik 1
  *****

  Zajímavosti: Slovo "merde" zazní ve filmu... mockrát.(23.1.2011)

 • Jack.Pott
  ***

  Slibný prolog před úžasným epilogem.(15.5.2011)

 • Callie
  ****

  Neskutečně HUSTÝ. Celou dobu jsem v duchu plácala ručkama radostí, že vidím film natočený starou špičkovou francouzkou školou . Doufám, že to amíci zase nebudou předělávat. Cassel je hnusák slizkej nevzbuzující špetku sympatie. Ale přesto je dokonalý ve své bezohlednosti, krutosti a drzosti. Nemá kouska soucitu, ale ani strachu před budouctností. Cynismus z něj jen prýští každým pórem. Scény, kdy zabíjí pasáka, naprosto zbytečný a riskantní přepad věznice, dny na samotce , konec manželství, vyloupení banky - prostě lahůdka s Francie. Taky jsem si tady zase po dlouhé době uvědomila, co dokáže hudba udělat s filmem. Kamera hudba - nemá to chybu. Nechávám si rezervu , až po dalším podívání, bud nechám nebo přidám pátou.(22.7.2011)

 • Tony.Frisco
  *****

  Výborný francúzsky film , kam sa hrabe americká produkcia . Proste Európania vedia vytvoriť také prostredie a zážitok , že po vizuálnej stránke je to vždy zaujímavejšie . Ešte veľké plus , že sa to naozaj stalo . Neuveriteľný príbeh ,ktorému nemôžem absolútne nič vyčítať lebo aspoň pre mňa bol bez chybičky .(21.5.2012)

 • koudymen
  *****

  Po delší době opět skvělá detektivka s prvkami thrilleru z rukou Francouzů. Velmi pěkné ztvárnění obávaného "mafiána" Jacques Mesrine. Skvělým výběrem herců a děje se nedá filmu ničeho vytknout.(25.1.2013)

 • Wulz
  ****

  První díl byl dobrý. Dost mě to bavilo. Bylo to napínaví (nemluvě o útěku z vězení)... Dost se těším na druhý díl, a doufám že bude stejně dobrý.(17.3.2014)

 • kolly13
  ****

  Nabité akcí, surovostí, ale taky podlostí a omezeností hlavního hrdiny a to mi sráží celkově dobrý pocit dolů. Ale objektivně, film je to nadprůměrný, tempo drží, velmi dobře vybrané kulisy pro důkladně provařenou polívku zlodějského hantecu a Cassel je odpovídající postava na pěkného hajz.a. Oblíbený Depardie slabota.(16.11.2014)

 • zigy
  ****

  Gangster Em.....no hodně zmatené, ale když si některé scény pustíte dvakrát, tak to pochopíte, a natočené je to hezky a velmi poutavě, takže dávám palec nahoru, i když ne všechno jsem pobral a víc doslovnosti by neškodilo. O charismatu Cassela můžeme vést debaty, ale zahrál to správně gangstersky.(9.3.2017)

 • ste
  ****

  Filmy jsem viděla na jeden zátah a proto je nemůžu ani hodnotit odděleně. Přesto mi přišel první díl více svižnější a zajímavější, druhý pak více zdlouhavý, ale mohla zapůsobit i moje únava. Vincent Cassel se bez diskuze překonával, všechny jeho převleky byly uvěřitelné a Mesrina dokázal zahrát jak v jeho brutální a maniakální, tak v okouzlující a šarmantní pozici.(12.12.2008)

 • Salman
  *****

  Pres noc jsem premyslel jestli 4 nebo 5 hvezd:-) ale davam plny pocet. Jednak proto, ze Francouzi konecne zase natocili kvalitni film, ktery ma pritom komercni potencial. Jednak diky Casselovu vykonu, ale i dalsim solidnim hereckym vykonum. Take diky dobre vystavenemu pribehu (byt me je jasne, ze nekoho to naopak bude stvat), ktery je sam o sobe fascinujici...(12.12.2008)

 • Jurij
  ****

  Frantíci natočili něco, co by za velkou louží nemohli kvůli přístupnosti...(14.12.2008)

 • fErnesto
  ****

  Jacques Mesrine je pořádnej hajzl. Skvěle zahraného Vincentem Casselem, možná mnou trochu idealizovaného, ale přesně takhle si tu postavu představuji. Sympaticky drzý záporák, kterému nestačí utéct z vězení s nejvyšší ostrahou, ale ještě se vrátí, aby na ní mohl doslova po zuby ozbrojen zaútočit. Proboha, kdo zaútočí na vězení ze kterého utekl? Skvělý filmový zážitek, těším se na prolog.(17.12.2008)

 • Sonny
  **

  Proč ten film vznikl? - Mnoho na sebe nenavazujících zápletek bez srozumitelné příčiny - otec spolupracujícíc s nacisty (?) nesmyslně lehkovážný miliardář a jeho podivný únos s najasným smyslem apod.. - zbytečná brutalita (nejsem citlivka, ale zbytečnou krutost nemám rád) - ohrané scény (Pulp Fiction, Tahle země není pro starý) + za scénu týrání ve vězení - přesvědčivé Celkově 3-(28.12.2008)

 • f1
  ****

  Nemůžu se dočkat druhého dílu :-), ale doporučuji si přečíst článek o Mesrinovi na http://fr.wikipedia.org/wiki/Jacques_Mesrine . O Mesrinovi se natočilo už několik filmů, ale tenhle je vskutku skvělý :-) Pomalu mi začíná chybět ten pocit dobrodružství, že mezi námi někde běhá magor typu Mesrine, ale zaplať Pán Bůh alespoň za ty Somálské piráty. Doba se mění a s ní i dobrodružství, ale snad nám zůstanou alespoň do důchodu romantičtí hrdinové ovlivňující okolní svět.(17.1.2009)

 • frenkie
  *****

  Už dlouho jsem takhle neplesal nad francouzkým filmem, už dlouho jsem si ho takto neužíval. Vincent Cassel prostě JE Jacques Mesrine. Alespoň já mu jeho postavu věřil každým coulem. Je vidět, že se Cassel na roli pečlivě připravoval, jeho výkon je opravdu bezchybný.(18.1.2009)

 • panic25
  ****

  parádní gangsterka po dlouhé době, o nejslavnějším francouzském zloději, ve které exceluje Vincent Cassel jako Jacques Mesrine, první část ukazuje jeho nejslavnější období(24.1.2009)

 • p.paja11
  ***

  ?..... to má být francouzský bank job? nebo něco na ten styl??.. jestli ano tak se to tvůrcům zdaleka nepovedlo....dlouhá stopáž filmu se dělí na kousky (asi tak 2-5 minutové) ve kterých překonává leckteré věhlasnější filmy.., ale ten zbytek?? prázdnota.. a nic kolem toho.. nějak se to splácalo.. jinak si to neumím vysvětlit.. chtělo by to více originality.. 60%(29.1.2009)

 • Boris18
  *****

  Přesně tenhle film tu chybel od nejlepších filmů Martina Scorseseho. Bylo to naprosto perfektní, skvelí herci, režie, proste všechno. Už se tešim na dvojku. Jo a nejlepší byla přestřelka ve věznici. Skvělá práce.(8.2.2009)

 • catr
  **

  Mesrin je vykreslen jen jako arogantní magor vyžívající se v násilí,nemajíc ůctu ani ke své rodině.Tudíž si nezískal ani zbla mých sympatií,proto je mé hodnocení tak nízké,scénář slabý nic nevypovídající o jeho životě,jen kde co ukradl,koho kde zabil atd.dokola.Vrcholem všeho je když do toho začne montovat revolucionářské kecy,to z něj lezou fakt hovna a je k smíchu.Nechápu jak si takový narcistický primitiv mohl ve Francii vysloužit nějaký obdiv.Natočit to z pohledu policie by mohlo být záživnější.Jedna hvězda za skvělého Mathie Amalrica a druhá za dobové ztvárnění,tolik starých "oldschool" auťáku se už moc nevidí. 25% Platí i pro EPILOG(11.3.2009)

 • lajkus
  *****

  ,,Víš co je Arab v popelnici?"-,,Ne"-,,Plýtvání, vešli by se tam tři"...HAHAHAHA, a pak že žabožrouti nemají smysl pro černý humor.....(4.4.2009)

 • Shifty86
  ***

  myslim ze tohle by se dalo natocit i za podstatne mensi penize nez 80 mil. eur... vypada to jak becko z 80 let:D(11.4.2009)

 • fořtajs
  ****

  Mesrine (nečti Mesrin, nebo si pro tebe ze záhrobí šáhne) byl skutečnej frajer a zabiják!!! aspoň podle téhle duologie a Vincenta Cassela - pustil jsem si oba díly po sobě, tak nedokážu realisticky rozpoznat, kterej z nich byl horší a kterej lepší... každopádně mi z toho vychází, že francouzský četníci jsou poserové, co jezděj v avii...(23.6.2009)

 • david666
  ***

  Nevím, nevím ale nějak mě to až tak nenadchlo. Vůbec jsem teda nepochopil proč prý byl tento psychopat oblíbený u lidí. Podle mě se jednalo o nebezpečného blázna, který za sebou nechal dost mrtvých. takové "hrdiny" fakt nemusím.(29.6.2009)

 • gpx
  ***

  Až na jisté přihlouplé scény jako je milostný románek ála onanistickej výplod 13ti letýho kluka, ujetej útěk z vězení a troubovitě zpracovaný přepadení vězení, to celkem ujde. Aha, voni to jsou vlastně klíčový scény filmu, no tak v tom případě ***.(9.7.2009)

 • Mangus
  *****

  No, zatiaľ som nevideľ druhú časť, ale ako samostatnému filmu nemám Verejnému nepriateľovi č. 1 čo vytknúť. V duchu klasických krimináliek francúzskeho pôvodu má film náboj a tempo. Jacques Mesrine je vykreslený z oboch strán, nielen z tej kladnej, ako by to asi spravili amíci. Niekedy je problém stotožniť sa s ním a jeho výbušnou povahou, občas dokonca držíte palce druhej strane (chomý starý boháč). Skvelá réžia, neustále skoky v čase a nápaditá kamera - rozdeľovanie obrazovky na viac častí. Vincent Cassel ani nehovorím, proste Pán herec. Ak toto má byť slabšia časť, potom sa strašne teším na dvojku. 10/10(31.8.2009)

 • Naranyan
  ***

  Veřejný nepřítel mi znovu připomněl, jak nutně potřebuji doplnit znalosti určitých reálií. Bylo mi skoro trapné dát pauzu a zeptat se otce, co pořád frantíci mají s Alžírskem. Proto nemůžu hodnotit nic jiného, než co jsem viděl (je mi jasné, že světa-lépe-znalí jedinci si mohli odnést mnohem více). Vcelku uvěřitelně podaný příběh života jednoho z nejslavnějších gangsterů francouzké historie (pokud se tedy nejedná o mystifikaci) mi nepřišel vyloženě nezajímavý, nicméně poněkud unaveně ospalý. Nemohu si pomoci, ale při srovnání například s Chyť mě když to dokážeš mám zdání, že Jacques Maserine půlku svého života věnoval nudě a plkům, jo, a mimochodem sem tam někoho odstřelil a výjimečně navštívil nějákou tu banku. Asi chci moc, asi nechápu záměr autorů ale zkrátka chyběla mi akce, tempo. Živoucnost a výbušnost emocí v například L.A Přísně tajné je ve srování s tímto jako z jiného světa. Zkusím ještě druhý díl a uvidím, jakým způsobem bude servírován. Doufám že po včerejší fazolové máčce přijde čerstvá, řízná gulášovka plná pravých maďarských papriček nejlépe s vychlazeným pivem po ruce.(28.9.2009)

 • R-2
  *****

  5* s jasnou hlavou. Opravdově poctivá práce, která si zaslouží ocenění a velké plátno (toto se váže i na Epilog)(28.11.2009)

 • Bubakoff
  *****

  sedlo mi to hodně...dokonce víc jak dvojka...mesrine byl fakt vostrej jak břitva a ten útok na nápravné zařízení, tak ten neměl chybu...(30.11.2009)

 • Chlo0opek
  ***

  Za útěk z vězení 3* Jinak mě film ničím dvakrát neuchvátil. Prostě je to tak. Tečka.(4.12.2009)

 • pájap
  *****

  no to je sakra rozdíl proti veřejným nepřátelům.super.těšim se na dvojku.papa(6.12.2009)

 • moorks
  ***

  Ikdyž tento film předcházela velká reklama ,zase tak velká sláva to není. Režisérovi nelze upřít snahu, ale vtěsnat celý život takové muž do tohoto filmu, prostě nelze. Asi si vzal příliš velké sousto a konečný produkt je poněkud rozporuplný...škoda. Mohl to být opravdový trhák.(26.12.2009)

 • TheNail
  ****

  Skvělá záležitost, sice ne tak "kulervoucí" jako Epilog, ale rozhodně z akčních filmů 2008 jeden z nejlepších.(17.2.2010)

 • Okocha
  ***

  Syrový a taky surový film. Herci podávají solidní výkony, horší to je s charakterem ústřední postavy. Těžko člověk najde v sobě sympatie k někomu, kdo nevyznává žádné hodnoty, nesměřuje za žádným cílem a nic nemá rád. Klasické gangsterky jsou mým oblíbeným žánrem a rád se na ně znovu podívám, na tenhle film ale ne. Jak to nakonec ve dvojce dopadne mi asi taky bude muset někdo vyprávět.(21.3.2010)

 • Trescha
  ****

  Pro francouzské filmy mám prostě slabost a tenhle je jedním z jejich skvostů.Výtečně natočená gangsterka po francouzsku.Cassel podává výkon zřejmě až za hranicí svých možností...Atmosféra by se dala krájet a hluché místa téměř žádné.Zkrátka životní příběh nejslavnějšího gangstera ze země galského kohouta Richet převyprávěl dokonale! Od plného hodnocení mě zrazují pouze dvě věci: milostná scéna Sáry v bodýčku:-D ale hlavně si nechávám rezervu pro jak doufám,velké finále. Takže uvidíme;-)(19.5.2010)

 • bonovox
  ***

  Solídne, ale predsa len dosť dobré pred záverečným vyvrcholením.(19.7.2010)

 • killa black
  ***

  Hodně dobře natočená kriminálka. Je to drsný, realistický a má to spád. Přesto jsem měl po skončení pocit, že tomu něco chybělo. Neptejte se mě co, protože to nevím.(29.8.2010)

 • sidthekid
  ****

  Kvalitně odvedená práce která neurazí. Spousta příjemných scén, občas ale nepřehlednost v ději.(4.9.2010)

 • dochvvv
  ****

  Chtělo by to znát opravdového Mesrine a potom srovnávat film. V podstatě je to zajímavý napínavý snímek na poměry francouzkého filmu opravdu propracovaný. Těším se na Epilog. Jestli je aspoň z poloviny pravda co se ve filmu odehrává, tak Mesrine je opravdu nepřítel státu č.1(8.8.2011)

 • Georginek
  ****

  Ale jo...dobry, cekal jsem teda neco extra...... Na Francouze to ujde..... Az na xicht hlavniho hrdiny. Je tak hnusnej, az srdce place......(19.8.2011)

 • Snakefinger
  **

  Jak pejsek s kočičkou vařili dort. A vyšlo z toho přesně tohle. To tam dali, to taky, pořadím se nezabývali a přesně tak to chutnalo. Řemeslně asi dobřě udělané, ale ty logické nesmysly jsem viděl naposledy za socialismu jak dva partyzáni zlikvidovali dvě německé tankové divize. Pro mě fakt zklamání. Navíc ty časové proluky přispěly k totálním chaosu. Ten dort fakt nechutnáááá. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.(24.8.2011)

 • Saprofag
  ****

  Vadí mi pouze takové to profláknuté odhalení na začátku. Jinak vynikající Vincent a vůbec film je dobrej po všech stránkách. No filmy podle skutečnosti mi vždycky dělali problémy, takže pěkná šťamra!(15.10.2011)

 • mine.slayer
  *****

  Jedna z nejlepších gangsterek, ale nejlepší Poslední zůstává, zůstává nepokořen!!(27.9.2012)

 • FatimaO
  *****

  Herecký koncert Vincenta Cassela. Jestli chcete fandit padouchovi, tak se na to koukněte:-)(21.10.2012)

 • Zaba
  *****

  Celý film je podle mýho gusta. Vincent Cassel tam naprosto brilantně ztvárnil hlavní postavu - grázla všech grázlů! Velice silný dojem z biáku ještě umocňuje fakt, že takovéhle hovado skutečně exitovalo. Na celém filmu mě baví naprosto všechno. Herecké obsazení, kamera, zvuk, kostýmy, akce... prostě dokonalost sama! Srdeční záležitost...(26.9.2013)

 • Anatar
  ***

  Film je dobry, ma to spad a tesim se az shlednu epilog. Musim ale konstatovat ze hlavni hrdina byl...proste blbec. Priprava na akce jedna velka 0, takze nechapu co je na nem tak vyjimecneho. Snad se pouci v druhe casti :)(18.11.2013)

 • mcamino
  *****

  Takhle si představuji kvalitně natočený film, kvalita z něj jen srší. Sám o sobě se nedá hodnotit, ale když ho beru jako přípravu na druhý díl, musím dát plný počet, protože scény jsou natočené skutečně brilantně a to že je film podle skutečné události tomu jen nahrává. Opravdu se jedná o jeden z nejkvalitněji natočených snímků.(22.3.2014)

 • Kňour
  ****

  Výkon Vincenta Cassela je jeden z nejpřesvědčivějších, které jsem za poselední dobu měl možnost vidět. Celý film docela odsýpá, přestože pro časové skoky nepůsobí úplně konzistentně a například při prvním Mesrinově zatčení tak přicházíme o sekvence, které sice do budoucna neznamenají mezeru v příběhu, ale ochuzjí diváka o zážitek. Na druhou stranu, nacpat dvacet let kriminální kariéry do 4 hodin filmu je docela umění. Fracouzi se nebojí naturalistického pohřbívání zaživa, ani střílet Araby do kolen a celé to působí dost dobře. Připomíná to Amerického Gangstera, ovšem příběh e zaměřen jen nan jednu postavu.(15.12.2008)

 • EricNor
  ****

  Nevím, jak se mám k tomuhle filmu vlastně postavit. Životopis? Gangsterka? Dobové drama? Francouzský film? Je to ode všecho trochu. Cassel má charisma jaký jsem dlouho ve filmu neviděl. Film je místama hluchej, ale ne nadlouho. Spousta epizod, které mají Mesrina přiblížit a charakterizovat abysme si užili velké finále ve druhém díle. Doufám, že některé věci bez souvislostí se vysvětlí ve dvojce, ale druhý díl bych radši už po týdnu než po měsíci. Horší 4 hvězdy.(17.12.2008)

 • JuraX
  ***

  Dobrý návrat k tradici francouzských krimi! Ale zas až tak jsem z toho urvanej nebyl. Cassel je ale fajn. Výprava taky. Nějak mi tam ale pořád chybí ta jeho správná motivace. OK - zločin? jdem na to a spácháme ho... Voila... že bych tam viděl furt Delona?(13.1.2009)

 • GeoGraph
  ***

  Podle mě je první díl slabší než druhý. Lepší než v druhém díle jekaždopádně výprava (je to asi tím, že první díl je o větším časovém rozmezí Mesrinova života než druhý). Temnost konce 50. let, barvenost "lepších časů v Kanadě" a honička v Monument valley byla prostě genialní. Vincent Cassel hraje tak výborně, že si člověk pomyslí, kde sakra vyhrabali Mesrina. Přesto je film tak něják monotonní ve smyslu loupež->vězení->útěk->svoboda->loupež, samozřejmě (pevně věřím) že to tak asi bylo, a tak s tím tvůrci nemohli nic udělat. Připadá mi navíc, že je to kombinace žánrů (přesně: Akční / Krimi / Drama / Thriller), která není ani v jednom směru dotažená do konce.(30.1.2009)

 • pee-jay
  *****

  Very well done. Možná to nejlepší z roku 2008.(5.2.2009)

 • F_r_o_s_t
  ***

  Gangsterka, u které musím rozhodně vyzdvihnout autentičnost, s jakou byla natočena. Nicméně pocit z filmu obdobný jako u Amerického gangstera. Herecké výkony výborné, vše promyšlené téměř do posledního detailu.. ale filmy se dle mého názoru mají točit tak, aby diváka co nejvíce upoutaly, a to se tomuto filmu u mé osoby bohužel nepovedlo. 60%(13.3.2009)

 • Draugen
  ****

  Moc hezký film. Po všech stránkách velice hezká práce. Ale musím souhlasit s Tetsuem, že není vidět žádná jeho vyjímečnost. Jinak však taková povedená gangsterka. Už se velice těším na druhý díl.(20.3.2009)

 • dogzila
  ***

  No neviem ľudské aj neľudské ale nejak som mal strach že sa z toho vyvrbí neskutočné klišé. Film držali nad vodou lepšie herecké výkony a zopár rasisticko unavaných hlášok. tak kak na viac ako na 3 nemá(10.6.2009)

 • cmman
  ***

  Vlažnější rozjezd, slušný dojezd. Co mi však vadilo, bylo skákání mezi časovými rovinami. Na druhou stranu má díky tomu film v druhé polovině slušný spád a jak se zde píše i "tah na bránu". Gérard Depardieu v netradiční (pro něj) roli. 70%(14.6.2009)

 • masasour
  *****

  Přemýšlím, kdy jsem tak naposledy viděl, tak povedenou krimi farncouzkou pecku. A oodpověď by zněla: ,,NIKDY". JEDNÁ SE O FILM, Z NADUPANÝM PŘÍBĚHEM, PERFEKTNÍMI HERCI, ÚŽASNOU AKCÍ A PRAVOU GANGSTERSKOU ATMOSFÉROU. Vincent Cassel, jako zloděj s úchylným fransouzkým sestřihem, je opravdu dobrý. Je to chlápek kerému nikdy nedojde munice, ani ženy. A když řeknu ženy, myslím to opravdu vážně. Během celého filmu vystřídal 4 ženy, se kterýma se vyřádil v posteli. PROSTĚ SPRÁVNEJ ZABIJÁK, ZLODĚJ A DĚVKAŘ. Ale jak to tak bývá, tak i profesionál, se může dostane do basy. Ze které se bravůrně dostane, se svým parťákem Royem Dupuisem. Oba dva, se ale nevzdali a proto se vrací do věznice, aby tam všechny vězně zachránili. Ale všechno se zvrtlo, proto se oba postřelený, rači vrátili. STALI SE ZNICH, DVA NEJHLEDANĚJŠÍ ZLOČINCI. Byl jsem opravdu překvapen, jak mě tento film zaujal. Stopáž je tak akorát dlouhá, proto se opravdu nemůžete začít nudit. Ostatní herci byli taky fajn, ale Gérard Depardieu, jako tvrdý mafián opravdu neselhal. Už jenom jeho pohled naznačuje, že se nikoho nebojí. Jako další klad mi přijde, dobře zvládnutá akce, která se tu nepřehání. Spousta hlášek a dobrých dialogů. Jedná se, o opravdu povedený film, který si zaslouží 96%. (Už se nemohu dočkat dvojky).(16.6.2009)

 • Tonis
  ****

  Je to veľmi dobre stvárnený francúzsky krimi-thriller v ktorom podal vynikajúci výkon hlavne Vincent Cassel, ktorý sa doslovne vžil do role Jacquesa Mesrina, ktorého všetci označujú ako najväčšieho francúzskeho gangstra všetkých čias. Scenár a réžia je taktiež na veľmi dobrej úrovni a v celom filme nie je skoro vôbec žiadna pasáž v ktorej by chýbal adrenalín a napätie. Tento film by som určite odporučil každému kto má rád slušné akcie, prestrelky a akčnú atmosféru.(19.6.2009)

 • RonnieR
  ****

  Perfektný snímok, ktorý ma zaujal od začiatku až po koniec, teda stred. Tie skoro 2. hodiny ubehli ako voda, až mi bolo ľúto, že už skončili. Výborný Vincent Cassel. Už sa teším na Epilóg!(16.7.2009)

 • babuca
  *****

  Ja I. a II. diel od seba neoddelujem. PS: PARAAAAAADA !!!(3.8.2009)

 • ohneta
  ****

  Solidní filmeček, který opět po dlouhé době nedělá žabožroutům ostudu. Podíval jsem se na oba díly najednou a vůbec mi to nevadilo. Každopádně doporučuji.(9.8.2009)

 • JoudaCZ
  ***

  Film trpí zásadním problémem životopisných filmů - pro snahu dostat do něj co nejvíce ze života hlavní postavy se stává spíše sledem epizod než příběhem, což může být problém pro ty, kdo o Mesrinovi nemají ani ponětí (a takových je nás asi většina). Navíc působí jako směs mnohokrát viděného - chvíli "Dva muži ve městě" (to když seká dobrotu), jindy Mickey a Mallory (deportace z USA do Kanady). Na druhou stranu je třeba ocenit, že tvůrci Mesrina nijak neadorují, nesnaží se vzbudit divákovy sympatie (však zkuste mít rádi chlapa, který vlastní ženě strčí do pusy pistoli...), pouze ukazují, jaký asi (podle nich) skutečně byl. No, uvidíme, "Epilog" ukáže...(20.11.2009)

 • kocurstvo
  ***

  Francouzi to opět dokázali!! Opět potvrdili, že co se týče dramat a akčních filmů, nikdy nejdou dále, než na povrch. Film by byl dobrý (dobrý námět, story, kamera atd.), chybí mu jedna jediná a bohužel podstatná věc... DUCH!!! Bohužel, po Akci v oblacích je toto další promarněná šance o špičkový film.... Takhle je to jen bezduchá gangsterka. Například ve filmu není vůbec patrné charizma, které by podle scénáře měl Mesrine mít... Příklad: Mesrine prostě jde a sbalí ženskou, ale jak??? Jen jde a sbalí ji? Jo, nic víc. Nelogické...(9.2.2010)

 • Mirik81
  ***

  Nevím jak ten film ohodnotit, dívat se na to dá, nuda to není, ale taky to není žádná bomba. Nevím co, ale něco mi tam nesedělo. Podle mě průměr.(15.4.2010)

 • JUX
  ***

  Zivotopis 'nejslavnejsiho' francouzskeho zlocince, scenar napsan podle zlocincovy knihy. V podstate jen profesionalne natoceny sled udalosti, skakajici od 50. do konce 60. let. Prestoze se hned ve druhe scene snazi vysvetlit Mesrinovy motivace, moc jasny neni, proc se z nej stalo takovy hovado a pro me tezce nesympaticka postava. Uvidime, co 2. dil(17.9.2010)

 • Lips Tullian
  *****

  Takhle vypadá stylová gangsterka...Cassel je nejlepší! Pro mě osobně kultovní!(23.3.2011)

 • Svadbos
  ****

  Výborný, aj keď drsný film. Jazda od začiatku do konca.(18.9.2012)

 • MéďaSV
  ****

  Kvalitní gangsterka, i když občas trochu zdlouhavá... Vincent je ale zárukou kvality a opět nezklamal! Doufám, že epilog bude ještě divočejší jízda.(20.10.2012)

 • Kivis
  ****

  Tohle je prostě Francie. Ta těžko popsatelná atmosféra francouzských krimi filmů i seriálů mě prostě vždycky dostane. Komisař Moulin, Navarro, Válka policajtů, Leon, Veřejný nepřítel č. 1... sakra ti Francouzi tenhle žánr, kde se to hemží "hodnými" vrahy a správňácky zlými policajty, prostě umí jako nikdo jiný. A Depardieuovi bouchačka v ruce sedí víc, než jakákoliv jiná rekvizita. Už se těším, až se podívám na druhý díl. Snad mi přinese i to, co mi v prvním chybělo. Zatím jsem totiž viděl "jen" skvělého gangstera a chybí mi ta gloriola největšího francouzského gangstera všech dob stejně jako pověst muže tisíce tváří. Ale Mesrine je tady defacto na začátku své cesty, tak snad to všechno přijde.(1.11.2012)

 • Blade Runner
  ***

  Film, který si zjevně dělal zálusk na označení kultovní snímek, sklouzává z průměrné gangsterky do podprůměrného akčního filmu, ve kterém policisté jsou na jatka a řezník Cassel odolává všem kulkám. Autorům se nepodařilo vnořit do Mesrina, příliš se venovali popisu událostí, nedokázali věrohodně popsat důvody chování tohoto fenoménu a diváka nechali tápat v zákoutích rozpolcené duše zásadového zloděje, který okrádá jen bohaté, aby následně střelil do zad bezbranného, stoprocentního muže, který miluje svoji ženu, aby ji nakonec zmlátil do krve. Charakter Mesrina v podání Cassela převyšuje ostatní postavy, vše se jakoby děje jen z jeho vůle, ale kde se tato vůle bere a z čeho vyplývá, to se nedozvíme ani nedovtípíme. Takže suma sumárum průměrná gangsterka, které se nepodařilo dosáhnout na metu gangsterky kultovní. Škoda.(4.8.2013)

 • Masterskill2
  ****

  Pre ma je tohle lepší ako 2. diel. :)(10.12.2013)

 • phoenix9
  *****

  Väčšine ľudí sa páči druhá časť, čiže epilóg, ale mna zaujala viac táto jednotka , až natoĺko , že naváham s plným hodnotením. 85 %(27.1.2015)

 • Shitonit
  *****

  Příběh pojednává o extremistickém pomatenci, který je válkou v Alžíru a následným návratem do vlasti, zbaven zábran, a v podstatě bezmyšlenkovitě, bezcílně a, impulzivně, promrdává svůj život po kriminálech, s občasným užíváním krátkých chvil na svobodě. Mesrine je ignorantský hovado, s netopířím egem. Toto přiblblý hovádko boží v průběhu filmu lítá ode zdi ke zdi a snaží se nám ukázat, jakej je borec. Není. Pořád je to pako. Vymaštěnec. Jako návod k pohodovýmu životu to asi neposlouží, ale jako film to je majstrštyk.(22.9.2016)

 • Ištar.666

  Ahojky film se mi líbil, ale mě by zajímal název té skladby a jméno interpreta v části filmu jak tam byl zabit Depardieu. Předem děkuji za odpovědi.(27.9.2016)

 • Dany17
  ***

  7/10(13.2.2017)

 • kolemjdouc
  ***

  příliš chaotické zfilmování(30.6.2018)