Veřejný nepřítel č. 1

• Francie L'Instinct de mort (více)

sator

No jo pro mne film o magorovi i když dobře natočený...Akorát mě mate jak se píše že měnil masky a dokonce plastiky ale ve filmu o tom nic nebylo... ()

MJMilan

První část příběhu o záporném hrdinovi v dokonalém podání Vincenta Cassela. Brutální zabiják, požitkář Jacques Mesrine při cestě do záhuby. . . ()

dr.fish

Napoprvé se mi film docela líbil, napodruhé jsem ho ani nedokoukal. Je to velmi dlouhé a hlavní hrdina mi není sympatický. 60% ()

Jirgen

Co dodat byla to naprostá pecka . Všechno co jsem čekal zde bylo a nemělo to nejmenší chybu, prostě parádní prácička. Pro někoho padouch a hajzl a pro někoho zase hrdina a velký vzor, tak by se dal vylíčit Vincent Cassel zřejmě ve své životní roli. Jacques Mesrine si 100 % získal mojí přízeň a už se nemůžu dočkat až se podívám na druhou část, pro kterou se zde vytvořily perfektní podmínky a mohla by být určitě stejně dobrá nebo ještě lepší. SMRT a nebo SVOBODA .... Rozhodně SVOBODA !!! ()

peteq

tak natohle sem se moc těšil a nesklamalo!!řežie,střih,hudba,Cassel,skvělá De France...vše na výbornou.....hlavně mě zaujala realističnost scén.A samozřejmě sebevědomí Mesrina... ()

Decker

Vyborny namet, scenar taktez, ale k naproste dokonalosti me trochu chybelo. Treba mi to vynahradi Epilog, zatim jsem nevidel, takze mozna poupravim sve hodnoceni, pokud bude film pusobit opravdu jako split. Samozrejme Cassel je bezchybny a zasluhuje 5 hvezdicek! ()

chelseaman22

Veřejný nepřítel č. 1 je přitažený za vlasy jak sviň. Operovat podobná persona non grata na území Spojených států amerických, FBI, CIA či NSI by si jí v žádném případě ani nevšimli. Hlavním hrdinou je totiž zlodějíček libující si v okázalosti, která mě spíše odrazovala, než nutila sledovat obrazovku. 60 % Celosvětový příjem k 14. 2. 2020: $31,076,533, což je 0,61 násobek rozpočtu ()

Mrkvič

Bez druhé části hodně těžké hodnotit. Člověk čeká příběh jednoho z největších zločinců své doby a místo toho je mu představen chlápek jako každý jiný, jehož akce nakonec většinou skončí nezdarem. Ke konci ale přijde scéna s dobýváním vězení a to vážně stojí za to. Mesroine dodržel slib a šel do sebevražedné mise. Díky tomu jsem koukal snad i s otevřenou pusou a nemohl tomu uvěřit. Když se k příběhu navíc přidá skvělá technická stránka filmu (často vám přijde, že sledujete opravdu film z té doby), je to opravdu výjimečný akční film. K tomu ještě fantastický Cassel a v druhé části filmu i výborný Roy Dupuis (seriál Brutální Nikita). ()

SG_ever

Výborná "akčňárna" z mafiánského prostředí. Film dostává postupem času grády, později klesá aby znova povstal. Slušné výkony, dobře napsaná hlavní postava, slušné akční scény a kvalitní děj jsou tím největším pozitivem tohoto filmu. Na mé nejoblíbenější akční filmy se nedotáhl, ale umístil se těsně pod vrcholem. (85%) ()

Sonnik

Ten člověk musel být blázen. Casselovi můžeme jenom děkovat, že se ho zhostil. Zkratkovitý výcuc Mesrinových aktivit podaný v rychlém sledu za sebou. Vůbec nikde žádná vata žádné hluché místo, žádné zdržování, jenom "fakta". Výborný film, s výborným Casselem, nevím proč se svým starším bráchou chybějí na Oscarech (cizojazyčný film). "Smrt nebo svoboda" ()

Cushing

Jednička: Přestože mám pár výhrad k tomu, jak je to sestříháno na "únosnou" stopáž (dlouhé filmy mi nijak nevadí), musím zatleskat: v Evropě umí thrillery málokdo a tohle by mohl být nový precedens pro revitalizaci "amerického" žánru; navíc je to prý celkem historicky věrné. ()

tnp101

První část dvoudílného životopisného snímku, jež disponuje vším, co se dá od kvalitního biografického filmu čekat. Mimořádně pochválit musím všechny herce, i když na výborného Vincenta Cassela v tomto případě neměl nikdo. Postavy se ujal s obrovskou vervou. Francouzi jsou však zruční, dá se říct, ve všem. Vyzdvihnout musím nádhernou práci s kamerou, která i ty nudnější části téměř vždy něčím zajímavým zpestří. Hudba mi často připomínala tu z první Mafie, takže další pozitivum. A s chválou bych mohl pokračovat ještě několik řádků. Je pravda, že první půlka se lehce táhne a docela rychlé přeskakování mezi různými událostmi také nemusí sedět každému, ale toto téměř zcela vynahradí poslední akčně dramatická půlhodinka, která je výtečná a atmosféra vězení zde byla vyjádřena znamenitě. Jedinou chybkou je samozřejmě to, že se film nedá moc brát jako samotný snímek, jelikož končí v polovině. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Nyní se podíváme na první část, respektive první disk, filmu, přičemž opravdu nedoporučuji si pořizovat jen jeden, ale oba najednou, což by vzhledem k ceně neměl být větší problém. Co pravděpodobně nejvíce zamrzí u obrazu, je jeho formát. Snímek se natáčel v poměru stran 2,34:1 a tuzemský vydavatel jej z nějakého záhadného (a hlavně nepochopitelného) důvodu sestřihl na 1,85:1 neboli téměř celo-obrazový 16:9. Přijdeme tak o kousek obrazu po stranách. V původním formátu je pouze úvodní scéna, která si do kvůli titulkům a celkovému pojetí scény žádá. Odtud však mohu už pouze a jen chválit. Barvy jsou syté a bohaté, zrno příjemné, ostrost velice přirozená a doprovázena pěknými detaily, velice dobře vypadají také tmavší scény a ty světlé, spojením všech pozitiv, které jsem právě zmínil, vypadají grandiózně. Obraz se zkrátka, až na tu bohužel docela velkou drobnost, kterou nás obdařil český vydavatel, velice povedl a HD formátu šikne na míru. U zvuku už jsme se naštěstí žádných kompromisů nedočkali a je nám servírován originální bezztrátový DTS-HD 5.1 zvuk, který zní přesně tak, jak se dá od kvalitního zvuku čekat. Je agresivní pouze tam, kde se to dá čekat, prostorovost je hlavně ve venkovních, či vězeňských scenériích grandiózní, hudba hraje velkolepě, dialogy jsou čisté a hlasité a velice mě zaujal smysl pro detail, díky němuž jsem si velice užil střílení, přičemž každá zbraň má svůj specifický zvuk s hromadou dalších maličkostí k tomu, což celkově vyvolává pocit, že jste s herci ve filmu. Český dabing je prezentován v klasickém DTS 5.1 (ne DTS-HD, jak hlásá krabička a menu disku) a více jsem se jím nezabíral. Obyčejně by nás po tomto shrnutí technických kvalit čekalo minimálně stejně dlouhé shrnutí bonusů, což je však v tomto případě velké zklamání. Obsaženo je jen 10 celkově 18 minut rozhovorů v SD, které navíc nejsou nějak informačně bohaté a dvojice trailerů na obě části filmu v HD. Potěšující alespoň může být, že jsou vybaveny českými titulky. Co tedy k prvnímu z dvojice titulů říct? Nejprve to, že je nesmyslné si jej pořizovat bez toho druhého. Technická kvalita je velice uspokojivá, a kdyby netrpěla umělým ořezem obrazu, nebál bych se jí označit jako téměř bezchybnou. Vše zabíjí téměř nulový počet bonusů. Celkově tedy uděluji 60%. () (méně) (více)

Luk80

Bylo to potěšení sledovat jakým stylem se do toho obul Vincent Cassel. Jméno Mesrine bylo pro mně dosud cizí na poli kriminality a jsem rád, že díky tomuto filmu vím , kdo byl tento chlápek. Nikdy nenosil masku při přepadení banky, byl tak trochu komediant, rád o sobě četl v novinách a byl pyšný za své činy, žádné vězení nebylo pro něj překážkou, to co slíbil dodržel. Je toho mnoho co by se dalo říct o této zajímavé postavě. ()

VasaX

Výborně. Jak na Francouze koukám skrz prsty a na filmovou tvorbu s předsudky, tak tentokrát (v což jsem doufal) jsem byl velmi mile potěšen. A doufám že epilogu budu moct dát o hvězdičku víc. ()

Honzua

Skvěle natočená záležitost. Ale z toho co jsem od Mesrina čekal jsem nedostal ani polovinu. Celý film spíše působí jako soubor loupežných historek z jeho života, jenž nemájí nějaké větší prohloubení čí vysvětlení proč se vůbec všechny ty postavy takhle chovají, či proč ta či ona situace nastala. V podstatě nejde ani o ucelený děj, jen nahlížíme do Mesrinova života hezky střiženého do dat a míst a zjišťujeme, že to byl doopravdy neskutečný parchant, nikoliv záporák, kterému byste fandili. (Vincent Cassel úžasný) ()

Brandon

Dokázal bych si představit silnější odvar o francouzském kontroverzním gangsterovi č.1. Rozhodně ne špatné, ale nic extra odpovídající Mesrinovu formátu. 3,5* P.S. Zato popcorny byly tentokráte obzvláště dobroučké. A to i přes zákaz křupání. No zákaz, jsem gentleman ;-) ()

Tomesh

Neobyčejný film o jednom antihrdinovi. Vincent mě stále utvrzuje ve svém herectví. Každopádně skutečnej Mesrine musel bejt kapitola sama o sobě, protože tohle se jen tak nevidí. ()

Compadre

Opravdu působivá gangsterka...Jacques Mesrine byl fakt grázl. Na začátku bydlí u rosičů a je nezaměstnaný a jednou takhle navečer na něj zazvoní kámoš, vyrazí si spolu do hospody (nebo to byl bordel?) a že prej má takovu fajn šichtu a peněz jak šlupek...no a co by takovej nezaměstnanej Jack pro prachy neudělal, že...od té doby už je to prostě mazec. Mesrine zabíjí lidi téměř napotkání, vyloupí kdeco a jeho lehkomyslnost při jeho počínání skutečně nezná mezí...Vincenta Cassela si jinak moc nepamatuju, ale odted už si ho určitě pamatovat budu...ďábel ()

Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu