Veřejný nepřítel č. 1

• Francie L'Instinct de mort (více)

Seti

Je pravda, že první část Mesrinova životopisu působí tak nějak nevýrazně. Cesta na vrchol má klasický scénář od malých vloupaček, přes casina a banky až po únos, útěk z vězení a vraždy, ovšem napsáno to pusobí napínavěji než zfilmováno. Řemeslo je odvedeno na výbornou, herci jsou taky skvělí, jen mi tam prostě chybí "něco", co by film pozvedlo z gangsterského průměru. Možná trochu víc stylu nebo osobitého kouzla, či snad jiskra vyjímečnosti (Mesrine mi po většinu filmu přišel jako hloupý hejsek s neklidnou spouští, kterých je podsvětí plné). No počkám na druhou část. (Jo a výborný vtipy :-) ()

Tom:)

Na tomhle filmu je nejúžasnější, že je podle skutečné události. Cassel se své role zhostil perfektně :) Výborné jsou kreativní kompozice "dvouzáběru" kdy vidíme třeba oba konce telefonní linky. A ještě jsem zapoměl - Depardieu! :) ()

Mistickzz

Veľmi nepredvídateľný film povedal by som. Dej prvú polovicu neskutočne skáče a mne to strašne liezlo na nervy. Až po úniku do Kanady sa z toho stáva plnohodnotný film a vo väzení je to už kvalitný thriller. Vincent Cassel je podľa môjho najlepší francúzsky herec čo dokazuje aj tu. Veľmi milo ma prekvapila hudba a aj Gérard Depardieu. Film však v celku vyznie ako menšie sklamanie, uvidíme ako dopadne pokračovanie. 65% ()

matolas

Veľmi lacnú a predvídateľnú prvú polovicu filmu perfektne zastupuje druhá polovica, omnoho dynamickejšia, strhujúcejšia a hlavne originálnejšia. Od presťahovania deja do Quebecu naozaj filmová štýlovka, ktorá navnadí na druhý diel. ()

Sten-li

Jacques Mesrine, ostřílel se na misi v Alžírsku, po návratu neváhá a hned zabrousí na menší vykrádačky se starým kámošem. Pod křídla si ho veme stařík Depardieu a Jacques si udělá jméno tím, že si nebere servítky a problémy řeší bez rozmyšlení bouchačkou. Vybudoval si celkem "slušnou" kariéru gangstera a i když se několikrát pokouší vést normální život, vždycky si ho dráha zločinu najde. Po útěku z kanadského vězění se stane šíleným psancem se vším všudy. Neopomenu to, jak v první půli film dýchal zvláštní atmosférou staré Paříže. Dávám 4* a každopádně se těším na Epilog. ()

Hanys_

Mesrineho si nejde oblíbit. Krajně nesympatický grázl, který probodává pohledem a kterého si určitě nepřejete poštvat proti sobě. Navíc Cassel ho zahrál opravdu skvěle... Pár scén je tu opravdu výborných - při útěku z kanadské věznice mi doslova tuhla krev v žilách..zatím hodnotím 80% a nechávám si otevřené dvířka na změnu hodnocení směrem nahoru po shlédnutí "Epilogu"__Po rozležení v hlavě zvedám na 90% ()

Burdock

Celkem sem to čekal, že mě to nebude bavit a stalo se.. Tenhle film, i přes občasné snahy ukázat se, je hrozně nudný, nic se tam vesměs neděje, a to, co se tam děje, je velmi nepřehledné. Napětí prakticky úplně chybí. Navíc jsem se s nikým z hrdinů nebyl schopen ani trochu ztotožnit, hlavně Cassel je vyloženě nesympatický jak výrazově, tak svými činy. Prostě, tenhle film mi nesednul a sám vůbec nechápu tak vysoká hodnocení, co tu většina uživatelů dává takhle průměrnýmu až podprůměrnýmu filmu. A jestli tu někdo hodnotí hlavně z hlediska toho, že jde o životopisný film, tak vězte, že i z tohoto úhlu je tenhle filmík totálně nedostačující, už jenom kvůli neschopnosti pořádně vykreslit charaktery a nějak vysvětlit jejich činy: sledovat kriminálníčka, jehož činům vůbec nerozumím, to je pro mě trošku náročné.. ()

Frakira

Hodnotím po shlédnutí obou dílů: Podlě mě životní role Vincenta Cassela!!! První díl mi přišel více strhující, ale bez dvojky by tak nevyzněl.... a pak že v dnešní době nejde natočit dobrá gangsterka ;) ()

Holina

Životopisné filmy mě nikdy nebraly, tady je to ale jiné. Snad dílem režiséra a scénáře, snad dílem, že samotný Jacquesův život je poměrně drsný. Jsem zvědav na druhou část ()

Giggs

Vincent Cassel je vyborny herec, čo dokazuje aj tu a je radosť sa naň divať aj v tomto filme. Film aj bez epilogu by stačil v pohode na to, aby zaujal a aby bol dobrym filmom. Čo však kvitujem najviac, je absencia holywoodskej pachute, ktoru zvyčajne mavaju americke filmy podobneho žanru (napr. American Gangster) a kazia tak vysledny dojem. Gangsterka ako sa patri. Vive la France! ()

wosho

Dobrý scénář, svědomitá režie a prvotřídní herecké obsazení ( Mesrine je Casselova životní role) dělá z Veřejného nepřítele č. 1 silný nadprůměrný film. Bohužel je příliš roztěkaný, nevysvětluje příliš pohnutky antihrdiny (sadisticky odkrouhne arabáka co zmlátí kurvu a přitom on sám rve pistoly do úst své ženy). Příliš skáče v ději, čase i z místa. A navíc velice neumětelsky je ukončen s dovysvětlujícímy titulky. ()

divak84

velice poctivá a nenudící práce. osobně moc nehodluju podobným filmům jako public enemies apod, protože často jdou až do nudící hloubky. frantíci ovšem podali skvělý výkon, cassel 99 ze 100. doufam že epilog bude minimalně stejně dobrý. jedinou kaňkou byl pro mě utěk z věznice.. jestli se to takhle opravdu stalo v realu, tak se nedivím že byla dobyta bastilla ()

Rssa

Cassel v životní roli prchlivého a nebezpečného Mesrina v příběhu rychle pádícím, slavné osoby ve vedlejších rolích přibývají a zase rychle mizí. Řemeslně výtečně vytvořené, ale zároveň i trochu chladné, příliš vysvětlující. 75 % ()

ti88na

Čakala som celkom iný príbeh aký som dostala, ale z mojej strany spokojnosť a celkom zmiešané pocity. Jacques Mesrine, totiž nie je žiadny hrdina, aspoň nie v tomto filme. Je to zločinec, ktorý s tvárou Vincenta Cassela vo mne nevzbudil ani len v kútiku, či malom náznaku zamak sympatie, práve naopak. Najväčší podiel na tom má predovšetkým Vincent, ktorý do svojho výrazu pri stvárnení tejto úlohy preniesol všetko zlo, čo v sebe nosí. A hrá to bravúrne. A vážne, keď ho "aklimatizovali" v tom väzení moja empatia sa úplne vytratila. Nad jeho smoklením som sa pousmiala. To ma ako citlivú dušu dosť prekvapilo, ale bolo to tak. Hlavne preto, že v tom úvode, kde som si hovorila "bože hádam to nejako prežijú", tak v priebehu filmu sa to úplne otočilo. Okrem hlavného benefitu, teda Cassela, je film celkom plynulí, tie skoky medzi jednotlivými udalosťami mi neprekážali, trochu si mohli dať viac záležať na stvárnení jeho zločineckej dráhy, pretože ten Verejný nepriateľ č. 1 mi znel trošku prehnane. Na konci sa to, ale už vylepšilo. Tak každý potrebuje čas, aby dozrel :) ()

dormouse

Byla jsem nadšena klasickou gangsterkou starého ražení. Poctivé rány pěstí, žádné zběsilé střihy či technické vymoženosti. Výkon Vincenta Cassela je skvělý a já doufám, že ho budeme vídat častěji. Postava Jacqua Mesrina je fantastická, zvláště když vezmeme v potaz, že není smyšlená. Samozřejmě to byl bídák a násilník, pravděpodobně psychopat, ale s enormně vyhrocenýn smyslem pro čest, pro dodržení slibu. Kombinace brutality s touto "čestností" i schopností milovat z něj činí vyjímečnou postavu, podle které se podařilo natočit skvělý film. Násilí zde zaujímá jen minimální nutný prostor, netečou zde samoúčelně potoky krve, to oceňuji. Prostě je to film o člověku a ne o násilí. A moc se těším na pokračování. ()

Kevadros

Rozhodně dobrý rozjezd. Skvělý Cassel, který bez problému zastiňuje ostatní herce. Příběh je podán v nádherném obalu a ještě převázaný stužkou. Už dlouho jsem neviděl tak dobře řemeslně zvládnutý film. Rozhodně dobrá práce. ()

Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu