Veřejný nepřítel č. 1

• Francie L'Instinct de mort (více)

unrocker

Žádný americky sračkoid, pořádná dobrá klasika. Vynikající režisérské nápady , skvělá hudba , která to podkresluje a je to fakt bomba... Každopádně už se těším na dvojku!!! ()

MarkHoppus

Fantastický příběh největšího francouzského zločince. Film je plný akce a napětí, výborná kamera a skvělý Cassel. Už teď se těšim až si udělám čas na druhej díl, ten první stál za to. ()

Spectacle

Od v podstatě nevinných začátků to graduje až do solidní temnoty. První díl mi zajistil kvalitně zvýšený tep. Těším se na druhou část. ()

mikhail

Povinnosť pre všetkých milovníkov klasických akčných scén (žiadne 0,1 sekundové strihy v tomto filme nenájdete - fuj Bond hanbi sa!). Príjemné prekvapenie, pretože som očakával veľa a moje očakávania neboli sklamané 9/10. ()

honeybunn2

Vzrušujúce, napínavé, občas aj vtipné. Vincent Cassel super dobrý výkon. Zaujímavá kamera a strih. Aj príbeh bol parádny. Veľmi sa mi to páčilo. 4.5 hviezdy ()

Pepeto

Francúzsky filmový triumf na plné pecky...konečne, po dlhšej dobe...perfektná kriminálka, ktorej sa nedá nič vyčítať a je to takisto po dlhšej dobe film, počas ktorého som nesledoval hodinky...Cassel je proste frajer, to dokazuje skoro každým svojím filmom... ()

Mes-siah

Tak toto sa mi stalo prvý krát, že sa ale absolutne nezhodnem na hodnotení tohto filmu. Píšu, že to je krimi? Ja som nevidel ani náznak kriminálnej zápletky. Ďalej sa píše - thriller? Ja nezachytil dokonca ani dramatičnosť. Postavy mi pripadajú nelogicke a neinteligentné. Zahraté to bolo dobré, herci boli znaživý, ale postrádalo to všetko podstatné, čo od filmu očakávam. Počínaje dejom, končaje posolstvom od jeho tvorcu. Po vzhliadnutí filmu sa cítim podvedený a som vážne na pochybách, či vôbec pozerať druhú časť. Dávam 2 hviezdičky. Film ma technicky aj naviac. technika tu bola precízna. To by bolo za 3*, ale pocit prázdnoty a zle utratených penazí mu neprispel. Príbeh, ten to tu celé "dodrbal". Film o človeku, ktorému gulka do hlavy je vyslobodením. A ešte sa čuduje, keď na neho strielaju na ulici, keď sa prechádza po ulici. Koho by to napadlo, že ked "naserie" tolkých ludi, že mu nepošlú bombonieru? (6.6.2009) ()

pekas

To byl magor. Film je to jistě dobře natočený, bohužel hlavní "hrdina" byl tak nevyzpytatelnej a jeho chování tak nesympatické, že nemůžu dát víc, než dvě hvězdy. Ale zatím ještě lepší, protože co se děje v druhé části je ještě o malinko horší. ()

Narg

Fantastická podívaná. Tvrdě realisticky podaný krimi thriller oproštěný od amerického stylu plného klišé, zbytečných vtípků, nerealistických drsňáků atd. Skvěle rozporuplná postava V.Cassela, u které skutečně nevíte, jestli fandit nebo ne. Oba díly patří k tomu nejlepšímu, co v daném roce vyšlo - a to nejen v Evropě. ()

Melpomene

nemôžem si pomôcť, ale tento film, spolu s pokračovaním, mi akosi nevliezol pod kožu, k hlavnému predstaviteľovi som necítila vôbec žiadne sympatie, aj keď cassel sa herecky predviedol ()

jeaq

Vyborny film s vynikajucim Vincentom Casselom......"Pro chlapa kulka do hlavy,pro kurvu jako si ty kurevská smrt." ()

The_Peach

No ako začať. Moc sa mi nechcelo ísť do tohoto filmu, ale už po prvých minútach som vedel, že to nebudem ľutovať. Perfektný film zachytávajúci Mesrina, jeho návrat z armády a postupné "prepracovávanie sa" na jedného z najvačšćh gangsterov. Pre mňa bolo dobré, že dej sa neodohrával stále v jednom prostredí, ale naopak sa často menilo. A veľmi sympatická mi bola Mesrinova veta, ktorú adresoval svojej žene: "Keď si budem musieť vybnerať medzi kamarátmi a tebou tak si vždy zvolím kamarátov..". Celkovo sa mi pozdával Mesrinov sposob, myslím tým to, že kamarátstvo bolo u neho vždy na prvom mieste. Odporúčam tento film, podľa mňa aj tí, ktorí neobľubujú gangsterky si v tom nájdu to svoje. Teším sa strašne na to, ako si pozriem pokračovanie. ()

Kuzmik

Ponuré, Vražedné a zárověn milosrdné zpracování Jacquese Misrineho. Vincent Cassel v jedné z jeho nejlepších rolích předvádí senzační výkon. Konec filmu ve vězení dokonale udělán a akce jen teče, ovšem začátek dost nudný a moc jsem se do děje neponořil. *** a těším se na pokračování. ()

MaxForValue

To vôbec najlepšie, čo som u Francúzov v celom svojom živote videl. Cassel podáva životný výkon, ktorým si ma po nevýraznej Nenávisti od Kassovitza úplne získal. Precízna robota, za ktorú by sa dozaista nehanbila ani špičková americká škola. Ano ani nie je čo vytknúť, snáď len trochu odfkláknutý úvod, ale myslím, že na to po zhliadnutí druhého dielu takmer s určitosťou zabudnem. ()

Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu