Veřejný nepřítel č. 1

• Francie L'Instinct de mort (více)

N3O

První část připomíná tak trochu ticho před bouří. Epilog nám pak poskytne strhující akční jízdu. ()

gicous

Film má několik nezapomenutelných scén, např. vraždu araba nebo útok na věznici, ale na můj vkus to je až příliš rozkouzkované. Vyprávění skáče z místa na místo, aniž by dalo jednotlivým sekvencím čas na hlubší emoční dopad nebo možné nalezení cesty k postavám. Na druhou stranu jde po řemeslné stránce o vysoký nadprůměr, kterému se v rámci žánru nedá nic vytknout. ()

nula87

Po dlouhé době jsem zase viděl dobrý francouzský film (dvojfilm). Hodnotím oba filmy dohromady, protože finální Epilog by moc bez jedničky úplně nefungoval a samozřejmě naopak. Veřejný nepřítel je poctivá drsná kriminálka bez zbytečných serepetiček, nadupadá Mesrinovým (Casselovým) charismatem. Je až neuvěřitelné co si tenhle protřelý kriminálník dovolil a kam až byl ochoten zajít pro vybudování a udržení své pověsti a popularity. A Richet nám jeho život a jeho kousky servíruje suverénně a zajímavě. 80% ()

warhammer

Víš jak se říká Arabovi v obleku? Obžalovaný povstaňte. A víš co je Arab v popelnici?..... Ne ..... Plýtvání. Popelnice je pro tři :D ()

Airwave

Cassel jako Mesrine dokáže v člověku nabudit zdravé sebevědomí chlapa až zapomene, že je to mimo zákon. Ztvárnění dobové Francie je na jedničku, výběr herců též. ()

Pitryx

Poprvé mne to fascinovalo, podruhé už méně. V každém případě jde o velmi dobře natočený film s některými dosti silnými scénami. 201401170000/0000 ()

helrohir

Určite ide o kvalitný krimi film. Na snímku je vidieť zápal všetkých zainteresovaných pre vec a profesionálnu prácu na každom poste. Vincent Cassel predvádza famózny výkon, zaujme aj G. Depardieu v drsnejšej roličke. Čo mi vadí, je jednak určitá nekompaktnosť filmu, čo je dané príliš rýchlymi prechodmi medzi jednotlivými scénami, ktoré často krát pôsobia v rámci filmu ako päsť na oko a pre rozvoj deja nič neprinášajú. Naopak, niektoré scény sú mrazivé a aj vďaka týmto scénam mi tento film priniesol oveľa viac pozitív ako negatív. Jeden z najlepších francúzskych filmov za posledných niekoľko rokov. 75%. ()

XXXXXXXX

Po skvělém úvodu, následuje unylá, nudná a neskutečně pomalá retrospektíva Žakova života, do které tu a tam zasáhne hromada vedlejších postav, aby se pak dále v ději už vůbec neobjevila, a když tak jen krátce a nedokončeně. 3/4 filmu mi zkrátka připadalo, že režisér natočil hromadu nedokončených mikro příběhu, které násilně narouboval na sebe, aby tak alespoň zdánlivě vytvořil dojem celistvého filmu. To se mu ale hrubě nepodařilo. Upřímně, tak nějak mě přechází chuť koukat na pokračování... ()

adamix

Jacques Mesrine, dnes už historická francúzska osobnosť, ktorá narobila viac škody, než úžitku, sa v tomto filme behom dvanástich minút stane známym kriminálnikom, za ďalšie tri minúty stretne prvú lásku svojho života, s ktorou má po šiestich minútach prekonanú prvú manželskú krízu. Nasleduje jeho prvá poctivá robota, o ktorú po minúte švihom príde. Potom prichádza guľomet rýchlych udalostí, prichádzajúcich a odchádzajúcich postáv, úspechov i pádov a to všetko v príbehovej šablóne, ktorú sme už x krát videli niekde. Ako si máme potom vytvoriť na Mesrina nejaký názor, keď všetky jeho životné cesty sú tu len tak na skok ukázané?? Nebyť nástupu tej väzenskej časti, film by u mňa klesol poriadne hlboko. ()

JosefTomas

Viděna první část a na druhou se chystám. Vidět svět očima gangstera, který není žádný klaďas, s nikým se moc ne*ere a co víc, kdo ho na*ere, tak ten to má jistě spočítaný. Jacques je neřízená střela, která udělá problém všude, kde na to bude mít prostředek. První část je skoro dokonalá, jen má nevýhodu useknutého konce, ale u druhé části to už hrozit nebude. ()

LuckyK

Svižné,velmi realistické scény, obzvlášť se zbraněmi.Člověk úplně slyšel cvakání kovových částí pistole a cítil osobně bolestivé zásahy kulkou.Krásné záběry na Montreal a Monument Valley. ()

chemikals

Před kinem jsem si nebyl jistý, jestli 50 Kč je cena co chci za tento film utratit...ale nakonec jsem litoval toho, že film je u konce....mám rád strohé ale do jisté míry surové scény....protože podle mě je v jednoduchosti krása.... ()

pasqviL

Rychlý a spádový film u kterého mě nejvíce zarazila hrdinova odvaha. Vincent Cassel hraje Mesrina naprosto dokonale, a všechno ve filmu klape na jedničku. Uvidíme co přinese díl druhý. ()

Miloško

Toto bola jazda páni.Mesrinova "kariéra" a neschopnosť systému ho zadržať a aj udržať,jeho zrod na gangstera,a jeho arogantná pýcha ma šokovali.výborne natočený film hodnotím po pozretí druhej časti.Táto prvá časť je natočená tak útržkovito,rýchlo,stručne. a to je fajn,je pútavý príbeh pre mňa nesympatického Merina. Vincent Cassel by mal byť aspoň nominovaný na Oscara. je to jeho naj úloha v kariére o tom niet pochýb. 9/10 ()

wydesenej

Film Vás vtáhne do atmosféry gangsterského života Jacquese Mesrina. Od začátku do konce jsem nevěděl, zda je mi Jacques sympatický nebo ne. Scény kde se chová jako gentleman a čestný muž, střídají jiné, kde se jeví jako naprosto nesoucitný člověk schopný čehokoliv. Některé pasáže mi přišly trochu nereálné a řekl bych trochu přehnané (např. jeho ozbrojený nájezd na vězení La Santé). Myslím, že první díl tohoto životopisnému snímku je velice podařený a můžu ho vřele doporučit všem příznivcům gangsterek. ()

Saljack

Musím dát za 5m protože je to asi nejlepší francouzský film co jsem kdy viděl. Celkem mě naštvalo, že to diváka ze začátku naladí na dobrou gangsterku a pak se to zvrhne v šílenost v Kanadě. Mile mě překvapil Gérard Depardieu, kterému role výtečně sedla. ()

Simo16

Ako jeden z mála filmov takéhoto žánru ma naozaj zaujal.Prekvapivo skvelá kamera a Vincent Cassel posobil dojmom nafúkaného, neprebojného, tvrdého gangstra, ktorý len málokedy prizná chybu a len málokedy ju spraví.Napatie vygradovalo presne tam, kde som to čakal a len jediné čo ma naozaj tak troška sklamalo bolo jeho egocentrickosť, ktorú ale dokázal skvele zakryť a nedal šancu nám divákom ju odhaliť.Názov presne zodpovedá jeho nemilosrdnej patetickosti.Naozaj skvelý fllm a už teraz sa neviem dočkať pokračovania.Verejný nepriateľ číslo 1 vám dostane a postaví vás zo stoličky .To vám sľubujem.Filmy, v ktorých človek nepozná hranicu a nevie kedy skončiť je vždy filmom číslo jedna pre mňa. ()

Bilky

Nebolo to dokonalé a miestami sa mi to zdalo až rozvláčne, ale pôsobilo to veľmi naturalisticky a autenticky. CASSEL je sqvelý a suverénne dominuje, čo može niekoho až iritovať. Ocenil som, že hrdina nebol vykreslený čiernobielo, len ako lotor a zlosyn, ale bol daný priestor aj udalostiam ktoré ho deformovali a natrvalo postavili mimo zákon a ľudskosť... Veľmi dobrá kamera a úžasná hudba od MASSIVE ATTACK. Som veľmi zvedavý na Epilóg, kedže tento film nasadil latku dosť vysoko: 78% ()

izual

Technicky precizní s perfektní retro atmosférou a dokonalým Casselem, ale bez jediné scény, u které bych si řek "No ty voe!!..." ()

Festival francouzského filmu

Festival francouzského filmu