Veřejný nepřítel č. 1

Verejný nepriateľ č. 1

Verejný nepriateľ č. 1 - Inštinkt smrti prvá časť

Akční / Drama / Krimi / Thriller / Životopisný

Francie / Kanada / Itálie, 2008, 113 min

Srhující zážitek. Nechce se mi věřit, že Epilog bude ještě lepší.(12.12.2009)

Takhle vypadá stylová gangsterka...Cassel je nejlepší! Pro mě osobně kultovní!(23.3.2011)

Výborný, aj keď drsný film. Jazda od začiatku do konca.(18.9.2012)

Kvalitní gangsterka, i když občas trochu zdlouhavá... Vincent je ale zárukou kvality a opět nezklamal! Doufám, že epilog bude ještě divočejší jízda.(20.10.2012)

Tohle je prostě Francie. Ta těžko popsatelná atmosféra francouzských krimi filmů i seriálů mě prostě vždycky dostane. Komisař Moulin, Navarro, Válka policajtů, Leon, Veřejný nepřítel č. 1... sakra ti Francouzi tenhle žánr, kde se to hemží "hodnými" vrahy a správňácky zlými policajty, prostě umí jako nikdo jiný. A Depardieuovi bouchačka v ruce sedí víc, než jakákoliv jiná rekvizita. Už se těším, až se podívám na druhý díl. Snad mi přinese i to, co mi v prvním chybělo. Zatím jsem totiž viděl "jen" skvělého gangstera a chybí mi ta gloriola největšího francouzského gangstera všech dob stejně jako pověst muže tisíce tváří. Ale Mesrine je tady defacto na začátku své cesty, tak snad to všechno přijde.(1.11.2012)

Film, který si zjevně dělal zálusk na označení kultovní snímek, sklouzává z průměrné gangsterky do podprůměrného akčního filmu, ve kterém policisté jsou na jatka a řezník Cassel odolává všem kulkám. Autorům se nepodařilo vnořit do Mesrina, příliš se venovali popisu událostí, nedokázali věrohodně popsat důvody chování tohoto fenoménu a diváka nechali tápat v zákoutích rozpolcené duše zásadového zloděje, který okrádá jen bohaté, aby následně střelil do zad bezbranného, stoprocentního muže, který miluje svoji ženu, aby ji nakonec zmlátil do krve. Charakter Mesrina v podání Cassela převyšuje ostatní postavy, vše se jakoby děje jen z jeho vůle, ale kde se tato vůle bere a z čeho vyplývá, to se nedozvíme ani nedovtípíme. Takže suma sumárum průměrná gangsterka, které se nepodařilo dosáhnout na metu gangsterky kultovní. Škoda.(4.8.2013)

Pre ma je tohle lepší ako 2. diel. :)(10.12.2013)

Väčšine ľudí sa páči druhá časť, čiže epilóg, ale mna zaujala viac táto jednotka , až natoĺko , že naváham s plným hodnotením. 85 %(27.1.2015)

• Ištar.666

Ahojky film se mi líbil, ale mě by zajímal název té skladby a jméno interpreta v části filmu jak tam byl zabit Depardieu. Předem děkuji za odpovědi.(27.9.2016)

7/10(13.2.2017)

1 7 14 20 23 24 25 26 následující >>