poster

Veřejný nepřítel č. 1

 • Francie

  L'Instinct de mort

 • Itálie

  Nemico pubblico N. 1 - L'istinto di morte

 • anglický

  Mesrine: Killer Instinct

 • anglický

  Mesrine Part 1: Killer Instinct

 • Slovensko

  Verejný nepriateľ č. 1

 • Slovensko

  Verejný nepriateľ č. 1 - Inštinkt smrti prvá časť

Akční / Drama / Krimi / Thriller / Životopisný

Francie / Kanada / Itálie, 2008, 113 min

Komentáře uživatelů k filmu (509)

 • kitano
  ****

  Film mi tak trochu pripomenul gangsterské eposy od Scorseseho. Akurát že nieje tak epický, plynulý, nieje tak strhujúci a je komornejší. Film si na úkor plynulosti rozprávania tak trochu sebecky vyberá z Mesrinovho života len tie najextrémnejšie okamihy a na frak dostáva tým pádom aj hlavný charakter (do nejakých charakterových popisov film nejde), na druhú stranu je však o zábavu postarané, keďže je sa stále niečo deje. Vincent Cassel si úlohu očividne diabolsky užil a aj to sa podpísalo na silno pozitívnom dojme. Plusové bodíky patria aj Depardieuovi za postavu ako vystrihnutú z klasických mafiánskych filmov a Royovi Dupuisovi, ktorý síce nijak nehviezdil, no má moje obrovské sympatie vďaka filmu Screamers (hypercool zabiják s vytetovanou slzou pri oku :) ) a vidieť ho po dlhej dobe na obrazovke ma veľmi potešilo. Finálny dojem sa samozrejme ukáže až po zhliadnutí druhého dielu....zatial (8/10)(22.3.2010)

 • Kivis
  ****

  Tohle je prostě Francie. Ta těžko popsatelná atmosféra francouzských krimi filmů i seriálů mě prostě vždycky dostane. Komisař Moulin, Navarro, Válka policajtů, Leon, Veřejný nepřítel č. 1... sakra ti Francouzi tenhle žánr, kde se to hemží "hodnými" vrahy a správňácky zlými policajty, prostě umí jako nikdo jiný. A Depardieuovi bouchačka v ruce sedí víc, než jakákoliv jiná rekvizita. Už se těším, až se podívám na druhý díl. Snad mi přinese i to, co mi v prvním chybělo. Zatím jsem totiž viděl "jen" skvělého gangstera a chybí mi ta gloriola největšího francouzského gangstera všech dob stejně jako pověst muže tisíce tváří. Ale Mesrine je tady defacto na začátku své cesty, tak snad to všechno přijde.(1.11.2012)

 • Blade Runner
  ***

  Film, který si zjevně dělal zálusk na označení kultovní snímek, sklouzává z průměrné gangsterky do podprůměrného akčního filmu, ve kterém policisté jsou na jatka a řezník Cassel odolává všem kulkám. Autorům se nepodařilo vnořit do Mesrina, příliš se venovali popisu událostí, nedokázali věrohodně popsat důvody chování tohoto fenoménu a diváka nechali tápat v zákoutích rozpolcené duše zásadového zloděje, který okrádá jen bohaté, aby následně střelil do zad bezbranného, stoprocentního muže, který miluje svoji ženu, aby ji nakonec zmlátil do krve. Charakter Mesrina v podání Cassela převyšuje ostatní postavy, vše se jakoby děje jen z jeho vůle, ale kde se tato vůle bere a z čeho vyplývá, to se nedozvíme ani nedovtípíme. Takže suma sumárum průměrná gangsterka, které se nepodařilo dosáhnout na metu gangsterky kultovní. Škoda.(4.8.2013)

 • Masterskill2
  ****

  Pre ma je tohle lepší ako 2. diel. :)(10.12.2013)

 • phoenix9
  *****

  Väčšine ľudí sa páči druhá časť, čiže epilóg, ale mna zaujala viac táto jednotka , až natoĺko , že naváham s plným hodnotením. 85 %(27.1.2015)

 • Shitonit
  *****

  Příběh pojednává o extremistickém pomatenci, který je válkou v Alžíru a následným návratem do vlasti, zbaven zábran, a v podstatě bezmyšlenkovitě, bezcílně a, impulzivně, promrdává svůj život po kriminálech, s občasným užíváním krátkých chvil na svobodě. Mesrine je ignorantský hovado, s netopířím egem. Toto přiblblý hovádko boží v průběhu filmu lítá ode zdi ke zdi a snaží se nám ukázat, jakej je borec. Není. Pořád je to pako. Vymaštěnec. Jako návod k pohodovýmu životu to asi neposlouží, ale jako film to je majstrštyk.(22.9.2016)

 • Ištar.666

  Ahojky film se mi líbil, ale mě by zajímal název té skladby a jméno interpreta v části filmu jak tam byl zabit Depardieu. Předem děkuji za odpovědi.(27.9.2016)

 • Dany17
  ***

  7/10(13.2.2017)

 • kolemjdouc
  ***

  příliš chaotické zfilmování(30.6.2018)

1 7 14 20 23 24 25 26 následující >>