poster

V elektrizující mlze

 • USA

  In the Electric Mist

 • Slovensko

  Pochované hriechy

Drama / Mysteriózní

USA, 2009, 117 min

Komentáře uživatelů k filmu (161)

 • nascendi
  ***

  Mohla to byť výborná detektívna dráma z južanského prostredia. Tavernier je skúsený režisér, na ktorého Smrť v priamom prenose nezabudnem, Tommy Lee Jones a John Goodman sa na svoje úlohy narodili a južanské prostredie s močiarmi bolo autentické. Mrzí ma, že Enšpígl si už pred päť rokov predo mnou všimol podobnosť vnútorného hlasu policajného poručíka s vnútorným hlasom detektíva Marlowa z vynikajúceho rovnomenného televízneho seriálu. Poľahčujúcou okolnosťou pre mňa je, že som Pochované hriechy videl až dnes. Prešľapom bez poľahčujúcich okolností je však nezmyselná snová línia z dôb občianskej vojny. Neúmerne predlžuje film a neprináša žiadnu pridanú hodnotu. Jej odoperovaním by vzniklo omnoho lepšie dielo.(18.5.2016)

 • Houdini

  Zlatý Medvěd - výběr(7.6.2009)

 • Tom Hardy
  ****

  Tommy Lee Jones se v rolích málomluvných hrdinů skutečně našel. V In the Electric Mist nepředvádí Jones naprosto nic nového, přesto se na tu vestu dobře kouká (dostal se do podobné fáze nevyčerpatelného drsňáctví jako Clint Eastwood). In the Electric Mist je sice papírově detektivkou, v prvé řadě je ale reflexí jihu USA a všech jeho nemocí (rasismem počínaje a zuřícím hurikánem konče). Bertrand Tavernier jde po vnitřním napětí mezi postavami, ve kterém se každý bojí kostlivců. Vůbec by mi nevadilo, kdybych se do té dusné jižanské atmosféry mohl ponořit na delší dobu – to prostředí má cosi specifického, co mě nikdy nepřestane fascinovat (možná je to ten dozvuk padesátých let, který je v podobných městech silně cítit). Z poslední doby zcela jistě nejzajímavější Jones a to včetně Tahle země není pro starý, kde tvůrci dojeli na naprosto nicneříkající konec.(20.4.2009)

 • Enšpígl
  ***

  Těma vnitřníma monologama mě Tommy hrozně připomínal soukromýho detektiva Marlowa ze stejnomeného seriálu z roku 1983. Ke cti režiséra je třeba připočíst, že ač se v názvu filmu objevuje mlha, nijak to s ní nehrotí. Jsou totiž tací eskamotéři, který když si neví se scénou rady, fouknou tam prostě hodně mlhy nebo tmy a nechaj film dál běžet. Tady jsem se toho taky dost bál, ale nic takovýho tady naštěstí nebylo. Snaha o vykreslení atmosféry amerického jihu je dost patrná, není sice tak vyvedená jako třeba v majstrštyku Angel Heart, ale pokud jsem jí během celýho filmu celkem dost vnímal, tak respekt. Tommy hraje samotářskýho brumlu co nejde pro ránu daleko parádně. Jak se celkem zadařilo s navozením atmosféry, tak se moc nezadařilo s navozením napětí. Co se však nezadařilo vůbec, byly ty snový vize s generálem, tuhle dějovou vsuvku film potřeboval asi jako já další nos.(12.1.2011)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $7,630,067Tržby za predaj DVD v USA $2,093,885 //počet predaných kusov 116,765║ Ono to je tak zvláštne natočené, že z časti tento spletitý spletenec dosť zabíja príbeh a rovnako tak aj robí miestami zaujímavý ale celkovo nie je moc atraktívny a pútavý, dosť ťažký film na pozeranie, kde si režisér zobral väčšie sústo než uniesol, Tommy Lee Jones to koľko toľko zachraňuje. /55%/(3.9.2009)

 • Radek99
  ****

  Velezkušený francouzský režisér Bertrand Tavernier uposlechl vábení Hollywoodu a rozjel se tam natočit film - a nutno podotknout, že udělal dobře. Klasická detektivka (nechápu, proč sem zase někdo slepě převzal z imdb tag mysteriózní, když mysteriózní tu krom několika opileckých delirií vůbec nic není) téměř starého střihu dokazuje, jak zručným je Tavernier režisérem a Tommy Lee Jones typově přesným až škatulkovým hercem - jeho drsný (a životem i policejní službou unavený) policista je téměř archetypem muže zasazujícího se o právo a spravedlnost... Zajímavé jsou také reflexe řádění hurikánu a poničeného New Orleans, latentní postkatastrofický syndrom, jakož i celé ukotvení příběhu na jihu USA, jižanský genius loci je tu skutečně silně přítomný...(25.2.2009)

 • Fr
  ***

  T.L.Jones jako šerif, který nenechá minulost odpočívat v pokoji.... Ovšem, proč se vracet do minulosti, když je tu vražda čerstvá? Snad proto, aby nám TLJ dokázal, že šerifové jsou jeho silnou stránkou. Solidní krimi, která drží poklidné (ale pohodové) tempo, udávané nestárnoucím TLJ, proložené trochou mysteriózna, (u kterého mi trochu uniká smysl, ale nevadí) a místy výbornou hudbou (Marco Beltrami). A to je asi vše, na co si za pár dní vzpomenete. PŘÍBĚH**** HUMOR* AKCE** NAPĚTÍ ***(13.4.2009)

 • RHK
  ****

  Mám rád Tommyho Lee Jonese, už od dob Uprchlíka a prvních Mužů v černém. Jeho výtečné herectví a drsné chlapáctví dodalo této kriminálce s jinak tuctovým námětem patřičné koule. Zde hraje postaršího zkušeného šerifa, který hledá sériového vraha prostitutek. Další body přidala i parádní jižanská atmosféra s bažinami, řekou a mlhami, naopak fantasy motiv setkávání šerifa s mrtvým generálem podle mne snímku spíše uškodil. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=zuIa00bPJHw(24.6.2013)

 • Gilmour93
  ****

  Tommy Lee Jones je tu trochu jak Cate Blanchett v The Gift, jen o dost škaredší a s policejním odznakem a já musím uznat, že mu tyhle role samotářských detektivů s duší zbroušenou bolestnou minulostí sedí jak Kajínek na pryčně vězeňské cely. K tomu si přidejte specifickou jižanskou atmosféru s městy duchů (nejen) po hurikánu, močály sloužící k ukrývání dávných hříchů a J.Goodmana v roli producentského prasete a máte tu, i přes ty občasné nejasné motivy v jednání postav, více než obstojné kriminální drama z divácky vděčné lokace. Někteří uživatelé překvapivě píší, že na snímku neshledali nic mysteriózního - tak to asi pravidelně trávili letní prázdniny na sídle Adamsovic rodiny a něco nadpřirozeného je hned tak nerozhází..(1.8.2011)

 • gudaulin
  ***

  Nekonečné vodní plochy slepých ramen řeky Mississippi, mangrovníkové porosty, bažiny, komáři, černoši, tradice a špatné svědomí z kostlivců ve skříni. Snímek se snaživě a celkem zdařile pokouší o navození typicky jižanské atmosféry, bohužel potápí ho naprosto nezvládnutá a dalo by se říct impotentní mysteriozní linie, která působí rušivě a úsměvně místo toho, aby příběh rozvíjela. Tommy Lee Jones je zkušený matador americké kinematografie a jeho tvrďáci mají nezastupitelné místo v žánru krimithrilleru. Bohužel celkový dojem je matný, a to nejen kvůli halucinogenním představám o vojácích z občanské války. Schází tomu drajf, skutečné napětí, prostě přidaná hodnota. Stopáž bezmála dvou hodin se dala úspěšně sestříhat nejméně o 15 minut. Celkový dojem: 55 %.(7.9.2013)

 • Rex Mundi
  ***

  Forma prevyšuje obsah, až do tej miery, že po týždni mám problém spomenúť si aké všetky dejové línie tam boli a ako sa vyriešili. Zato si dobre pamätám atmosféru dusných močarísk, nadprirodzené motívy s vojskom a iné "mysterióznosti" (ktoré mi napodiv absolútne neprekážali, naopak - do filmu, do krajiny a k postave Tommyho Lee perfektne zapadli) a aj útržky scén, príbehov a obrázky ľudí, ktoré dokázali zaujať. Zvláštny hypnotický druh filmového rozprávačstva, ktorý fungoval a vyliezal z televízora, i keď som popri nepozornom sledovaní chodila okolo a robila rôzne domáce práce. 3,5*(8.7.2013)

 • castor
  ***

  Životem orvaný a dávno dědkovatící Tommy Lee Jones v další policejní roli, tentokrát jako šerif vyšetřující vraždu prostitutky v jižanském městě, ve kterém vyplouvají na povrch dávno pohřbené hříchy. Herci jsou typově přesní, jenže snímek jako celek působí neosobně a pro někoho bude obtížné naladit se na pomalou vlnu a proniknout pod povrch. Jižanská atmosféra (po hurikánu) plná močálů a rasistických odkazů nicméně solidní, Beltramiho hudba také, generál z občanské války mi asi jako ostatním moc nehověl. Pro příště: dejte tomuhle chlapíkovi pořádný scénář, zručného režiséra a nechejte ho s bouchačkou, policejním odznakem a tím jeho nasraně unaveným výrazem honit nějaké hovado.(8.12.2014)

 • D.Moore
  ****

  Ne tak dobré jako V údolí Elah nebo Tři pohřby, přesto nadprůměrná čtyřhvězičková detektivka se skvělou atmosférou. Miluji tyhle pomalu se vlekoucí příběhy plné nepředvídatelných postav. Tommy Lee Jones pochopitelně nemá chybu, dost mě ovšem překvapil můj oblíbený John Goodman ve velmi netypické gangsterské roli. A potěšil i Buddy Guy. Samostatnou kapitolou je hudba Marca Beltramiho, jenž (stejně jako pro zmíněné Tři pohřby) opět složil něco skvělého. A ta závěrečná píseň... Hmmm. Škoda jen několika pohříchu nedotažených, nedopovězených věcí (objasnění záhadných výstřelů z auta například), které podle mě ovšem natočeny byly, ale nejspíše skončily ve střižně.(7.9.2011)

 • Phobia
  ***

  Poněkud mdle a nezáživně podaná mysteriózní detektivka, které nechybí správná jižanská atmosféra, ale na druhou stranu jí dost nadbývají duchové z občanské války, jejichž výskyt byl smysluplný asi jako ochlupení na ženské hrudi. Vyžilého ksichta Tommy Lee Jonese v roli drsňáka vždycky ráda vidím, bohužel mě tentokrát vytrvale mlátil přes uši nosovým skřehotem Jiřího Heřmánka. Který za tohle audiozvěrstvo odpovědný chuj neví, že TLJ má dvorního dabéra Pavla Rímského? Horší volbu hlasu jsem zažila jen jednou na TV H@vna, když šerifa Gerarda kvičel Michal Pavlata. Dabing stál celkově za hovny pasírovaný kočičí pšouk a dost mi curvil zážitek, s bídou a soucitem proto udělím 50% (v původním znění možná i kousek přes 60%).(12.7.2013)

 • paascha
  ***

  Celkem příjemné, i když dost předvídatelné koukání. Jenže nic víc, bohužel(19.1.2009)

 • gogo76
  ***

  T.L.Jones je na tieto úlohy vyšetrovateľov a policajtov ako stvorený. Príbeh mi sedel, postupné približovanie k vrahovi dáva čas ponoriť sa do celkovej atmosféry. Mafián v podaní J. Goodmana je dobrá postava a práve napätie medzi ním a T.L.Jonesom je korením filmu. Vadou na filme je alkoholické blúznenie či vidiny a rozhovory s generálom, ktoré tu akosi nesedia a film by bol bez nich určite reálnejší a divákovi bližší. 60%.(11.11.2012)

 • LiVentura
  ***

  Sakra zajímavý.. ;-)(8.10.2017)

 • JohnnyD
  **

  Tommy Lee Jones je vynikajúci, ale v tej roztrieštenej chaotickej réžii toho veľa nezmôže. Film pôsobí, akoby Tavernier ani nečítal scenár, alebo akoby každú scénu točil niekto iný. Škoda, námet a lokácia vyzerali byť zaujímavé...(9.10.2009)

 • Ant
  ****

  Průměrná detektivní story s nadprůměrnou atmosferou. Mám pro tyhle jižanské filmy slabost, proto 4*(27.12.2008)

 • Smok
  **

  Podľa námetu a miesta deja film pre mňa vyzeral zaujímavo, no nakoniec z toho vzišla len detektívka, ktorá splašene poskakuje medzi dvoma dejovými líniami a nevie si vybrať, ktorej sa chce vlastne venovať. Korunu tomu nasadil Tommy Lee, ktorý ako predrsnelý obstarožný policista všetky vraždy vyšetruje a s nikým sa nesere a nemá problém veci vybaviť s hocikým aj ručne. Či toho bitkára už vychrtlému dôchodcovi niekto uverí, to je iná vec. Tým pádom mi tu TLJ, ktorý mal celý film ťahať, nemá čo ponúknuť, a porovnávanie Tommyho s Clintom mi tiež zrovna vhodné nepríde, lebo Clint hrať vie.(13.12.2009)

 • Sonnery
  ***

  Nějak mi unikla pointa i vrah. Vlastně jsem tomu s každou další minutou přestával rozumět. Ale i tak mě u toho držela postava Lí Džounse - nemyslím tím jeho unavenou, vrásčitou postavu s kupou pigmentových znamének, ale tu kterou hraje tak, až dokoukáte i film, který se ztratil v překladu. P.S.: Zapomněl jsem přidat vtip, huups(20.10.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace