V elektrizující mlze

In the Electric Mist

Pochované hriechy

Drama / Mysteriózní

USA, 2009, 117 min

Projekci jsem dlouho odkládal s tím, že na něco takového musí mít člověk chuť. Přece si nepustím mysteriozni drama v době, kdy se chci uvolnit a zasmát, že? Bohužel však ani to, že jsem měl chuť, tomu nijak zvlášť nepomohla. Můj oblíbenec Tommy zachraňuje film jak se jen dá, ale sám to nezvládne. Film je totiž odfláklý, a i přes docela solidní námět se tady toho děje prachbídně málo. Celé je to zkrátka nudné, a bez většího napětí. Ty slabší tři hvězdy tomu dám jen kvůli Tommyho, jinak by bylo hodnocení rapidně nižší.(16.9.2011)

• Smok

Podľa námetu a miesta deja film pre mňa vyzeral zaujímavo, no nakoniec z toho vzišla len detektívka, ktorá splašene poskakuje medzi dvoma dejovými líniami a nevie si vybrať, ktorej sa chce vlastne venovať. Korunu tomu nasadil Tommy Lee, ktorý ako predrsnelý obstarožný policista všetky vraždy vyšetruje a s nikým sa nesere a nemá problém veci vybaviť s hocikým aj ručne. Či toho bitkára už vychrtlému dôchodcovi niekto uverí, to je iná vec. Tým pádom mi tu TLJ, ktorý mal celý film ťahať, nemá čo ponúknuť, a porovnávanie Tommyho s Clintom mi tiež zrovna vhodné nepríde, lebo Clint hrať vie.(13.12.2009)

Průměrná detektivní story s nadprůměrnou atmosferou. Mám pro tyhle jižanské filmy slabost, proto 4*(27.12.2008)

Nemôžem si pomôcť, ale ja tieto old school krimi báchorky skrátka mám rád, zvlášť keď sa TLJ drsnosťou a "poker facom" takmer vyrovná Clintovi:) Príbeh väčšinou postráda originalitu, no dostatočne to komplenzuje zaujímavé južanské "pohurikánové" prostredie (celkom dobre zobrazené, aj čo sa rasových rozdielov týka), dobrá a vhodná hudba a miestami príjemne napätá atmosféra...Story je niekedy zamotanejšia než by sa patrilo a pri nemilosrdnej logike by sa našlo pár veľkých dier, ale ten celkový "pohodový" feeling a príjemne strávený čas sa počíta viac...(8.5.2009)

• SOLOM.

Těšil jsem se na další akční jízdu s Tommy Lee Jonesem, ale místo toho jsem se dočkal celkem nudné a hlavně nezáživné mysteriózní detektivky, která nám nabídla tak zamotaný scénář, že se v něm zřejmě nevyznal ani sám režisér, který nám absolutně nezodpoví řadu otázek, ke kterým nás vedlo několik indicií již od prvních minut. Dokázal bych překousnout tu blbost s duchem konfederace i totálně zpackaný závěr, jenže těch PROČ v mé hlavě zůstala spousta a tudíž tomu nedám ani průměrné hodnocení. Velká škoda, nevyužitého potenciálu.(4.9.2015)

• - Film byl natočen podle románu In the Electric Mist with Confederate Dead od autora James Lee Burke. (Pattrick)