poster

V elektrizující mlze

 • USA

  In the Electric Mist

 • Slovensko

  Pochované hriechy

Drama / Mysteriózní

USA, 2009, 117 min

 • sedm.1
  *

  Už dlouho jsem takhle zbytečně nezabil téměř dvě hodiny života. Kdybych měl V elektrizující mlze vystihnout co nejpřesněji a vyjádřit z něj svůj výsledný dojem, vypadalo by to asi takto. Nejnudnější vyšetřování s nejodfláknutějším odhalením a nejtrapnějším dopadením nejnevýraznějšího vraha posledních let. Nebo třeba i jinými slovy. Stejně jak mdle, ospale a nevýrazně působí všechny postavy a jejich představitelé v čele s nepřítomně vyhlížejícím Tommy Lee Jonesem, tak stejný šmrnc, energii a šťávu má přítomné vyšetřování nejnudněji zpracovaného případu za dlouhá léta. Když k tomu pak ještě připočtu fakt, že k dopadení vraha hlavní postavě dopomohl nějaký čtyřicet let mrtvý generál, který se mu sem tam zjeví, vypustí nějaké to moudro a šerifovi je hned jasné, kudy vede stopa, nemám jediný důvod tento počin neoznačit za zoufale podprůměrnou, utahanou, nudu. A tak Odpad nedám jen za docela slušně působivou atmosféru, což ovšem též není zásluha tvůrců, jako spíš prostředí a využití jižanských zvyků a nezaměnitelné hudby. Každopádně ani to už nezachrání můj celkový pocit, že jde o naprosto zbytečný film.(2.7.2013)

 • O´Neill
  ***

  Projekci jsem dlouho odkládal s tím, že na něco takového musí mít člověk chuť. Přece si nepustím mysteriozni drama v době, kdy se chci uvolnit a zasmát, že? Bohužel však ani to, že jsem měl chuť, tomu nijak zvlášť nepomohla. Můj oblíbenec Tommy zachraňuje film jak se jen dá, ale sám to nezvládne. Film je totiž odfláklý, a i přes docela solidní námět se tady toho děje prachbídně málo. Celé je to zkrátka nudné, a bez většího napětí. Ty slabší tři hvězdy tomu dám jen kvůli Tommyho, jinak by bylo hodnocení rapidně nižší.(16.9.2011)

 • Rex Mundi
  ***

  Forma prevyšuje obsah, až do tej miery, že po týždni mám problém spomenúť si aké všetky dejové línie tam boli a ako sa vyriešili. Zato si dobre pamätám atmosféru dusných močarísk, nadprirodzené motívy s vojskom a iné "mysterióznosti" (ktoré mi napodiv absolútne neprekážali, naopak - do filmu, do krajiny a k postave Tommyho Lee perfektne zapadli) a aj útržky scén, príbehov a obrázky ľudí, ktoré dokázali zaujať. Zvláštny hypnotický druh filmového rozprávačstva, ktorý fungoval a vyliezal z televízora, i keď som popri nepozornom sledovaní chodila okolo a robila rôzne domáce práce. 3,5*(8.7.2013)

 • Morholt
  ***

  Tommy Lee Jones ve své klasické roli zamlklého strážce zákona v poněkud přepostavované, přezápletkované a vůbec celkově přeplácané krimi. Tavernier rozehrál tuhle partii na všechny strany a já z toho nakonci získal pocit, že ani jednu linii nedotáhl do úplného konce resp. dotáhl, ale ty závěry byly příliš povrchní a rozhodně mě neuspokojily. Na druhou stranu potěšilo herecké obsazení, ačkoliv jak Goodman, tak Kelly Macdonald, Peter Sarsgaard a již zmíněný Tommy mají na kontě kvalitnější role. 50%(22.11.2009)

 • PDcz
  **

  2** body Krize středního psaní. Při pomyšlení, že tu mám něco napsat je v mi prázdno.. já už vážně nevím co psát.. krize [2] Minus 1* bod Zdá se mi to, nebo Tommy Lee Jones hraje poslední dobou ve strašně ukecaných filmech? [0] Minus 1* bod A když jsme u těch ukecaných filmů. Nevím jestli koukám tak tupě na ten film nebo ty kecy vůbec nechápu. A takový nadšenec, abych si pasáž pouštěl 3x abych to pochopil dělat nebudu. [0] Minus 1* bod Celé to vyšetřování jsem nějak nepochopil. Začíná to vypadt, že jsem měl celkem nechápavý den. A divíte se? Kdo se má v tom počasí učit!! [8] POZOR NÁRAZNÍK 40 let mrtvý černoch v řetězech bez oblečení v bažině, ale on vidí že nemá tkaničky.. chci být taky detektiv..(30.8.2009)

 • - Film byl natočen podle románu In the Electric Mist with Confederate Dead od autora James Lee Burke. (Pattrick)