Grey Gardens (TV film)

Grey Gardens

Drama / Životopisný

USA, 2009, 100 min

HBO prostě dramata točit umí. Místy sice trochu zdlouhavé, ale jinak výborné drama s dobrou dobovou atmosférou a hlavně exceletními hereckými výkony. Jessica Lange se svojí bezchybnou kreací zas tolik nepřekvapí, Drew Barrymore tady ale předvádí asi svůj nejlepší výkon v kariéře a dokazuje, že má navíc než na přiblblé romantické komedie a podobné věci.80%(9.5.2010)

Zajímavé a nelichotivé role hlavních protagonistek, kterých se obě herečky zhostily bravurně (zejména Drew umí překvapit). Téma děsivé (jak hrůzně někdy mohou matky selhat, když brání dětem v separaci, jaké zajetí mohou představovat různé duševní poruchy, které bublají pod povrchem, pod fasádou plnou třpytek a lákadel), ztvárněné s neobyčejnou nonšalancí. A taky téma zajímavé, o kterém jsem nic nevěděla (příbuzné Jacqueline Kennedy). Nadprůměrný "TV film."(2.5.2010)

Netradiční snímek zajímavě kombinující stylizovanou dobovku se syrovým dokumentem a filmem o dokumentu. Právě tato druhá čás je velmi silným nosníkem pro film, retrospektivy jsou dost mdlé a nekonvenční. Přesto však právě kontrast je to, na čem film stojí a co činí neobvyklé výkony obou skvělých hereček tak dechberoucí. Jejich ztvárnění dvou postav, kterým utekl život mezi prsty a z nichž se staly dvě svérázné figurky mě velmi navnadilo na původní dokument, který musím zhlédnout, abych této dvojici pronikl ještě více pod kůži.(12.10.2010)

Občas se život ubírá zajímavými stezkami a my ho slepě následujeme. Pro prazvláštní cestu se rozhodly i matka a dcera Bealeovi. Otázkou zůstává nakolik to byla volba vědomá a nakolik byla založená na posunutém vnímání reality a emoční výjímečnosti obou žen. Ale ani ve svém nejhubenějším období obě Eddie neztrácely chuť k životu a lásku jedné ke druhé. Takže vlastně žily plnohodnotným a dost možná, že i šťastným životem. Kdo ví? A co si vlastně přát od života víc, že? (Herecký koncert dvou vynikajících hereček v mistrné televizní režii Michaela Sucsyho!!)(7.5.2010)

Matka a dcera uzavřené v osamělém domě mají jedno společné: obě se zklamaly ve svých vztazích k mužům a uzavřely se před mužským světem do svého vlastního ženského mikrosvěta. Pohled do tohoto mikrosvěta je smutný i fascinující zároveň: obě ženy po ztrátě partnerů upadají do dětinskosti a dlouho není jasné, nakolik je jejich vztah obohacující nebo destruktivní.(9.10.2011)

• - Drew Barrymore mala počas natáčania alergickú reakciu na koži na tvári, nakoľko bola nútená nosiť veľa mejkapu. (chesterko)

• - Drew Barrymore prohlásila v mnoha rozhovorech, že se snažila být co nejblíže své postavě a během natáčení trávila spoustu času sama odříznuta od okolního světa a přátel. (..Lucas..)

• - Panstvo s domom, kde hlavné postavy žili, sa volá Grey Gardens a nachádza sa na adrese 3 West End Road a Lily Pond Lane v Easthamptone, štát New York. (elanius)