V jednom ohni

• USA Fireproof
všechny plakáty

Caleb Holt zachraňuje jako hasič ostatní lidi, ale vlastní manželství se mu rozpadá. Když už stojí na prahu rozvodu, otec ho požádá, aby vyzkoušel čtyřicetidenní experiment na záchranu manželství. Jenže aby uspěl, musí nejprve vyřešit svůj vztah k Bohu.  Hrdinou romantického dramatu s náboženským podtextem je kapitán Caleb Holt (Kirk Cameron), odvážný požárník, který neváhá riskovat svůj život pro záchranu ostatních. Své manželství s Catherinou (Erin Bethea) však zřejmě zachránit nedokáže. Po sedmi letech se dvojice ocitla na pokraji rozvodu, a když už se zdá, že rozchodu nemůže nic zabránit, vloží se mezi ně Calebův otec John (Harris Malcolm). Požádá syna, aby ještě vyzkoušel čtyřicetidenní experiment, v němž se bude snažit proniknout k srdci své ženy. Caleb se zpočátku nesetkává s úspěchem, ale nakonec pochopí, že nejprve si musí dát do pořádku svůj vztah k Bohu, aby pak mohl zachránit své manželství. (oficiální text distributora)

Mia Zoldy

Toto nie je film o kresťanstve. Toto je hlavne o vzťahu dvoch ľudí, ktorí sa kedysi milovali ale postupom času odcudzili. Je možné, že sa láska postupne začne strácať, až nakoniec zmizne? Čo keď bola iba zatlačená kdesi do kúta a treba sa prehrabať pár nepríjemnými vecami, aby sme ju opäť objavili? Tento film nebol o žiadny oscarových hereckých výkonoch. V postate i príbeh bol veľmi jednoduchý. Bol skôr spôsobom či smerom ukážky, že aj to čo je možno na pohľad stratené, sa dá ešte zachrániť. A vyskúšať presne nadefinovaný postup, ktorý trvá štyridsať dní, nikoho nezabije. Príjemné sledovanie, jednoduché, plné nádejí a s happy endom. Niekedy je potrebné aj takto využiť čas. ()

Licher

Těžko hodnotitelný film. Pro stránce filmařského řemesla se tomuto titulu nedá zas tak moc vytknout. Díky tomu si film dokáže udržet divákovu pozornost i přes jeho případné problémy s přijmutím poselství tohoto díla, což zrovna zde považuji za opravdu úctyhodný výkon. Každopádně s obsahem filmu mám opravdu problém, a tak nemohu hodnotit výše. Cesta hlavního hrdiny k víře a pochopení své ženy je podána natolik násilně a uměle, že je to až k nevíře a degraduje tak celý film na lacinou křesťanskou agitku. ()

amebix

Zaujimavé ako veľmi tu mnohým vadí že je film Kristocentrický. A pritom mnohé ludské životy boli na tomto svete zmenené práve podobným spôsobom a snáď ešte zázračnejšie než v tomto filme. Ale zároveň chápem že slovo cirkev bolo v dejinách, a aj v súčasnosti dosť zneužité, preto v sebe podobné téma zanecháva práve rôznorodé a kontroverzné dojmy. Čiže stále najviac platí že ak neokúsiš na vlastnej koži nepochopíš resp. biblicky: Okuste a uzříte, že Hospodin je dobrý. Blaze muži, který se utíká k němu. ()

Bohulib

Ačkoliv jsem křesťan, takto podaná radostná zvěst mě neoslovuje. Navíc byl film hodně schematický, prvoplánový a naprosto předvídatelný. ()

doginko

Film s veľkým potenciálom a silným príbehom,ktorý kazia náboženské bla,bla,bla....Je to skôr zamerané na určitú skupinu diváka to film kazí. ()

macherano

Tak toto je jeden z najlepsich filmov co som v poslednom case videl ziadne famfary kino jedine hbo a net. A uz som ho videl asi 3 krat a stale je vyborny tak poucny a vyborny film.Ked uz aj kamos bol z neho mimo to uz je co povedat a sklenene oci seci sme mali :D tak silny pribeh dej postaveny na cistej ale vybornej hereckej kvalite aj ked neznamej bez nejakych efektov ale vyborny scenar postupne gradujuci ku koncu keby takto kazdy prehodnotil svoj zivot na tejto zemi svet by bol ovela krajsi a zachranilo by to vela manzelstiev ,len, treba chciet. Nie ja som ten dolezity ale on ona partner a ten kto nas ma viest ten kto nas vytvoril vie najlepsie co mame robit... takze 5 hviezd je to jasne. P.S. Tu vobec sa nevratila k nemu kvoli peniazom ale islo uplne o nieco inee on setril na to co chcel velmi dlho ale nikomu to nebolo prospene proste to bol jeho rozmar a obetoval to na niekoho ineho nezistne to daroval tam kde je s toho vacsia potreba. Odobral si to co chcel on a dal druhemu to je najlepsi skutok aky moze jeden clovek urobit pre druheho cloveka vzdat sa svojich vyhod v prospech druheho nezistnym sposobom vtedy skutocne milujeme. Asi ludia co hovira pravy opak nikdy takyto skutok neurobili a vobec nechapu silu skutocnej lasky. A to je presne ten problem ze tento cit sa v ludoch vytraca a vladne sebectvo. Skoda ze nebol v kinach urcite by mal uspech samozrejme pre konkretne pubikum ale herecke vykony boli podane skvele skoda ze bol zaradeny k b ckovym filmom...a nakoniec sa vysvihol tak vysoko na a.cko v predaji co od neho nikto neocakaval klobuk dolu.. ()

Juniore

Film často krát odpisovaný ako fanatický či fanaticky kresťanský. Pravdou však ostáva, že tento film uznáva etiku a morálku. Ako príklad poslúži nerozlučiteľnosť manželstva, o ktorom film pojednáva ako o hlavnej myšlienke. Nie je veľmi bohatý na akciu, o to však kvalitnejšie spracovanú. Za zmienku stoja len dve: záchrana ľudí z auta pred idúcim vlakom, záchrana dievčatka z horiaceho domu. Film je veľmi vyvážený, dotváraný lyrickými epizódami sprevádzanými podotýkam gospelovou hudbou. Aj keď sa môže zdať, že film útočí na citlivú stránku človeka, nie je to tak. Film rozpráva príbeh o láske a manželstve, ktoré môže prežiť jedine bez egoizmu či až egocentrizmu jednotlivcov, neochoty zmieriť sa a v neposlednom rade o žití morálneho života. Otec hasiča pritom nepripadá umelo, a nie je žiadnym pastorom. Skôr je to chlapík, ktorý chce pomôcť svojmu synovi maximálne ako vie, a síce cez kresťanstvo a zmierenie sa s Bohom. V neposlednom rade pre všetkých "kritikov" kresťanstva a teizmu ako takého: Ak toto je fanatický film, potom zakážte všetky, ktoré vnucujú pohľady na svet prostredníctvom iných náboženstiev ako sú New Age (väčšina novodobých, dobrodružných a údajne historických filmov o neuveriteľných objavoch); Taoizmus a Konfuciánstvo, Hinduizmus či Budhizmus (filmy o bojových umeniach, joge, a pod.) a mnohé iné. Hodnotenie 95% ()

Pukancek

nechapem tych co tu nadavaju na akusi agitku krestanstva aj ked su neveriaci, pretoze vo filme je ukazane jedine to, ako by malo prebiehat kazde zdrave manzelstvo, ci uz medzi veriacimi alebo neveriacimi (dovera, ohladuplnost, pozornost,....) Mne sa film velmi pacil, videla som ho 2krat :) urcite prinasa do zivota vela informacii, hovorenie o Bohu je vo filme poukazane nenasilnou cestou, extremne povolanie Caleba ozivuje pribeh, pretoze nezapasi len s ohnom v praci ale aj doma - co vychadza z nazvu filmu :) U mna 5* PS: len ma zaskocila ta jej vypocitavost :D ona sa stale otovila na tu stranu kde boli peniaze hehe ()

Darriel

Nejlepší na tom je, že tam, kde by jiný film finišoval, tenhle jde o kousek dál. A pak ještě kousek. Někdy to bylo na hraně kýče, ale u amerického filmu se to dá předpokládat. Navíc je to film protkaný křesťanstvím nenásilně, nejen že to není prvoplánovité a nucené, ale velmi dobře to vyjadřuje propojení mezi tím být milován a umět milovat. ()

in flames

Dávam tri, keďže po filme v mne ostal príjemný pozitívny pocit. Ako celok film pôsobí zvládnutý a úpsešne plní svôj cieľ, asi by som prehryzol aj nedostatky typu. kresťanská agenda a hudobné klipy seriálového typu, čo však pre film s označením "dráma" neobstojí je výkon hercov (možno omedzujúce predpísané dialogy) a akosi málo postáv, ktoré by sa rozvíjali, postavy jednajú naivne a jednoducho predvídateľne, a aj to jednoducho rozprávkovo skončí, a to je jeho najväčšia slabosť, pre náročnejšieho diváka je to proste málo, pre človeka hľadajúceho trochu romantiky a povzbudenia je to pravdepodobne celkom pozerateľné. ()

Tess17

Strašný klišé. Kdyby v tom nehrála roli víra, tak by to šlo do kytek snad úplně. To je tak, když pár opustí první zamilovanost, chlap se věnuje víc práci a ze ženský se stává hysterka. Ach jo ... Nakonec se na to ale dalo dívat, i když u mě celou tu dobu bojovala nuda s mírnou zaujatostí. ()

Icewalker

V mnoha chvílích filmu jsem si nebyl jist, zda některé z vtipných momentů byly takto zamýšleny, a kdy to prostě jen autorům ulítlo. Herecké výkony byly leckdy trochu přehrané - prim hraje otec hlavního hrdiny, který při výkladu o Bohu působí jak chlápek z reklamy o hypertrofii prostaty :-) K plnému vychutnání vtipných momentů doporučuji sledovat v kolektivu ;-) Film fungoval zároveň jako drama i jako komedie (i když někdy nechtěně) a nečekal jsem, že křesťanský film může tak skvěle bavit po celou stopáž. Už se těším, až si na něj někdy zase najdu chvíli. ()

A.L.F odpad!

Odpad - tak špatný film jsem už dlouho neviděl. Naprosto neuvěřitelné postavy, toporní herci, zápletka jak z Bravíčka. Navíc neustále se opakuje, že on a ona nemají vzájemný respekt! Samozřejmě jim pomůže bůh, no čert aby je vzal! Fuj a nikdy víc. ()