poster

Sestra

 • anglický

  Sister

Drama / Romantický

Česko, 2008, 70 min

Režie:

Vít Pancíř

Předloha:

Jáchym Topol (kniha)

Scénář:

Vít Pancíř

Kamera:

Martin Čihák

Producenti:

Jiří Konečný

Střih:

Adam Brothánek

Zvuk:

Alan Šubert
(další profese)

Externí recenze k filmu (5)

 • Filmoláda.cz (Tereza Adámková) ***

  "Na motivy kultovní knihy Jáchyma Topola Sestra z roku 1994 vznikl celovečerní debut experimentálního filmaře Víta Pancíře, který na plátna kin přináší něco, co je pro současný český film naprosto nevídané – nepodbízivé umělecké dílo." (více)

 • Premiere.cz (Aleš Smutný) ***

  "Sestra rozhodně není film pro každého, jde o snímek se silným uměleckým zaměřením, a pokud chcete přímo vyprávěný děj, tady nepochodíte. Jinak ale tenhle pokusný útvar dobře funguje, a to i když možná nedokážete přesně identifikovat, o čem to všechno vlastně bylo." (více)

 • Tiscali.cz (Jan Jaroš)

  "Vznikl svérázný počin, snad oslovující příjemce shodně naladěného. Pro ostatní však vystává nepříjemná pachuť chtěného paumění, které jen potvrzuje, že ne každá jinakost nutně přináší nebetyčné hodnoty. Jde o dílo, které se vymyká běžným hodnotícím postupům, prozrazuje osobnostní zaujetí zjevně…"

 • Velkaepocha.sk (Kateřina Šebelová)

  "Jáchym a Filip Topolovi i Vít Pancíř jsou však s filmem spokojeni. Těžko zařaditelný snímek řadí někam mezi formální film, melodrama a hudební film. S návštěvností si příliš hlavu nelámou. Jak výstižně říká autor knižní předlohy Jáchym Topol: „Dobře vím, že na jednoho čtenáře, který Sestru přečte,…" (více)

 • 25fps.cz (Miloš Kameník)

  "V současné tuzemské tvorbě snese Pancířův snímek srovnání snad jen s posledními filmy Jana Němce. Sestra ale není experimentálním filmem ve smyslu objevování nových cest kinematografie, nejedná se o pokus-omyl, ostatně režisér si napsal velmi detailní scénář (nevylučuje automaticky experiment).…" (více)