Operace Dunaj

Operation Dunaj

Komedie / Drama

Česko / Polsko, 2009, 104 min

• Djoker

Umění vyprávět v sobě opravdu nemá každý. Vlastně ani pořádně nevím, o čem to bylo. Představte si, že někdo sedí na hajzlu a vy se na to díváte. Prostě zbytečnost, ubohost, znechucení a ztráta času v jednom. Úplně vidím ty lidi, jak vycházejí ze sálu a nejraději by si jednu vrazili za to, že vyhodili prachy za takovou blbost.(20.8.2011)

• kagemush

Bravo Glomb! Nuvěřitelná schopnost tady toho pána udělat z partičky výborných (nebo alespoň kdysi výborných) herců statující panáky mě natolik ochromila,že jsem to celé dokázal slupnout,- s takovou chutí jako když jste někdy nuceni spolknout sopl.A že jsem to vydržel až do konce svědčí o mém latentním masochismu.(řeknu vám ,že masochisti musej mít teda ale kurva tvrdej život!)(21.8.2011)

• Olík

Neválečně válečný debut polského režiséra Jaceka Glomba, který se netají obdivem k české tvorbě, zejména panů Hřebejka a Menzela (jaká musela být jeho radost, když se mu jednoho z nich podařilo obsadit), inspirovaný jeho vlastní divadelní inscenací o zabloudivší osádce třicetitunového kolosu T-34, jejíž misi za osvobození Čechů trpících následky kontrarevoluce zastaví až zdi poklidné vesnické hospody. Hospody, jejíž osazenstvu se touto událostí převrátí životy, stejně tak jako polské čtveřici obsluhující tank poeticky přezdívaný Beruška. Polská herecká smetánka (Zamachowski, Stuhr, Bluszcz, Grzeszczak) kooperující v této koprodukční komedii s českou hereckou smetánkou (Polívka, Holubová, Dušek, Issová) se netají nemalými ambicemi. Bohužel výsledkem je spíše nenávratně utopených padesát miliónů korun :((24.11.2011)

• standsiller

Od obsadenia, ktoré bolo do filmu vtesnané som čakal omnoho viac. Čo však pomôžu herci, keď tu zlyhal iný faktor? Až na pár úsmevných momentov tento film nevypovedá o ničom. Niekto prišiel, ostal, zavadzal a do všetkého hrala jazyková bariéra a situovanie ku koncu známych 60-tych rokov. Pravdy sa človek v tomto filme nedočká. Ospravedlňuje to jedine titulovanie "komédia" ale tá dráma, ktorá sa tomu pripisuje tiež. Nerozumiem prečo. Len tam pichli niekoho kto príde o život aby človeka na chvíľu odpútal od "uvoľnenej atmosféry" . Pričom z tohto celého pri troche šťastie mohol vzniknúť zaujímavý snímok v štýle " Pelíšky" .(11.9.2011)

• Eraserhead

Hodnocení "odpadem" se u mě vyskytuje dost zřídka. Nyní s hrůzou zjišťuji, že posledních pět "odpadů" jsem přiklepl české kinematografii. Navíc u filmu s "pelíškovským" obsazením se nechce věřit, že něco takového může nastat. Bohužel může. Jediný, kdo letos dokázal do české komedie dostat vtip, byl Robert Sedláček v Mužích v říji. Vše ostatní (včetně Dunaje) je jen těžká nuda (2 Bobule) až trapnost (Ulovit miliardáře).(5.12.2009)

• - Polský tank ve filmu je ve skutečnosti tankem českým - nenašel se T34, který by mohl producent ze svých prostředků zaplatit. (hippyman)

• - Eva Holubová prohlásila, že hrát v takovém filmu je její národní povinností. (hippyman)

• - Majitelem tanku "Beruška" je sběratel František Koch. (hippyman)