Operace Dunaj

Operation Dunaj

Komedie / Drama

Česko / Polsko, 2009, 104 min

• zette

Pred shlednutim tohoto filmu jsem neveril, ze by mohl byt tak spatny, jak se prezentuje na tomto webu. No, ono je to jeste horsi... Nechapu, jak takova kravina muze byt navic v koprodukci. To, ze tam hraje vicemene nase momentalne herecka elita je spise k smichu nebo k placi? Ve filmu nefunguje vubec nic. Zlate komunisticke propagandisticke filmy.(20.8.2011)

• Snorlax

Viděla jsem i horší filmy, nebylo jich moc, ale nějaké se najdou. Děsí mě, kam spěje česká kultura, humor je nahrazen primitivním vulgarismem, místo herců se před kamerou pitvoří sbor těch, kteří by herci rádi byli. A všemu vévodí pitomý scénář, jenž se do závěru filmu obul s takovou vervou, až z toho šokem omdlévali i mravenci. Závěr filmu musel urazit i inteligenci plastové lahve.(20.8.2011)

• Hepy13

Vážně se nepamatuji kdy jsem naposledy viděl takovou blbost po všech stránkách. Děj tu prakticky neexistuje, nic zajímavého se tu neděje, film je prostě o ničem! Nechápu jak tolik výborných herců může hrát v takovém braku. Je to doslova devastace a výsměch filmům zabývajících se válečnou tématikou. Kdyby to bylo alespoň nějaké drama, komedie a nebo třeba i parodie tak O.K. Vlastně ani nevím do jakého žánru tento film zařadit, možná by bylo potřeba vytvořit novou kategorii - "Trapárny " Odpad moc často nedávám ale tady nemohu jinak.(13.9.2011)

• igi B.

Formou i obsahem čuročirý H N U S ! ! ! . . . A dle sdělení v úvodních i závěrečných (více je více, že...) titulcích - "umělecká supervize" (sic!) - Jiří Menzel. Tož super, pane Oscar'67! . . . Tak tím se to zase jednou všechno vysvětluje. Král je nahý, křičí kritičtí a soudní diváci, zatímco stádo kdesi pobekává, pomalu vedeno na kulturní jatka... Za připomínku pak stojí i celá ta zbylá naše >elitní< zasloužileúdmělecká čudlárna - polské mistry přicmrndávače nevyjímaje, co se v téhle sračce >za korunu złoty šekel< zjevně tak ráda namočila. Ani se netřeba divit, proč ty naše pisskultůry kinomatopatické bratrské jsou dnes tam kde jsou... Dziękuję kurwa, nigdy nie zapomnę! - - - - - (Poprvé a naposledy viděno na novácké chcankovizi v předvečer "výročí", hodnocení 777., pakomentář zde zhnusený symboligicky jako osmašedesátý - 20.8.2011)(20.8.2011)

• plutofv

Nápad= námět dobrý, ale tak nevyužitý, tak nezábavný. Cítím někde v podhoubí vzor v 60. letech ve filmech M. Formana, ale tenhle film nepřináší ani výpověď o povahách a reakcích lidí v situaci, kdy je třeba se postavit na nějakou stranu. Ale i přes veškerou snahu je ten film strašně nudný a to je asi největší malér. 15% za herecké výkony anšich herců.(19.3.2017)

• - Film bol natáčaný v meste Sobotka a na ceste medzi obcami Mladějov a Stéblovice. (dyfur)

• - Majitelem tanku "Beruška" je sběratel František Koch. (hippyman)

• - Polský tank ve filmu je ve skutečnosti tankem českým - nenašel se T34, který by mohl producent ze svých prostředků zaplatit. (hippyman)