Operace Dunaj

Operation Dunaj

Komedie / Drama

Česko / Polsko, 2009, 104 min

• lubospoti

Jestli to měla být komedie, tak kde byl proboha humor?? Přišlo mi to jako by se režisér inspiroval úspěchem francouzských komedií o sedmé rotě. Bohužel jediné co s nimi má jeho film společného jsou postavy vojáků nehrdinů. V tomto snímku také cítím trochu snahu o vyrovnání se s historickou událostí, na kterou asi Poláci pyšní nejsou. Ale tímto filmem se s ní rozhodně nevypořádají se ctí. Jediné pozitivum je herecké obsazení a pár (opravdu jen pár) hlášek. Ale to je na film zoufale málo. Jinak je ve filmu nudy jako vody v Dunaji.(4.8.2013)

• kagemush

Bravo Glomb! Nuvěřitelná schopnost tady toho pána udělat z partičky výborných (nebo alespoň kdysi výborných) herců statující panáky mě natolik ochromila,že jsem to celé dokázal slupnout,- s takovou chutí jako když jste někdy nuceni spolknout sopl.A že jsem to vydržel až do konce svědčí o mém latentním masochismu.(řeknu vám ,že masochisti musej mít teda ale kurva tvrdej život!)(21.8.2011)

• Big Bear

Snaha nasadit zde ,,Pelíškovskou" partu s pár vyhasínajícími hvězdami a pár mlaďochy coby základní recept na divácký úspěch zde evidentně nevyšla. Nefunguje zde ani retro vlna a rádoby dramatická zápletka z okupace 1968. Nevěřil jsem jí stějně jako v Renčových Rebelech. Slovanská - Polská - uřvanost mi taktéž nesedla. Internacionální záměr tu nějak vyzněl mimo...Zkrátka nebylo to drama, nebyla to ani komedie, bylo to takové uřvané tesilovo - krepsylonové nic o ničem s jedním pěkným tankem. Celou dobu od výjezdu tanku jsem si říkal, že se to musí nějak rozběhnout, ale najednou byl konec (ten stál vůbec za to!) a nerozběhlo se nic. Jako vždy v těchto případech dávám jednu hvězdičku za snahu. Je to ale s odřenejma ušima a - odpad - mne svrběl na klávesnici! *(20.8.2011)

• Hepy13

Vážně se nepamatuji kdy jsem naposledy viděl takovou blbost po všech stránkách. Děj tu prakticky neexistuje, nic zajímavého se tu neděje, film je prostě o ničem! Nechápu jak tolik výborných herců může hrát v takovém braku. Je to doslova devastace a výsměch filmům zabývajících se válečnou tématikou. Kdyby to bylo alespoň nějaké drama, komedie a nebo třeba i parodie tak O.K. Vlastně ani nevím do jakého žánru tento film zařadit, možná by bylo potřeba vytvořit novou kategorii - "Trapárny " Odpad moc často nedávám ale tady nemohu jinak.(13.9.2011)

• Kratoc

Zaplatit za tohle vstup do kina, tak bych si tu ruku musel useknout. Adept na nejotravnější film posledních let. Po deseti minutách jsem se poprvé podíval na hodinky, kdy už to bude končit a vydrželo mi to (ta kontrola hodinek co deset minut) až do konce, což považuji za takové své malé vítězství (že jsem to dokoukal).(21.10.2010)

• - Majitelem tanku "Beruška" je sběratel František Koch. (hippyman)

• - Film vychází z divadelní inscenace, kterou Jacek Glomb úspěšně uvedl v divadle v polské Legnici. (Bart)

• - Film bol natáčaný v meste Sobotka a na ceste medzi obcami Mladějov a Stéblovice. (dyfur)