Gilgamesh (TV seriál)

ギルガメッシュ

Gilgamesh

Animovaný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

Japonsko, 2003, 26x23 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (2)

No i když to celkově není žádná bomba, tak první díly bomba byly, už jen, že je použita skladba od Beethovena z klavírního koncertu No.5 a nádhera Adagio, tu prostě mám strašně rád. Animé má i výbornou atmosféru, jenže příběh pak začne mít trošku problémy a už sklouzává do průměrnosti, navíc konec také není nic extra. Ale stále jde o dobré animé. Za mě 60%(31.12.2010)

• Naushika.

Tak takhle ne! Jako pointa, která přišla v posledních pěti minutách posledního dílu je dost zajímavá a neotřelá. Jenže celý seriál k ní ani náznakem nesměřuje. Obsahuje sice spoustu skvělých nápadů - ty jsou ale zpracovány hrozně rozpačitě a nijak nezdůrazněny, vyznívají do prázdna a naprostá většina děje je o ničem nebo o něčem pro hlavní myšlenku zcela nepodstatném, ač se to podstatně tváří, což způsobuje ten pravý chaos. Já osobně jsem šílela hlavně z naprosto zvrhlého vyžívání se ve frustrujících nespravedlnostech, nedorozuměních, projevech slabošství a zoufalství hrdinů a jejich pitomých vztazích bez naděje na jejich vylepšení. Krom toho vážně dost nesympatické postavy a fakt ošklivá kresba. Kdybych to nebyla protrpěla až do konce a neseznámila se s tím, o čem že to vlastně mělo v úmyslu být, ohodnotím to ještě hůř. Jako myšlenka a záměr tam byly - ale očividně jen v představách tvůrců, do seriálu se je nějak nepodařilo dostat.(25.5.2010)