Bernhardiner

Kdo má rád staré československé snímky jako například Okénko nebo Velbloud uchem jehly, bude nejspíš spokojen. Je totiž výborně obsazen (představitel loďaře hodně připomíná Oldřicha Nového v jeho nejslavnějších letech), zápletka je zde zajímavější než u zmiňovaných snímkú a ta "chudá" dívka není naštěstí služka žijící u rodičů žebráků kdesi ve sklepě. Jen dluží, kam se podívá, stejně jako její zaměstnavatel, šéf tanečního divadla. A tu se na dívenku usměje štěstí, začne být díky nedorozumění považována za milenku loďaře Landheima. Proto je rázem všemi obletovaná, dostane v divadle hlavní roli a její krejčová ji pořídí na Ladheimův účet drahé šaty a několik luxusních módních doplňků, mimo jiné třeba i norkový šál. Landheima samozřejmě zajímá, komu ty všechny věci zaplatil, a proto se vydává do divadla za naší slečínkou, která však očekává novináře. Zbytek příběhu tady líčit nebudu, protože nechci ostatním divákům prozradit to, co je na tomto filmu nejzábavnější, snad jen naznačím, že název prozrazuje mnohé. //Zhlédnuto v rámci Challenge Tour: 30 dní se světovou kinematografií// 70% ()