Wyvern (TV film)

Pinar Toprak

Kirk Shaw

Scénografie:

Renee Read

S přihlédnutím na to, že se jedná o lacinou tv produkci, je výsledek velice podařený. Zvláště podařené jsou triky. Co je zde však blbé jak pumpa na saně, tak rozhodně scénář. Logika je pro scénáristu cizokrajné slovo neznámého významu. Naštěstí celý film je velice schopně natočen, vyváženě, že jsem se skoro vůbec nenudil a čas u něj plynul jako voda ve Vltavě v létě 2002.(19.10.2010)

• merigieren

Začátek tak nějak ujde, velká PC potvora žere na co narazí. generál Hamond ( :-) ) běhá s M16, Policie (potrhlá indiánka a přátelský šerif) jde do kytek. Stařenka provolává hlášky o bohu, místní kutil se stává hrdinou a organizuje odboj. Potvora vždy přiletí, někoho odnese, sežere, hraje si s nima. V půlce sem si začal hledat novou tiskárnu na druhém monitoru, po 15 minutách sem se vrátil akorát na zpověď hlavního hrdiny o své náklaďákové nehodě, pak zas jako vždy přilítl dráček. Oni si začli hrát s dračími vejci, obludě se to moc nelíbí. M16 pracuje na 100%. Nakonec jedno vejce ukradnou a dost pochybně lapí dráčka do náklaďákové pasti. Teď du vraždit zase já komáry :-)(25.8.2009)

• slovan1

Opravdu bečko jak vyšité. Od příběhu se zázraky čekat nedaly. Herci různa směska, dalo by se řict, vesnických balíku. Drak celkem povedený, akorat nevím, jestli by vydržel tolik kulek, co musel při svých lovech schytat... Prostředí na Aljašce zvoleno dobře... Myslím, že kdyby se náhodou něco takového probudilo, bylo by to zrovna někde na severu.(18.10.2010)

• verbal

Co taky čekat od "filmu", když už jeho název připomíná citoslovce dávení? Takže: Za humny nějaké aljašské prdele je drak! A každý je pro něj princezna. Žere výhradně mezi desíti metry čtverečními papundeklových kulis a na padesáti metrech okresky z Wykuřmingu do Wylišpepsee. Je vidět, že všechno ostatní je na draka! Ten místy vypadá, že tak tak přežil Putování s dinosaury, místy Cestu do pravěku. Jeden místní vidlák, jehož otec byl v Oslu, tedy chci říct z Osla, no zkrátka Nor, má vynikající historku, že ho tam poslal Odin! Na Aljašku!!! Asi, aby mu nesral do fjordu... Nebo aby to mohlo být v Americe! Tak jako tak, místním nesežraným dojde trpělivost a utvoří úderné komando ve složení: drsný trucker s traumatem + vymaštěná servírka = VLPP, vysloužilá guma na důchodě, vesnický idiot (pateticky sežrán v 82. minutě) a nějaká bruneta vyloženě pro ozdobu. Ti chytnou draka za vejce a když jej to vytočí, nesmírně dramaticky ho přejedou autem, které posléze vybuchne v nádherném oblaku ručně malovaného kouře! Paráda!(4.8.2010)

• Campbell

Další slabota od MenEater series(potažmo Syfy). Já se na film těšil po tom co jsem viděl poměrně slušný Sand serpents, ale zase je to od Monroe kterej zas takovou prakci nemá. Co na tenhle film říct? Snad jen že má solidní monstrum který vypadá poměrně dobře, až mě to překvapilo, strašně slabý herce kteří se tváří jako kdyby se musely jít vysrat. Jinak je to podprůměrné béčko pro televizi, viděl jsem daleko lepší.(29.9.2012)