• c.tucker

Odehrává se podle klasického scénáře: takový maličký SPOILER Kamarádky až za hrob, taková malinkatá krize (takže protivnice), uvědomnění (takže zase kamarádky s děťátky). konec SPOILERu Ale kdo by od toho něco takové nečekal, tak je velmi naivní. Prostě a jednoduše to nefunguje i s vypnutým mozkem a to je chyba, žádný vtip, prostě nic, jen pěkné holky připravují svatbu.(29.3.2009)

• FilmFan24

Jestliže byla "Kamarádova holka" na vagínu, tak "Válka nevěst" je pro změnu na granát. Oba filmy shodou okolností s Kate Hudson. Nevím jak vám, ale mě se zdá, že v poslední době jsou romantické komedie na ústupu a útočí na diváky zbraněmi nabitými slepými náboji. Jak jinak si mám vysvětlit, že pár dobrých herců v první linii nedokáže s režisérem a generálním štábem scénaristů zaútočit a vyždímat co se dá. Pár podařených komických situací, hlavně ta s Anne Hathaway v barvě krvavého pomeranče tančící v klubu či modře šmoulová Kate Hudson, prostě ke spokojenosti nestačí. Prostě a jasně došla munice a zbyly jenom úžasné svatební šaty od věhlasné návrhářky Wery Wong!(17.7.2009)

• Falko

Mam rad Anne Hathaway DOSTANTE AGENTA SMARTA (2008), ktoru som spoznal vo filme DIABOL NOSI PRADU (2006) a celkom mam rad aj romanticke komedie. Ale scenar bol az tak blby, ze jednak mi Vojna neviest neprisla nijak komicka, zaner komedia tu proste nefungoval, aj ked film alebo trailer tak posobil. Pocas filmu vlastne pridete na to, ze cela ta hadka ohladom dvoch svatieb na jeden a ten isty den bola uplne ale uplne zbytocna, ale nic viac nechcem prezradzat. Na jedno pozretie to je, ale dakujem stacilo... 10.02.2009 _____ Kate Hudson - (Liv) +++ Anne Hathaway - (Emma) +++ Bryan Greenberg - (Nate) +++ Chris Pratt - (Fletcher) +++ Steve Howey - (Daniel) +++ Candice Bergen - (Marion St. Claire) +++ Produkcia: Kate Hudson +++ Hudba: Ed Shearmur +++ Videl v kine 10.02.2009 +++(10.2.2009)

Ano - je to blbina, děsivá. Tolik klišé na jednom místě aby jste pohledali, je tu však jedno velké ALE - mě to bavilo. Přesně tak. U tohoto snímku platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Příjemné vtípky, příjemné protagonistky, příjemný film. Pokud chcete zkrátka jen na chvilku vypnout a nehledáte nic světoborného, mělo by jít o standart ve vašem vybírání. Navíc si odnesete cenné ponaučení - se solárkem se to nemá přehánět :)(3.11.2010)

Jo někdy bych chtěl bejt baba a řešit slepičí problémy, ale hold to už je tak zařízený, že skutečně podstatný věci musí řešit výhradně kluci. Jako třeba kdo vyhraje mistrovství světa ve fotbale, který regionální pivo je nejlepší nebo se dohadovat jestli je lepší BMW nebo Mercedes. Na tomhle filmu potěší hned několik faktů. Anne Hathaway umí hodně rajcovně tančit, pobaví a co kluk to fajn povaha. Celkově vzato se jedná o zábavná nenaročnou oddechovku s velmi sladkou příchutí. Samozřejmě film není a ani nemůže být tak zábavný jako zdejší sborové odsouzení tohoto snímku, protože tuhle místní mnohokrát reprízovanou tragikomedii typu "film není špatný, docela jsem pobavil, ale když všichni dávají jednu hvězdu tak jí dám taky" nemůže předčít ani Burian s Chaplinem dohromady.(8.7.2010)

• - Pro scénu, kdy se ve svatební den nevěsty poperou, měly herečky připraveny celkem čtvery svatební šaty. Všechny šaty měly jiné zpracování, ale s tak nepatrnými odlišnostmi, že to ve filmu nejde poznat. Stejně tak Nateův (Bryan Greenberg) oblek při zkoušení není tentýž jako na svatbě. (Patw)

• - Film bol pôvodne zamýšľaný ako tínedžerská komédia, v ktorej mali hlavné postavy obsadiť Emma Roberts a Nikki Reed. Až neskôr sa rozhodlo, že to bude komédia pre mladých dospelých, v hlavných úlohách s Kate Hudson a Anne Hathaway. (U_S_O)

• - Natáčení probíhalo od 31. března do 24. června 2008. (Dlee)