Claim na Hluchém potoku

Předloha:

Jack London (kniha)

Jiří Křižan

Luboš Fišer

Zastrčený a zaprášený klenot čeké kinematografie, hlavně tedy díky výborným představitelům a atmosféře. Škoda jen, že se podobný nadhled a vtip neimplantoval do vícero českých pokusů o western. Jak dokazují snímky Limonádový Joe a nebo Magnetické vlny léčí, humoru je v českém westernu třeba, jinak je k smíchu.(21.2.2011)

Hrušinský a Kostelka v roli vyčuranejch kovbojů co dou hledat zlato na aljašku.Jelikož přijeli pozdě a všechen pozemek u vody je obsazený tak berou za vděk místem u hluchého potoku kde nikdo nikdy ani zrnko zlata neviděl.Vrátí se tak do hospody a při kartách a whisky prodají výhodně flek švédovi.Mysle si že vytěžili z minima maximu.Jaké je ale jejich překvapení když švéd vyrýžuje zlato v hodnotě takřka půl milionu dolarů.Na tak krátkou stopáž se jedná o nadstandartní podívanou.(6.12.2009)

Tri povidky o zlatokopech.Mne se tento cyklus velice libil a v zadnem pripade jsem se nenudil.Hudba pana Fisera je uzasna. Oficialni distributor ma asi jiny vkus nez ja.Kazdopadne skvely vyber hercu.Doporucuji druhy pribeh Claim na Hluchem potoku kde vytvorili skvelou dvojici partaku panove L Kostelka s R .Hrusinskym.Mimochodem je mozno videt oba tyto mistry padlovat na rece i pri jizde na koni.(21.10.2007)

,,DOLÁR! SKORO SOM ZABUDOL AKO DOLÁR VYZERÁ. TU JE IBA ZLATO." __ Narozdiel od ,,Kaňonu samé zlato", kde sa prvé zmysluplnejšie dialógy objavia až v 3/4 jeho 20 minútovej dĺžky a výsledná pointa natoľko nenadchne, "Claim na Hluchém potoku" je so svojimi napaditými dialógmi a dobre prepracovanými charaktermi postáv (najmä hierarchia dua Hrušínský + Kostelka) o poznanie funkčnejší. Akurát nerozumiem, ako sa mohlo na vybrakovanom pozemku objaviť zlato za pol milióna (teda áno - kto má odhodlanie, nájde). ,,Poslední výstřel Davida Sandera" som videl dvakrát, naposledy asi pred 10 rokmi, dej si v obrysoch pamätám bez viacerých podrobností, preto by som v jeho hodnotení zvolil ,,zlatú" (veď o čo iné v poviedkach ide?) strednú cestu. (186. hodnotenie, 17. komentár k filmu)(21.11.2014)

Podobně jako oba zbývající pokusy o londonovský western z triptychu Zdeňka Syrového: z kvalitní předlohy zbyla jen tříšť. Krásná anekdota o zdánlivě „hubeným claimu“ troskotá v Syrového podání na přílišné skicovitosti při vykreslení zlatokopeckého světa. Celek působí příliš ledabyle, postavy jsou až příliš zkarikovány a pointa zdaleka nevyzní, jak by se na dobrou historku patřilo.(7.1.2011)