Moře snů

Sea of Dreams

Mušle vo vlasoch

Drama / Fantasy / Mysteriózní / Romantický

USA / Mexiko, 2006, 99 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $39,200Tržby Celosvetovo $1,378,139(1.3.2010)

• Campbell

Takže mám rád filmy od DVDEDICE jsou to pohodové odpočinkové filmy u kterých vypnu a dost často i překvapí, ale toto opravdu ne. Film o jakési údajně nádherné dívce(která se mi ale vůbec nelíbila) do které se zamilovalo i moře a dávalo to silně najevo. No tohle byla fakt kravina škoda slov 1* za celkem podařený konec. Ale ten konec se měl stát hned na začátku, to bych si potom oddychl.(14.11.2009)

Romantický film plný barev, moře a lásky, o dívce, které nebylo dopřáno, aby ji někdo miloval, protože ji milovalo samo moře. Docela příjemná oddechovka.(30.11.2008)

• RetroMan

Občané mexické vesničky se zamilují do dívky, kterou vrátilo moře jako živou. Žehná sítím, aby měly hojnost. Všichni ji mají rádi, stále se usmívá, tančí a zpívá si. Odtud pramení pověrčivost č.1, že jde o dívku moře. Rybáři loví zlaté rybky, dívka loví černé perly. Pak se do Grécie zamilují dva bratři. Benjamin se jde s Grécií vykoupat a utone. Odtud pověrčivost č.2. že moře zabije každého, kdo se do Grécie zamiluje. Do vesnice přijíždí fotograf Marcelo, který se samozřejmě také do Grécie zamiluje. Bratr Benjamina Sebastien je zhnusen, ale přesto ví, že mu maminka (v podání Sonii Bragy) lásku ke Grécii zakazuje. První noc Grécie a Marcela dopadla dobře, ale přesto Grécie Marcela ještě nemiluje. Druhý den nastal zlom s velkým Z. Na moři se ztratil Sebastien a celá vesnice dává za vinu Grécii, že utonul. Všichni najednou Grécii nenávidí a ona se zamiluje do Marcela. ... Několikrát viděné klišé o milostném trojúhelníku a jeho rozplétání do tvaru úsečky.(2.6.2010)

• Lavran

Zlaté rybky a angličtina s děsivým přízvukem dokazují, že filmem roku dnes může být vlastně... cokoli. Jen mi vrtá hlavou, z jakého důvodu se distributor opomněl zmínit, jaký že to měl na mysli ročník. :)(14.10.2008)

• - Film se natáčel v Tlacotalpanu v Mexiku. (rafix)