Jezero smrti

Eden Lake

Jazero smrti

Horor / Thriller / Drama

Velká Británie, 2008, 91 min

They are just children... they are just children. Nádhera! Proč ´sem to jen tak dlouho odkládal? Fantastický survival, který nedá nevzpomenout na nic menšího než geniální boormanovku Deliverance. Hutná atmosféra, nadmíru sympatické postavy, pusobiví hajzlíci, fantastická kamera, výtečný David Julyan a neskutečně dravá a provokující poslední čtvrtina filmu. Malý zázrak na poli buranského filmu.(22.11.2008)

• Djoker

Zdá se, že alternativní antikoncepcí může být i film. Takový smrady by jistě nikdo nechtěl. Uznávám, že mladá generace upadá do kategorie lidská špína a nad jejím chováním občas zůstává rozum stát, ale vyřizování účtů tímto způsobem se mi zdá poněkud ujeté. Romantická pasáž to rozjela skvěle, ale pak to šlo hodně rychle z kopce. Za každou cenu šokovat, heslo spousty dnešních filmařů. V tomto případě to celé vyznělo hrozně hloupě. U dvou scén jsem jen znuděně kroutil hlavou. Určitě poznáte, u kterých to bylo.(17.7.2011)

This Is England. Banda výrostků, proti které jsou kolegové z estonské Klass milosrdní samaritáni, zrovna neměla nic lepšího na práci, a tak se jala terorizovat mladý sympatický pár. Doslova. A proč se omezovat jen na neškodné propíchnutí pneumatiky, když můžeme upalovat zaživa? Jsme přece děti... Po technické stránce nejsem schopen Eden Lake hodnotit, protože tohle mě totálně smetlo. Zhnusení z fyzického a psychického mučení se násobí právě kvůli bytostně odporným teenagerům, drobným detailům (natáčení mobilem!) a v neposlední řadě atmosféře beznaděje. Posledních 5 minut filmu jsem nesledoval, jen zíral. Zatraceně realistické, zatraceně podnětné k nejrůznějším diskuzím. Nebo jen zatraceně děsivé. 90%(9.12.2008)

Předesílám že jsem si tento film pustil po romantické komedii Láska nebeská. Beru zpět svou myšlenku že bych se do Anglie chtěl odstěhovat, protože je tam hromada lásky a tudíž je to nejkrásnější místo na zemi. S filmem Jezero smrti přišlo zjištění že Anglie může být i místo kde vám nikdo nic nedaruje a ještě navíc vás terorizuje, píchá do vás nožem, a to celé si natáčí na mobil. Při sledování filmu mi vytanuly na povrch myšlenky na vynikající survival The Descent. Ke konci jsem se těšil z ultrabrutální podívané, když už prostě hlavní hrdince rupnou nervy a těm rozmazleným hajzlíkům roztříská tlamy.(30.1.2009)

Dlouho, ale opravdu dlouho na mě takhle nezapůsobil film jako právě Eden Lake. Teror ze strany výrostků je podán dost surově. S hrdiny jsem opravdu soucítil a to se mi nestává často. Nenávist jsem si k těm parchantům vypěstoval už od samýho začátku a ta stále sílila. Hrozně moc jsem přál hrdince, aby přežila a všem spratkům dala co proto. Konec mě však naprosto šokoval. Drsný, krvavý a přesto reálný snímek. 9/10(12.2.2010)

• - V scéne po návrate na pláž je možné vidieť tieň mikrofónu. (mivr)

• - Počas záverečných tituliek sa objaví ešte jedna scéna. (Jozef.Payfen)

• - Vzdouvajícího se hrudníku mrtvého těla Coopera (Thomas Turgoose) si lze na okamžik povšimnout ve scéně, kdy jej obklopuje gang pronásledovatelů. (Conspi)