Jezero smrti

Jazero smrti

Horor / Thriller / Drama

Velká Británie, 2008, 91 min

• brit84

Strašným způsobem mě tady nasíralo chování hlavního hrdiny. Pokud si hned od začátku nedokáže sjednat respekt u party mladejch soplů, tak si má zbalit svoje krámy a jet radši jinam. A pokud čekáte, že konec to napraví, jak to někdy u tohohle typu filmu bývá, tak na to zapomeňte. Ten se totiž veze na stejné vlně debility, jako zbytek filmu.(22.12.2011)

• Morien

Wot da fak? Haranti mají supermanské schopnosti, nadlidskou sílu, stopují líp než Vinnetou a na youtubu je followuje pravděpodobně tak deset milionů lidí. Megadlouhá expozice nám toho řekne mnoho nepodstatného o páru a vůbec nic o situaci, která má nastat. Horor to není. Uvěřitelné (realistické) to není. Stylizované (nadsazené) to taky není. Je to popelnice po dně zaplněná nějakým hnusem a smrdí. A přitom to má potenciál. Víc učesat, nejet po víc kolejích současně, nesnažit se dělat zároveň zábavu pro masy a výpověď o masách. Z morálních a osobních hledisek ovšem nemůžu jinak než úplně zavrhnout. - Po roce už se svým původním komentářem úplně ve všem nesouhlasím, ale pořád to ještě neumím správně pojmenovat. Nový pocit je, že mě srdce bolí, jaké to musí být utrpení narodit se slabým mužem. Ale moje druhá polovina zase říká, že když si to muž uvědomí, musí začít posilovat a ne zůstat na místě.(9.3.2012)

Musím se přiznat, že ze začátku filmu jsem to viděla max. na 3 hvězdy s tím, že bych opravdu hodně přivřela oči. Námětově je to hodně výjimečný film, i když může klamně splívat s jinými. Ono už tady takových bylo trošku povíc, jenže má to jeden zásadní rozdíl. Ty ostatní jsou přesně ten případ, kdy jsem zůstala u 3 hvězd s tím, že ve mě ani nic nezanechaly a jestli náhodou něco, tak jen nechuť. Tohle mě tak strašně rozhodilo, ale tak strašně moc, že dám 5 a nestydím se za to. Naprosto mě to odzbrojilo. Chování těch děcek bylo tak depresivně odporný, že jestli někdo říká, že dnešní mládež je zkažená, tak by mě zajímalo, co by ti oní říkali, kdyby viděli konkrétně tohle. Neskutečně silné dílo, které mě donutilo čučet i na závěrečné titulky, což se stává opravdu jen když oněmím .. nevím, jestli se slovo úžasem zrovna hodí, spíš to bude šok, ale rozhodně tenhle snímek stojí za shlédnutí a uvědomění si. Ani ne tak toho, že jsou kolem nás ti, jenž nemají srdce, ale spíš toho, že je to reálné .. a to stačí, si myslím. Poslední dobou se opravdu točí těhle filmů více než dost, samo o sobě slasher / explotation se dosti rozšířilo, ale tohle je v linii reálu a i když opravdu brutálním, stále tomu člověk věří a kýve akorát hlavou nad tím, jak je to ztvárněno než nad tím, že je to nesmyslné a přehnané. Brrr .. asi tak.(30.11.2008)

No, s filmy totoho typu (laicky je označím za "vyvražďovačky") nemám moc zkušeností, protože je obecně považuju za ztrátu času. Ale jak vidím, možná nebude na škodu nějaký takový občas vyzkoušet. Ne, nebál jsem se, ale napětí a atmosféra plná zoufalství a beznaděje, diváka čeká. Realičnost a naturalismus mě rozhodně zaujaly, zvláště s ohledem na žánr (ale dlouho jsem vydejchával "běh" ženy po jejím zranění nohy, když jak laň vyklusala kopec od "ohně", přestože se jen chvíli předtím ani nemohla vyplazit do stráně; ikdyž se to pak snažila maskovat pajdáním). Sociální a morální podtext by zde rozhodně měl být cítit (že je chování těch puberťáků přehnané? a jak dlouho si ještě budeme říkat, že tohohle přece nejsou schopní, vždyť jsou to jen děti?!). Docela mě ale zaráží v řadě komentářů slova "nelogičnost chování postav" (ok, zřemě tu jsou jedinci, kteří by si dokázali zachovat chladnou hlavu, když by jim šli po krku nevyzpitatelní spratci, ale já sám si nedokážu odpovědět na otázku, jak bych se asi choval v té a v té situaci být v jejich kůži). No, závěr byl docela síla, ale nemůžu jednoznačně říct, jestli jsem s ním byl spokojen nebo ne (akorát ty sluneční brejle si už mohli tvůrci odpustit). Původně jsem přemýšlel jen o průměru, ale tenhle film si zaslouží 4* pozornosti.(12.2.2010)

hustý. Na tohle se dá reagovat jen jediným způsobem: nabít, zamířit a pal! A to se mi všichni diví, že nesnáším spratky!!! LIVINGDEAD: jj, moje řeč! Beznaděj za žlutým oknem je pro mě asi nejstrašnějším momentem. "Jsou to ještě děti", kvičí tam nějaká vyžraná zrůda, ale pro mě to jsou lovné cíle:-))) Mrtvej spratek, dobrej spratek(17.11.2008)

• - Počas záverečných tituliek sa objaví ešte jedna scéna. (Jozef.Payfen)

• - Vzdouvajícího se hrudníku mrtvého těla Coopera (Thomas Turgoose) si lze na okamžik povšimnout ve scéně, kdy jej obklopuje gang pronásledovatelů. (Conspi)

• - V scéne, kde skupine mladých ľudí uteká pes za párom ležiacim pri jazere, majiteľ psa na neho volá menom feny Bonnie, pričom kamera pri ďalšom zábere odhaľuje, že je to pes. (brutale)