Jezero smrti

Eden Lake

Jazero smrti

Horor / Thriller / Drama

Velká Británie, 2008, 91 min

Vždyť jsou to jen děti...Jen děti! Hodně drsný (explicitně i přeneseně) způsob, jak rozsvítit varovné majáky nad brutálním chováním současné mládeže. Pojmout takový film jako explotation horor byl skvělý nápad, člověk pak tu extrémní krutost nedorostlých trapitelů příjmá mnohem snáze, nežli z vypjatých civilních dramat typu Klass. Všechny očekávané hororové nezbytnosti (chcete-li klišé) pak vynahrazuje diskutabilní chování hlavní hrdinky a režisérova pevná ruka.(21.12.2008)

Film se veze na vlně lesních thrillerů, které v první dekádě třetího tisíciletí frčí. Škoda jen, že si málokdo z teenage vrstvy, která tyhle filmy nejvíce vyzdvihuje, vzpomene na praotce a zaslouženou legendu "lesního" žánru - slavné Vysvobození z dvaasedmdesátého. Eden Lake sází po vzoru svých vrstevníků na naturalistickou stránku věci a stejně jako oni trochu pokulhává na logice rozhodování postav, každopádně atmosféricky je přeci jen celistvější a se svou sociální podšívkou i poměrně alarmující. Takřka neúnosně tvrdý je závěr, smutně poukazující na fakt, že domácí šikanou vytvarovaní beránci mohou být ještě většími zvířaty, než jejich agresoři. A z těch výhružně pokukujících skupin fakanů, co se dnes leckde poflakují, jde vážně trochu strach... 7/10 P.S.: Za český název by zase jednou potřebovali distributoři nakopat.(23.11.2008)

Předesílám že jsem si tento film pustil po romantické komedii Láska nebeská. Beru zpět svou myšlenku že bych se do Anglie chtěl odstěhovat, protože je tam hromada lásky a tudíž je to nejkrásnější místo na zemi. S filmem Jezero smrti přišlo zjištění že Anglie může být i místo kde vám nikdo nic nedaruje a ještě navíc vás terorizuje, píchá do vás nožem, a to celé si natáčí na mobil. Při sledování filmu mi vytanuly na povrch myšlenky na vynikající survival The Descent. Ke konci jsem se těšil z ultrabrutální podívané, když už prostě hlavní hrdince rupnou nervy a těm rozmazleným hajzlíkům roztříská tlamy.(30.1.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $7,321Tržby Celosvetovo $5,463,294║ Veru nič nové, miestami až neúnosne naivné, proste podobne ako to bolo pri Páde do tmy, takže Angličania to proste thrillerové dusno čo miestami slušne načrtnú nevedia zvládnuť ku konečnej spokojnosti, čakal som omnoho viac po tom dobrom hodnotení tu(75%???). /40%/(19.3.2009)

• tron

„Ešte môžete prestať.“ Nebudem to sem ani vypisovať, taký som znechutený, každopádne tucty spoilerov sa nachádzajú v mojej dole linkovanej recenzii. Dodám snáď len toľko, že si nepamätám, kedy som posledný raz videl film s takým nelogickým scenárom. Ani „zvyšok“ nie je „nič moc“: výprava pozostáva z jedného jazera a päťdesiatich stromov, gore vyložene na efekt (zvlášť smiešne sú komiksové zvuky, aké vydáva nôž, režúci človeka), poslednou scénou pred zrkadlom skutočne neviem, čo chcel kto povedať... no vrcholom je práve doslova a do písmena nelogický scenár. Snáď KAŽDÚ MINÚTU niektorá z postáv (kladných aj záporných) urobí niečo, čo nemá logiku a čo by za daných okolností nikto normálny v lese nerobil. Aj keď mám rád hixploitation, žiadny zázrak som pre istotu nečakal – ale až takýto malér tiež nie. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/hixploitation/323-jazero-smrti-20-(2.7.2010)

• - Spoiler: Keď Jenny podopiera a vedie raneného Steva cez les, je na jej pravej strane. V ďalšom zábere zo vzduchu je ale na ľavej strane. V ďalšom je znova na jej pravej strane. (mivr)

• - Písnička, která hraje na večírku u bazénu, je „Respectable“ od Mel & Kim. (Bioscop)

• - Plakát, který má v závěrečné scéně Bradd na dveřích, je portrét wrestlera Daeva Bautisty. (Chris Masters)