Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

Marius

Po piatej časti rozpačité tri hviezdy, s tým že ak bude kvalita stúpať tak ako doteraz, pôjdem snáď aj vyššie...či ? 6/10 ()

BadoXXII

Prvých pár dielov ešte bolo zaujímavých a dokonca aj vtipných. Postupom času sa už vtipnosť rapídne zredukovala alebo úplne vytratila. Už sa to jednoducho nedá pozerať. ()

genetique

Môže byť. Konečne stávka na iné, než vzťahové seriály. Zázrak to nie je, ale prvých pár dielov bolo fajn. Bojím sa, že keby som to pozeral pravidelne, musel by som ísť s hodnotením nižšie. 55%. ()

MM_Ramone

"Profesionáli"? Kdeže! Herecké výkony sú na úrovni ochotníkov z obecného divadla v Hornej Riti. Nemožný dislektik Peter Battahyany je súci jedine na úlohu Banána, inak nedokáže zahrať nič. Ľuboš Kostelný je ešte horší prípad. Herecké drevo bez štipky talentu a navyše aj vyzerá ako by bol z dreva vystrúhaný. Helena Krajčiová by nedokázala prirodzene zahrať ani porno. Csongor Kassai tam zo seba robí totálneho kreténa. Lukáš Latinák občas niečím zaboduje, či? Plus vypasený Jano Króner, čo sa opäť raz votrel do ďaľšieho mizerného televízneho seriálu a myslí si o sebe, že je hviezda. V podstate, pri tamtom obsadení, aj je. Veď ako sa hovorí: medzi slepými, jednokoký kráľ. No a odkedy sa ku nim ešte pridal aj Michal Hudák ako nahlúply policajt z Východu, tak to kleslo ešte hlbšie. * ()

HOCKEYKA

Moje hodnotenie platí len do konca štvrtej série.Príchodom Michala Hudáka moje sympatie k seriálu značne poklesli,o novom zložení ani nehovoriac.Série 1 až 4 však považujem za fantastické a dosť často si ich púšťam na zlepšenie nálady.Nerozumiem dosť dobre ostrej slovnej kritike a hodnoteniu niektorých tunajších členov,podľa mňa prirovnávať fantastických komikov Ľuba Kostelného a Lukáša Latináka k ochotníkom je prehnané.Nie každému sa musí páčiť jednoduchý prvoplánový humor,ale znosiť ho za každú cenu pod čiernu zem len preto,že je rýdzo slovenský mi pripadá ako obyčajné ,,rýdzo slovenské"chrapúňstvo. ()

A_FISH odpad!

Slovenská mutace (ve skutečnosti naopak) českých "Profesionálů", jen bez Čtvrtníčka. Těžko říct co je horší, ale zdá se, že na slovensku jsou diváci méně "nároční". ()

Madsbender

Hmm, čo tomuto infantilnému priblblému televíznemu skvostu udeliť? Myslím, že odpad! si to zasa nezaslúži, a... Šaňo, ty si debil! Ty si debil! 15% ()

Cappuccino

Je mi ľúto pánov scenáristov. S pribúdajúcimi sériami išla kvalita RAPÍDNE dole. Ako inak by som mal odôvodniť pád zo štyroch hviezd na jednu mrňavú hviezdičku? ()

klerik

S potešením sledujem, že tento seriál nasleduje MAFSTORY a postupne sa dialógy zlepšujú a dostávajú šťavu... ()

BoPo

Momentálne najlepší slovenský seriál. Ak si neobľúbite Boborovského a jeho neodolateľný šarm, tak už fakt neviem. Ktomu si pripočítajte labužníka Hůrku, podpantofláka Maroška, Miss Scarlet, deb*la Vyšného-Riefenstahla a dostanete fízlov jedna báseň. No a aby toho nebolo málo, tak ako bonus je tu idol všetkých slovenských živnostníkov Miňo Demovič. Seriál časom oživil Miki Hric, čím sa podľa mňa kvalita posunula smerom hore. ()

BigDeal

V globále sa nedá povedať, že ide o výborný seriál, no podľa mňa je to najlepší súčasný slovenský komediálny seriál (aj keď je pravda že to nie je kategória kde by sa kvalita predbiehala). Dokonca som sa príjemne bavil i smial ( čo sa o Kraus+Marcin projektoch povedať nedá). Herci sú kupodivu dobrí, najmä Kostelný a Kassai (tým stačí aj slabší text na rozosmiatie), ale vôbec mi nevadil ani Kroner, čo som sa sám čudoval. Som zvedavý ako to pôjde ďalej. ()

Marek1991

Ich sme napodobňovali na stužkovej a dopadlo to hrozne, viac sme si to užili, pred stužkovou, keď sme sa učili texty. Niekedy tento seriál vie dobre pobaviť, ale občas je to amatérska úroveň. veľmi vsádza na zveličovanie a preafektovanosť, ksichtenie im však ide. Ako paródia na políciu je to slabé, avšak politicky korektné. ()