Pago Pago (TV pořad)

Le Trésor de Pago Pago

Soutěžní / Dobrodružný

Francie, 1993, 11x75 min

Bernard Flament

Tohle je pro mě už pomalu legenda. Tu soutěž jsem miloval, hledání lastur, střílení jablek z hlav a já už nevím co všechno. Pago Pago tvořilo takovou svatou trojci s Pevností Boyard a Stopou Xapatanu (tohle je svatá trojice, Hry bez hranic jsou potom jiná kategorie), všechny tyhle soutěže už jsou sice víceméně pryč. Jejich spojením s reality show však vznikl ještě jeden pořad nad nimi všemi a to je pro mě americký Survivor, který nabídl řadu dalších zábavných prvků.(23.11.2008)

• kajda.l

Spolu se Survivorem moje nejoblíbenější a nejnáročnější soutěžní pořad všech dob(ostatní kulty odpustí Pevnost Boyard,Hry bez hranic a Xapatan,jsou hned v závěsu rovněž 5*). Jen jaká to škoda,že tyto soutěže již nepokračují s výjimkou Fort Boyard(musím začít sosat :) ) a Survivorem,ale ten tento osud potká nejspíš v roce 2010 po 20sérii:((. PS: a ty mořské panny byly naprosto úžasné,kdybych vyhrál snad bych ty perly ani nesbíral a věnoval se dotyčným slečnám:)(23.11.2008)

Je velká škoda, že v dnešní době frčí přiblblé reality show, kde máme možnost vidět povětšinou naprosto nezajímavé lidi, z kterých se stávají tzv. celebrity!Je mi z toho blivno. Pago Pago, Xapatan či Pevnost Boyard jsou ovšem příkladem toho, jak vytvořit inteligentní zábavu, která v mnohém inspiruje!!!(5.8.2010)

Když ještě Survivor čekal na své vytvoření, tak Pago Pago a další soutěže (Pevnost Boyard, Xapatan) zářili na evropských televizních stanicích jako nejzábavnější hvězdy. Škoda, že tahle doba, kdy šlo o soutěžení samotné, krásu přírody a jednoduchost, a ne o reality-show, psychický rozklad a psychologickou hru ve skupině, je dávno pryč...(11.4.2010)

Už to nebylo tak dobrodružné jako Boyard, zřejmě kvůli menší variabilitě v úkolech, ale i tak se na to dalo koukat a koukal jsem na to nějaký čas rád - to když ČT pozastavila vysílání Boyardu. Ale právě díky tomuhle soutěžnímu seriálu je moje představa o ráji a lovu perel spojená s velmi konkrétními obrázky. Jen nevím, jestli bubnováním tu obrovskou perlorodku skutečně lze probudit k vyplivování perel, řekl bych z pozice člověka, který studoval biologii na VŠ, že ne :-). Ale to vem čert, zábava to byla i tak dobrá. Slabší 4*.(20.8.2012)

• - Důvodem pro ukončení soutěže po pouhých 11 dílech byla velmi nízká sledovanost a vážnější zranění soutěžících. (FIBO)

• - Natáčení vlastní soutěže v reálné vesnici s názvem Pago Pago vůbec neprobíhalo. Natáčelo se v Turks a Caicos, což je zámořské území Velké Británie skládající se ze dvou skupin tropických ostrovů v karibské oblasti jihovýchodně od Bahamských ostrovů. (FIBO)

• - Podmořská kovová konstrukce, v níž se odehrával závěr každého dílu, existuje na stejném místě částečně dodnes, byť byla poškozena následkem tsunami. (FIBO)