• brasek

Snímok balansuje medzi dobrodružným filmom pre deti a politickou agitáciou boľševika.(12.5.2013)

• klúčik

Príbeh detí, ktorí si na dvore spravili loď a plavia sa do ľadových vôd. Celkom dobrý príbeh , no už na začiatku ma zaujal jeden fakt. Dej filmu sa odohráva v roku 1934 a malý chlapec víta svojho kamaráta na loď oslovením " súdruh" . Tvorcovia filmu asi nemali potuchy , že chlapci v roku 1934 o súdruhoch toho veľa nevedeli... Zaujal ma mladučký L. Potměšil... Filmu dávam 50%.(10.4.2013)

Musim se priznat, ze do vcerejsiho dne jsem o zadne lodi Celjuskin nemel nejmensi tuseni a bylo zajimave mrknout se na par informaci o teto plavbe a osudu lodi. Nebyt zcela zcestneho konce, kdy deti dojdou az do decinske tovarny, kde stavkuji delnici, vnimal bych tento film jako temer dokonaly. Krasne vypravny pribeh pro deti, o detech, kteri se rozhodnou prinest humanitarni pomoc pro trosecniky z Celjuskina. Mne ta zanicenost a odhodlani deti dojala, originalni namet!-----------------20. brezna 2013 byla TV premiera na CSFilmu a vzhledem k faktu, ze je na tomto serveru pres 270 000 uzivatelu, tak jsem celkem v soku, ze tento film po vcerejsku ohodnotili jen dva uzivatele, vcetne me. Pokud by to bylo poprve, nezminil bych se...(21.3.2013)

Pro dospělé moc tento film nebyl, neboť se většinu času věnoval dětskému dobrodružství. Jenže v poslední třetině přestal být i pro děti, protože se rozhodl zabrousit na pole sociálních snímků stranících stávkujícím.(1.4.2013)

• - Ve Filmovém přehledu a výrobních listech je uveden jako představitel Miloše Václav Zeler, v úvodních titulcích je ve stejné roli napsán Václav Klofát. Zdroj: Český hraný film 1961-1970, NFA 2004. (NFA.cz)

• - Filmový debut Ladislava Potměšila. (M.B)