Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Klan Mizuchi byl vždy obdařen nebývalou duchovní silou, která se předávala skrze pokrevní linii na každou nově narozenou dívku. Jenže jak plynul čas, dívek se rodilo čím dál méně a spolu s tím slábla i duchovní moc rodu. Poslední kněžkou v rodině Mizuchi tak byla Takagami Miyako – matka dvou synů - šestnáctiletého Noborua a jedenáctiletého Torua. Když pak Miyako náhle zemřela, oba chlapci zůstali pouze se svým otcem, daleko od klanového sídla. Jednoho dne jim však zavolá jejich strýček a pod záminkou je přiměje, aby se vydali za ním a za jejich babičkou do rodného domu. Vypadá to totiž, že neznámý démon pase po Toruově krvi a tak je nutné se ho zbavit. Jenže momentální síly klanu Mizuchi na odražení démona nestačí a ani rodinná strážkyně Kou nemá tolik moci, aby bylo její vítězství jisté. Proto je nutné, aby Noboru, momentální hlava klanu, otevřel vchod do skryté jeskyně, kde byl zapečetěn mocný liščí démon jménem Tenko Kuugen, který sice rodinu Mizuchi nenávidí, ale vůči zemřelé Miyako má nebývale vřelý vztah. Poté, co je Toru zachráněn, rozhodne se Noboru, že lišku do její jeskyně nevrátí, čímž ji propustí z jejího vězení. I přes to, že by mohl Tenko Kuugen bez starosti utéct, se však nakonec rozhodne s chlapci zůstat a stát se jejich strážcem. A tak, společně s vychytralou liškou a duchovní silou obdařenou mladičkou dívkou jménem Kou, se vrátí oba chlapci zase domů. Jenže i když to tak možná nevypadá, jejich společný příběh teprve začíná. (EMIA)

(více)

Recenze (2)

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Dva bratři, Tooru a Noboru, jsou syny zesnulé miko Miguchi. Tooru má tu smůlu, že se stal terčem nenávisti jistého démona. Aby mohl být zachráněn, je třeba požádat o pomoc kitsune jménem Kuugen. Kuugen je tak mocná, že démon ihned vezme nohy na ramena, hurá. Seriál však teprve začíná, Kuugen totiž přijímá, že bude dělat bodyguarda Tooruovi i nadále. Nastěhuje se tedy k němu domů a začíná se učit soužití s lidmi a ovládání moderní techniky... WnO-s je šablonovitý seriál, který si snad na originalitu ani nehraje. Je to žánrový a tematický mix všeho populárního, takový dort pejska a kočičky. Pejsek a kočička se zřejmě pokusili upéci svůj dort z ingrediencí kvalitních - Wagaya je peče z podprůměrných. Trocha ohrané komiky, nějaká ta středoškolská láska, souboje s démony, špetka sentimentu, to vše se musí v každém díle objevit. Trpí tím samozřejmě všechny složky, seriál jako celek a v neposlední řadě i divák. Seriál je epizodický, i když sem tam probleskne náznak nějakého rozsáhlejšího motivu (domnívám se po zhlédnutí osmi dílů a upoutávek na díly 9-12). Přesto zdaleka nejde o dno anime produkce, prosté **. ()

DaweForeman 

všechny recenze uživatele

24 dílů o ničem. Přesně tak by se to dalo popsat, protože zde naprosto chybí jakákoliv hlavní dějová linie. Je to opět jen série několika každodenních příběhů. Boje jsou snad zajímavé na začátku, kdy si člověk láme hlavu nad oním systémem 5 prvků a jak navzájem reagují, ale později už snad žádný lepší souboj není. Romantika je tu pouze nakousnutá, kdy se prezentují určité možnosti, ale bez jakéhokoliv závěru. Komedie sem tam ano, především je vtipné sledovat uvažování Sakury, kdy si vše přebere po svém. Fantasy ano, přece jenom je tu spousta různých tvorů, ale že by k nim dodali nějaké to pozadí či historii, to už moc ne. Animace je průměrná a hudební stránka neznatelná krom úvodní písně. Tohle opravdu shlédnout jen jednou, když člověk nemá na co koukat a nudí se. ()

Reklama

Reklama