Maniac

Dwain Esper

Dwain Esper

William Austin
  • Oktavianus

Nezábavná studie šílenství na jednom šílenci. Což o to, myšleno to bylo dobře, ale nemohu si pomoci, hrubě se to nepovedlo. Po herecké stránce otřesné, po scenáristické hrubě nezvládnuté a slovo "režisér" by před Dwainem Esperem nikdo neměl vyslovovat nahlas. Ale abych jen nekritizoval, všechno špatně není: s přivřením obou očí (a možná ještě dávkou fantazie) jde o předchůdce subžánru exploitation, což samo o sobě za zmínku stojí. Dále tu máme krásnou scénu vydloubnutí oka kocourovi, nečekaně, ale o to příjemněji odhalené holky, a klasickou kocouří pointu jak z E. A. Poea. A hlavní cvok se krásně směje.(23.9.2013)

• MM_Ramone

Starý, čiernobiely psychologický horror. Príbeh by som charakterizoval ako nudný, nezáživný, z hľadiska dnešného diváka takmer nestráviteľný. Herecké výkony nie sú na tom o nič lepšie. Čo ma však prekvapilo boli viaceré scény s polonahými devami, ktoré tam bez zábran odhaľovali nie len svoje prsia. V dobe, kedy bol natočený tento film to muselo byť hodne odvážne dielo. *(19.10.2009)

• corpsy

Mnohými označovaný, ako jeden z najhorších filmov minulého storočia. Čo vlastne ani nieje tak veľmi fér. Je to síce blbosť, ktorá mala šokovať, ale zrejme len doplatila na neduhy producentov spraviť z toho šokantnú udalosť. Je to raritka a tak ju aj treba brať.(22.6.2019)

Jsem si jistý, že snímek „Maniac“ nebude pro většinu současných diváků fungovat, ale mně se na něm líbí, že i před těmi více jak osmdesáti lety chtěl ukázat, jak to může vypadat, když řádí šílenec. Ano, není to naturalistické, ale díky použitým trikům je to psychologické a dává to celkově smysl. Film si rozhodně nezaslouží, aby byl zapomenut, ale je vhodné si ho připomínat, protože byl jedním z prvních krůčků v exploataci.(24.3.2017)

• Campbell

Ou tak tohle je hodně špatný. Pokus o psychologický horor. Tam kde to ve většině filmů funguje tak tady to padá na hubu už od začátku. Všechno špatně, navíc film je děsně krátký na to aby dokázal cokoliv ukázat. Herci nehrají a příběh neexistuje. Ale po tom co jsem se podíval co jiného natočil Esper mi bylo všechno jasné.(26.11.2013)

• - Tento film je podle knihy Johna Wilsona "The Official Razzie® Movie Guide" zařazen na seznam 100 nejzábavnějších špatných filmů všech dob. (Oktavianus)

• - Když je vybourávána zeď, můžeme vidět, že herec hrající "zazděnou mrtvolu" tlačí cihly od sebe. (Oktavianus)

• - Spoiler: Kocour ve scéně, kdy mu Maxwell (William Woods) vydloubne oko, měl původně jen jedno oko. Před natáčením mu do prázdného očního důlku vložili skleněné oko, které pak herec vyňal. (Oktavianus)