Záhada Boscombského údolí (TV film)

The Case-Book of Sherlock Holmes: The Boscombe Valley Mystery

• slovenský

Záhada údolia Boscomb

Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1991, 52 min

June Howson

Komentáře uživatelů k TV filmu (9)

Zase jeden velmi elegantně vyřešený případ. Škoda jen, že Holmes nenasbíral více důkazů o nevinně, aby byl konec věrohodnější.(1.8.2017)

Dobrej díl. Začátek je trochu víc předělaný. Chybí paní Watsonová. No a jinak se jedná opět o velmi povedenou a věrnou adaptaci, i když chybí Lestrade. Místo něj je zde nějaký venkovský inspektor a potom scénáristé "zamlčeli" ještě nějaké další důkazy :-))(5.10.2010)

Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Hardwicke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 5.série - 75%(12.1.2015)

Inspektor vypadá sice jako Trachta, ale takové diletanství by nepředvedl ani Hlaváček, přehlédout stopy třetí osoby ... tsss. Takže je to celé dost předvídatelné a čeká se jen na motiv. Čtvrtou hvězdičku jen za tu adaptaci přepadení. A taky za Brettovo zvolání, bažant!(14.2.2016)

Další vynikající epizoda, která tentokrát vznikla podle jedné z nejlepších povídek, které jsem měl možnost přečíst. Je tu sice pár změn, ale mě to nijak extra nevadilo a výborně jsem se bavil. Chybí tu například paní Watsonová a je tu i pár jiných změn. Ale úvodní scéna na rybách je skvělou náhradou. Adaptace se tentokrát povídce velmi vyrovná. A Brett samozřejmě opět exceloval, takže spokojenost na mé straně. 100%.(26.1.2012)

Tak Sherlock je přeci jen pobožný, když varoval vraha před soudem nejvyšším.(5.10.2010)

"Holmesi, vy jste jako má matka! To jsem neřekl!" "Ale myslíte si to, tak trošičku!" :D Skutečně jeden z mnoha perfektních dílů. :)(5.4.2012)

Velmi pěkné. Ačkoli se zde scházejí již jednou použité motivy, jde o velmi zdařilou povídku. No a zpracování netřeba obhajovat, ať si říká, kdo chce co chce, Jeremy Brett je prostě vtělený Sherlock Holmes, to mi nikdo nevymluví.(27.9.2010)

Výborné!!(29.1.2017)