Vznešený klient (TV film)

The Case-Book of Sherlock Holmes: The Illustrious Client

• slovenský

Vznešený klient

Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1991, 52 min

Tim Sullivan

Komentáře uživatelů k TV filmu (10)

Doylovu povídku neznám, takže mi tentokrát chybí srovnání, ale film je extratřída. Holmes má skvělého protivníka a příběh se může vyvinout prakticky jakkoliv... Když se otlučený Jeremy Brett s upřeným dravčím pohledem zjeví v Grunerově pracovně jako nějaký anděl apokalypsy, nemá to jedinou chybu.(4.8.2017)

Vznešený klient je jedna z nejslabších povídek, co jsem od Doyla četl, ale její adaptace patří na druhou stranu mezi nejlepší dílů seriálu. Úžasně dramaticky natočené, skvělá tajemná atmosféra londýnských ulic a kromě excelujícícho Bretta je skvělý taky hlavní záporák. Někoho tak odporně slizkého a nesympatického jsem už hodně dlouho neviděl.(17.9.2010)

Přestože padouch je od počátku známý, a Sherlock tak tentokrát neřeší klasický případ, patří tenhle díl k jedněm z nejlepších. Je to právě kvůli osobě hlavního padoucha, který je tentokrát mimořádně slizký, děsivý a odporný.(30.11.2008)

Nezapomenutelná dvojice Holmes - Watson ( Brett - Hardwicke)!!! A jejich zběsilé a zajímavé příběhy! 5.série - 75%(12.1.2015)

Skvělé. Zmlácený Sherlock, Watson se za noc marně pokouší zapamatovat si něco o čínské keramice, výborně zahraný slizoun Gruner (moment "you are trying to play a hand with no cards in it" je zde skvělý), potěší i takové detaily, jako je paní Hudsonová slídící za dveřmi. Přidejte k tomu hrst hezounkých hereček a voilá, máme tu díl jako z partesu, o který pět hvězd jen radostně zacinká.(8.5.2016)

A já tvrdím, že tenhle rakušák je ještě hrozivější a nechutnější soupeř než Moriarty. Obě herečky byly nádherné.(14.2.2016)

Další dokonalá a skvěle atmosférická epizoda. Casebook of Sherlock Holmes je prozatím nejlepší série. Začátek dost dobře naladil, jako nikdy dřív, příběh byl zajímavý, vražedný útok na Holmese moc dobře zpracovaný. Ve scénách po útoku vypadá Jeremy Brett vážně hrozivě. A ta začáteční scéna v lázních taky byla dokonalá :D. Bohužel jsem nečetl povídku, takže nemohu srovnávat, ale epizoda je naprosto výborná!(18.1.2012)

Výborně! Tohle byla jedna z nejlepších zfilmovaných povídek! "Amatéři! Nebyli v base, nic neznaj!" :)) Doslova mi rvalo srdce, když jsem viděla ty bastardy, jak mlátí do Holmese. Nejvíce mne však zaujala Kim Thomson, která si zahrála nebohou Kitty. Mohu s klidnou myslí prohlásit, že tato herečka je tak hezká, že si klidně mohla zahrát i Irenu Adlerovou, která se mi zdála docela obyčejná. (Tedy na to, jak o ní Watson psal, jak byla nádherná).(4.4.2012)

Výborné zpracování, bravo!(5.11.2008)

Opět skvělý Jeremy Brett!!(4.6.2017)