• kingik

Parodie, která si tentokrát bere na mušku amerického kontroverzního dokumentaristu Michaela Moorea ( tvůrci rafinovaně jméno raději pozměnili na méně provokativní Michael Malone), funguje dokud se drží svého původního plánu - a tím je ostrá kritika americké politiky. Zpočátku jsou vtipy dobře cílené, ale to celý film nevydrží a parodie chce do skromné minutáže pomalu vecpat celé dějiny Ameriky, prostřednictvím duchů známých historických postav, jako jsou J.F.K, generál Patton nebo prezident George Washington, a tady film ztrácí na své údernosti. Počáteční nápad tvůrců, jež spočíval v angažování oscarového dokumentaristy s antiamerickými názory samotným Talibánem, aby pro něj natočil film, propagující terorismus, totiž skýtal větší možnosti, než které tvůrci využily. A je to škoda, protože představitel parodovaného režiséra Kevin Farley je své skutečné předloze velmi podobný (na rozdíl třeba od Hitlera, který se tu také objeví a spolu s ním i skutečná Paris Hilton), ale tvůrci si to napůl cesty rozmysleli a v rámci zachování politické korektnosti, a zjevně opěvovaného patriotismu, film vyznívá rozpačitě.(29.10.2009)

• Infalín

Tohle není komedie ale agitka propagující správné americké vlastenectví, a to formou, která správné americké vlastenectví nejen neposílí, ale i zesměšní. Tenhle film zřejmě vznikl na objednávku nějakého vlastence, který je už po smrti, protože jinak by si to s jeho autory dávno vyřídil. Za zneužití názvu Bláznivá střela by měly taky padat tresty. Zasmál jsem se akorát párkrát na začátku, pak už mi stačil jenom nevěřící údiv.(5.11.2009)

humor zuckerovcov bol vzdy absurdny a vzdy tal do ziveho. v case, kedy bolo cool srat si do vlastneho hniezda, pozovat falosnym hrdinstvom vo forme appeasementu, politickej korektnosti a opovrhovanim civilizacnych hodnot, spravil david zucker pravy opak. sice s davkou prestrelenej nadsazky i patosu, ale trafil do cierneho. ako protiklad vsetkych takzvanych umeleckych sebakritickych filmov, splechol do tvare humanistickym multi-kulti ritolizacom pravy opak. suhlasim, ze v mnohom je pohlad subjektivny. rovnako ako subjektivne je moje osobne presvedcenie, ze su mi milsi redneckovia pocuvajuci shitne country ako tavosukovia, ktori sa vyhodia do vzduchu uprostred davu v mene jedneho zvrateneho nabozenstva. a vobec, na to virtualne fackanie demagoga ako je moore sa dobre pozeralo :) mimochodom, cisto nahodou je dnes 4. jula a cisto nahodou vcera zvrhla egyptska armada svojho prezidenta potom, ako sa vacsina jednej moslimskej krajiny postavila proti snaham o islamizaciu vlastnej spolocnosti. aka ironia osudu! krasny kopanec do ksichtov vsetkym poklonkujucim "mierotvorcom". po filmarskej stranke je film slabsi, ale styri hviezdy za gule a z principu. PS: ano, flipperov komentar je fakt skvostny. ale od tej doby ubehlo uz takmer pat rokov a zostava dufat, ze chlapec je odvtedy aspon v puberte :)(4.7.2013)

Tak toto by si režisér na začátku kariéry asi nedovolil, nadělal by si v Hollywoodu dost nepřátel a je třeba si jeho odvahy natočit veskrze politicky angažovaný snímek vážit. Je to hodně velká prdel (a tím nemyslím onu Melounovu), ale také se dotýká mnoha témat z konzervativního pohledu což jinde neuvidíte. Těch památných momentů je mnoho (teroristi, Kuba, radikální křesťané, Hitler, liberální univerzity, ochránci lidských práv-zombie). Moore je zparodován dokonale, nicméně sranda z jeho tělesné postavy či jeho všudypřítomného fackování mi přišla už poněkud low. Vysoce interesantní snímek pokud jste trochu do americké politiky:)(8.2.2012)

Se slzou v oku dávám filmu s názvem Bláznívá střela tři hvězdičky. Ty tři hvězdičky dávám Kelsey Grammerovi (kterej je tam průběžně celej film a je skvělej), Leslie Nilsenovi (kterýmu je 83 let a běhá tam se šavlí v ruce) a Dennisu Hopperovi (kterej skvěle střílí zombie). Se slzou v oku je dávám proto, protože takovýmu pokračování bych je rád dal oprávněně, bohužel si stěží celkově zaslouží jednu hvězdičku, sice si dělá dobře srandu z Michaela Moorea, ale celej film o tomto člověku to neudrží a konec, kde se Michael Moor stane pravým američanem a začne věřit, že dvojčata napadli teroristi a upustí od konspirativních teorií, není ani směšný, ale k pláči. Tento film si nezaslouží název Bláznivá střela. Bohužel.(29.10.2009)