• anli

Podle českého překladu čtvrtá"Bláznivá střela"(s tou to ale nemá opravdu nic společného,snad kromě Leslieho Nielsena)opět v rukách Davida Zuckera,tentokrát jako úlitba teenegerům.Nutno říct,že ne moc povedená.Ne,že by to nebylo místy vtipné a zábavné.I několik skutečně dobrých nápadů se tu najde(jak se na Zuckera sluší) a takové parodování Michaela Moorea(který vypadá,že spapal všechnu moudrost světa a myslí si,jak není objektivní)je opravdu nápadité a vtipné.Potíž je v tom,že to nějak nedrží pohromadě a je v tom příliš(anti)-amerikanismu a americké(anti)-politiky,takže pro neameričany to není ani zajímavé a vtipné jen částečně.Sama představa,že Moore natáčí dokument podporující terorismus mě opravdu pobavila a po chvíli přemýšlení,jsem dospěl k závěru,že by mě nepřekvapilo,kdyby to opravdu udělal(což už by žádná parodie samozžejmě nebyla-to jen tak na okraj).Chápu,že chtěl Zucker trochu Ameriku zkritizovat,nebo spíš americkou společnost a politiku,ale neudělal to zrovna dobrým způsobem.Chvílemi jsem se dost nudil a opravdu vtipných scén je tu jen pár.Za těch pár dobrých nápadů dávám 35% a chtělo by to nějaký svěží vítr do těchto zatuchlých vod.(16.10.2011)

• noriaki

Hrůza a děs. Zajímalo by mě, kde je v tom ta inteligentní satira, ať už pacifistická, nebo konzervativní. Je zajímavé, že jsou si oba tábory jisté, že je vyznění filmu na jejich straně a nadšeně to kvitují. Aniž by si ovšem uvědomily, že se tím chytly do stejné pasti naivity a zaslepenosti, ze které obviňují své názorové protivníky. Čtvrtý díl Bláznivé střely žádnou myšlenku nemá. Scénář se otírá o všechno a Michael Moore má jen tu smůlu, že se přiživuje na jeho popularitě. Takže ne, tohle není ani výsměch opozici bývalého prezidenta Busche, ani přemrštěná reflexe ultra patriotistické Ameriky, to je ryzí odpad s asi třemi vtipy a tunou rozpačitých trapných rádoby fórků. David Zucker po Scary Movie 3 & 4 definitivně ztratil glanc.(27.5.2014)

• Adams

Od Zuckera již nic více nečekám, shlédl jsem to jen kvůli Franku Drabinovi. Bez nápadu, bez poenty, bez nádechu nějakého příběhu s kapkou inteligence. Pokud chcete vidět opravdovou blbost, pusťe si to, ale neodkládejte DO protože budete potřebovat zrychleně přetáčet. Doporučuji také připravit náhradní osvědčený film na uklidnění.(1.9.2010)

• Infalín

Tohle není komedie ale agitka propagující správné americké vlastenectví, a to formou, která správné americké vlastenectví nejen neposílí, ale i zesměšní. Tenhle film zřejmě vznikl na objednávku nějakého vlastence, který je už po smrti, protože jinak by si to s jeho autory dávno vyřídil. Za zneužití názvu Bláznivá střela by měly taky padat tresty. Zasmál jsem se akorát párkrát na začátku, pak už mi stačil jenom nevěřící údiv.(5.11.2009)

• Pitryx

Tak tohle se tedy vůbec nepovedlo. Spousta politických canců a gagů jako když utrousí… Kam se poděla svižnost předchozích filmů. Navíc mám pocit, že název byl přeložen tak jak byl, jen aby se zvýšila sledovanost a že film nemá s „Bláznivými střelami“ vůbec nic společného. Začátek, ještě ušel, ale pak už je to jen šedivá nuda. 101220114000/6439/8007(8.9.2013)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

• - Rola Michaela Malonea bola ponúknutá Wayneovi Knightovi i Frankovi Caliendovi. Obaja ju odmietli. (m.a.t.o.)

• - Podľa dátumu na náhrobku sa Michael Malone (Kevin P. Farley) narodil 20. apríla 1952. V ten istý deň, akurát v roku 1889, sa narodil aj Adolf Hitler. (m.a.t.o.)