Reklama

Reklama

Bláznivá střela - Amerika v ohrožení

  • USA An American Carol (více)
Trailer

Bláznivá střela – Amerika v ohrožení je komickým převyprávěním klasické pohádky Vánoční koleda, ovšem s tím rozdílem, že namísto Ebenezera Vydřigroše se v hlavní roli objeví cynický anti-americký filmař Michael Malone. Ten se vydá na křížovou výpravu s cílem zrušit Den Nezávislosti, přičemž jeho zbraní je jeho nejnovější filmové dílo nazvané Chcípněte, vy americká prasata. V onen svátek, 4. července, ho však navštíví tři duchové, kteří se mu namísto Vánoc snaží ukázat význam Dne Nezávislosti.
Režisér této taškařice, David Zucker, je známý jako mistr filmových parodií (Bláznivá střela, Scary movie, Připoutejte se, prosím). Ve filmu si zahráli Kevin Farley, Kelsey Grammer, Jon Voight, Leslie Nielsen, Bill O’ Reilly, Dennis Hopper a James Woods. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (130)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Milé děti. Za devatero horami a devatero řekami žil jeden škaredý tlustý a navíc (ta drzost!!) brýlatý režisér, který svými filmy (ehm, chci říci svými "jen dokumenty") chcal proti větru. Spousta lidí ho za to neměla ráda a další spousta (asi o něco menší?) ho za to ráda měla. Ten člověk byl některým júesákům tak moc trnem v oku, že se dočkal dokonce i filmové parodie na sebe samého. A tak se ti júesáci obrátili na režiséra Ahmeda Hassana El-Zuckera, aby toho tlustprda přivedl na pravou víru. Jenže to neznáte Hadimršku, vlastně El-Zuckera, ten už dokázal natočit i takové parodie, které vlastně působily antiparodicky. A to se mu povedlo i teď. Bohužel to mělo jednu celkem zásadní výrobní vadu - nebylo to prakticky skoro vůbec k smíchu... Vlastně to celé působilo jako patetická slátanina, která byla tak moc proti Múrovi, až byla vlastně proti Júesej. Uff, takhle nějak by natočil parodii asi Federico Fellini... :-/ ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

"Je čím dál těžší najít sebevražedné atentátníky. Všichni dobří jsou mrtví." Velké překvapení. Takové záchvaty smíchu jako během úvodu odehrávajícího se v Afghánistánu jsem sice do konce filmu už nedostal (dobře, s výjimkou videa o radikálních křesťanech), ale Amerika v ohrožení mě přesto velmi dobře a (!) na dnešní nuzné parodické poměry i inteligentně pobavila. Rád jsem se přesvědčil, že David Zucker na "to" pořád má a že timing gagů pro něj není sprosté slovní spojení. Řekl bych, že je to trochu jako s Monty Pythonovým Životem Briana (a nejen kvůli jedné scéně fanatickým, nepřemýšlejícím davem). Velice satirickou Ameriku v ohrožení je totiž ohromně jednoduché nenávidět stejně jako milovat.__P.S. Všichni fanoušci Leslieho Nielsena povinně dokoukají titulky až do konce. ()

Reklama

woody 

všechny recenze uživatele

"Dobrá, Herr Hitler, dáme vám Sudety, Rakousko a Československo. Tch, Tsche ... Nevíte, jak se to píše? Nevadí, napíšu Polsko, však si rozumíme." ... Již dlouho jsem neviděl tak silně pravicově konzervativní film, který se nebojí prezentovat pacifisty, mladé levičáky a ochránce lidských práv jako zfanatizovanou verbež a zombie. Netřeba dodávat, že mě to hřálo u srdce. Škoda toho převleku za Děsný biják, jenž snímku ubližuje několika nedovařenými fóry (fekální humor však nedetekován, za což palec nahoru). Většina lidí se toho nedotkne ani prstem a ti, co ho uvidí, ho většinou nepochopí, čehož je důkazem zdejších mimózních 26 %. Na druhou stranu je pravda, že Flipperova věta "Robiť si srandu s uvedomelých ľudí je dosť primívne, aj keď som sa sem tam zasmial." mě rozesmála více jak film samotný... ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Leslie Nielsen jako senilní dědeček vypráví vnoučkům pohádku na principu Dickensovy Vánoční koledy. Štědrý den je v ní nahrazen Dnem nezávislosti, hamoun Scrooge kontroverzním dokumentaristou v baseballové čepici a duchové minulých svátků Kennedym, Washingtonem a generálem Pattonem. Kupodivu je z toho nejvtipnější americká parodie za posledních patnáct let. Obvyklí odpůrci Michaela Moorea se projevují jako dětinští uvřískaní hysterici a zpravidla se nezmohou na víc, než vykřikovat do světa, že Michael Moore je tlustý. Myslím, že to mu žíly netrhá. ;-) Dělá to i Amerika v ohrožení, ale jen aby se zavděčila i té části publika, které se líbí "Děsnej doják" a podobné příšernosti. Jádro filmu je mnohem chytřejší, odvážnější a nutno říct, že má poměrně jasný agitační záměr, který se nesnaží skrývat ani popírat - je jen na vás, zda se tím necháte urazit. Ovšem bláznivou parodii s Lesliem Nelsenem, která není v černých číslech pro svou vnější nekvalitu, ale z důvodů kontroverze obsahu, už jsem ani nečekal. Více o tématu zde. 70% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na tomhle filmu byl sympatický Leslie Nielsen a fakt, že se jedná o parodii a neobjevila se tam prakticky žádná prasárna, jak je u takových filmů za poslední dobu zvykem. David Zucker byl skvělý režisér a rukopis klasické parodie je v tomhle případě znát, ale už to není takové svižné, jako to bejvalo dřív. Je tam pár chvil, u kterých jsem se upřímně zasmál, nebudu říkat že ne. Ale celé je to takové naprosto brutálně šílené a jen prase by se v tom orientovalo. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (4)

  • Podľa dátumu na náhrobku sa Michael Malone (Kevin P. Farley) narodil 20. apríla 1952. V ten istý deň, akurát v roku 1889, sa narodil aj Adolf Hitler. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama