poster

Právě Peck

 • Česko

  Prostě Peck

 • USA

  Just Peck

Komedie / Rodinný

USA, 2009, 89 min

 • LuciusWlk
  ***

  Opět jedna s těch ulítlých komedii, o které, až jí za nějaký ten pátek pustí v TV, řeknete, to už jsem asi viděl. Žádný zázrak, ale ani úplná hloupost. Tak něco mezi tím. Keir Gilchrist roli zahrál bravurně a mít jeho rodiče, tak volím dobrovolně internát na druhé straně zeměkoule! Další jednokuk a nic víc.(11.2.2011)

 • FritoleXx
  ***

  Život je děvka a pak umřeš. Dosti překvapivé dramedy, které jde tak trochu proti klasickému stylu rodinných filmů a zesměšňuje americké moralizování. Bude to i tím, že zde hodně zasahuje už spíše teen komedie a sprosťáren je na rodinný film poněkud hodně. Bohužel dětinsky trapné vtípky se uplně nevytratily, a tak film bojuje na pomezí žánrů. Z obou stran ne zrovna úspěšně.(7.1.2016)

 • freddy
  *****

  U mě panuje po zhlédnutí této teenage komedie absolutní nadšení a jsem přesvědčený, že lépe už to ani dopadnout nemohlo. Velice také oceňuji, že film není po celou dobu jen komedií, chvílemi se totiž mění v tragikomedii, nebo chcete-li v drama, ale to celému filmu ve výsledku jen a jen pomáhá. Příběh je velice jednoduchý, Michael Peck je patnáctiletý teenager, kterého jeho rodiče berou spíše jako obchodního partnera než jako dítě. Ten právě nastupuje do druhého ročníku na střední školu a zamiluje se do dívky Emily, která ho pak inspiruje k vytvoření projektu do vědecké soutěže. Takže se jedná, dalo by se říci, o nenáročný film, který ale rozhodně zaujal a já si ho maximálně užil. Před zhlédnutím filmu jsem se trochu obával účasti Keira Gilchrista, který zde ztvárňuje hlavní roli, ale mé obavy byly zbytečné, on je to vlastně docela sympaťák, který na první pohled vypadá jako outsider, ale zdání samozřejmě klame. Ale co na tomto filmu považuji za zvláštní, to je tah tvůrců filmu obsadit do role lásky hlavního hrdiny herečku Brie Larson, protože právě tato herečka hraje v seriálu "Tara a její svět" sestru Keira Gilchrista, takže před kamerou se v tomto filmu sešli seriáloví sourozenci a hlavní hrdina se do své seriálové setry zamiluje. Neotřelé, ale o to zajímavější. Film mi svým pojetím trochu připomněl teenage filmy "Keith" a "Charlie Bartlett", které byly stejně kvalitní, byly tomuto filmu dosti podobné, a byl jsem z nich nadšený stejně jako z tohoto filmu. Nemám nad čím váhat, uděluji pět hvězd.(8.11.2010)

 • JohnCZ
  ***

  Ten rozpor mezi rodinným filmem a teen dramedy mě tam docela vadil. Na jednu stranu místy až dětinský humor a povrchní až nevěrohodné pojetí, jindy je to zase trochu satirické drama a do toho nějaké to hulení trávy, které v rodinném filmu působí nemístně. Nekouká se na to špatně, ale působí to roztříštěně.(8.1.2016)

 • dobytek
  ***

  Myslel jsem si, že to bude nějaká komedie o tom, jak si středoškoláci užívaj na mejdanech a chlastaj a fetujou. Tohle teda neni moc typická teen komedie. Humor je spíš suchej a zase tak moc k zasmání toho ve filmu neni. Ke konci jsem měl dojem, že spíš sleduju drama. Film neni vyloženě špatnej, ale já jsem prostě čekal něco jinýho.(24.9.2011)