Právě Peck

Prostě Peck

Just Peck

Komedie / Rodinný

USA, 2009, 89 min

Vubec jsem nevěděl co mám od tohohle filmu čekat, bže jsem o něm nikdy neslyšel. A nakonec jsem mile překvapenej. Aby bylo jasno, ona to není žádná pecka, jen průměrnej film o středoškolákovi, jeho kamarádech a rodičích. Ti jsou mimochodem dobře praštění. Ale film rozhodně není blbej (což většinou teenagerský komedie bývaj) a má velice příjemnou atmosféru. Ňákým záhadným způsobem mi tenhle film prostě sedl.(24.11.2010)

Dôkaz, že ak chceme vypnúť a pozrieť si nenútený film pri ktorom sa budeme baviť a nemusia to byť len poletujúci roboti či piráti. Od takých teen klasík ako 10 Things I Hate About You, pre mňa už aj Adventureland alebo American Pie to má síce ešte ďaleko, no stopáž ubieha veľmi rýchlo a Peckovi fandíte už od prvých minút. +1 za neokukanú čajku Emily(7.7.2011)

Je příjemné sledovat snažení Michaeala Pecka, jak se vymanit z područí svých rodičů, jak se začlenit do školního kolektivu, jak získat přízeň krásné, starší školní krasavice Emily, ale bohužel chybí mi zde nějaká přidaná hodnota. To je scéna, kterou bych si zapamatoval a až příště uvidím v tv programu Prostě Peck si tak vzpomněl, tohle chci vidět ještě jednou...(20.3.2011)

• Olík

Nevtipná, lehce černá komedie o nepříliš oblíbeném středoškolákovi. Přátel má co by spočítal na jedné ruce nešikovný truhlář, rodiče ho nutí k aktivitám, které se mu příčí a jeho platonickou láskou je starší rebelská kráska. K získání jejího srdce mu má dopomoct utajený projekt do vědecké soutěže, která je pro devadesát procent osazenstva školy exhibicí šprtů, bláznů a outsiderů. Jde o takovou tu teenager komedii, která se místo bujarými večírky a ukazováním poprsí zabývá lehce dramatickými tématy a tvářením se strašně dospěle. Nejde o žádný zázrak, který trhá divácké rekordy – je to prostě jenom obyčejný Peck.(14.2.2011)

Žádná bomba to teda rozhodně neni. Co zaujme asi nejvíc, je taková milá domácká atmosféra, kterou v megalomanských kinohitech pociťovat nemůžete. Herecké řemeslo je na všech frontách odvedeno bez námitek a specielně rodiče hlavního hrdiny jsou super. Na druhou stranu zde postrádám cokoliv originálního nebo alespoň málo viděného. Tempo bylo na můj vkus také příliš pomalé, a tak když to všechno donesu do sklepa a sestavím, mám 60 %. Oblíbená část- bitka matky s ředitelkou(16.1.2011)