Cinka Panna

Najslávnejšia cigánska primáška Cinka Panna žila a tvorila v 18. storočí na pomedzí dvoch svetov: šľachty, ktorej hrávala a cigánskej komunity, v ktorej prežila svoj súkromný život. V spoločenstve, ktoré má svoje vlastné pravidlá bytia. V duchu tradície bola predaná do manželstva. Túžbou mladej ženy je uspieť v tradične mužskej profesii. Stať sa prvou primáškou. Cieľ si však vyžaduje obete. Historický, výpravný, príbeh zachytáva všeobecne platnú tému: boj o uznanie a miesto vo svete. Pripomína, že doba a kostýmy sa menia, ale ľudské problémy ostávajú... A práve tie robia príbeh filmu nadčasovým. (oficiální text distributora)

Hopkins

Něco mezi odpadem a jednou hvězdičkou. No spíše tu jednu hvězdičku ale to hlavně kvůli tomu že jsem po 20 minutách už na to nekoukal takže jsem si nestačil dostatečně zkazit chuť abych to pohřbil uplně. Ale na svou obhajobu k mému hodnocení chci jen říct že věřím každému komu se to líbilo :o)) :o)) protože vím proč zrovna mě se to nelíbilo :o))) :o)))) :o))) Nechci být špatným prorokem ale mám pocit že se tohle do top 200 nejšálenějších filmů dostane. ()

01Zuzana10

uz vopred som vedela, ze idem na ... malo hviezdickovy film. Predsa som sla. Chcela som vidiet slovenskych uz viac divadelnych hercov vo filme, chcela som vidiet, slovenske prostredie, nieco v kostymoch, bola som zvedava na hudbu. mam z toho .. ehm ehm.. pocity:D. hrozne sme sa s mamou smiali nad uvodnou a zaverecnou scenou. A este k tomu ten dazd. Strasne dramatizovanie, spomalenie zaberu.... Kriste pane:D. Do toho v krcme postava Janosika looool :D. No moc som sa nesmiala, ked som videla ,,zamockych panov" tancovat na cigansku hudbu. To prepiskli. Ako i spolocnu scenu Cinky a jej manzela.To mal byt pokus o co? hadam nie o umeleckost!!! Dalej vytykam frazovite a umelo povedane dialogy, i vyslovovanie hercov bolo priliz zretelne, spisovne, studiove atd. Krom toho som nepocula mnoho sumov okolia. Tez v post produkcii, ked opatovne dabovali, casto sa netriafali do ust. Dokonca ani napr. ked Z. Kronerova opat prerozpravavala samu seba. Drobnost, no velmi rusiva, kedze som ju postrehla pocast skoro celeho filmu. Skoda, ze nenasli mladu Cinku a zam. chlapca, kt. by vedelo hrat na husliach. Bolo priliz ocividne, ze mladi herci na nastrojoch skutocne nehrali. Co este k hercom? Zaujal ma pan Slovak, no J. Vajda nech ostane v divadle. Alebo Kálmán Varju... ten mi bol sympaticky ;)). Som rada, ze som videla zopar peknych zaberov prirody, no nechapala som neustalym prestrihom s konmi. Jo a tiež zmeny farieb filmu: oranzova, cervena, modra...?? a tak... celkovo: z kina sme odchadzali s rozpacitym pocitom, lebo film bol skutocne o nicom, ale ... aspon sme sa pobavili na spominanych veciach /Kroměříž, Jánošík.../ ()

Slarque

Za ty dvě hodiny se vlastně nic nestalo. A jestli stalo, tak to bylo podáno tak, že mi to bylo naprosto fuk. Ta Gruzínka v hlavní roli vypadala k nakousnutí, ale sekvence, ve které přestala platit druhá polovina názvu, je tak neuvěřitelně kýčovitá, že jsem se jí prostě musel smát. Horší už snad byly jen ty neustále se opakující cválající koně (na chvíli doplnění i párem čápů). Zlatý Zdeněk Troška! Jedna hvězdička prostě proto, že jsem viděl ještě horší filmy. :( ()

Triple H

Je to Dušan Rapoš. Čakal snáď niekto niečo iné ako blbosť? Čudujem sa, že po Fontáne pre Zuzanu 3 mu ešte niekto zveril takýto veľký projekt. Ale Slovensko asi potrebovalo svoj film pozitívne opisujúci rómsku menšinu, takže tu ho máme. Mali to rovno nazvať Fontána pre Zuzanu 4, obsadiť Vejmělkovú a použiť parádny slogan o čokoládových anjeloch z trojky. Komerčný úspech by bol zaručený. Dik more. :-) ()

Fingon

70% Přestože Cinka Panna má sem tam hluchá místa, závěrečná půlhodina už odsýpá celkem v pohodě. Co se použití bluescreenu (nebo že by greenscreenu?;-) týče, tam si nejsem moc jistý - je to hodně poznat, na straně druhé se tato technologie v (česko)slovenských filmech příliš neužívá, nebo si alespoň žádný takový film nevybavuji. Výhradu bych měl snad jen k tomu Jánošíkovi, co se tu dvakrát mihnul... ()

• Na filme produkčne spolupracovala česká a slovenská televízia i maďarská spoločnosť Focusfilm Kft. (Raccoon.city)
  • Natáčalo sa v lokalitách Červený Kameň, Národný park Muránska planina, Suché doly, Malé Karpaty, Moravský kras a Arcibiskupský palác Kroměříž. (Raccoon.city)
  • v záverečnej scéne, ako ide Cinka do sály v zámku (nakrúcané v Kroměříži) prechádza okolo portrétov Františka Jozefa a jeho manželky Alžbety (Sissi). Avšak oni žili až o viac ako storočie neskôr, ako je datovaný dej filmu. (01Zuzana10)