Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavou proti kulisám i proti všemu pokrytectví. Mladý herec Perda (B. Polívka) je zaměstnancem provinčního divadélka a dosud hrál výhradně epizodní role, tzv. štěky. Avšak nečekaně dostane úkol ztvárnit hlavního hrdinu v nové hře Hlavou proti kulisám, kterou napsal ambiciózní spisovatel Kamil Laborec (A. Hryc). Hned na čtených zkouškách se ukáže, že jde o nudnou hloupost plnou prázdných frází. Inscenace se přesto nastuduje, neboť divadlo potřebuje vykazovat činnost a získat od ministerstva peníze na rekonstrukci. To, že většina diváků na premiéře odejde během přestávky, trápí jedině Perdu. Ten má od režiséra vlastně jediný úkol – aby na jevišti příliš nevyčníval a nestrhával na sebe pozornost. Jenže jeho trpělivost je u konce. Herec se odhodlá k činu a začne vyčnívat. Hodně vyčnívat… (Česká televize)

(více)

Recenze (14)

Flego 

všechny recenze uživatele

Bolek Polívka v tomto slovenskom filme dokázal, že vie hrať. Príležitosť využil, ako sa patrí, v podstate mu patrí celý film a vládne mu pevnou rukou. Nahovoril ho Marián Slovák a Chýlkovú Iveta Kožková. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Éra stagnace v plné kráse. 1) Ano, tak nějak to vypadalo, než přišel Gorbačov, přestavba a poté listopadový převrat. 2) Film se o spoustě věcí nezmiňuje, protože nemůže a jiné naznačuje jen zlehka. 3) Problémem snímku je nuda. Nicméně tento lehce zvetšelý film své kouzlo má. Druhá polovina je lepší. 4) Poznámka pod čarou: dabovat Bolka Polívku do slovenštiny je práce pro vraha. ()

Reklama

josieaddms 

všechny recenze uživatele

Dost zajímavý pohled do divadelního světa. Zajímavé, zábavné, s úžasným Polívkou. Zase mi to trochu kazila Chýlková, tu já opravdu nemusím. Ale zase tady nebyla zrovna sympatická, tak to tolik nevadilo. Pořádně jim to zavařil. Úplně jsem jim to přála, a držela jsem mu palce. Možná by to chtělo ještě udělat trochu svěžejší, svižnější. Ale mně se to docela líbilo. ()

Falcor 

všechny recenze uživatele

"Když už nemůžu hrát v tom divadelním představení, tak aspoň na to představení budu chodit a vždycky během něj v hledišti něco udělám. A taky si zahraju. Třeba se během hry postavím v první řadě, otočím se a s upířími zuby se hezky usměju tím mým inteligentním výrazem na diváky." ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Filmovanie snímky Štek bolo realizované v Znojme, Bratislave, Žiline a Kamennom mlyne. (dyfur)

Reklama

Reklama