Utíkejme, už jde!

Hurry, He's Coming

(festivalový název)

Komedie

Československo, 1986, 85 min

Vždy bola sila či už v slovenskej alebo v českej produkcii z jednoduchého, príjemného nápadu a námetu stvoriť takúto podarenú zábavičku a teda kvalitný film. Kde sú tie časy. Priam dokonalí slovenskí herci ešte súčasnej generácie, nadľahčené hlášky z každodenného života, nenanútené výrazy robia pre mňa z filmu spomienkovú záležitosť. 80%.(10.6.2007)

Najlepsi ( mozno jediny dobry ) Rapošov film. Had Imro ! Scena Zednikovic - Simun vo vytahu (vynimocne dobry Simun, on je totiz nic moc), Zuzky, zasnivany nesmely Noga.... je toho viac a celok je velmi prijemny.(17.8.2011)

70%. Ani sa mi nechce pocitat na prstoch, kolko rokov som tuto komediu nevidel, lebo tolko prstov na rukach ani nemam :-) S chutou som sa opät zasmial na rodinke, ktora sa potajomky vkradala susedovi Lasicovi do bytu cez dieru v stene, ked on bol na roznych sluzobnych cestach. Priznam sa, ze teraz po tolkych rokoch to uz nebolo to prave orechove, ako ked to davali v telke na Silvestra koncom 80-tych rokoch, ale opät som sa pobavil. Skoda, ze nas Marian Zednikovic opustil uz v roku 2007 a pan Satinsky v roku 2002, boli to skveli herci... 07.08.2009 ____________ Marián Zednikovič - (Svätopluk Sysel) +++ Zuzana Bydžovská - (Oľga Syslová) +++ Milan Lasica - (Dr. Mahm) +++ Andrej Hryc - (Hadži Rawall) +++ Július Satinský - (Vyšetrovateľ) +++ Jiří Menzel - (Zverolekár) +++ Miro Noga - (Gabo) +++ Hudba: Dušan Rapoš, Jozef Slovák +++(27.4.2008)

Čo dobrá, vynikajúca komédia s mnohými nezabudnuteľnými momentami a hláškami. Fantastické trio Zednikovič, Bydžovská a Lasica v kolotoči vtipných šľahov od chorého hada, kačičky vo vani, cez rómske péro uprostred sídliska až po sitárovú hudbu a melanchóliu každodenného života. Bodaj by ju niekedy zopakovali v televízii, hneď si ju nahrám - v časoch keď bola v TV doma, sme ešte nevedeli, že neskôr bude táto perla slovenskej kinematografie taká vzácna.(13.7.2006)

Na Rapoše až nečekaně stravitelné, žel nebýt Lasici a Satinského, tak u toho i tak pojdu. Protože tam, kde se dobře rozehrála alespoň Bydžovská, musela okamžitě kontrovat Katarína Šugárová, kámoška z Fontány.(1.8.2010)

Slovenský režisér Dušan Rapoš je nehorázny babrák. Jeho filmy nestoja za veľa. Tie jeho hlúpe "Fontány pre Zuzany", elánovská "Rabaka" či trápna anti drogová dráma "Suzanne" mi boli vždy na smiech. Hlúposti. A čím je starší, tým sa prepadáva do väčšieho a smradľavejšieho odpadu. Avšak v roku 1986 sa mu podarilo akousi podivnou náhodou natočiť napaditú, sviežu, vtipnú komédiu. Snímok "Utekajme, už ide" sa stal a zrejme už aj navždy zostane jeho vrcholným dielom. ***(5.7.2019)

Napřed se to jevilo jako taková běžná taškařice z 80. let, ale nakonec mě to dostalo přesnými hereckými výkony a nenápadným šarmem.(16.2.2016)

Jediné ,čo sa Rapošovi podarilo.80%.(3.3.2010)

Tak to je iná jeba: '' Sama si hátra, sama si kutrá...'' !(17.2.2013)

Originálne jednoduchý & jednoducho originálny scenár, skvele vedení herci, výborná pointa. Alfa & Omega. Čo chýba súčasnému slovenskému filmu ???!!! TO-TO !(4.11.2009)

V době vzniku této komedie jistě nanejvýš ožehavé aktuální téma problémů mladých rodin ohledně bytových podmínek. Po letech se tomu zasmějeme, ale tehdy nám jistě do smíchu nebylo. Dnešní Sysel by už ovšem neřešil svůj bytový problém tak, jako v tomto filmu Sysel s rodinkou ustrašeným "přechodným nájmem". Dnešní Sysel (ten sebevědomý a bezohledný) by se do bytu rovnou nastěhoval natrvalo se sfalšovaným dekretem. Pak spolu se zkorumpovanou policií a ještě lépe vlivným bezcharakterním advokátem a politikem by ubohého "kúzelníka" nacpal do košíku s hadem a vystrčil na ulici. :-)(16.3.2009)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 31.12.1988 - slovenská filmová klasika. (31.5.2009)(31.5.2009)

Utekajme domov, už to ide zase v telke! Kedysi veľmi divácky úspešná komédia (aspoň v televízii), ktorú videl snáď každý správny Slovák. Videl som ju zo zvedavosti v aj o niečo staršom veku, kvôli oprášení nostalgických spomienok a populárnym hercom. Už mi to tak vtipné, ako za mladi, nepripadalo, čo ale neznamená, že je to možno najlepší film Dušana Rapoša. Všetci vieme, ako dopadol a že si to chlapík ani neprizná.(13.1.2013)

no ja sa cudujem, ze rapos bol schopny natocit nieco tak nadpriemerne, ale napriek tomu na moju dobu aj nudne...akurat ubehlo niekolko tyzdnov, co m. zednikovic umrel a az teraz som zistil, ze to bol vskutku nadany herec..o lasicovi ani tocit nebudem, lebo on je klasa najvacsieho rangu...trosku je dej pritiahnuty za vlasy, ale ta podstata rozpadu rodiny z dovodu vidiny obohatenia je jasne viditelna...suma sumarum: som spokojny...(3.6.2007)

Myslím, že malý byt Syslových mohl být divákovi lépe představen, abychom se v něm orientovali. Snad mohl být v souladu s žánrem ještě menší. Je tu několik scén spíš podivných, než vtipných (soused zešedne strachy ve výtahu, létající otec), také filosofování na téma úděl mravenců apod. je trochu rozpačité. Jinak jde ale o velmi příjemnou komedii s hořkými podtóny. Socialistické živobytí je tu po všech stránkách zobrazeno opravdu tísnivě.(20.8.2019)

Vyborny Marian + necakana porcia erotiky na barevnom pristroji CSSR. Velmo dobre.(11.8.2005)

Genialita sama o sebe. Námet, ktorý asi let tak niekto nevymyslí. Perfektné herecké výkony, a spústa nezabudnuteľných scén ( vo výťahu ). Slovenská komédia s minimálnou konkurenciou.(6.2.2011)

Opravdu zvláštní, dalo by se říct komedie? Zábavný nápad a satira na poměry v panelácích, kterou obohacují dobří slovenští herci. Celý film má zvláštní meditační atmosféru a když člověk uvidí panelové sídliště, výtahy a sousedky, chytne ho nostalgie, nemluvě o klasických slovenských hercích, kterým tady vévodí Milan Lasica. Překvapením je jméno režiséra, který se později vrhnul na něco kompletně jiné záležitosti...(2.2.2010)

Tak tento film jsem vubec neznal a kvuli nemu jsem na statni svatek vstaval pred sestou hodinou ranni... Musim rict, ze absurdnejsi a snad i dementnejsi zabavu z nasich koncin uz jsem dlouho nevidel. Lhal bych, kdybych tvrdil, ze me film nebavil a u nekterych scen se nezasmal. Urcite jeden z nejlepsich pocinu rezisera Rapose, i tak ale nepresahuje prumer.(17.11.2010)

• slunicko2

Socialistická komediální nuda. 1) Pokud tuto komedii, jak píše komentátor Anderton, "videl snáď každý správny Slovák", pak mě zajímá, jestli to platí i o Češích. Zařadil jsem se mezi ty nešťastníky a musím říci, že mě to nijak netěší. 2) Vlastně jediné, co si pamatuji, je 35letý Marián Zedničkovič v těsných džínách (otec Sysel).(22.2.2016)

<< předchozí 1 2 3