Naše shledání

Nos retrouvailles

In Your Wake

Francie, 2007, 99 min

• freddy

Tohle drama z Francie je jednoznačně veliké zklamání. Podle popisu děje jsem se těšil na nějaké drama, založené na dávném konfliktu mezi otcem a synem. Toho jsem se i dočkal, ale celé drama je vyprávěno neuvěřitelně nudným způsobem. Film mne téměř vůbec nedokázal zaujmout, po půlhodině sledování jsem uvažoval o tom, že film vypnu, téměř celou dobu jsem si už přál, aby byl konec a mé oči spíše než film sledovaly čas, který do konce filmu zbývá. Takže z tohoto si jistě dokážete odvodit, že se nejedná o nic originálního nebo snad zajímavého. Takhle nudný film se vidí opravdu málokdy. Sice poslední půlhodina mé nahlížení na tento filmový počin trochu zlepšila, ale ty nudné sekvence předtím mi z hlavy vymazat nedokázala. Takhle z toho zůstává pouze nudný film se zajímavým koncem, nic víc. Film byl prostě neuvěřitelně rozvleklý a bez zajímavějších scén, téměř pořád se jen mluvilo a mluvilo, a tento typ filmu mi asi nesedí. Herecké výkony byly ucházející, především mladý herec v roli mladíka jménem Marco předvádí docela solidní herectví. Ale jak už jsem řekl, film mi přišel neskutečně nudný, a fakt že nesáhnu jen pro jednu hvězdičku je způsoben hlavně tím zajímavým koncem, který mé konečné hodnocení vytáhl nakonec na trochu milosrdné dvě hvězdičky.(9.12.2008)