poster

Velvyslanec

 • USA

  The Ambassador

Drama / Válečný

USA, 1984, 97 min

 • JohnSmith
  ***

  Na to, že se jedná o produkci králů béček Golana a Globuse, tak to nebylo tak zlé. Je to sice naivní pokus o řešení izraelsko-palestinské otázky, smíchané s obyčejným vydíráním, ale nebylo to tak špatné.(22.5.2018)

 • Tommassi3
  **

  "Máte kolem sebe teď opravdu velkou publicitu, pane velvyslanče !!" - "Tu měli i Bonnie a Clyde.." Upřímně řečeno, jakkoli považuju J.L. Thompsona s tím jeho zvlášť pro pozdější tvorbu typickým tvrdohlavým křížením žánrů a snahou vymanit se z žánrových konvencí za výborného a osobitého režiséra, v případě Velvyslance, který opravdu jen velmi zvolna adaptuje povedenou novelu výtečného Elmora Leonarda 52 Pick-Up, jejíž hlavní motiv nevěry a následného vydírání nakonec spíš převrací naruby a dále rozvíjí v politický thriller, si vlastně nejsem úplně jist jak se k němu postavit, byť zejména v kontextu s tou Leonardovou předlohou i Frankenheimerovým snímkem Ber 52 se mi The Ambassador jeví spíš jako hodně špatný vtip.. A nakonec i slabá, jakkoli volná, adaptace, když tenhle poslední biják Rocka Hudsona vlastně není ničím jiným než otravně hloupým béčkem, byť s výtečným Robertem Mitchumem a tradičně bezvýhradným Adamem Greenbergem s jeho kamerou.. A tak Velvyslanec nakonec dostojí snad jen označení filmové rarity, která své pozoruhodnosti v detailech navzdory upadla v zapomnění..(25.1.2016)

 • LiVentura
  **

  Zbytečné!!!(2.5.2018)

 • slunicko2
  ***

  Trochu limonádové zobrazení arabsko-izraelských vztahů. Kouká se na to docela hezky.(7.4.2014)

 • evulienka3
  **

  Veľvyslancova manželka žila zrejme v nejakom paralelnom vesmíre, prípadne bola mimozemšťanka, keď konala ako konala. Na strane druhej, naháňačky medzi trabantami a moskvičmi boli zábavné. Pekné dve hviezdičky, sú v tomto prípade tak akurát.(8.11.2016)