Rage

Rage

USA / Velká Británie, 2009, 98 min

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(7.6.2009)

Velmi zajímavý experiment - kamera, herec, bluescreen, zvuky v pozadí. Výborně napsané monology a dokonale vyprofilované postavy, naprosto OPRAVDOVĚ ztvárněné skvělými herci (krom otravného Ahmeda a nicmoc postavy Anity). Kdo by to byl řekl - že z takového "chudého" základu půjde vytřískat něco tak.. plného. (P.S.: Jude Law je velmi píchatelná ženská.)(22.3.2010)

• Subjektiv

Prezentace nové módní značky, od které si manažeři slibovali úspěch se dík tragickému úmrtí nečekaně zvrtla... Sestřih z hereckých monologů formou interview, za hercem monochromatický screen, s občasným zvukem v pozadí předkládá k posouzení povrchní svět zbožné (od slova zboží) krásy. Vše nutně musí stát na tom, co herci pronášejí, jak to pronášejí a jestli to jako celek má nějaký význam. A jak tedy? Výtečně, spousta zvučných jmen skoro jiný výsledek vylučuje. Co? Inu, různé postřehy, hlavně z osobního života a světa módy - od kritiků, manažerů, modelek, ochranky, návrhářů, PR managerů, image designerů po obyčejné lidi. Řeči mají kolikrát řádný šmrc, k jednotlivým postavám se hodí, nechybí vtip a občas i něco hlubšího. Ale těch hluchých míst jsou spousty - nudných, prázdných, zbytečných či nejlépe nevýrazných - většinou se pojí s konkrétními lidmi (Anita de Los Anjeles, Minx, modelka, Vijay), nikoli však vinou herců. Ovšem Steve Buscemi, Judi Dench, Dianne Wiest a Simon Abkarian dostali možnost zazářit a využili ji. Silné **.(28.12.2009)

• Ruut

Ó já pochopil režisérův záměr vyprávět příběh v sestřizích rozhovorů lidí, ze kterých žádný příběh být "neměl". I ty vtípky s herci .. ale bylo to na mě až tak moc cool, že ... :-)(29.3.2010)

• Humprt Pum

Výborně vedení herci, ale na tak dlouhý film to netačí.(4.10.2009)

• karnát

Skvělý nápad, mohl to být povedený experiment. Ale není, je moc poznat, že herci hrají, celé je to nedůvěryhodné. Dramatické scény jsou do toho našroubované křečovitě a celkové sdělení veškeré žádné.(3.4.2010)