Agiwa na

Baby and I

Baby and Me

Komedie / Rodinný

Jižní Korea, 2008, 96 min

Je to celkom dobrá komédia. Má pomerne dobrý príbeh o študentovi vysokej školy, ktorý robí len samé problémy, kvôli čomu má mimoriadny úspech u dievčat, ale autority ho nemajú radi a dokonca a dokonca aj rodičia ho načas opustia a nechajú žiť samého. Ale keď pri ňom niekto nechá dieťa, ktoré má byť jeho, nezodpovednému mladíkovi sa úplne zmení život a navyše mu začne pomáhať sympatické dievča, ktorá ho má platonicky rada. So spracovaním som spokojný, síce tieto zápletky s deťmi až tak moc nemusím, ale toto mi celkom sadlo. Dej je dostatočne zaujímavý po celý čas, dobre sa pozerá na mladíka, ktorý je úplne nezodpovedný a dieťa nemá rád, ale postupne sa mení, či už jeho charakter, ale aj vzťah k dieťaťu, veľkým plusom je aj línia s kamarátkou, ktorá ho má rada, nesklame ani tých pár výraznejších prvkov a aj kvôli krátkej dĺžke to nemá žiadne slabé miesto, takže sa je na čo pozerať. Problémom je ale humor, je ho tu dosť a síce nie je zlý, lenže až na asi dve situácie ma moc nezaujal a to je v tomto žánri celkom problém. Ani ten prvok s vnútorným hlasom dieťaťa, ktoré sa vyjadruje k jednotlivým situáciám nie je moc využitý, takže mi to prišlo aj celkom zbytočné. A navyše sa to ani nenesie v tej príjemnej atmosfére, ktorá po celý čas dokáže udržať úsmev na tvári, čo mám pri mnohých juhokórejských komédiách tak rád, skôr je to taký normálny film. Herecké obsadenie je na tom dobre, mladík je úplne ideálny, ale viac si ma získala postava kamarátky, ktorá ma z celého filmu bavila najviac a dobre obsadené sú aj zvyšné postavy, kde poteší plno známych tvárí. Réžia a technická stránka sú plne ideálne, na žánrovú špičku to samozrejme nemá, ale stále je to príjemný nadpriemer. Škoda, na lepšie hodnotenie by som potreboval doladiť humornú stránku, ale aj tak je to dobrý film. 68%(29.6.2013)

Roztomilá komedie, která pobavila řadou úsměvných momentů a kde svůj čas dostaly i dojemné chvilky, ale na rozdíl od jiných asijských filmů se jí nepodařilo vtáhnout mě natolik, abych se do ní bez výhrad ponořil. Možná za to může příliš mnoho až příliš expresivních gest, příliš přehrávaného křiku, křečovitých scén, nebo nepříliš plynulý vývoj postav a vztahů, kterým jsem tak úplně neuvěřil, stejně jako příběhu, místy prázdnému jindy zase ukvapenému či bezradnému, zahýbajícímu občas do malých slepých uliček. Ale Byeol Kim, ta nemá chybu a mnohé zachraňuje.(3.7.2011)

Joon-soo má 18 rokov, poneviera sa stále von s kamarátmi a robí problémy, keď mu do toho z ničoho nič privedie život do cesty dieťa. V odkaze, ktorý nájdu pri malom je napísané, že je to jeho syn a má sa o neho postarať. Joon-soo sa ho prv snaží zbaviť čo ale nie je vôbec jednoduché a tak sa nakoniec začne o malého starať a vytvorí si k nemu hlboký vzťah... Celkom milá komédia s vtipnými scénkami, ktoré z môjho pohľadu prevažujú nad tými menej vydarenými a dej osviežilo aj to, že malému prepožičali dospelácky hlas, takže to čo si on myslí my aj počujeme, čo je tu strašne milé. Ja som sa bavila, aj keď som videla určite aj lepšie komédie, ale táto ma tiež potešila. P.S. Byeol Kim nemá chybu.(29.4.2009)

• rikitiki

Jiný kraj, jiný mrav a jiný pohled na kinematografii. V korejské veselohře je nejspíš normální, že jinak sympaticky podaná učitelka mlátí žáky baseballovou pálkou přes zadek. Vůbec k fyzickému násilí zde mají blízko všichni a spouští ho i pranepatrné důvody. Asi jsou Korejci hodně kontaktní a vzteklý národ, dle tohoto filmu tedy. V příběhu se mísí kýčovité melodrama s občasnými komickými momenty a s náznaky drsného sociálního dramatu. Skoky v ději jsou občas přímo obdivuhodné. Závěrečný, očekávatelný, twist se vůbec nevysvětlí a přejde se jedním brutálním střihem. /17. 6. 16./(17.6.2016)

• Zíza

Možná to mělo působit vtipně, ale hlas dítěte, který namluvil starší muž, na mě spíš působil odpudivým dojmem. A tak nějak celkově mě to moc nebralo. Prošlo si to přesně těmi fázemi, kterými si takový počin standardně projít má, nic nepřekvapí, nic tu není nadprůměrného, abych vám mohla říct "ano, protože tam bylo XY, určitě se na to mrkněte!". Tak nějak jsem si k tomu sedla, koukala, nenadchlo, pak to vypnula a za pár minut už ani nebudu vědět, že jsem to viděla. Silně nadhodnocený film.(30.10.2014)