• Karlos80
  ***

  Něco podobného jako "Síla lidskosti", viděl jsem dnes tedy 05.08. 2008 díl se spisovatelem Arnoštem Lustigem, ale tak smutnou, mrazivější a emotivnější výpověď-vyprávění, jsem ještě neslyšel (i když ono skoro každé vyprávění, nejen žida který přežil holocaust je svým způsobem depresivní), povídal tedy nejen o tom jak přežil své působení v jednotlivých koncentrácích ale i třeba o setkání se samotným doktorem Smrti, Josefem Mengelem u kterého si neodpustil trochu humoru o "devatero řemeslech". Mangele měl dobrou náladu, a díky tomu pan Lustig přežil..(5.9.2008)

 • Marthos

  Stejně jako jiný cyklus veřejnoprávní televize Neobyčejné životy i tuto relaci jsem reflektoval pouze skrz epizodu s bývalou prvorepublikovou hvězdou Evou Gerovou-Šanovcovou. Pominu-li skutečně minimální rozsah, který byl této obdivuhodně svěží dámě věnován, zůstává tu špatný Taussigův scénář. Jsem schopen akceptovat, že se nejedná o vzpomínkový medailon (který byl si Gerová bezesporu zasloužila), ovšem i na malém prostoru vykouzlit takové chyby je silně alarmující. Závěrem jen dodám, že přeji paní Gerové k jejím březnovým devadesátinám hodně zdraví a snad brzy i mnohem lepší a delší prostor k celuloidovému vzpomínání.(1.2.2010)

 • NinadeL
  **

  Náhodné setkání s tímto pořadem věnovaným Evě Gérové-Šanovcové bylo opět rozpačité, jak už to tak se současnou publicistikou ČT bývá. Co čekat od scénáře Pavla Taussiga? Hlavní slovo měla herečka, takže on měl na starosti jen dramaturgii výběru ukázek a fotografií a i na tak malé ploše, jako je kariéra skládající se z 12 filmů, dokázal zklamat. Označit Kondelíka za Lízalku a dále zmínit už jen Bílou vránu, to je směšné. Horší je ještě, aby si kameraman zaměnil Gérovou za Glázrovou. Dílčí epizody cyklu zde možno najít samostatně, je nutno posečkat na propojení. Do té doby možno okem spočinouti například na epizodě s Krejčíkem, která je také velmi hudlařská.(31.1.2010)

 • triatlet
  *****

  Krásné vyprávění Květy Legátové o demokracii zasazené do přirozeného prostředí (domácnost Květy Legátové). Moudrosti autorky novel Želary nebo Jozova Hanule bych vydržel poslouchat déle než 15 minut. "Nepřijímejme pasivně cizí stanoviska." Jiří Stránský se trefně (skautsky) naváží do stavu současné české politiky. "Škoda každého dobrého slova, které se neřeklo." Václav Havel ve svém nadnárodním přemítání o uspořádání společnosti obrazně uvádí příklad na uspořádání letenské pláně. "Mysleme dopředu."(16.11.2009)

 • taryrta
  *****

  Hodnotím díl s panem Somrem. Stačí pár minut s člověkem s velkým Č jakým Josef Somr je a hned je líp na duši. Ještě ten den jsem pana Somra viděla v Českém lvu, pěkný projev. Bohužel po jeho odchodu z jeviště už to tak pěkné nebylo. Popravdě řečeno přenos Českého lva byl děs běs, ale to už je jiné hodnocení.(4.3.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace