• zdeny99

Utrápená pohádka, která by mohla sloužit jako studijní materiál, jak netočit pohádky. Nejen že je příšerně natočená, tak je i nudná a divák u ní po celou dobu trpí. Herci hrají jako úplní amatéři, kamera je otřesná (například ve scéně, kdy jede v bričce rytíř Kornelius s tím cigánem, co nosí ženské hadry, tak je kamera namontovaná těsně před vozkou. Kamera zachytává půlku těla vozky a půlku těla koně, přivázaného vedle bričky). Nepovedlo se ani vkusně nasnímat místa, kde se točilo. Jsou to jen takové nic říkající záběry, které stejně divákovi nic neřeknou. Nejhorší je to na té zřícenině, kde je vidět jen občas nějaká ta zeď. Příběh je úplně o ničem a nejhorší na všem jsou ty tupé dialogy. Nechápu, jak v téhle hrůze mohl hrát Jaromír Hanzlík a dokonce to bylo promítáno v kinech. Vždyť tohle je ubohé i na obyčejnou televizní pohádku. [1836. hodnocení, 45. komentář, 42%](3.12.2020)

• Desmi

Jedna z pohádek, kterou nemusím vidět vícekrát. Z Kuklové udělali krávu, která ví, že je kráva a má z toho hroznou radost. Hanzlík je bodrým schizofrenikem, Jirák leje ligu, Pomeje hraje klasickou svini jako vždycky a Blažek hraje sebevědomého idiota, kterého bych okamžitě poslal na rande se zastřihovačem vlasů.(17.11.2017)

Neotřelá, působivá a trochu nostalgická pohádka o hledání, lásce a perlách. Nebo pro děti převyprávěný rytířský román. Nebo příběh o psychopatickém malíři a kouzlech. Ať to je žánrově cokoliv, tak to má své kouzlo a to nemluvím o tom kouzlu, které se vztahuje k těm perlám, myslím kouzlo toho příběhu. Mimochodem, kdo z vás si taky všiml filmového psa - "Kopretiny" z Císaře a tambora?(5.9.2010)

Pohádka snad jen pro dospělé, teda alespoň chlastací sekvence, které nutno přiznat parádně předvádějí Ota Jirák s Janem Hartlem. Jinak natočeno celkem průměrně, občas trochu humoru, občas trochu napětí a občas i dobré herecké výkony. Tedy ta role padoucha Jiřímu Poměje sedne (ve filmu i v civilu). Jaromír Hanzlík, ani další superhvězda Radovan Lukavský toho moc ve filmu ze svého hereckého umění nepředvedli. Že by to byla chyba réžie? Celkově za 3*, a to jenom díky Jirákovi s Hartlem.(23.4.2012)

Jako pohádka to neobstojí. Pokud ovšem vlasatému Blažkovi stojí při vyslovení jména Lucie, jedná se o erotický film s pohádkovými motivy, který mě překvapil a nemohl jsem si ho nechat ujít. Vyhodil bych akorát Hanzlíka, naprosto zbytečný v tomhle filmu a víc bych se zaměřil na rozehrání vztahu mezi ústřední dvojicí, která po sobě jede. Místo hard je z toho soft a to filmu ublížilo. Zajímavý námět a spolu s ním i tvůrci se pak vydali cestou sice více televizní než filmovou, ale přesto, že se z filmu dalo vytřískat víc, je z něj cítit erotický náboj. Kdo ho nezaregistroval o hodně přišel a bude to pro něj jen nudná pohádka bez kouzla. 60%(22.4.2012)

• - Perlovou pannu si zahrála Karolína Sochorová, avšak namluvila jí Jitka Ježková. (BMW12)

• - Pohádka byla natáčena převážně ve Vlašském Dvoře v Kutné Hoře. Mezi dalšími lokacemi lze poznat Pražský hrad a hrad Točník. Exteriéry pak byly pro změnu natáčeny na Slapech. (rodo)