Tatínkova holčička (S01E07) (epizoda)

Česko, 2008

Petr Slavík

Petra Ušelová

Radek Bajgar, Petr Erben

Komentáře uživatelů k epizodě (3)

• kingik

Zbytečný cyklus Veřejných léček má ve svém repertoáru jednu jedinou povídku, které jsem ochoten udělit hvězdičku. Všechny ostatní posílám do kanalizačních vod. Tahle je o úchylném otčímovi, který má bídácky spadeno na nevlastní dceru. A ten jeden bod si vysloužil Mirin Etzler. Tak odpudivou figuru česká komerční tvorba nepamatuje. A mám pocit, že on sám už je nyní natolik známý, že by podobnou roli už dnes dozajista nevzal. Mám pocit, že byl nadržený snad i doopravdy. A tak ho můžeme obdivovat/nenávidět, kterak ukájí svůj chtíč na (tehdy naprosto neznámé) Berenice Kohoutové, která hrála náctku. Příběh nemá žádné extra zakončení, určitě šlo při té herecké přesvědčivosti s celým tabu tématem pracovat v mnohem skandálnějších intencích. Celé je to blbě a bídně natočené (zhruba na takové úrovni, jak kdyby se tv Barrandov pokusil ambiciozně natočit soft pornáč), ale Etzler je výstavní nechuťák, který raději ztvární obtloustlou a prázdnou figuru "lékaře" v kreténském seriálu na počkání, než by se znovu pustil do podobné kontroverzní šílenosti, po níž by se mohl stát štvancem diváků, kteří se do příběhu příliš vžili. 1/10(2.12.2017)

Tatínkova holčička je širokou veřejností považovaný za vrchol celého cyklu Soukromých pastí. Vůbec nesnižuji herecký výkon Miroslava Etzlera, ten byl v roli úchylného otčíma opravdu přesný, mě ale v tomto dílu chybí nějaký finální šok. Osobně jsem byl přesvědčený, že film skončí tím jediným tragickým východiskem, ale místo toho skončil tak nějak bez konce. Což o to, mrazivý ten závěr je a když nad tím budete přemýšlet, tak je i dost tragický a smutný, ale chybí mi tu ten wow efekt, který by tento díl jen podtrhl.(2.12.2017)

nejdrsnejsi je ten konec.(29.1.2019)