poster

The Somme (TV film)

Drama

Velká Británie, 2005, 102 min

Režie:

Carl Hindmarch

Střih:

Chris King

Scénografie:

Ewa Skoczkowska
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

  • Hanys_
    **

    Troška historických faktů: 1. července 1916 proběhl první den bitvy na Sommě, který byl nejkrvavějším ve válečné historii, když v jediném dni zahynulo neuvěřitelných 20 000 vojáků, většina během první hodiny..Polodokumenty v lásce moc nemám, protože jako tv film většinou za moc nestojí a na dokument tam zase postrádám víc informací. Tady tomuhle nebylo jinak. Pár informací sice padne, ale vše je podáváno takovou tou nudnou tv formou.(11.2.2009)

  • S120
    odpad!

    Naprosto nechápu důvody vzniku podobných pořadů - proč tvůrci nenatočí buď film o Sommě a nebo dokument. Tento prakticky nedefinovatelný paskvil je úplně na nic. Dále k obrovské škodě z celého pořadu dýchá tak obrovská neznalost faktů a omezenost autorů, že je to smíš k smíchu. A to by si bitva na Sommě opravdu nezaslouží - přestože autoři nemají pravdu v tom, že by v žádné jiné bitvě nepadlo víc vojáků za jeden den, pro Velkou Británii bitva představovala masakr. O to víc mě překvapuje, že nenatočí nějaký kvalitní dokument a do světa pouštějí takovéto odpady ...(30.11.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace