poster

Ptačí chřipka (TV film)

 • USA

  Flu Bird Horror

 • Slovensko

  Vtáčia chrípka

Sci-Fi / Horor

USA / Německo / Rumunsko, 2008, 89 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (19)

 • Campbell
  **

  Bohužel zklamání. A celkem velké. Věděl jsem do čeho jdu přeci jenom od Scotta mám nakoukáno skoro všechno, všehovšudy mi chybý 3 jeho filmy, tohle se mu nepovedlo už z důvodu že to prostě není on. JSem zvyklý na úplně jiný filmy. Už samotný začátek mě odradil, film vypadá strašně levně i na Sci-fi channel. To jsem překousl narozdíl od naprosto nechutný, debilní hudby která mě štvala, naneštěstí si tvůrci taky asi uvědomovaly a tak jí tam moc necpaly. Pak přišly na scénu herci kteří byly průměrný, nehrály vyloženě špatně ale jejich postavy byly debilní až to bolelo. Díky jejich chování jsem si přál aby pochcípaly do jednoho. A pak zaútočily ptáci či ti mutanti, ty nebyly špatní vůbec měly nápad a vypadaly celkem dobře a ty efekty nebyly nijak extra špatní. A ptáci útočily poměrně často. Ale bohužel s každou přibívající minutou to bylo horší a horší až jsem měl chut to vypnout. Dokoukal jsem ale jen s obtížema.(11.7.2012)

 • eraserhead666
  **

  Kdysi jste si při dekoraci bytu mohli vybrat, buď vymalovat, nebo tapety a nebo svého času letěly tzv. válečky s různými motivy (moc jich na trhu zase nebylo). No a tak se mohlo stát, že jste u svých známých narážely na zdích na ty samé motivy, kterými vám (k vašemu vzteku, samozřejmě) vaši rodiče v dobré víře vyzdobili váš pokojíček. Lišila se jen barva a odstíny. A podobně je to s tímto filmem. Ten je taky brán jako z jakéhosi mustr válečku, jímž podobné filmy lajnujou a které se pak od sebe liší jen svým odstínem. Klasický, takřka TV produkt, z nějž jste již všechno viděli a v němž naprosto nic nechybí - směšná zápletka, trotlovský scénář, který se s ničím moc nesere a nějak extra nepřemýšlí, skupinka závadné mládeže s naprosto klasickými charaktery, nepříjemní jak jebák na řiti, trumfující se v nejstupidnějších hláškách a dialogových smečích, tvrďácká a neústupná armáda, která vás především rozesměje, než aby vám nahnala strach, neherectví, klasický dobrý strejde, zde v podobě strážce parku a i toho ultraklišovitého přerodu nesympaťáka v sympatického hedinného dobráka se dočkáme. K tomu samozřejmě nějaká ta digitální monstra, tady jde o jakéhosi křížence pterodaktyla a Gappy. Přirovnal bych to asi k Pterodactylovi, ten byl ale mnohem zábavnější, na druhou stranu, tady mi ty triky připadaly trošičku povedenější (i když nebyly tak gore). Normálně bych to asi odbyl jednou hvězdičkou, štěstí toho filmu je, že se ke mně asi dostal ve správnou chvíli, protože mi docela i sedl a byl jsem rád, že můžu na těch pár minut zcela vypnout mozek a nechat se volně unášet. Docela mi to i prospělo. Takže za to jednu navíc. Více na mém blogu: www.hororovykabinetdreraserheada.blog.cz(15.4.2011)

 • iolaos
  *

  V prvé řadě ujetým ornitologům raději doporučím The Rage (2007), ale teď k tomuto filmu. Přelet digitálního pterodaktyla okomentovaného slovy "whatta hell" sliboval šumnou b-zábavu, jenže s přibyvajícími minutami zábava byla tatam a naopak čím dál více jsem propadal běsu a trpěl. Sice se v Ptačí chřipce daří režisérovi vytvořit místy náznak napětí (fakt :)), ale na druhé straně břehu stojí proti němu nesympatická tlupa náctiletých komediantů (neherců) a ultraidiotský scénář jak ze skicáku nedostudovaného outsidera nefundované filmové školy. Co se týče samotné akce (náletů gigantických ptáků) se divák dočká nevídaného - vytrhávání digitálních špaget zobákem velkým jak moje prdel, z hrudi právě pojídaného. No wow. V polovině to vypněte... nemá to cenu... 2/10(13.10.2008)

 • SOLOM.
  **

  Poslední roky světem hýbala taková nemoc šílených krav, ptačí či prasečí chřipka a tak bylo jen otázkou času, kdy se toto téma stane inspirací pro nějakého filmaře. Proto není divu, že Nu Image vycítila šanci jak podráždit divákův žaludek a nervy a vytasila se s tímto „veledílem“. Lidé od této společnosti mají přímo psí nos nacházet hotové tragédy do svých rolí a tak se nám na place sešla opravdu rozmanitá ukázka hereckých antitalentů, ale i několik známějších tváří. Svou první větší příležitost tak dostala i herečka Sarah Butler, která se nedávno objevila i v remake filmu I Spit on Your Grave a jako jedna zmála dokázala udržet film nad hranicí čistého odpadu. Byla to ovšem náramná fuška, zvláště když samotný scénář stojí za starou bačkoru. Film se snaží především upoutat divákovu pozornost snůškou trapných hlášek, kterým se ovšem zasměje asi jen málo kdo. Rád bych řekl, že některé z nich byly opravdu trefné, ale naneštěstí tomu tak nebylo. Stejně nezajímavé byly i charakteristiky jednotlivých postav, jenž bych označil za tuctové, nezajímavé a hlavně těžko stravitelné. „Zlatým hřebem večera“ se však stali samotné digitální ptačí monstra a hodně divné gore efekty. Jedním slovem katastrofa.(7.7.2011)

 • Dubro
  *

  Obdivuhodné. Napriek skúsenostiam s Grizzly Parkom sa opäť niekomu podarilo dotiahnuť do lesa hŕstku mladých delikventov, kde slúžia ako potrava pre kadejakú háveď. V tomto prípade za kadejakú háveď nastupuje kŕdeľ prehistorického vtáctva v čiernych trenírkach a za delikventov družstvo hereckých "Tea Totallers", ktorému pomáha aj doktorka s miestnym správcom lesa ("Dumb and Dumber "). Táto bieda mala určite pracovný názov "Ftákovina".(15.10.2008)

 • kaylin
  *

  Proč se tohle jmenuje ptačí chřipka, to opravdu nevím, i když nějaká ta vzdušná stvoření zde skutečně jsou. Skupina mladých lidí před nimi musí utíkat a my se dovídáme, jak to vlastně bylo s tím, že jsou zde ty ohavné potvory. Minimalistické, levné, ale bohužel v žádném ohledu zajímavé. Škoda.(16.2.2018)

 • Morholt
  odpad!

  Jakmile se objevili první ptáci, začal jsem smrkat meloun, kterej jsem zrovna přežvykoval a když jsem se dostatečně vyslzel, připravil jsem na něco, co se rozhodně nebude brát vážně. Prostě na něco ve stylu Sharktopuse. Jenže ouha. Počáteční smích se vytratil a vystřídal ho kyselej výraz doprovázenej stále rychlejším cvakánim tlačítka s šipkou doprava. a takovej pěknej náběh to mělo.(23.7.2012)

 • zette
  *

  Nikdy nedovedu pochopit, jak takove braky dokazou koprodukovat tri staty... Dej filmu je jako pres kopirak desitkam ci stovkam podobne pochybnych hororu. Spatne napsane postavy a jeste horsi dialogy. Zadne napeti se nekona, ptaci ovsem potesili, takovy paskvil se nevidi kazdy den:-).(26.11.2014)

 • cariada
  ***

  Slušná podivaná na skupinu parchantů z pastáku co táboří v lese a ptáčkové je trošku poklovou. Na to že jsem očekál béčko jak vyšitý, tohle mělo dobrou atmosféru i krvavost.(9.3.2014)

 • lennyd
  *

  Mohl to být zajímavý experiment - poslat skupinu delikventů místo do polepšovny do tábora v divočině, aby se naučili spoléhat jeden na druhého a začali mít úctu k životu druhých. Jenže výchovný program se nesetkává s úspěchem - až do chvíle, kdy je tábor napaden obřími zmutovanými ptáky (roznášejícími ptačí chřipku), a skupině opravdu nezbude nic jiného, než se naučit spolupracovat. Jenže - s jejich přístupem - to není až tak jednoduché, a pár mrtvých nikoho z nich neznervózňuje ... Nevím jak vy, ale já tento film pochopil - autoři chtěli natočit film o zmutovaných ptácích (tak jak je moderní, vybrat si jeden živočišný druh - a nechat jej zmutovat a vraždit libovolně velkou skupinu homo sapiens - a je jedno jestli půjde o pavouky, šneky, ještěrky nebo jako v tomto případě odnesli ptáci). Jenže se psal rok 2008, světem se šířil SARS, ptačí a prasečí chřipka, a tak se do scénáře rychle zaplácala ještě nákaza touto chorobou (a film se - alespoň v českém znění - podle skřipky pojmenoval). Jenže kde nic není, ani čert nebere - a nevím kde se režisérovi podařilo najít takovou squadru nesympatických herců - už se mi dlouho nestalo, abych místo zástupcům mého živočišného druhu fandil druhé straně... Jedna hvězdička za ty asi dvě alespoň trochu originální scény, které film měl..(13.7.2011)

 • jefff
  odpad!

  Krutokrutá zhovadilost :-D(14.6.2012)

 • oveckaoa
  ***

  Nevím jestli to byl úmysl natočit to tak blbě nebo náhoda ale já se bavil. Celý film je neskutečně vtipný (čti blbý) až to bolí heric hláškují a některé ty scény jsou úplně brutálně vtipné (třeba mají tam 1 zraněného a nechtějí ho vláčet tak že budeme hlasovat jako v demokracii je to 3:2 že ho předhodí těm ptáků a najednou hlasuje ten zraněný a ten hlavní co to vymyslel mu řekne sorry ty hlas nemáš :-) tak ho předhodí nebo doktorka říká že oni přežijou budou pracovat jako skupina a přežijou a za to hned scéna jak si tam nadávají fakt mazec :-). Co je moc to je moc ale já se bavil a to se počítá.(28.5.2011)

 • Deratizer
  *

  No, je to céčkový film na způsob Pterodaktyla, ale o dost horší a nezáživnější. Postavy jsou nesympatické, no prostě žádná sláva. Na záživnýho a zábavnýho Pterodaktyla to zkrátka nemá, tam se člověk i zasmál a ti ptáci tam byli celkově po stránce trikové na dost lepší úrovni, více akce, detailnější záběry na ptáky atd. Toho Pterodaktyla doporučuji těm, kdo má rád povedený céčkový filmy.(3.7.2011)

 • Caine
  odpad!

  Pane jo! Skupinka extrémně nesympatických postav - snad každý se chová jako kretén a bezmozek - se snaží přežít prapodivné útoky zmutovaných ptáků, kteří navíc přenášejí hnusnou chorobu. Měli z nich dělat rovnou zombie, vyšlo by to nastejno. Gore efekty takového ražení, že zírám ještě teď. A na závěr úplně vypustí tu linii s "ptačí chřipkou", která by v tom jejich podání měla všechny brutálně skosit. No byl to horror, ale né že byste se u toho báli!(4.2.2015)

 • honzic
  *

  Pár hezkých efektů, jinak totální nelogická blbost, která není ani scifi, ani horor, ani nic jiného než nepovedený film. Hodnocení: 25 %(7.2.2016)

 • djbarrel
  *

  Tak nějak jsem nepochopil proč je film překládaný jako Ptačí chřipka ? Jestli to není tím, že ptačí chřipkou trpěli všichni zůčastnění, a ten kdo to vymyslel to měl asi i s prasečí chřipkou. Protože jen tak se dá vysvětlit proč je film prošpikovaný nepříjemnými, odpudivými neherci a nějakými trapnými digitálními monstry. Každý se snaží být drsnější než ten druhý a hláškuje o stošest. Je to naprostá hovadina, naštěstí film utekl celkem rychle a tak nezanechal na mém duševním zdraví stopy. 15 %(3.6.2011)

 • Koskakoska
  **

  .. podprůměrný :-( , snad jen Sarah Butler a krvelačný zobáky ptáků drželo film pohromadě, jinak nic ...(9.4.2012)

 • dawe254
  odpad!

  nic si nezaslouží víc hodnocení ˇˇodpadˇˇ jako tento nesmysl(16.7.2015)

 • Pollini
  *

  Jedná se o céčkový rádoby horor, pro mě nuda od začátku do konce, horší efekty, postranní zápletky poněkud trapné. Velice neoriginální, průhledné, žádná dobrá hláška, hodně podprůměrný scénář.(4.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace