Ptačí chřipka (TV film)

Vtáčia chrípka

Sci-Fi / Horor

USA / Německo / Rumunsko, 2008, 89 min

• lennyd

Mohl to být zajímavý experiment - poslat skupinu delikventů místo do polepšovny do tábora v divočině, aby se naučili spoléhat jeden na druhého a začali mít úctu k životu druhých. Jenže výchovný program se nesetkává s úspěchem - až do chvíle, kdy je tábor napaden obřími zmutovanými ptáky (roznášejícími ptačí chřipku), a skupině opravdu nezbude nic jiného, než se naučit spolupracovat. Jenže - s jejich přístupem - to není až tak jednoduché, a pár mrtvých nikoho z nich neznervózňuje ... Nevím jak vy, ale já tento film pochopil - autoři chtěli natočit film o zmutovaných ptácích (tak jak je moderní, vybrat si jeden živočišný druh - a nechat jej zmutovat a vraždit libovolně velkou skupinu homo sapiens - a je jedno jestli půjde o pavouky, šneky, ještěrky nebo jako v tomto případě odnesli ptáci). Jenže se psal rok 2008, světem se šířil SARS, ptačí a prasečí chřipka, a tak se do scénáře rychle zaplácala ještě nákaza touto chorobou (a film se - alespoň v českém znění - podle skřipky pojmenoval). Jenže kde nic není, ani čert nebere - a nevím kde se režisérovi podařilo najít takovou squadru nesympatických herců - už se mi dlouho nestalo, abych místo zástupcům mého živočišného druhu fandil druhé straně... Jedna hvězdička za ty asi dvě alespoň trochu originální scény, které film měl..(13.7.2011)

• Morholt

Jakmile se objevili první ptáci, začal jsem smrkat meloun, kterej jsem zrovna přežvykoval a když jsem se dostatečně vyslzel, připravil jsem na něco, co se rozhodně nebude brát vážně. Prostě na něco ve stylu Sharktopuse. Jenže ouha. Počáteční smích se vytratil a vystřídal ho kyselej výraz doprovázenej stále rychlejším cvakánim tlačítka s šipkou doprava. a takovej pěknej náběh to mělo.(23.7.2012)

• SOLOM.

Poslední roky světem hýbala taková nemoc šílených krav, ptačí či prasečí chřipka a tak bylo jen otázkou času, kdy se toto téma stane inspirací pro nějakého filmaře. Proto není divu, že Nu Image vycítila šanci jak podráždit divákův žaludek a nervy a vytasila se s tímto „veledílem“. Lidé od této společnosti mají přímo psí nos nacházet hotové tragédy do svých rolí a tak se nám na place sešla opravdu rozmanitá ukázka hereckých antitalentů, ale i několik známějších tváří. Svou první větší příležitost tak dostala i herečka Sarah Butler, která se nedávno objevila i v remake filmu I Spit on Your Grave a jako jedna zmála dokázala udržet film nad hranicí čistého odpadu. Byla to ovšem náramná fuška, zvláště když samotný scénář stojí za starou bačkoru. Film se snaží především upoutat divákovu pozornost snůškou trapných hlášek, kterým se ovšem zasměje asi jen málo kdo. Rád bych řekl, že některé z nich byly opravdu trefné, ale naneštěstí tomu tak nebylo. Stejně nezajímavé byly i charakteristiky jednotlivých postav, jenž bych označil za tuctové, nezajímavé a hlavně těžko stravitelné. „Zlatým hřebem večera“ se však stali samotné digitální ptačí monstra a hodně divné gore efekty. Jedním slovem katastrofa.(7.7.2011)

• Caine

Pane jo! Skupinka extrémně nesympatických postav - snad každý se chová jako kretén a bezmozek - se snaží přežít prapodivné útoky zmutovaných ptáků, kteří navíc přenášejí hnusnou chorobu. Měli z nich dělat rovnou zombie, vyšlo by to nastejno. Gore efekty takového ražení, že zírám ještě teď. A na závěr úplně vypustí tu linii s "ptačí chřipkou", která by v tom jejich podání měla všechny brutálně skosit. No byl to horror, ale né že byste se u toho báli!(4.2.2015)

• Deratizer

No, je to céčkový film na způsob Pterodaktyla, ale o dost horší a nezáživnější. Postavy jsou nesympatické, no prostě žádná sláva. Na záživnýho a zábavnýho Pterodaktyla to zkrátka nemá, tam se člověk i zasmál a ti ptáci tam byli celkově po stránce trikové na dost lepší úrovni, více akce, detailnější záběry na ptáky atd. Toho Pterodaktyla doporučuji těm, kdo má rád povedený céčkový filmy.(3.7.2011)