Špína a moudrost

Scénografie:

Gideon Ponte

Kostýmy:

B. Åkerlund

Pozrel som si to len kvôli mojej platonickej láske Holly Weston (to je tá kráska z klipu The Test od Chemical Brothers) a kupodivu som sa celkom bavil. Madonina réžia je dosť mdlá, no humor mi tu rezal a Holly, i keď blond, musí každý zdravý chlap proste hltať očami. Bonusom je aj skvelá multietnická muzika od Gogol Bordello. Fajn prekvapenie a Holly, Holly, Holly!(15.12.2010)

no teda musím přiznat, že i jako fanynka Madonny jsem opravdu mile překvapena. Nečekala jsem žádný zázrak, dokonce spíš paskvil, trapas, odpad, ale nakonec se z toho vyklubal poměrně prezentovatelný film. Kdyby ve filmu nebyl Eugene Hutz, hodnotila bych to ještě kladněji, protože jeho samotného považuju za největší error filmu. já ho nemůžu cítit ani od pohledu, natož když hraje.. Naopak mile mě překvapila představitelka Holly, krásná tvářička.. na ztvárnění mladé naivní dívenky ideál. Madonnin rukopis je z filmu poznat, ať už když posloucháty monology hlavní postavy AK a nebo sledujete cíle postav - sláva, úspěch, Afrika, umění atp. Madonna mohla ten film natočit jak chtěla, mohl ho natočit kdo chtěl - ale pod jejím vedením, které je z filmu patrné, čámž chci naznačit, že řeči, které kolovaly kolem uvedení filmu na festivalu Berlinale jsou zas a opět kecy. je škoda, že film si zatím nenašel cestu k nám do čech ani na DVD(12.5.2009)

• Superpero

Onanistický debut. Nejsou tam špatné nápady, ale dle mého názoru si Madonna prostě umanula, že natočí film a jelikož jí nenapadl pořádný příběh rozhodla se spojit svojí očividnou fascinaci z Gogol Bordello s jakýmsi propletencem různých lidí v Londýně. A dopadlo to nudně. Zaujala mě akorát striptérka (protože byla hezká) a Eugene Hutz (protože je blázen) ostatní tam jen vyplňujou čas. Jenže ani jedna postava nemá slušný příběh. Hutz jen furt sedí ve vaně a čte, striptérka trénuje a nakonec se přestane stydět a dejme tomu Ind koupí ženě kytku. Z toho fakt nebudete mít diváckou katarzi! Jedinej klad je dobrá hudba.(25.9.2009)

Když jsem se o tomto filmu dozvěděl, měl jsem obavy, že ho natočila Madonna (zčásti i napsala a produkovala). Na něco takového bych se asi nedíval...ale zase na druhou stranu jsem byl zvědavý na Eugena Hutze v hlavní roli. Taková nerozhodnost mě provázela i celým filmem, zhnusení i nadšením nad příběhem i formou. Je to film, ve kterém zazní Gogol Bordello i Britney Spears, poetika i drsná realita a Hutzova ukrajinská moudra. Filth and Wisdom. Ani bych nevěřil, že na režisérské stoličce seděla Madonna. Zajímavé, ale mohlo to dopadnout mnohem lépe. To spojení Madonna a Eugene Hutz pořád nechápu...(25.5.2009)

Naprostá adorace Жени Hutze, nic moc jiného v tomhle filmu není, pročež trochu nechápu, co jím chtěla Madonna říct. Ale já Hutze docela dost můžu, takže jsem si film užil. You know, in my country there is a saying: "If you want to reach the sky, fuck a duck and try to fly".(18.3.2010)

• - Natáčení přísně utajovaného projektu začalo v dubnu 2007. Premiéra snímku se konala na MFF Berlinale v únoru 2008. (hippyman)