Nepatří k těm nejlepším starším romantickým komediím, ale k nadprůměrným určitě. Závěr je jasný od prvního dialogu, ale to patří k žánru. Hereci jsou občas topornější, ale zase snímek nabídne pár skoro-zvratů, je vipný, svižný, líbivý a určitě nezapomenu na scény z porodního oddělení a taky na flašku vodky. # [viděno: monitor, EN sub] # příběh *** | hudba **** | humor ** | akce - | napětí - | pustil bych si znovu ***(16.1.2014)

Přepálená a kýčovitá romantická komedie, která však nepostrádá svůj osobní styl a humor, s kterým si v pohodě vystačí. Nejedná se o nic světoborného, ale jsou zde sympatické herecké výkony, příjemná atmosféra a několik dobrých vtipů, které v pohodě stačí na ty lepší 3* (6/10). I když už je tato klasika v některých ohledech řádně zastaralá, pořád je to docela fajn.(20.12.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $18,750,000Tržby Celosvetovo $-(25.1.2010)

• Houdini

NFR 2009, Oscar 1 : Scénář + 4 nominace: Herečka HR - Doris Day, Herečka VR - Thelma Ritter, Výprava, Hudba(11.3.2004)

Pre súčastného diváka, ktorý už v žánri romantická komédia videl asi všetko možné, môže byť Pillow Talk dosť predvídateľný ale stále je to film nabitý vtipmi, skvelými dialógmi a s rozkošnou Doris Day, ktorá nám tu klasicky aj zaspieva. :-) Príjemne ma prekvapil Rock Hudson, ktorého herecký prejav a komika sú úplne prirodzené a príjemné.(6.12.2009)

• - Rock Hudson odmítl hrát ve filmu celkem třikrát. Část scénáře byla proto přepsána a role mu poté byla nabídnuta znovu. Počtvrté ji už přijal. (slatkac)

• - Rock Hudson trval na tom, aby si ve filmu zahrál jeho blízký přítel Nick Adams. Ten byl poté skutečně obsazen. (slatkac)