Hezké holky, jedna jako druhá

Pretty Maids All in a Row

Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1971, 91 min

Tak to je film asi opravdu víc pro mužské oko, protože těch dívčích prdelek tam bylo víc než dost. Ale léta 1971 to ještě ukočírovala v těch akorátních mezích Tílka měly sice alá Twiggy, tehdejší symbol ženské krásy, ale ne tak výrazně, přece jen byly trochu obalenější. Například paní učitelka Smithová stála rozhodně za hřích a tak jsem se tomu inteligentnímu, ale tak trochu truhlíkovskému Poncovi vůbec nedivila. Byla to spíš taková trochu bizarně, rajcovně lechtivá komedie s krimi příchutí, kde si zahrál i známý štramácký herec s hlubokým hlasem, Telly Savalas a mohl si vyzkoušet, jaký bude v budoucnu komisař Kojak. Příjemná koktejlová jednohubka. Až teď jsem si všimla, že to režíroval francouzský Roger Vadim, tak to pak jasně vysvětluje tu Hezkou holku, jednu jako druhou:-)(5.1.2015)

Hlavní náctiletý hrdina chodí na střední školu plnou krásných náctiletých dívek. Protože se film odehrává kolem roku 1970, všechny dívky zásadně nenosí podprsenku, jsou otevřené sexuální svobodě, nosí minisukně a po ramenou jim padají dlouhé vlasy. Nedivím se pak hlavnímu hrdinovi, že ztrácí koncentraci na učení a připadá si jako na mučícím křesle. Korunu tomu nasadí jeho nová třídní, která je milá a krásná blondýna. Nechtěně do našeho chlapce naráží svým poprsím a vystavuje ho pohledům do jejího výstřihu. Takovou dusnou erotickou atmosféru nelze zažít ani v tropech zavřený ve skleníku. Jenže na škole se stane vražda a začíná vyšetřování. Hlavním podezřelým se stává učitel tělocviku, který se nestará jen o tělovýchovu mladých dívek...Úžasný film, musím ocenit sexistický pohled na celou střední školu, krásné dívky a těm vévodí třídní učitelka (Angie Dickinson!). Jemně lechtivé a zároveň to je detektivka + opět nádherná lehká chudba od Lalo Schifrina. Quentin Tarantino má tento film ve svých top 10 filmech (a já se vůbec nedivím).(3.1.2013)

• Visáč

Naprostá blbosť, ktorá vypadá, jak keby ju režíroval nejaký debutant, ktorý sa zviezol na vlne Nového Hollywoodu s Hopperom, Bogdanovichom a spol. Z hviezdnej hereckej partie sa blysli MILFka Dickinson a Kojak Savalas, ale napr. takému Rockovi Hudsonovi dnes už nikto heterosexuálneho sukničkára nezbaští.(2.12.2013)

„Sex je náš dělá dobře mně i Tobě, otčenáš bejby odříkej až v hrobě“.... Pubertálnímu mladíkovi jménem Ponc (nevědomky) vystavuje na obdiv svá pevná ňadra resp. zadeček, nová třídní učitelka A. Dickinson a tak si odskakuje upustit přebytečnou...páru, na WC. Než se tak stane, objevuje ve vedlejší kóji zavražděnou spolužačku. Jako by to už tak nestačilo, byla navíc i vynikající roztleskávačkou. To je však pouze začátek jedné velké série vražd. Vraha je samozřejmě potřeba vypátrat a kdo jiný by se měl vyšetřování ujmout, než slovutný inspektor Kojak. Jedním z podezřelých by mohl být i místní oblíbený učitel-novodobý Jan Ámos Komenský, pokračující v mistrových myšlenkách. Zejména té stěžejní, „škola hrou“, kterou se samozřejmě i sám řídí. Než se však přiblíží (jeho) definitivní ortel, bude muset stihnout Ponce vyléčit z „ejaculatio praecox“ a vychovat si svého následovníka. Vzdělání (sexuální osvěta) je totiž nutná šířit dál... Upřímně nechápu místní odpady a pohoršenost. Slovy R. Hudsona resp. M. „Tiger“ McDrewa, celý trik je v tom, udržet si zdravý nadhled. Osobně mám naopak pro Tarantina plné pochopení. 80%[Pokud patříte mezi tu hrstku, co večer nemůže dlouho zabrat a tak si počítá do omrzení ovečky, ručím vám za to, že tentokrát sáhnete spíše po kozičkách. Pokud ani to nezabere, zkuste společenské hry aneb nepodceňujte sílu šachů. Ostatně, své o tom už věděl, i ten nejpovolanější ].(31.1.2014)

• nmafan

Chudák Rock Hudson. Jako studiová hvězda ze "staré" holywoodské éry neměl asi na počátku sedmdesátých let příliš nabídek k filmování, a tak přijímal role i v takovýchhle obskurnostech. Aby nedošlo k mýlce - mám rád některé lehce ujeté, netradiční či třeba přímo béčkové filmy. Ale tohle je od začátku do konce přehlídka absolutní režisérské a scénáristické bezradnosti a filmařského amatérismu, jež po většinu času působí dojmem pornofilmu, z něhož někdo vystříhal "klíčové" scény. Tarantina by za takovéhle tipy neměli v anketě Sight & Sound příště připouštět k hlasování...(1.6.2013)

• - Quentin Tarantino zařadil tento film do žebříčku svých 10 největších filmů všech dob. Seznam byl zveřejněn v časopise Sight & Sound v roce 2012. (MrPierc)

• - Svůdná dívka Sonny (June Fairchild) nahraje vzkaz na magnetofon pro učitele Tigera (Rock Hudson) s oslovením „Hi Tiger, my little short quick snack“. O několik minut později si student Ponc (John David Carson) vzkaz celý přehraje, ale úvod je již pouze „Hi Tiger“. (MrPierc)

• - Role největšího alfa samce ve škole, tělocvikáře Michaela „Tigera“ McDrewa, se zhostil výborný herec Rock Hudson. On sám byl v životě paradoxně homosexuál a tajil své milostné poměry veřejnosti. Proslavil se rolemi v romantických filmech v 50. a 60. letech a patřil také k vůbec první americké celebritě, která v roce 1985 přiznala onemocnění AIDS. Bohužel ještě téhož roku zemřel. (MrPierc)